Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 191 informacji. Wszystkie poniżej.

Majówka w mieście »
Tekst opublikowany 2011-04-30, opracowanie Pam
Osoby, które z różnych względów nie wyjadą nigdzie na długi majowy weekend wcale nie są skazane na nudę. W naszym mieście przygotowano wiele propozycji kulturalnych na popularną majówkę.

Radni zaniepokojeni modernizacją tamy »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie UM Nysa
- Mamy jeszcze ponad miesiąc, aby powalczyć o pozytywne rozstrzygnięcia w sprawie finansowania zadania w odpowiednich ministerstwach – apelowała wczoraj do radnych burmistrz Jolanta Barska.

Rowerem w okolice Nysy »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie opr. Pam
Nasz region jest bardzo malowniczym terenem, nie brakuje wielu ciekawych miejsc, które szczególnie w tak wiosenną pogodę warto odwiedzić rowerem. Co ciekawe, wcale nie musimy robić wielu kilometrów, a zaplanowana przez nas wyprawa może być bardzo przyjemna.

Policja rozpoczyna majowy weekend na drogach »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie opr. Pam
Od dziś do 3 maja policjanci z wydziału ruchu drogowego nyskiej komendy prowadzić będą wzmożone działania kontrolne. Funkcjonariusze będą patrolować główne szlaki komunikacyjne naszego powiatu czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg.

Powiat Nyski na targach w Ołomuńcu »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie Powiat Nysa
Starostwo Powiatowe w Nysie wspólnie z czeskimi partnerami ze stowarzyszeń turystycznych prezentuje walory turystyczne Powiatu Nyskiego na wspólnym stoisku wystawienniczym na targach FLORA w Ołomuńcu, które odbywają się w dniach 28.04. - 01.05.2011.

Taniec bez granic już dziś »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie Pam
Od dziś do soboty na scenie Bastionu św. Jadwigi będzie można podziwiać młodych tancerzy w ramach festiwalu tanecznego "Taniec bez granic". Wystąpią zespoły z Polski i Czech, młodzi artyści zaprezentują sie w stylach takich jak: hip hop, popping, house, jazz, locking, breakdance i inne. Start godzina 15:00, wstęp wolny.

Młodzi mistrzowie ortografii »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie UM Nysa
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbył sie XVI Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny. Brało w nim udział 12 szkół podstawowych z gminy Nysa - czyli 59 uczniów najlepiej znających tajniki polskiej ortografii.

Zjazd werbistów w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie UM Nysa
W dniach 26 – 28 kwietnia ponad 35 werbistów z całej Polski przybyło do Domu Dobrego Pasterza w Nysie, aby wziąć udział w spotkaniu formacyjnym. Temat zjazdu „Budowanie relacji w naszych wspólnotach” był rozwinięty w konferencjach wygłoszonych przez zaproszonych gości. Ks. prof. Alojzy Marcol z Nysy mówił o relacji z Bogiem.

ŚDS Iskierka w nyskich szkołach »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie UM Nysa
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w ramach projektu „Rybka” prezentują przedstawienia w gminnych placówkach oświatowych. 27 kwietnia odbyło się pierwsze przedstawienie w Szkole Podstawowej nr 3.

Policyjny kryptonim: ''Majowy weekend'' »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Noga z gazu i zapięte pasy - tak w skrócie można określić rady dzięki którym nie dostaniemy mandatu podczas majówki.

Turniej PCK dla uczniów »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie UM Nysa
27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Turnieju pt: „Człowiek i Jego Środowisko” Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół podstawowych oraz Okręgowej Olimpiady wiedzy o Czerwonym Krzyżu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Powstane muzeum Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Majówka w górach czy Czechach? »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Długi weekend majowy w Czeskich Karkonoszach, Brnie lub Pradze? Czemu nie! Województwo Dolnośląskie i Przewozy Regionalne przygotowały dla pasażerów kolei nie lada atrakcje.

Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie dotPR
W tanich liniach bez problemu można zarezerwować bilet do Barcelony czy Mediolanu za 100 zł. Jednak, gdy pasażer chce wziąć ze sobą dużą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie czy po prostu zapłacić za bilet, musi ponieść dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynieść nawet 250 zł.

Banki przepłacają za lokaty »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Najwyżej oprocentowana lokata bankowa daje zarobić 20 proc. w skali roku. Takiego zysku może pozazdrościć nawet wielu inwestorów giełdowych.

Każda praca niesie zagrożenia »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Jeśli myślisz, że skoro pracujesz w biurze wypadki przy pracy Cię nie dotyczą, grubo się mylisz. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy.

IV Nyska Noc Skarbów »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Pam
Tegorocznej Nyskiej Nocy Skarbów będzie przyświecało hasło: "Z modą przez stulecia". Nawiążą do niego różnorodne atrakcje przygotowane na ten wieczór dla zwiedzających

Nysianie na Vienna City Marathon  »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Nysa Biega opr. Pam
Czterech zawodników z naszego miasta wzięło udział w maratonie, który miał miejsce 17 kwietnia w Wiedniu. W Vienna City Marathon wystartowali: Renata Pędzik, Ryszard Tasarek, Marek Pałetko oraz Tomasz Kołodziej.

Starasz się o kredyt hipoteczny? Nie daj się zaskoczyć! »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Emmerson S.A.
Wybierając się na spotkanie z przedstawicielem banku dotyczące kredytu hipotecznego, warto się do niego dobrze przygotować. Poniżej przedstawiono kilka kwestii, o których warto pamiętać, a z których nie do końca zdaje sobie sprawę większość kredytobiorców.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie red
Rejsy po Odrze, kino 5D, szalona majówka i Thanks Jimi Festival - wszystko to możesz mieć za smsa.

Emisja monet ''Beatyfikacja Jana Pawła II'' »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie NBP
W czwartek 28 kwietnia 2011r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monety okolicznościowych upamiętniające beatyfikację papieża Polaka, Jana Pawła II.

Więźniowie uczą się ekologii »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie UM Nysa
W ramach współpracy z Zakładem Karnym w Nysie rozpoczęto zajęcia edukacji ekologicznej dla osób odbywających karę pozbawienia wolności. Zajęcia prowadzi pracownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Uderzyła w drzewo podczas wyprzedzania »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Kpp Nysa
Niezachowanie ostrożności podczas manewru wyprzedzania było przyczyną wypadku do którego doszło na drodze krajowej 46, na odcinku Sidzina – Pakosławice. Kierowany przez 37-letnią mieszkankę powiatu krapkowickiego samochód uderzył w drzewo. Uczestniczka zdarzenia przewieziona została do szpitala.

naOku - Nysa dawniej i dziś »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Piotr Osiadły opr. Pam
Nysa powoli wypełnia się filmami, obok fabularnych dokonań Muodej Foki, powstaje film dokumentalny o Nysie realizowany przez działającą przy NDK grupę dziennikarską naOku.

Mamo, Tato wywieś ze mną flagę »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie UM Nysa
2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu o godz. 8.15 przed Urzędem Miejskim w Nysie odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. W uroczystościach udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych Nysy, służb mundurowych oraz mieszkańcy.

Wielkanocne spotkanie u sióstr Elżbietanek »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie UM Nysa
Już po raz siedemnasty Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego w Nysie wraz ze Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety zorganizowali kilkugodzinne wielkanocne spotkanie i świąteczny obiad dla osób samotnych i mieszkańców miasta będących w trudnej sytuacji.

Festiwal Dobrego Piwa »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie CK Zamek
27 browarów z Polski, Czech, Niemiec oraz Belgii, 60 rodzajów piw lanych, setki piw butelkowych, liczne degustacje, briofilskie wystawy, "piwne" wykłady oraz warsztaty warzenia piwa – za niespełna dwa tygodnie, 7-8 maja, we wrocławskim Centrum Kultury "ZAMEK" odbędzie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jedna z największych imprez w kraju poświęcona oryginalnym smakom złocistego trunku. W programie Festiwalu oprócz punktów związanych z piwem znalazły się również, koncerty rockowe i etniczne, jarmark produktów ekologicznych, konkursy z nagrodami oraz blok atrakcji dla najmłodszych.

Nowy budynek szpitala gotowy »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Pam
- To szpital na miarę XXI wieku – podkreślało wczoraj wielu gości zaproszonych na uroczystość otwarcia nowego budynku nyskiego szpitala.

Jak nie płacić podatku od zysków giełdowych?  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
PIT38 – najprostsze do wypełnienia zeznanie podatkowe i zarazem najboleśniejsze. Zysk z inwestycji giełdowej to przecież nagroda za podjęte ryzyko, stracone nerwy i przedwcześnie posiwiałe skronie. Czy można się jakoś od podatku wywinąć?

67 milionów złotych na inwestycje w odnawialne źródła energii »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie DIP
67 milionów złotych – tyle środków przeznaczono na wsparcie przedsiębiorstw energetycznych chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs o dotacje na ten cel ogłosiła Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, odpowiedzialna za podział środków unijnych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Prawo jazdy bez stresu? »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie INTERIA.PL
Czy po 30 godzinach kursu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy i go zdać? Wybierając samochód z "automatem", szanse na to wzrastają.

Święto Konstytucji 3 Maja  »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie UM Nysa
3 maja odbędą się w Nysie uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Początek o godz. 9.30 w Bazylice św. Jakuba. Po Mszy Św. odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Edukacyjne wycieczki po fortach »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie UM Nysa
Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji TWIERDZA NYSA organizuje dla szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Nysa nieodpłatne warsztaty i wycieczki.

Diecezjalne obchody beatyfikacji Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie UM Nysa
3 maja o godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza Św. dziękczynna za dar beatyfikacji w Bazylice św. Jakuba w Nysie z udziałem sióstr zakonnych w ramach Roku Życia Konsekrowanego.

Rosną kredyty wiosną »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co ma wiosna do kredytów? Bardzo wiele. Wiosenny przypływ energii mobilizuje do działania, mimo że nie na wszystkie pomysły wystarcza pieniędzy. W efekcie maj to tradycyjnie miesiące kiedy widać skok popytu na kredyty konsumpcyjne.

Zapraszamy na I Bieg Nyski »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Pam
Zapraszamy na I Bieg Nyski z okazji 10-lecia PWSZ w Nysie, który będzie miał miejsce 18 czerwca. Wraz z tym wydarzeniem organizowany jest konkurs fotograficzny.

Nie licz tylko na ślubne ''koperty'' »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie BrandScope
Ślub księcia Williama i Kate Middleton, na którym bawić się będzie ponad 2 tys. gości, ma kosztować blisko 90 mln zł. Sporą część kosztów pokryją brytyjscy podatnicy. Doradcy Aspiro z Dolnego Śląska sprawdzili jak w Polsce finansujemy uroczystości ślubne, zwłaszcza kiedy nie możemy liczyć na wsparcie z królewskiego skarbca.

Święta wciąż na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Pam
379 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych – tak wygląda bilans świątecznego weekendu. Policja zatrzymała aż 1876 pijanych kierowców. Niestety te święta na drogach były gorsze od ubiegłorocznych.

Przygotuj z nami świąteczne śniadanie »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie ed
Święta Wielkanocne są obchodzone w naszym kraju bardzo szczególnie. Polacy znani są już z tego, że w tych dniach stół ugina się od różnego rodzaju mięs oraz jajek pod każdą postacią. Co roku, każda gospodyni szykuje na święta te same potrawy. Czasem warto dodać, tylko jeden składnik, aby przyrządzane smakołyki nabrały innego wyrazu. Na to szczególne śniadanie czekamy cały Wielki Post, dlatego warto przyłożyć się do tego, żeby było wyjątkowe. Publikujemy klika sprawdzonych przepisów, które warto wykorzystać w swojej kuchni.

Nyscy strażacy najlepsi na Opolszczyźnie... »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie KP PSP Nysa opr. Pam
20 kwietnia w hali sportowej Gwardii w Opolu odbył się turniej finałowy o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w halowej piłce nożnej.

Fart uczy się chodzić »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie aw
Pies, którego właściciele urządzali przyjęcie, gdy on zdychał z powodu poważnego zakażenia oskalpowanej łapy, miał już operację i uczy się na nowo chodzić.

Wesołego Alleluja! »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie Pam
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzy Redakcja Expressu Nyskiego.

Zabawa obok oskalpowanego psa »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie aw
Amputowana łapa to cena, jaką pies musiał ponieść za skrajnie nieodpowiedzialnych właścicieli. Sprawa rozegrała się w Krynicznie, koło Środy Śląskiej.

Branża budowlana na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie SILKA YTONG
Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG (które już 26-27 kwietnia zawita do Wrocławia) została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane dotyczące branży, opracowane przez Annę Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

Jaki rower wybrać? »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Pam
Temat kupowania roweru jest bardzo rozległy. Wachlarz wyboru odmiany kolarstwa i dostępnych w nich rowerów jest bardzo szeroki, dziś każdy znajdzie coś dla siebie. W największym skrócie przedstawiamy wam, czym należy kierować się przy wyborze wymarzonych dwóch kółek.

Odpowie w sądzie za pogryzienie policjanta »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie TOW
Nawet 15 lat więzienia grozi 29-letniemu Franciszkowi M. za atak i pogryzienie policjanta na izbie wytrzeźwień. Straszył funkcjonariusza, że jest zarażony wirusem HIV.

Tylko nie szlauchem »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie aw
Nie przesadzajcie z wodą w Lany Poniedziałek. Patrole policji i strażników będą zwracać szczególną uwagę na takich "żartownisiów"

Emerytury będą coraz droższe i coraz niższe »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Dokonane niedawno zmiany w systemie emerytalnym nie rozwiązały zasadniczego problemu. Polega on na tym, że zmiany demograficzne wkrótce doprowadzą do niewydolności dotychczasowych rozwiązań. Aby temu zapobiec konieczne są bardziej radykalne posunięcia.

Muzyka Moritza Brosiga w paczkowskich kościołach »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Powiat Nysa, Um Paczków, Pam
Kościoły w gminie Paczków rozbrzmiewać będą muzyką Moritza Brosiga. Wydarzenie organizowane jest przez paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Paczkowie.

Porządek VII sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie UM Nysa
28 kwietnia o godz. 10.00. odbędzie się VII sesja Rady Miejskiej w Nysie. Zamieszczamy porządek obrad.

Nie będzie likwidacji przejazdów kolejowych »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie UM opr. Pam
Wczoraj w siedzibie PKP w Nysie odbyło się spotkanie w celu uzgodnień projektowych obwodnicy Nysy w zakresie funkcjonowania przejazdów kolejowych - PKP domagało się ich likwidacji.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów TLK »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie PKP Intercity
W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - pracami modernizacyjnymi na odcinku Lubliniec – Opole w dniach od 27 kwietnia do 31 maja nastąpią istotne zmiany w rozkładach jazdy wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych kursujących przez Częstochowę, Opole do/z Wrocławia. Zmiany dotyczyć będą godzin przyjazdów i odjazdów pociągów ze stacji początkowych/pośrednich/końcowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wcześniejsze odjazdy pociągów ze stacji początkowych i pośrednich.

Wykład otwarty profesora Grzegorza Kołodko »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie PWSZ
Biuro Karier PWSZ w Nysie zaprasza na wykład otwarty profesora Grzegorza W. Kołodko, który odbędzie się 6 maja 2011 w Budynku Głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w sali 102 o godz. 13:00.

Bezpieczna Wielkanoc na drogach »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie KWP Wrocław
Już od 22 kwietnia 2011r. rozpoczną się działania pod kryptonimem „Wielkanoc” na drogach województwa dolnośląskiego i potrwają do 25 kwietnia 2011 roku. Policjanci w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych. W tym czasie funkcjonariusze spodziewają się zwiększonej liczby samochodów na drogach. Dla wielu będzie to czas wyjazdów z domów do osób najbliższych.

Dopłacasz do PIT-a? – zrób to mądrze »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie BrandScope
Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych za rok 2010 zbliża się nieubłaganie i niestety dotyczy on także tych, którzy do swojego PIT-a będą zmuszeni dopłacić. Co zrobić, gdy kwota dopłaty przerasta nasze jednorazowe możliwości? Zaciągnąć oprocentowany kredyt w banku, czy spłacać odsetki podatkowe (jeśli urząd skarbowy w ogóle wyrazi na to zgodę)? Doradcy finansowi Aspiro z Dolnego Śląska we współpracy z portalem ePodatnik.pl. postanowili poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Rosną kredytowe apetyty Polaków »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Topnieje zapał do oszczędzania, rośnie chęć do zadłużania się – wynika z danych NBP za marzec. Jak podaje Pentor w kwietniu jeszcze bardziej widać spadek ochoty do zakładania lokat terminowych i wzrost apetytu na kredyty.

Iście świąteczna pogoda »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie aw
Wielkanoc zapowiada się słonecznie i ciepło. Aura wymarzona na święta.

(Nie)grzejący problem »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Pam
Czy wspólnota jednego z bloków przy ul. Szopena może pozbawiać ludzi ciepła w kaloryferach, zakręcając jego dopływ? Okazuje się, że jest to całkiem możliwe. Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka bloku zarządzanego przez wspólnotę "Rondo".

Będzie piękny deptak »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie UM, Pam
Będzie można spacerować, pojechać rowerem, ale i odpocząć na ławeczkach, podziwiając strumienie oświetlonej fontanny. Gmina Nysa rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę przebudowy odcinka ul. Krzywoustego od Rynku do Wieży Ziębickiej – powstanie nowy deptak.

Twoje auto też czeka majówka »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dobocom
Święta wielkanocne oznaczają dla wielu z nas pierwszą po zimie daleką podróż samochodem. W tym roku w trasę wyruszymy jeszcze liczniej – niezwykle korzystny układ świąt w kalendarzu sprawia bowiem, iż biorąc kilka dni urlopu można połączyć weekend wielkanocny z majowym i w najlepszym przypadku wybrać się na ponad tygodniowe wakacje. Niezależnie jednak od długości naszego urlopu, nadchodzące dni dla nas oznaczają odpoczynek, a dla naszego pojazdu ciężką pracę w warunkach zupełnie innych niż te, w których poruszaliśmy się jeszcze niedawno w okresie zimowym.

Przedszkolaki w Urzędzie Miasta »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie UM Nysa
Dzieci z Przedszkola nr 6 odwiedziły Urząd Miejski w Nysie. W barwnych strojach złożyły życzenia wielkanocne, wcześniej przedstawiając krótki program artystyczny.

Nyskie gimnastyczki znów tryumfują »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie UM Nysa
Zawodniczki z Nysy zdobyły 8 medali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Gimnastyce Sportowej Kobiet, które odbyły się w Zabrzu w dniach 15 -17 kwietnia.

Mieszkańcy Górnej Wsi muszą uzbroić się w cierpliwość  »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Mieszkańcy i kierowcy z rejonu Górnej Wsi muszą uzbroić się w cierpliwość. Trwa tam budowa dróg za sumę ponad 4,6 mln zł z budżetu gminy Nysa. Utrudnienia na drogach potrwają do końca października.

Motocyklista wjechał do rowu »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie gm. Korfantów. Motocykl kierowany przez 20-letniego mężczyznę wjechał do rowu, po czym uderzył w przepust drogowy. Mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Krótkowzroczność - problem młodego pokolenia »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dotPR
Problemy z prawidłowym widzeniem ma już ponad połowa Polaków. Najbardziej niepokojący jest jednak fakt, że coraz gorzej widzą nie tylko osoby starsze, ale też młodzież. Przyczyn takiego stanu rzeczy poszukuje się w czynnikach genetycznych, niezdrowym stylu życia, ale przede wszystkim w postępie technologicznym.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie red
Szalone majówka, koncerty poświęcone Jimiemu Hendrixowi, kino 5D i filharmonia - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Wielkanoc w wersji light? »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie inPlus PR
Babki, mazurki, jajka, szynka i biała kiełbasa to główni bohaterowie wielkanocnej uczty. Niewątpliwie są to pokusy, które zagrażają zgrabnej sylwetce. Jednak czas spędzony przy suto zastawionym stole nie musi przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Podpowiadamy co i jak jeść, aby Wielkanoc kojarzyła nam się nie tylko ze smacznym, lecz i zdrowym jedzeniem.

Przedszkolaki na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie KPP Nysa
Nyską komendę odwiedziły dzieci z przedszkola nr 8 w Nysie. O bezpieczeństwie oraz pracy policjantów opowiadała policjantka zespołu d.s. nieletnich.

''Utknął'' pod wiaduktem »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie KPP Nysa
Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Zwycięstwa w Nysie. Pod wiaduktem „utknął” samochód ciężarowy. Kierowca nie dostosował się do wskazań znaku drogowego określającego dopuszczalną wysokość pojazdu mogącego przejechać pod wiaduktem.

Wizyta partnerska na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Powiat Nysa
W dniach 14-17 kwietnia przedstawiciele Powiatu Nyskiego: Mirosław Aranowicz -Przewodniczący Rady Powiatu, Adam Fujarczuk - Starosta Nyski oraz Tadeusz Jamróz - Radny Powiatu Nyskiego przebywali z partnerską wizytą w Rejonie Radziechowskim.

Spisało się już ponad 2 mln osób »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie GUS
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 przez Internet spisało się już ponad 2 mln osób.

Kiedy remont nyskiej zapory? »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie UM, Pam
19 kwietnia zespół ekspertów z JASPERS - zajmujący się wsparciem w przygotowaniu dużych projektów UE - gościł na nyskiej tamie oraz na urządzeniach hydrotechnicznych na rzece Nysa Kłodzka. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Nysy Jolanta Barska, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego Bogusław Wierdak oraz przedstawiciele RZGW z Wrocławia i Opola.

Więcej rozpoczętych budów i pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W okresie ostatnich 12 miesięcy rozpoczęto budowę blisko 162 tys. mieszkań. To najwięcej od przeszło dwóch lat – wynika z danych GUS.

Wielkanocne Spotkanie dla osób potrzebujących »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Pam
25 kwietnia Wspólnota Apostolska Świętej Elżbiety organizuje Spotkanie Wielkanocne dla osób potrzebujących i bezdomnych.

Nasi gimnastycy na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie AŁ opr. Pam
W dniach 13-15 kwietnia zawodnicy i zawodniczki z NTG gościli na Ukrainie w pięknym mieście Iwano-Frankowsk. Odbyły się tam Zawody Międzynarodowe w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców.

Wydadzą resztę „Smoleńskiem” »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Paf
Zobacz, jakie dwuzłotówki pojawiły się we wrocławskich sklepach.

To nie koniec kłopotów z nowym rondem? »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Pam
Jesienią ruszyła budowa ronda przy zbiegu ulic Kościuszki i Mostowej ze Szlakiem Chrobrego, od samego początku towarzyszą jej same kłopoty. Najpierw prace przerwano ze względu na zimową niesprzyjającą aurę, gdy wznowiono budowę upadek ogłosiła firma wykonująca roboty. Teraz nie wiadomo czy rondo nie narusza przepisów prawa budowlanego – chodzi o jego kąt nachylenia.

Nie tylko mieszkanie »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Piotr Bugaj
Rozwój inwestycji budowlanych w największych polskich miastach niweluje powstały przez lata deficyt mieszkaniowy. Kolejne nieruchomości nabierają przy tym zupełnie nowego charakteru.

Rozmawiali o systemie powiadamiania ratunkowego »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie PWSZ
15 kwietnia 2011 r. w sali Senatu PWSZ w Nysie, w ramach 7. Nyskiego Festiwalu Nauki, odbyła się Festiwalowa Konferencja Popularnonaukowa pt. "Funkcjonowanie systemu powiadamiania ratunkowego w województwie opolskim. Stan aktualny i zagrożenia".

Strzelanie Hetmańskie w Carolinum »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie UM Nysa opr. Pam
W dniu 16 kwietnia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie zorganizowało Strzelanie Hetmańskie. W szranki stanęły reprezentacje: straży miejskiej, straży pożarnej, zakładu karnego, 32 regimentu pruskiego, bractwa strzeleckiego z Głogówka oraz Bracia Kurkowi z Nysy.

Pożyczki tanieją »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Kredyty gotówkowe tanieją, ale na niedrogą pożyczkę w dalszym ciągu mogą liczyć tylko najbardziej wiarygodni konsumenci. Banki prześcigają się coraz niższym oprocentowaniem, brakiem prowizji i nagrodami, a klientom coraz trudniej porównać oferty.

Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie opr. EP
W ramach Światowego Tygodnia Immunologii (22-29.04.2011) rozpoczęła się Ogólnopolska Społeczna Kampania Edukacyjna "Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy", której celem jest wzrost świadomości na temat objawów oraz możliwej diagnosytki i leczenia pierwotnych niedoborów odporności (PNO).

Biesiada Wielkanocna »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie UM Otmuchów opr. Pam
Od kilku lat otmuchowska Biesiada Wiekanocna jest już stałą wiosenną imprezą, w trakcie, której prezentowane są tradycje świąt Wielkiej Nocy.

Taniec bez granic »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie NDK opr. Pam
W dniach 29 i 30 kwietnia na scenie Bastionu św. Jadwigi odbędzie się festiwal taneczny. Wystąpią zespoły z Polski i Czech, młodzi artyści zaprezentują sie w stylach takich jak: hip hop, popping, house, jazz, locking, breakdance i inne. Wstęp wolny.

Ile wydamy na święta Wielkanocne? »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Pam
Święta Wielkanocne już za kilka dni. Postanowiliśmy sprawdzić, ile w tym roku będą nas kosztować. Niestety wygląda na to, że tego roku nasze portfele ucierpią bardziej niż podczas zeszłorocznych świąt Wielkanocnych.

Na majówkę nie tylko za granicę... »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Pam
W tym roku wielu Polaków spędzi długi weekend majowy poza granicami własnego miasta i kraju. Tak przynajmniej wynika ze statystyk biur podróży. Sprawdziliśmy, co na najdłuższą od 3 lat majówkę zaplanowali mieszkańcy Nysy i jakie kierunki obrali na cel swoich wycieczek.

''Krwawa niedziela. 1905'' Kossaka we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UMWD, opr. EP
We wtorek 19 kwietnia Marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz Sergij Larin, Przewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Obwodowej, podpiszą list intencyjny w sprawie przekazania stronie polskiej obrazu „Krwawa Niedziela. 1905” autorstwa Wojciecha Kossaka. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Narodowym o godzinie 11.00.

Polacy wiedzą jak tanio kupować w internecie »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie dotPR
Coraz częściej Polacy wybierają zakupy przez internet. Oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze. Odnaleźć się w wirtualnym hipermarkecie i nie stracić głowy nie jest trudną sprawą. By wiedzieć gdzie, co i za ile warto korzystać z pomocy internetowych serwisów aukcyjnych, porównywarek cenowych oraz serwisów zakupów grupowych dostępnych online.

Olimpiada ekologiczna w PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie PWSZ
16 kwietnia 2011 r. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbył się etap wojewódzki XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Pościg za włamywaczami »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Kpp Nysa
Wczoraj, policjanci z wydziału prewencji zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego w okolicy centrum Nysy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Akt uznania za Pomnik Historii »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UM Nysa
Podczas Gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Gnieźnie, burmistrz Nysy Jolanta Barska oraz ks. prałat Mikołaj Mróz odebrali akt uznania za pomnik historii Zespołu Kościoła Farnego pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Strażak - Ratownik - Nurek »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie KP PSP, Powiat Nysa
W dniach 13 - 14 kwietnia w Nysie oraz na wyrobisku w Nadziejowie odbył się drugi etap projektu "Strażak - Ratownik - Nurek" dofinansowany przez Unię Europejską.

Jarmark Wielkanocny w Bastionie »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Kolejny świąteczny jarmark w Bastionie św. Jadwigi odwiedziło wielu mieszkańców naszego miasta. W niedzielę palmową zorganizowano Jarmark Wielkanocny, na którym można było przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby.

Mali i piękni wybrani »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie NDK opr. Pam
W sobotę poznaliśmy Małą Miss i Małego Mistera Nysy. Gracja, styl, uroda i rozmaite talenty to najtrafniejszy skrót tego, co zaprezentowały kilkuletnie piękności i mali przystojniacy.

Koncert Santo Subito »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Pam
Zapraszamy 1 maja na koncert Santo Subito okazji Beatyfikacji Jana Pawła II.

Doodle 4 Google - zaprojektuj nowe logo Google! »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie opr. EP
"Każdy wie, że w Polsce…" to hasło konkursu na specjalne logo Google, które uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011.

Kierowców czeka rewolucja! »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Zdarzyło ci się zapomnieć dokumentów? Już niedługo nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy ani nawet dowodu rejestracyjnego!

Przesuń sobie ratę kredytu mieszkaniowego »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie Open Finance, opr. EP
Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego, a na dodatek pracodawca notorycznie spóźnia się z wynagrodzeniem i nie masz pieniędzy na ratę? Zmień datę spłaty kredytu. W wielu bankach jest to możliwe. Nie wymaga szczególnych formalności i kosztuje ok. 100-200 zł.

Jarmark Wielkanocny już w tę niedzielę »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie Pam
W dniu 17 kwietnia br. na Bastionie św. Jadwigi organizowany jest Jarmark Wielkanocny.

I Ty możesz zostać naszą Miss! »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie opr. EP
Zostań Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011! Zapraszamy wszystkie piękne dziewczyny do udziału w konkursie.
Zdjęć: 1  

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie KPP Bolesławiec
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów. Obserwujemy zwiększony ruch w obiektach handlowych i na parkingach przed sklepami. W gorączce świątecznych zakupów zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Kręci Cię Wrocław? Kręć go »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Opr. aw
Co Was kręci we Wrocławiu? Co sprawia, że jesteście z niego dumni? Czy będzie to piękny Rynek i imprezy się w nim odbywające? Długie spacery nad Odrą? Ostrów Tumski, ZOO, Hala Stulecia? A może zakamarki, podwórka i kamieniczki znane nielicznym, ale pełne klimatu i uroku? Zapraszamy Was do poszukiwania filmowej odpowiedzi na zadane pytania.

Znamy pogodę na święta »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Pam
Mimo zapowiadanych na dzisiejszą noc przymrozków i kapryśnej w ostatnich dniach aury pogoda na święta zapowiada się obiecująco. Od niedzieli ma się robić coraz cieplej. Ale czy w myśl polskiego przysłowia: „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” prognozy się potwierdzą?

Rynek mieszkaniowy w Polsce w marcu 2011 »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie redNet Consulting
Trzy miesiące to w sumie krótki okres w aspekcie szeroko rozumianego rynku nieruchomości. Jeśli jednak systematycznie go śledzimy, to jest to czas, który daje nam pewne sygnały o stanie koniunktury. O ile słowo koniunktura kojarzy się z czymś pozytywnym – dobrym okresem na rynku, o tyle obecne realia rynkowe są niełatwe do jednoznacznego zinterpretowania. W zasadzie z taką trudnością mamy do czynienia zawsze, poza typową bessą lub hossą. Bo jak określić sytuację, w której mieszkania sprzedają się bardzo dobrze (np. w Warszawie prawie 1.000 mieszkań sprzedanych w marcu) oraz w której ceny są coraz niższe?

Skąd się biorą dziennikarskie błędy? »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Pam
Skąd się biorą dziennikarskie błędy? Tego mogli się wczoraj dowiedzieć wszyscy uczestnicy kolejnych warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej nyskiej PWSZ.

Niedziela handlowa na targowisku miejskim »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Zapraszamy 17 kwietnia na niedzielę handlową na nyskim targowisku miejskim.

Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie UM Nysa opr. Pam
14 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówce Chłopców.

Przyłapani na kradzieży »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie opr. Pam
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Nysy, którzy usiłowali skraść metalowe elementy z terenu prywatnej firmy w Nysie.

Niewybuch w Sidzinie »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie opr. Pam
Mieszkaniec Sidziny znalazł na polu uprawnym niewybuch. Saperzy podczas oczyszczania terenu ujawnili trzy kolejne granaty moździerzowe. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów z Nysy.

Póki czy kiedy, czyli jaki mamy hymn »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie aw
Prof. Jan Miodek śpiewa w hymnie „kiedy”. Rozmawialiśmy z profesorem o skomplikowanym pytaniu na egzaminie gimnazjalnym.

Otwarcie nowego budynku szpitala »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Pam
We wtorek, 26 kwietnia odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku nyskiego szpitala. Wartość całego projektu wyniosła 15 577 625 zł.

Nasze droższe karty kredytowe »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki nie każą długo czekać na wyższe odsetki od zadłużenia na kartach kredytowych. Minął tydzień od drugiej podwyżki stóp procentowych, a kolejne instytucje podnoszą oprocentowanie plastikowych pieniędzy.

Nysa na targach turystycznych »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie opr. Pam
W dniach od 8 do 10 kwietnia odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2011, na których prezentowała się także Nysa.

Sprawdzali trzeźwość kierowców »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie opr. Pam
Wczoraj, od wczesnych godzin rannych paczkowscy policjanci prowadzili działania kontrolne, które ukierunkowane były w szczególności na sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców.

Partnerska wizyta u naszych sąsiadów »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie opr. Pam
Delegacja Urzędu Miejskiego w Nysie gościła w 12 kwietnia w czeskim Sumperku. Naczelnicy wydziałów i kierownicy biur, mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Urzędu Miasta naszych południowych sąsiadów.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie red
Bilet do kina czy na koncert: Raz Dwa Trzy, Piotra Roguckiego lub do Filharmonii Wrocławskiej, a potem nordic walking - wszystko to możesz mieć za smsa.

Wypadki 2010 w policyjnych statystykach »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie KWP Wrocław, Paf
Spadek liczby wypadków oraz osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych odnotowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w I kwartale 2011 roku oraz w roku 2010. Według policjantów to efekt m. in. działań podjętych przez funkcjonariuszy w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się drogami województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Katyń 1940 - pamiętamy! »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie UM Nysa
11 kwietnia odbyły się główne obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Zostań dawcą szpiku »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Pam
14 kwietnia w Nyskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Pozbądź się niebezpiecznych odpadów »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie opr. Pam
Gmina Nysa rozpocznie w dniach 18 - 21 kwietnia 2011r. coroczną akcję zbierania odpadów niebezpiecznych.

Ważny jest teatr - theatralia »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie NDK
Od 8 do 10 kwietnia mogliśmy podziwiać występy teatru Theatralia. Na scenie NDK wystawione zostały 3 sztuki, a dodatkową atrakcją było spotkanie z aktorami, polegające na luźniejszej rozmowie na tematy teatralne.

Po alkoholu nie stracimy już prawa jazdy? »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Pam
Wraz z nadejściem wiosny na naszych ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów, którzy po długiej zimie wyciągają swoje zakurzone "dwa kółka". Dziś rozpoczynamy cykl poświęcony wszystkim cyklistom. Na początek o nowych prawach dla miłośników tych pojazdów.

Dziś świętuje... czekolada! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
Biała, mleczna, gorzka, deserowa, nadziewana, z bakaliami... Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale też dorośli. Czekolada jest jednym z najbardziej popularnych słodkości i obchodzi dziś swoje święto.

Kolejna część warsztatów dziennikarskich »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Pam
Zapraszamy na kolejną część warsztatów dziennikarskich w czwartek, 14 kwietnia.

Egzamin Gimnazjalny 2011 – dziś część humanistyczna »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Pam
Zakończył się właśnie trwający od godziny 9:00 Egzamin Gimnazjalny. Dziś uczniowie klas trzecich gimnazjum w całej Polsce piszą test z części humanistycznej.

Uwaga, kleszcze! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Lekarze weterynarii alarmują. Kleszcze na dobre przebudziły się z zimowego snu i stanowią poważne zagrożenie dla naszych psów.

Ekoplastyka szansą na zwiedzenie KOPERNIKA »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Instytut Obywatelski
Jeszcze tylko do 22 kwietnia 2011 r. można przesyłać prace na konkurs ekologiczny "Zielony Dom" skierowany do klas 4 - 6 szkół podstawowych organizowany przez Instytut Obywatelski. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zostaną również wręczone zestawy upominków. Dodatkowo przyznanych zostanie 10 wyróżnień: zestawy filmów przyrodniczych BBC dla szkół.

Ekoplastyka szansą na zwiedzenie KOPERNIKA »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Instytut Obywatelski
Jeszcze tylko do 22 kwietnia 2011 r. można przesyłać prace na konkurs ekologiczny "Zielony Dom" skierowany do klas 4 - 6 szkół podstawowych organizowany przez Instytut Obywatelski. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zostaną również wręczone zestawy upominków. Dodatkowo przyznanych zostanie 10 wyróżnień: zestawy filmów przyrodniczych BBC dla szkół.

To był smutny dzień dla całego kraju... »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Pam
- To bardzo smutny dzień dla całego kraju, nigdy nie zapomnę o tej tragedii - mówi Pani Danuta, jedna z osób biorących udział w Misterium Krzyża w I rocznicę tragedii smoleńskiej.

I rocznica katastrofy pod Smoleńskiem »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Pam
Samolot z polską delegacją lecącą na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się, podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy – taką informację równo rok temu podał gubernator obwodu smoleńskiego. Polska pogrążyła się w żałobie.

Każdy będzie pracował ze stoperem? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Interia.pl
Zdaniem Pracodawców RP ustawowe regulowanie czasu pracy jest archaizmem, który nie uwzględnia potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Skutki weekendowych wichur, są ranni »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Pam
Od czwartku silny wiatr wiał niemal w całym kraju. Wichura łamała gałęzie, zrywała reklamy i niszczyła dachy domów. W wielu miejscach w Polsce brakowało prądu. W ciągu tylko kilkunastu godzin strażacy wyjeżdżali ponad tysiąc razy, żeby usuwać skutki wichury. Na trasie Sidzina- Malerzowice drzewo spadło na przejeżdżający samochód.

Zderzenie autobusu z BMW »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Pam
W piątek ok. godziny 21.50 przy ul. Eichendorffa doszło do zderzenia autobusu MZK z osobowym BMW.

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Udany start gimnastyków »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Pam
Nyscy gimnastycy startujący w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobyli aż 12 medali. Zawody odbyły się 08 kwietnia 2011 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.

Dzień przedsiębiorczości i funduszy unijnych »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie PWSZ
W dniu 14 kwietnia Biuro Karier PWSZ w Nysie oraz Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich działający przy Powiatowym Urzędzie Pracy organizują „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I FUNDUSZY UNIJNYCH”.

Zatrzymany z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie opr. Pam
Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu nyskiego, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka gram amfetaminy.

Praca czeka za granicą? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Eures
Jak zaplanować swoją karierę zawodową , czy ubiegać się o pracę za granicą, jak przygotować się do spotkania z pracodawcą z danego kraju – na takie i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź już 12 kwietnia na wrocławskim Rynku. W godzinach 12-18 odbędą się tam targi "Niemiecki, austriacki i szwajcarski rynek pracy otwarty dla wszystkich". Podczas prezentacji doradcy Eures z tych trzech krajów opowiedzą o warunkach życia i pracy w swoich państwach, a pracodawcy przedstawią oferty pracy. Całe wydarzenie związane jest z tym, że od początku maja niemiecki, austriacki oraz szwajcarski rynek pracy będą dostępne dla Polaków.

Wrocław o zamianie tablic »
Tekst opublikowany 2011-04-10, opracowanie aw
Skandal – tak jednym słowem można oddać sens komentarzy Jacka Świata i polityków z wrocławskiego oddziału PiS, mówiących o zamianie tablic przez Rosjan.

Rosjanie podmienili tablicę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie interia/RMF/PAP
Z kamienia upamiętniającego ofiary katastrofy zniknęła stara, ufundowana przez Rodziny Katyńskie, tablica. Z nowej wersji Rosjanie wycięli fragment dotyczący "sowieckiej zbrodni ludobójstwa" w Katyniu.

Figle z wiatrem  »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie aw
Wichura to problemy, szczególnie dla strażaków i właścicieli aut. Jednak może sprawić również wiele zabawy i śmiechu.

Rycerstwo zjechało na bitwę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie TOW
- Serce się raduje, że tyle rycerstwa stanęło na nasze wezwanie! - krzyknął książę Henryk Pobożny do zebranych pod Zamkiem Piastowskim.

Weekendowa Nysa »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie opr. Pam
Nie wiecie co robić na weekend? Przedstawiamy wam kilka wybranych propozycji na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.

Potrącenie pieszej »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce przy ul. Kmicica w Nysie, gdzie doszło do potrącenia 62-letniej kobiety. Mieszkanka Nysy przewieziona została do szpitala.

Muzeum w obiektywie »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Pam
3. edycja konkursu fotograficznego "Muzeum w obiektywie", zorganizowanym dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Zatrzymani na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie opr. Pam
Dwaj mieszkańcy Nysy odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem do altanki. Jeden z podejrzanych został ujęty przez właściciela, drugi został zatrzymany w pościgu przez policjantów.

Zdrowa Gmina »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie UM Nysa
Gmina Nysa przystąpiła do II edycji konkursu "Zdrowa Gmina". W ramach konkursu zostaną wyłonione gminy, które będą miały najwyższy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez NFZ i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych od marca do sierpnia 2011 r.

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie PWSZ
16 kwietnia 2011 r. w PWSZ w Nysie odbędą się eliminacje wojewódzkie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, współorganizowanej przez naszą Uczelnię z Kuratorium Oświaty w Opolu, Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Złapany na próbie skrobanki »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie TOW
Władysław Z., 87-letni lekarz-ginekolog stanie przed sądem za próbę nielegalnej aborcji.

Gratka dla mateistów »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie MiGBP w Nysie, opr. EP
Już jutro, 8 kwietnia, zapraszamy na pogaduchy przy Yerba Mate. Przyjdź i zakochaj się w smaku Yerby!

Będzie wiało mocniej »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Pam
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed zbliżającymi się silnymi wiatrami.

Aquapark w Nysie? »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Pam
Póki co, to nic pewnego, ale być może prywatny inwestor wybuduje w Nysie Aquapark. Burmistrz Jolanta Barska odbyła spotkanie z osobą zainteresowaną taką inwestycją w naszym mieście.

Na Wielkanoc i majówkę pociągami Intercity »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. aw
Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed wyjazdem na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy warto zapoznać się z ofertą Przewoźnika. Dzięki temu korzystając z weekendowych ofert specjalnych można znacznie zaoszczędzić.

23-latek zatrzymany z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Pam
Policja zatrzymała 23-letniego mieszkańca Nysy podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka porcji amfetaminy. Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Dziś Światowy Dzień Zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie WHO/Europe, opr. EP
7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: "Brak działań dziś, brak leków jutro".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kapeli ze Wsi Warszawa, "Idzie nowe", Vibraslap, Smolika czy Concha Buiki lub cyrk Arlekin, a wszystko za smsa.

Fakty na temat Dworu Biskupiego »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie Pam
Niedawno na naszym portalu informowaliśmy o pomysłach radnych PO, którzy zaniepokojeni aktualną sytuacją Dworu Biskupów w Nysie, chcieli wywłaszczenia obiektu i utworzenia w jego miejscu budynku sądu. Jak się okazuje, większość informacji, jakie pojawiły się w mediach na temat galerii Court Park, były przekłamane. W tym tygodniu w Nysie z wizytą pojawił się Robert Leszczyński – przedstawiciel spółki Belmako, która jest dzierżawcą obiektu. Spotkaliśmy się z nim, by poznać fakty na temat realizowanego przez spółkę projektu.
Zdjęć: 9  

Chciał wręczyć łapówkę policjantom »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie opr. Pam
24-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego usłyszał cztery zarzuty, w tym zarzut dotyczący obietnicy wręczenia policjantom łapówki w postaci alkoholu lub pieniędzy, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

10-letni włamywacz ukradł 12 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie KWP Opole
Ma 10 lat, włamał się do sejfu i ukradł z niego 12 000 złotych. Swojej mamie tłumaczył, że pieniądze zarobił na budowie. Teraz kobiecie postawione zostaną zarzuty paserstwa.

''Magia drzewa'' - weź udział w konkursie »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie UM Nysa
"Magia drzewa" – pod takim hasłem ruszył konkurs na wykonanie plakatu inspirowanego kasztanowcami lub ich ochroną przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem skierowany do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Nysa.

Chcą więcej punktów opieki nocnej »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie Pam
Wczoraj w Nysie odbyło się spotkanie władz i dyrekcji służby zdrowia, które dotyczyło bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu nyskiego i prudnickiego. Te dwa powiaty mają bowiem działać jako jeden rejon medyczny. Nyski ZOZ domaga się utworzenia punktów opieki nocnej w Paczkowie i Głuchołazach.

Firma z Brzegu dokończy budowę ronda »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie Pam
Jesienią ruszyła przebudowa dwóch dużych skrzyżowań w Nysie – zbiegu ulic Kościuszki i Mostowej ze Szlakiem Chrobrego, a także przy ul. Sudeckiej, Piłsudskiego i Asnyka. Niedawno splajtował wykonawca ronda przy Szlaku Chrobrego, w związku, z czym Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił nowy przetarg – znamy już nowego wykonawcę, który dokończy prace.
Zdjęć: 3  

Fabryka Pozytywnych Emocji »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie NDK
W nyskiej strażnicy kultury dawno nie było tak tłumnie. Goście przybyli na happening autorstwa polskiej grupy artystycznej Polish Invadarts pod tytułem „Poworty” szczelnie wypełnili salę, gdzie odbywała się inicjująca spotkanie prelekcja. Zainteresowanie było tak wielkie, że nie dla wszystkich starczyło miejsca. By złowić choć namiastkę z multimedialnego wprowadzenia, wielu z przybyłych tłoczyło się w wejściu i na korytarzu.

Wybudują Centrum Badawczo - Rozwojowe »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie UM Nysa
W sierpniu 2011 r., spółka Avantech Polska, rozpocznie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Podstrefie Nysa WSSE przy ul. Dubois. Firma uzyskała właśnie pozwolenie na budowę. Cały zakład będzie gotowy do końca 2012r.

Satora pożegnał się z MKS Ekonomik »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ape
Nie obraziłem się, ale jestem już zmęczony ciągłą walką… - powiedział Jan Satora (58 l.), trener i animator nyskiej lekkoatletyki.
Zdjęć: 1  

Dobry start nyskich piłkarzy »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ape
Polonia bez porażki. Poślizg Sparty. Czarni coraz bliżej IV ligi, a Konradowa A klasy.

Poszukiwania kluczy do sukcesów »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ape
"Aby odnieść sukces należy przecierać nowe szlaki, a nie trzymać się utartych dróg" – powiedział ongiś amerykański milioner J.D. Rockefeller. Dewiza ta nie jest obca zarówno elitom jaki i prostemu ludowi Łyskiego Księstwa Stawów i Pagórków. Marzeniem elit jest władza. Aby ją zdobyć lub utrzymać należy w codziennym życiu odnosić sukcesy. Najlepsze są sukcesy niekonwencjonalne. Wprawiające w zachwyt i podziw środowisko.

Misterium Krzyża »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Pam
W dniu 10 kwietnia 2011 roku - w rocznicę tragedii smoleńskiej - na nyskim rynku odbędzie się Misterium Krzyża.
Zdjęć: 1  

Młodzi ratownicy WOPR »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie UM Nysa
W dniach 19.02-13.03.2011r. na krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego w Nysie, odbył się kurs na młodszego ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zdjęć: 1  

Nyskie dziury inwestycyjne »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Pam
Zaczyna się od wielkiej dziury, potem stają szalunki, rusztowania, a w górę pną się okazałe budowle – tak bynajmniej wygląda to w dużych miastach. W Nysie tak często nie jesteśmy świadkami wielkich robót, które są początkiem pokaźnych inwestycji. Na niektórych szybko wyrastają nowe budynki, inne, zapomniane przez inwestorów, straszą przez lata.
Zdjęć: 7  

Uwaga na fałszywych krewnych! »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie opr. Pam
Do mieszkanki Nysy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako bratanek męża. Poprosił o pożyczkę w wysokości 35000 zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup komputerów. Kobieta szybko jednak zorientowała się, że jej rozmówca nie jest członkiem rodziny.

Remonty i budowy w gminie Otmuchów »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Pam
W gminie Otmuchów rozpoczynają się nowe inwestycje. Niedługo ruszy budowa budynku komunalnego, a w przyszłym roku być może powstanie tam Dom Pomocy Społecznej, którego brakuje gminie.
Zdjęć: 2  

Dziś piszą swój pierwszy ważny egzamin »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie LZ
Dziś uczniowie szóstych klas szkół podstawowych napiszą swój pierwszy ważny egzamin, który sprawdzi ich wiedzę nabytą po 6 latach nauki.

Dyplomaci z 33 krajów zwiedzali Nysę »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie opr. Pam
Niecodzienna wizyta korpusu dyplomatycznego w naszym regionie. Od 1 kwietnia w województwie opolskim przebywali szefowie misji dyplomatycznych z około 33 państw z całego świata. W niedzielę goście z zagranicy odwiedzili nasze miasto.
Zdjęć: 11  

20-latka zabiła ojczyma »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Pam
Tragedia miała miejsce 26 marca w sobotę. 20-letnia mieszkanka Nysy zabiła nożem swojego 42-letniego ojczyma.

Okradali prywatne posesje »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci z Głuchołaz ustalili podejrzanego o kradzież metalowej siatki z prywatnej posesji na terenie miasta, funkcjonariusze wyjaśnili również okoliczności kradzieży różnych przedmiotów z terenu prywatnej firmy w Głuchołazach. Podejrzani o te kradzieże usłyszeli już zarzuty.

Krwawa noc »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Marta Gołębiowska
W sobotę Browar Mieszczański zamienił się w miejsce tortur. Jedni wyrządzali krzywdę drugim za pełną ich zgodą. Zdarzali się też tacy, którzy sami zadawali sobie ból… dla przyjemności. Kilkadziesiąt wrocławian przyglądało się temu ze zdumieniem.

Podziękowania dla dyrektora GZO »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie UM Nysa
W związku z przejściem na emeryturę Józefa Adamowa, dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty, w dniu 31 marca 2011r. odbyło się spotkanie z burmistrz Nysy Jolantą Barską. Były podziękowania i życzenia.
Zdjęć: 3  

Seminarium z dziennikarstwa i komunikacji społecznej »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie PWSZ opr. Pam
Duże zainteresowanie wzbudziło seminarium z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, które miało miejsce w sobotę, 2 kwietnia. Pośród ponad 100-osobowej grupy uczestników znaleźli się nauczyciele, dziennikarze, studenci oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
Zdjęć: 9  

Bezpłatne warsztaty dla studentów »
Tekst opublikowany 2011-04-02, opracowanie PWSZ Nysa
Chcesz spędzić wakacje, pracując za granicą? Przyjdź na bezpłatne warsztaty i dowiedz się, jak przygotować się do takiego wyjazdu i uniknąć wszelkich niebezpieczeństw.

Nissan przejmie byłe FSD? »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Pam
Od lat w miejscu wielkiej Fabryki Samochodów Dostawczych należącej do Daewoo nic się nie dzieje, a mieszkańcy i władze Nysy głowią się, co mogłoby powstać w tym miejscu. Warszawskie FSO wnosiło o przekwalifikowaniem tego terenu z przemysłowego na handlowy i mieszkaniowy. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że byłą fabryką zainteresowana jest marka Nissan.
Zdjęć: 8  

Poszukują tego bandziora »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie KGP, PAf
Jest niebezpieczny i może posiadać broń. Mężczyzna najpierw strzelał w jednym z warszawskich warsztatów samochodowych a potem uciekł samochodem. Auto znaleziono, w bagażniku był nieboszczyk. Gdzie jest teraz morderca? Tego nie wiadomo.
Zdjęć: 2  

Jak zostać dobrym dziennikarzem »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie PWST, opr. EP
Już jutro zapraszamy nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i studentów na seminarium poświęcone dziennikarstwu oraz komunikacji społecznej.

Zbiórka krwi w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Pam
24 marca 2011 w Zespole Szkół w Paczkowie, odbyła się zbiórka krwi organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie KREWmaNIACY, Paczkowski Klub HDK PCK, oraz Szkolny Klub PCK działający przy zespole Szkół w Paczkowie.
Zdjęć: 7  

Znamy gwiazdy tegorocznego Lata Kwiatów »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Pam
Znamy już szczegółowy program estradowy tegorocznego „Lata Kwiatów” - dorocznej imprezy organizowanej w Otumuchowie.
Zdjęć: 1  

Remonty dróg w powiecie nyskim »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Pam
W pierwszych dniach kwietnia br. ruszy największe tegoroczne zadanie drogowe realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie.Jego miejscem będzie Gmina Otmuchów, a konkretnie przebudowa drogi powiatowej Nr 1636 O na odcinku Kałków-Otmuchów.
Zdjęć: 1  

Jak zalegalizować samowolę? »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. RW
Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.
Zdjęć: 3  

Uważaj na włamywaczy! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Pam
Policjanci z wydziału kryminalnego wyjaśniają okoliczności włamań do dwóch mieszkań w Nysie. Jedno zdarzenie miało miejsce przy ul. Prusa, drugie przy ul. Stęczyńskiego.

Konferencja - Historia drogą w różnych kierunkach »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie UM Nysa
24 marca w sali Senatu PWSZ w Nysie, w ramach 7. Nyskiego Festiwalu Nauki odbyła się konferencja "Historia drogą w różnych kierunkach".
Zdjęć: 3  

Od dziś mogą cię spisać! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. MG
Powszechny spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku (wg stanu na 31 marca 2011 r.) i będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Rachmistrze spisowi będą nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego, pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu.

Odporny na miny  »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot.:Artur Weber - /PKW Afgan
Kilkanaście pojazdów minoodpornych MaxxPro Dash w drugiej połowie marca rozpoczęło służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl