Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 142 informacji. Wszystkie poniżej.

Andrzejkowe PGR party »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie ab
Klub Studencki Fabryka zaprasza w poniedziałkowy wieczór na andrzejkową imprezę w przebraniach. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Przełamując bariery… »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Andrzej Babiński
Z początkiem grudnia rusza kurs nauki języka migowego, organizowany przez Biuro Karier PWSZ w Nysie, przy współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Koło Terenowe w Nysie.

Zatrzymani za narkotyki »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. ab
Pracowity weekend mieli policjanci powiatu nyskiego. Zatrzymali oni 3 osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Zabezpieczono 21 porcji marihuany i 61 porcji amfetaminy.

Dramat na szczycie Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie RW
Dramatyczna akcja ratunkowa na wysokości 700 metrów npm. Ciężko rannego mężczyznę zabrał helikopter ratunkowy ze szczytu Ślęży. 50-letni turysta wpadł w głęboką rozpadlinę. Mimo urazu czaszki i klatki piersiowej zdołał zadzwonić na policję.
Zdjęć: 4  

Hodowla konopii indyjskich pod Nysą »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Centralne biuro śledcze znalazlo pod Nysą uprawę konopii indyjskich.
Zdjęć: 1  

Syty w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
W paczkowskim Domu Plastyka można oglądać wystawę malarstwa Edwarda Sytego. Wystawę rozpoczął wernisaż 27 listopada, a potrwa do 20 grudnia.
Zdjęć: 1  

Mniej pociagów »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Do 11 grudnia wszyscy wybierający się pociagiem z Wroclawia w kierunku Strzelina i Kłodzka będą mieli spore trudności. Z powodu prac remontowych z rozkładu wypadają niektóre połączenia.
Zdjęć: 1  

Siatkarze zawiedli »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Andrzej Babiński
Akademicy nie wykorzystali atutu własnej hali i nie zdołali wygrać drugiego meczu z rzędu. Ekipa z Gorzowa okazała się za mocna dla Nysy. AZS wciąż zamyka tabelę.

Z duchem „Fair Play” »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie opr. ab
Na strzelnicy I LO „Carolinum”, dwie drużyny z Nysy wystrzelały sobie przepustkę do finału II Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej z broni pneumatycznej, która odbędzie się w grudniu w Białymstoku.
Zdjęć: 6  

Kiedy otwarcie? »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Prace budowlane nad nowym supermarketem trwają.
Zdjęć: 2  

Mecz z podtekstami »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Andrzej Babiński
Siatkarskie sławy dawnej Stali Nysa zasiądą dzisiaj naprzeciwko siebie na trenerskich ławkach. Czy Sławomir Gerymski i jego Gorzów sprostają przebudzonym z niemocy akademikom Ratajczaka i Kaczmarka?

152 lata temu… »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Andrzej Babiński
W sobotę wspominamy Josepha von Eichendorffa. W Bastionie św. Jadwigi odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć z popularnego szlaku obejmującego m.in. grób romantycznego poety, prowadzącego do jego ulubionej strażnicy.
Zdjęć: 2  

Płonął samochód »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie opr. ab
W czwartek nyscy strażacy zostali wezwani do palącego się auta na ulicy Szlak Chrobrego. Spłonął silnik pojazdu. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia.
Zdjęć: 4  

Kolizja gigantów! »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie opr. ab
26 listopada w godzinach porannych, na trasie Niwnica - Wierzbięcice zderzyły się dwa tiry. Zawiniły hamulce w jednym z pojazdów. Następstwem kolizji był też wyciek szkodliwych substancji.
Zdjęć: 5  

Dzień bez zakupów »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
29 listopada obchodzimy Dzień bez Kupowania. Sklepy kuszą już świąteczną oprawą, Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami i jak tu się powstrzymać?

Kryminalne opowieści »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie ab
O kryminale retro, sposobie pracy, własnych słabościach i planach na przyszłość opowiadał podczas spotkania z fanami kryminałów w nyskiej bibliotece wrocławski pisarz, Marek Krajewski.
Zdjęć: 5  

Gdzie na Andrzejki? »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Czas imprez andrzejkowych trwa. My sprawdziliśmy gdzie można wyskoczyć na imprezę.

Kolejny pościg »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie opr. ab
Na trasie Biechów-Nowaki kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 28-latka, który – jak się okazało – prowadził w stanie nietrzeźwym.

Będzie nerwowo? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie ab
Nietypowo – bo w piątek – odbędzie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Nysie. Mieszkańcy zastanawiają się, czy obrady zdominuje kwestia referendum w sprawie sprzedaży części Rynku i odwołania władz miasta.

Camerata tryumfuje »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie red. kt
Chór Nauczycielski Camerata Nysa po raz kolejny został laureatem Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance. W XIV edycji festiwalu wzięło udział 56 wykonawców – solistów, zespołów i chórów.
Zdjęć: 2  

Gdzie robić doktorat? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Red.
Doktorant w Szwecji ma pełne prawa pracownika uczelni, jego pensja (którą dla podwyższenia prestiżu nie określa się tam mianem stypendium) jest na wysokości 2.700 EUR miesięcznie…
Zdjęć: 6  

Ostatni dzwonek »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
To już ostatni moment żeby oddać swój głos na Dzielnicowego Roku. Głosować można już tylko do 10 grudnia.

Wokół tamy »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
27 listopada odbyły się rozmowy w sprawie remontu zapory na Jeziorze Nyskim.
Zdjęć: 4  

Precz z cukrzycą! »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
4 grudnia o 10.30 w budynku PWSZ w Nysie odbędzie się konferencja popularnonaukowa pod tytułem Studium oceny ogólnego stanu zdrowia chorych na cukrzycę i zagrożonych zachorowaniem.

Nie będzie referendum? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie ab
Tuż na początku Rady Miejskiej, z porządku obrad wykreślono dwa punkty. Nie oznacza to wcale, że sesja była krótsza. Debaty nad dwoma ważnymi tematami zdominowały posiedzenie nyskich radnych.
Zdjęć: 1  

Ostre granie »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie ab
W czwartek o 19.00 fanów ciężkich brzmień czeka muzyczna uczta w Klubie Studenckim Fabryka. W sali koncertowej zaprezentują się dwa zespoły, Face of Reality oraz Drug Abuse.

Zmiany w ZUS »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Opr. AB
Od 1 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprzestanie wydawania i potwierdzania papierowych legitymacji ubezpieczeniowych. Prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej potwierdzać będą inne dokumenty, określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 2  

Obustronne korzyści »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie ab
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała umowę o współpracy z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym SIMPLA S.C. Andrzej Murawski Robert Polak.

Górnicze wspominki  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie (v-k)
Spotkali się, nawet nie w dniu świętej Barbary. Choć okazja miała być właśnie taka - Barbórka. I znów były odświętne górnicze mundury, kufle z dawnych karczm piwnych, frywolne przyśpiewki...
Zdjęć: 2  

Jak wejść na rynek? »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie ab
„Wiedza drogą do sukcesu – przedsiębiorczość i innowacyjność” – to hasło bezpłatnych szkoleń, zorganizowanych przez Biuro Karier PWSZ w Nysie, w których wzięli udział studenci i absolwenci nyskiej Uczelni.

Sylwester tuż tuż »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Coraz bliżej do Sylwestra. Ci, którzy planują bawić się w restauracjach i barach powinni się decydować. Niebawem może nie być już miejsc.
Zdjęć: 1  

Nowa inicjatywa NDK »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie ab
W Nyskim Domu Kultury powstaje sekcja artystyczno-plastyczna. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia o godzinie 17.00 w Kawiarence Kulturalnej. Przewidziane są one zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych.
Zdjęć: 2  

Nagroda za wandali »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Podpalacze z Otmuchowa znowu dali się we znaki. Tym razem, celem ich ataku stały się pojemniki do segregacji śmieci. Burmistrz stracił cierpliwość.
Zdjęć: 1  

Inżynierowie pożądani »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Andrzej Babiński
Kontynuujemy nasz cykl wywiadów z wykładowcami PWSZ w Nysie. Tym razem przepytaliśmy dr Mariusza Kołosowskiego z Instytutu Zarządzania, który opowiedział nam m.in. o szansach ZiIP na rozwinięcie oferty dydaktycznej.
Zdjęć: 1  

To nie rzecz »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie ab
W ubiegłym tygodniu w auli szkolnej Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie odbyła się konferencja pod hasłem „Zwierzę a prawo”. Uczestników zaskoczyło profesjonalne przygotowanie spotkania.
Zdjęć: 2  

Wymyślili efekt cieplarniany? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie kt
Dwa tygodnie przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze, hakerzy ujawnili materiały kompromitujące zwolenników teorii globalnego ocieplenia.
Zdjęć: 1  

Nowe miejsca pracy »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Firma „Barzak” stanie się niebawem właścicielem terenu po zlikwidowanej cukrowni w Otmuchowie. Powstanie tam przedsiębiorstwo budowlane, które zatrudni 150 – 160 nowych pracowników.
Zdjęć: 2  

Oddzielaj zielone! »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie opr. kt
Od początku listopada, przy bramie wjazdowej Zakładu Higieny Komunalnej przy ul. Piłsudskiego 61 w Nysie odbywa się bezpłatna zbiórka odpadów biodegradowalnych, które szczególnie w okresie jesiennym, przeważają w ogólnej ilości zbieranych odpadów.
Zdjęć: 2  

Meteoryty i złoto głupców »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Andrzej Babiński
Niejedno muzeum nie posiada takich zbiorów jak my – z dumą opowiadają „Expressowi Nyskiemu” Państwo Pawlikowie, właściciele niezwykłej kolekcji minerałów. Kilka tysięcy wartościowych eksponatów to dorobek ponad 20 lat poszukiwań.
Zdjęć: 17  

Złapano pijanego kierowcę »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie opr. ab
1,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna, zatrzymany w Nysie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i spowodowanie wypadku.

Nysa stanie na podium? »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ab
Na strzelnicy I LO "Carolinum" w Nysie odbędzie się Finał Wojewódzki II Opolskiej Gimnazjady Strzeleckiej. Kto zwycięży w tym roku? Przekonamy się o tym już 26 listopada.
Zdjęć: 1  

Kryminalne opowieści »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie ab
26 listopada o godzinie 19.00, w czytelni czasopism MiGBP w Nysie, gościć będzie Marek Krajewski, najgłośniejszy dziś polski autor popularnych kryminałów.
Zdjęć: 1  

Kolejne wyróżnienie »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie opr. ab
Gmina Nysa otrzymała zaszczytny tytuł „Innowacyjna Gmina” w edycji regionalnej konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji 2009”, ogłoszonego przez Fundację Innowacji i Rozwoju w Warszawie.

Uwaga na traktory! »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie opr. ab
23 listopada doszło do nietypowego zdarzenia na drodze. 35-letni mieszkaniec Opola nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciągnikowi rolniczemu, w wyniku czego doszło do wypadku..
Zdjęć: 1  

Przełamali niemoc  »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ab
Zła passa w końcu przerwana! Akademicy pod wodzą nowego duetu trenerskiego zdobyli pierwsze 2 punkty w tym sezonie. Czy ważne z psychologicznego punktu widzenia zwycięstwo rozpocznie marsz w górę tabeli?

Azja oczami podróżniczki »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ab
19 listopada w czytelni czasopism MiGBP w Nysie gościła Marzena Filipczak, dziennikarka i autorka promowała książkę pt. „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”.
Zdjęć: 2  

Nie podrzucaj sąsiadom »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ab
Rozpoczął się pierwszy, z dwóch zaplanowanych etapów wywozu odpadów wielkogabarytowych, organizowanych przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie. Obejmie on rejony zabudowy jednorodzinnej.
Zdjęć: 1  

Dla dwóch par butów…  »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie ab
Co raz częściej dochodzi do drobnych kradzieży w Nysie. W ubiegły piątek policja zatrzymała dwie 18-latki, podejrzane o kradzież w jednym z markowych sklepów.

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa.

Zdrowi i radośni »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
W gimnazjum numer 2 już po raz siódmy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Profilaktyczny pod hasłem „Chcemy być zdrowi i radośni, uzależnieniom mówimy nie.”
Zdjęć: 8  

Medical Party  »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie ab
W ubiegłym tygodniu studenci Instytutu Pielęgniarstwa w PWSZ w Nysie odebrali dyplomy. Z tej okazji nie mogło zabraknąć specjalnie dla nich przygotowanej imprezy w Klubie Studenckim Fabryka.

Czas na zmiany »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie red.
O problemach Górnej Wsi, szansach na jej rozwój i planach inwestycyjnych rozmawiamy z radnym Janem Satorą.
Zdjęć: 1  

Co kryją mury? »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie Krystyna Dubiel
Nyskie liceum Carolinum należy do najstarszego na Śląsku zespołu jezuickiego. Ten znany większości mieszkańców Nysy budynek ukrywa kilka niezwykłych historii. O niektórych wiemy, a część zapewne niedługo zostanie odkryta.
Zdjęć: 1  

Kościół pod nowym dachem »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
Zadanie wydawało się niewykonalna… A jednak! Wkrótce ruszy remont dachu kościoła w Otmuchowie. Udało się zebrać fundusze na konieczne prace.
Zdjęć: 1  

Roboty na gazie »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie red.
Do 22 listopada potrwają prace związane z przebudową sieci gazowej na ul. Emilii Plater w Paczkowie.

Nowa nadzieja »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie ab
W sobotę o godzinie 18.00 akademicy będę mieli okazję do rehabilitacji za dotychczasowe porażki. Kibice wierzą, że Nysa zdoła urwać punkty Pronarowi, zmęczonemu po rozegraniu w tygodniu meczu ligowego.

Wspomnień czar »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ab
Nyski Dom Kultury szykuje się na galę w stylu retro. Wyjątkowy spektakl odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00. Po raz pierwszy będzie można kupić bilety przez Internet.

Maroko w obiektywie »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ab
20 listopada o godzinie 18.00 w nyskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Przemysława Pawlika i Agnieszki Wolnickiej-Pawlik pn. „Marko codziennie, Maroko odświętne”.

Zebranie wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ab
Pierwsze zebranie osób chętnych do pomocy w organizacji XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 20 listopada w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Nysie o godzinie 14.20.

Prezent od Unii »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Renowacja basenu zostanie sfinansowana z dotacji unijnej.
Zdjęć: 1  

Szpital rośnie »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie ab
Idąc ulicą Emilii Gierczak, trudno nie zauważyć dużych postępów w pracach, przy budowie nowoczesnego skrzydła szpitala miejskiego. Do końca roku ma powstać 5 kondygnacji.
Zdjęć: 4  

Zwierzę a prawo »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ab
19 listopada o godzinie 10.00 w auli szkolnej Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie odbędzie się konferencja pt. „Zwierzę a prawo”.

Apel ratownika medycznego »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Ireneusz Barziej
W poprzednim numerze Expressu Nyskiego pisaliśmy o numerze ICE , ułatwiającym kontakt między służbami medycznymi, a bliskimi poszkodowanego w wypadku. O potrzebie takiej współpracy przekonuje Ireneusz Barziej, ratownik medyczny.

Beaujolais Nouveau »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Andrzej Babiński
19 listopada w Winiarni Ces’t la vie odbędzie się święto młodego wina. Zapowiada się ciekawe spotkanie w nastrojowym klimacie. Wieczór umili koncert akustyczny młodych artystów.

Zmiana trenera »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ab
Długo nie trzeba było czekać na zmianę trenera w ASZ PWSZ Nysa. 6 porażka z rzędu przelała czarę goryczy. Nowym szkoleniowcem akademików został Dariusz Ratajczak, jego asystentem Andrzej Kaczmarek.
Zdjęć: 1  

Marzena Filipczak w czytelni »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie ab
19 listopada o godzinie 18.00 w czytelni czasopism MiGBP w Nysie odbędzie się spotkanie z Marzeną Filipczak. Autorka i dziennikarka promuje książkę pt. „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”.

Nyscy radni apelują »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie red.
“Dystansujemy się od ludzi, którzy odnajdują się wyłącznie w pomówieniach niszczących Nysę, ośmieszając nasze miasto w całej Polsce. Mamy już piątą próbę referendum w Nysie. Czy to przypadek, czy też celowe działanie, mające na celu sparaliżowanie Nysy i ośmieszenie jej (…)?”

Coaching na topie »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
We wtorek, 17-go listopada odbył się wykład na temat coachingu w nyskiej PWSZ.

Lifting katedry »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Remont bazyliki w Nysie trwa. Tym razem renowację przechodzi boczna kaplica.
Zdjęć: 1  

Udaremniona kradzież »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie opr. ab
Nocny patrol z Głuchołaz złapał na gorącym uczynku złodzieja, który chciał okraść sklep. Za kradzież z włamaniem sprawcy czynu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lata niezapomniane »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Jakie są trzy największe kłamstwa studenta? Od jutra nie piję; od jutra się uczę; dziękuję, nie jestem głodny... 17-go listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta.
Zdjęć: 1  

Nowe karetki w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Andrzej Babiński
Nyskie pogotowie otrzyma karetki z nowoczesną aparaturą. Pojazdy posiadają pełną zabudowę medyczną i zastąpią wysłużony sprzęt używany do tej pory przez ratowników.
Zdjęć: 9  

Uwaga na głowy! »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ab
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego tymczasowo wyłączył z użytkowania jeden z przystanków w Nysie. Powodem było stwierdzenie złego stanu technicznego budynków znajdujących się w jego najbliższym sąsiedztwie.
Zdjęć: 3  

Rozdanie dyplomów »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ab
18 listopada w PWSZ w Nysie dojdzie do uroczystego wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich absolwentom kierunku Pielęgniarstwo. Uroczystość odbędzie się o godz. 12.00 w auli Collegium Artium.

Odzyskano skradzione mienie »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie opr. ab
Policjanci KPP w Nysie przedstawili zarzuty dwóm nastolatkom z Nysy: 18-latkowi kradzieży z włamaniem, 17-latkowi zarzut paserstwa. Podejrzanym grozi od 5-10 lat więzienia.

Koniec legitymacji ubezpieczeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Nie będzie więcej podbijania legitymacji ubezpieczeniowych – z końcem grudnia bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie wydawać te dokumenty. Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej będziemy potwierdzali dokumentami określonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 1  

Widmo likwidacji WKU »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Możliwe, że z mapy nyskich instytucji zniknie Wojskowa Komenda Uzupełnień. Informacja tej oficjalnie nie potwierdza Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rynek jak niepodległość? »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Kornelia Trytko
- Szacunkowy koszt dwóch planowanych referendów wyniósłby 280 tys. zł. Za te pieniądze moglibyśmy ułożyć ponad tysiąc metrów kwadratowych nowego chodnika – mówi w rozmowie z „Expressem Nyskim” burmistrz, Jolanta Barska.
Zdjęć: 1  

Pościg po ulicach Nysy »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ab
W nocy z 15 na 16 listopada nyscy policjanci - po pościgu za uciekinierem - zatrzymali na ulicy Damrota pijanego kierowcę. Mężczyźnie grozi długa odsiadka.

Bractwo Kurkowe »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ab
Powstałe w tym roku w Nysie Kurkowe Bractwo Strzeleckie święto 11 listopada postanowiło uczcić, poprzez organizację Pierwszego Strzelania o tytuł Króla Kurkowego. Pierwszy taki tytuł otrzymał Jerzy Florko.
Zdjęć: 3  

Dzień Walki z Tytoniem »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ab
Każdy dzień jest dobrym dniem na rzucenie nałogów. 18 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Tytoniem. Potrafisz powstrzymać się od palenia?

Grypa A/H1N1 atakuje! »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ab
Wirus nowej odmiany grypy jest coraz bliżej Nysy. W Opolu, trzy osoby przebywają na oddziale zakaźnym z podejrzeniami zarażenia. U naszych południowych sąsiadów w partnerskim mieście Nysy - Szumperku, wykryto wirus u jednej z nauczycielek.

Wystawa prac satyrycznych »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie ab
MiGBP w Nysie zaprasza do udziału w wernisażu wystawy konkursu rysunku satyrycznego "Mój dom - moja twierdza", który odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w czytelni czasopism.

Ćwiczenia w komforcie »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ab
Na ulicy Poniatowskiego, w przebudowany obiekcie byłej stacji naprawy pojazdów, powstaje siłownia z zapleczem usługowo-rekreacyjnym.
Zdjęć: 3  

Za wysokie progi? »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ab
Nysa wciąż bez zwycięstwa. Podrażniony niespodziewanymi porażkami AZS w sobotę miał wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie. Tymczasem punktów wciąż brak, a cała stawka ucieka nam w ligowej tabeli.

Blokada Grodkowskiej! »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ab
Grupa mieszkańców Nysy zapowiedziała na dzisiaj blokadę newralgicznej dla miasta ulicy Grodkowskiej. W ten sposób chcą wyrazić swoje niezadowolenie i przyspieszyć realizację budowy obwodnicy.
Zdjęć: 2  

Zapomniane mogiły »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Krystyna Dubiel
Listopad to okres, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze. Zdecydowana większość ludzi stara się odwiedzić groby najbliższych lub też w myślach zapala im światełko pamięci. Są jednak takie mogiły, które los skazał na zapomnienie. Nie sposób o wszystkich wiedzieć.
Zdjęć: 1  

Wyłowiono zwłoki »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie opr. ab
15 listopada przypadkowe osoby znalazły zwłoki mężczyzny w daleko posuniętym rozkładzie. Funkcjonariusze z Nysy ustalają jego tożsamość, przeszukując policyjne bazy danych osób zaginionych.

Nowa odsłona portalu! »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie red.
Powiązany z „Expressem Nyskim” serwis internetowy Naszanysa24.net już we wtorek zyska nowy wygląd. Będzie bardziej funkcjonalny, ale przede wszystkim zaczniemy przekazywać za jego pośrednictwem więcej informacji niż dotychczas.
Zdjęć: 1  

Walczą o obwodnicę »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie ab
Droga krajowa nr 46 w kierunku Wrocławia i Opola została w poniedziałek rano zablokowana na kilka minut. Mieszkańcy chcieli w ten sposób pokazać, jak bardzo zależy im na budowie obwodnicy.
Zdjęć: 1  

Koncertowo w Muzeum »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie ab
Nie masz jeszcze planów na niedzielne popołudnie? O godzinie 17.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się koncert pt. „Usta milczą, dusza śpiewa…”.

Wystawa rękodzielnictwa »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ab
Jakiej wystawy jeszcze nie było w Bastionie św. Jadwigi? Podziwialiśmy już batik, wycinanki chińskie, linoryty, rzeźby oraz niezliczoną ilość zdjęć i obrazów. Teraz przyszedł czas na rękodzieło ludowe.
Zdjęć: 5  

Pierwsze punkty? »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie ab
Podrażniony niespodziewanymi porażkami AZS PWSZ Nysa sobotniego popołudnia zamierza wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.
Zdjęć: 1  

Dzień Marii Merkert »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie opr. ab
Wielkimi krokami zbliża się rocznica śmierci naszej nyskiej błogosławionej. Na 14 listopada przypada dzień wspomnień o Marii Merkert, Śląskiej Samarytance, która złotymi literami wpisała się na kartach historii Kościoła.
Zdjęć: 1  

Kradną coraz młodsi »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie opr. ab
16-latek z Głuchołaz został zatrzymany w związku z kradzieżą motoroweru. Poszkodowany zeznał, że pojazd skradziono sprzed jednego z budynków w Głuchołazach.

Mamy „schetynówkę” »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Pum
Gmina Paczków wywalczyła spore dofinansowanie na przebudowę drogi lokalnej we wsi Kamienica. Dotacja pochodzić będzie z pieniędzy przyznawanych w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".
Zdjęć: 1  

Rytmy niepodległe »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Andrzej Babiński
Mury Reduty Króliczej ożyły na nowo. W ramach VI edycji Niezależnego Przeglądu Muzycznego Mieszkańców Nysy i Powiatu Nyskiego zaprezentowało się kilka interesujących zespołów. Czy wkrótce podbiją one polską scenę muzyczną?
Zdjęć: 10  

DKF przedstawia… »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie ab
Nie widziałeś jeszcze filmu „Wrestler”? Przyjdź w piątek na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. I tym razem poprowadzi je znany krytyk filmowy – Andrzej Horyza.
Zdjęć: 1  

Filozofia życia  »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Andrzej Babiński
W poprzednim numerze Expressu Nyskiego dr Tomasz Drewniak przedstawił uniwersalną rolę filozofii i umiejętności łapania chwili. Dziś przedstawiamy drugą część rozmowy.

ICE pomaga »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ab
Idea pojawiła się w Polsce kilkanaście miesięcy temu i już zdobyła ogromne uznanie wśród pracowników służb ratunkowych. Teraz każdy z nas może zwiększyć swoje szanse na otrzymanie właściwej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku.
Zdjęć: 1  

Zasłużeni dla Nysy »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ab
Rada Miejska na ostatniej sesji zgodnie przyjęła uchwałę, nadającą tytuł „Zasłużony dla Ziemi Nyskiej” wraz z odznaką dwóm naszym wybitnym siatkarzom Piotrowi Gackowi i Bartoszowi Kurkowi.

Strefa rośnie »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie bum
Trzy pytania do burmistrza Nysy w sprawie podstrefy ekonomicznej.
Zdjęć: 1  

Nysa pamięta »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie ab
91 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Tradycyjnie już, nyskie obchody 11 listopada rozpoczęła uroczysta msza święta.
Zdjęć: 9  

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie.
Zdjęć: 1  

Pijany wjechał w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie opr. ab
Volkswagen Golf, kierowany przez mieszkańca Nysy, wjechał w drzewo na trasie Przełęk - Polski Świętów. Kierowca był pijany. W wypadku ucierpiał pasażer.
Zdjęć: 1  

Patriota, czyli kto? »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
11-go listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. W szkołach wiele się mówi o postawie patriotycznej, przywoływane są patriotyczne pieśni i wiersze. Ale czy naprawdę wiemy jak być współczesnym patriotą?
Zdjęć: 1  

Złodzieje grasują  »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie opr. ab
57-letnia mieszkanka Nysy została okradziona przez mężczyznę wynajętego do drobnych prac remontowych. Okazało się, że 64-latek pod nieobecność właścicielki dorabiał sobie jeszcze w inny sposób.

Wojna z mrówkami »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie red.
Jedna z nyskich spółdzielni mieszkaniowych na prośbę zdenerwowanych mieszkańców rozpoczęła walkę z uciążliwymi mrówkami. Zwalczanie owadów rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.
Zdjęć: 1  

SMS na czasie  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie ab
W Paczkowie działa telefoniczny system informacyjny, który pozwala na szybką i skuteczną komunikację z mieszkańcami miasta i okolicznych wsi.

Promują Nysę  »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie ab
Siatkarscy mistrzowie Polski Skra PGE Bełchatów zdobyli srebrny medal w Klubowych Mistrzostwach Świata. W finale przegrali z drużyną tryumfatora tegorocznej Ligi Mistrzów, włoskim Trentino BetClic.
Zdjęć: 1  

Co skrywają grube mury »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Krystyna Dubiel
Nyskie fortyfikacje obrosły już sporą ilością mitów i sensacyjnych wieści. Swego czasu krążyły opowieści o tajnych pomieszczeniach czy chodnikach z wózkami górniczymi. Do Nysy miano przewozić rudy uranu spod Kłodzka i tu je wzbogacać. Często turyści pytają o schowane w nich skarby.
Zdjęć: 1  

Walka z narkomanią »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie opr. AB
Ostatnie dni były obfite w zatrzymania osób posiadających środki odurzające. Policjanci powiatu nyskiego zabezpieczyli kilkadziesiąt gram marihuany oraz tabletki extasy.

Widmo spadku  »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ab
Po pięciu kolejkach I ligi siatkarzy na koncie AZS PWSZ Nysa wciąż zerowy dorobek punktowy. Podobnie jak przed rokiem Nysa uległa Bielsku. Tym razem 1-3. Hala przy ulicy Bratków nie jest dla nas szczęśliwa.

Odjazdowa Nysa! »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ab
10 listopada rusza VI edycja Niezależnego Przeglądu Muzycznego Mieszkańców Nysy i Powiatu Nyskiego. Zbiórka o 19.00 w Reducie Króliczej na Otmuchowskiej. Wstęp wolny!
Zdjęć: 1  

Uwierz w siebie »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ab
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zorganizuje w dniach 23 - 27 listopada zajęcia grupowe z zakresu poradnictwa zawodowego pn. “Jak z małych sukcesów osiągnąć rzeczy wielkie?”.
Zdjęć: 1  

Turniej Piłkarski  »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ab
W dniach 10-11 listopada odbędzie się II turniej piłkarski dziewcząt i chłopców szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrz Nysy.

Rynek Solny odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2009-11-07, opracowanie ab
Trwają prace remontowe w budynkach przy Domu Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, od strony ulicy Kramarskiej oraz od strony wejścia do popularnej „Staromiejskiej”.
Zdjęć: 5  

Gdy brakuje przestrzeni… »
Tekst opublikowany 2009-11-07, opracowanie Andrzej Babiński
Wybór mebli wymaga sporo wysiłku i uwagi. Klient potrzebuje ładnych i funkcjonalnych mebli za dobrą cenę. Rozmawiamy z Pawłem Barteczko z firmy Cabinet, który przedstawia zalety mebli na wymiar.
Zdjęć: 9  

Nysa biega dla Krzyśka »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie ab
W dniu 7 listopada o godzinie 10:00 w Parku Miejskim w Nysie przy Stawie Sekuta odbędzie się bieg na dystansie 1,5 km. Podczas akcji zbierane będą datki na leczenie Krzysztofa Modzelewskiego. Zachęcamy do udziału.
Zdjęć: 1  

Filozofia życia »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Andrzej Babiński
Wywiadem z dr. Tomaszem Drewniakiem rozpoczynamy cykl spotkań z wykładowcami PWSZ w Nysie. Dziś przedstawiany pierwszą część rozmowy z wykładowcą filozofii, jednym z najbardziej cenionych pracowników dydaktycznych nyskiej Alma Mater.
Zdjęć: 1  

Kradzież drewna »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Opr. AB
Na terenie gminy Kamiennik doszło do kradzieży drewna w kompleksie leśnym. W związku z prawą policjanci z Otmuchowa zatrzymali trzech mężczyzn. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Niosą pomoc  »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie bum
29 października Dzienny Dom Pobytu w Nysie obchodził jubileusz 25 – lecia istnienia.
Zdjęć: 3  

Trzy pytania o Dwór Biskupi »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie bum
Burmistrz Nysy, by ratować niszczejący Dwór Biskupi, podjęła interwencję na szczeblach powiatowym, wojewódzkim i ministerialnym. Czy przyniosły one skutek? Jaki będzie wynik walki o zabytek?
Zdjęć: 4  

Koncert Dominiki Barabas »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ab
6 listopada 2009, o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Jerzego Kozarzewskiego w PSM I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie wystąpi Dominika Barabas. Artystka będzie promować swoją debiutancką płytę.
Zdjęć: 1  

Jak jeździć efektywnie? »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie red.
Chcesz zaoszczędzić na benzynie? Mamy dla Ciebie kilka porad, jak jeździć efektywnie. Dbaj o silnik, stosuj ulepszacze paliwa, umiejętnie zmieniaj biegi, a w twoim portfelu na pewno zostanie więcej pieniędzy na inne rzeczy i przyjemności.

Sprawdź, czy masz koła »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie opr. Red.
W Nysie i Otmuchowie doszło do kilku kradzieży kół i kołpaków. Jeżeli będziesz świadkiem, że jakieś osoby podejrzanie zachowują się w rejonie parkingów, zgłoś to pod numerem 112.

Poszukiwania zaginionej »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie ab
Jeśli widziałeś gdzieś kobietę ze zdjęcia lub posiadasz informacje, gdzie osoba ta może przebywać, skontaktuj się z policją. Funkcjonariusze bezskutecznie poszukują zaginionej mieszkanki Nysy.
Zdjęć: 1  

Kiedy założyć opony zimowe? »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ab
Dziś w Nysie spadł pierwszy śnieg. Już niedługo obfite opady na opolskich drogach spowodują, że drogowcy nie zawsze zdążą z odśnieżaniem i oczyszczaniem jezdni. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przeczytaj, kiedy i czy warto założyć opony zimowe?
Zdjęć: 3  

Co dalej z terenem po FSO? »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie ab
Pojawiła się możliwość zagospodarowania terenu po byłej Fabryce Samochodów Osobowych w Nysie. Władzie miasta podjęły rozmowy z właścicielem zakładu. Czy w końcu olbrzymie tereny zostaną wykorzystane?

Sety i nety »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie gum
Około 400 młodych zawodników przyjechało do Ośrodka „Banderoza”' w Głuchołazach, aby wziąć udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców.
Zdjęć: 1  

Grad nagród dla Nysy »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie bum
Nasze miasto zostało nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną, marszałka województwa opolskiego i internautów.
Zdjęć: 9  

Inwestują w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie bum
Burmistrz Nysy została poinformowana przez włoską firmę Advantech Industrial Technologies, że otrzyma ona dofinansowanie. Postara się również o wsparcie na budowę nowego zakładu przemysłowego.
Zdjęć: 1  

Mistyczne forty »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Andrzej Babiński
Nyskie forty to nie tylko pięknie odrestaurowane budowle, lecz także (a może przede wszystkim?) pięknie wkomponowane w przyrodę zapomniane fortyfikacje… Postanowiliśmy zwiedzić tzw. Obwałowania Jerozolimskie, stworzone wg. projektu Lefevra i von Castillona.
Zdjęć: 25  

Młode siatkarskie talenty »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie ab
W derbach Nysy w lidze juniorów siatkarzy, Mechanik Nysa uległ we własnej hali młodym graczom AZS Nysa 1-3. Podopieczni trenera Henryka Bejczuka nie mają powodu do wstydu. Mecz był bardzo wyrównany.
Zdjęć: 4  

Polonez najpopularniejszy »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Opr. AW
Concordia jest to pięknie położony na 4 hektarach łąk i lasów w Górach Westerwaldu ośrodek rekolekcyjno- wypoczynkowy Polskiej Misji Katolickiej. W tym roku Conkordia obchodzi 10-cio lecie swojego istnienia.
Zdjęć: 2  

Apel do poszkodowanych »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie opr. AB
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego proszą o kontakt osoby pokrzywdzone w wyniku rozbojów, które miały miejsce 02.09.2009r. w parku miejskim.

AZS PWSZ Nysa 1–3 Trefl Gdańsk »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Andrzej Babiński
Kibice po cichu liczyli na pierwszą zdobycz punktową w tym sezonie. Niestety głęboki kryzys akademików wciąż trwa. 3 punkty pojechały do Gdańska. Na szczęście w kuluarach co raz więcej słychać o prowadzonych rozmowach w sprawie transferów.
Zdjęć: 6  

e-bilety w Nysie! »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie ab
Przez portal internetowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Nysie można nabyć bilety na przewozy osobowe PKS. To kolejne ułatwienie życia podróżnym.
Zdjęć: 1  

Złotohorska Maria Hilf »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Krystyna Dubiel
Wielu mieszkańców Nysy zna dobrze kościółek w złotogłowickim lasku, nazywany popularnie Maria Hilf. Znacznie mniej osób wie, że w pobliskich Złotych Horach również znajduje się Sanktuarium Marii Panny Wspomożycielki (Maria Hilf).
Zdjęć: 1  

Podsumowanie akcji „Znicz” »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie opr. ab
Tegoroczne Święto Zmarłych na drogach powiatu nyskiego miało spokojny przebieg. Doszło do dwóch wypadków drogowych, jednej kolizji, nikt nie zginął, ale dwie osoby zostały ranne. W wyniku akcji „Znicz” zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
W religii chrześcijańskiej 1 listopada poświęcony jest wszystkim świętym. Dzień później modlimy się za dusze naszych zmarłych.

Tragedia w Sławniowicach »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie ab
Niektórzy kierowcy nie przejmują się akcją „Znicz” na polskich drogach i bezpieczeństwem innych uczestników ruchu. W Sławniowicach w powiecie nyskim nietrzeźwy kierowca potrącił pieszą pchającą wózek z dzieckiem.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl