Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 114 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

Gmina wyróżniona za skatepark »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie opr. Pam
Gmina Nysa wyróżniona została za realizację skateparku w Nysie w kategorii przedsięwzięcia wspierające sport i kulturę. Kryształy Przetargów Publicznych to prestiżowe nagrody, które stanowią dowód szczególnego uznania tylko dla najlepszych, najciekawszych, a przede wszystkim dobrze zrealizowanych pod względem prawnym zamówień publicznych.

Będzie dzwonnica przy kościele w Łopatynie »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie Pam
Przesiedleni Polacy z Łopatyna przeważnie do Wójcic, stale pamiętają o pozostawionych na Ukrainie zabytkach. Przystąpili więc do ratowania pozostałych tam polskich pamiątek.

Energooszczędne osiedle powstaje w Podkamieniu »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie opr. Pam
Pierwszy z pięciu domów jednorodzinnych nowego osiedla budowanego w systemie ekologicznym w Podkamieniu pod Nysą jest już na ukończeniu. Docelowo do 2012r. powstanie pięć budynków dwurodzinnych w których zamieszka co najmniej 10 rodzin.

Chełmońskiego odebrana »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Pam
Wczoraj odbył się odbiór odcinka drogi powiatowej nr 1653 O - ulicy Chełmońskiego w Nysie.

W Paczkowie znów działa strefa płatnego parkowania »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie opr. Pam
Od wczoraj za parkowanie w centrum Paczkowa znów musimy płacić. Opłaty parkingowe obowiązywać będą od godz. 8:00 - należy je uiszczać w parkomatach lub poprzez zakup abonamentu.

W okresie Wszystkich Świętych zmiany w organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Pam
Zarządcy dróg na okres Wszystkich Świętych wprowadzają, zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Zmiany będą obowiązywać od dzisiaj od godziny 12:00 do 2 listopada tej samej godziny.

Wypadek na obwodnicy Grodkowa, zginęły dwie osoby »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Pam
Wczoraj około godziny 7:00 rano na jednym ze skrzyżowań nowej obwodnicy Grodkowa doszło do tragicznego wypadku, w którym na miejscu zginęły dwie młode osoby.

Łatwiej na nyskim rynku turystycznym »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Pam
25 października w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z gestorami bazy noclegowej w Gminie Nysa. Zaś Powiat Nyski promował się na targach turystycznych Tour Salon 2011 w Poznaniu.

Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Pam
We wtorek na zamku w Otmuchowie odbył się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty, na którym poruszano m.in. sytuację oświaty czy też rynek pracy w powiecie.

Burmistrz Nysy na Radzie Europy w Strasburgu »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie opr. Pam
Jolanta Barska, burmistrz Nysy przez trzy dni uczestniczyła w XXI Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy w Strasburgu. Zapraszamy do lektury, krótkiego wywiadu.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Wjechał w płot i chciał wręczyć łapówkę »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie Pam
23-letni mieszkaniec Paczkowa prowadząc samochód pod wpływem alkoholu wjechał w płot jednej z prywatnych posesji w Paczkowie, przybyłem na miejsce policjantom chciał wręczyć łapówkę.

Od jutra Dni Kultury Angielskiej i Amerykańskiej »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie Pam
Od jutra przez dwa dni na nyskiej uczelni zagości kultury angielska i amerykańska. Organizatorami są Filologia Angielska oraz Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Polsko - czeskie ćwiczenia policyjne »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie opr. Pam
W zeszłym tygodniu policjanci powiatu nyskiego wspólnie z funkcjonariuszami policji czeskiej brali udział w ćwiczeniach, których celem było doskonalenie współpracy podczas akcji poszukiwawczych.

Na Wszystkich Świętych dodatkowe kursy autobusów »
Tekst opublikowany 2011-10-26, opracowanie Pam
1 listopada autobusy MZK kursować będą jak w soboty, z tym, że od godziny 8:00.

23-latek wpadł z marihuaną »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie opr. Pam
Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Nysy, u którego ujawnili kilka gram roślinnego suszu. Wstępne badanie wykazały, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Gmina zachęca do inwestowania w Rynku  »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie opr. Pam
Gmina Nysa ogłosiła pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat trzech działek w Rynku. Inwestor będzie mógł wybudować obiekt nawiązujący do zabudowy sprzed 1945r.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

50 lat pasji klubu żeglarskiego »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie AB (NDK), opr. PAm
Były wspomnienia niezapomnianych chwil nad wodą, przyszli dawni i obecni członkowie oraz liczne grono przyjaciół i sympatyków KŻN. Mowa oczywiście o sobotnim wernisażu wystawy z okazji 50-lecia założenia klubu żeglarskiego w Nysie.

Wkrótce rusza budowa centrum badawczego »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie opr. Pam
21 października burmistrz Nysy spotkała się z zarządem firmy Advantech Poland. Inwestor poinformował, że przystępuje wkrótce do budowy centrum badawczo - rozwojowego w WSSE Invest - Park przy ul. Dubois w Nysie.

Najechał na tył mercedesa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Pam
W piątek na odcinku Strobice-Pakosławice kierujący renault najechał na tył mercedesa. W wyniku zderzenia dwie osoby doznały obrażeń ciała.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Poezja wypełniła salę teatru »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Um Nysa
Finał V edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech", odbył się w piątek, w NDK. Poznaliśmy laureatów, których utwory zachwyciły jury i publiczność dojrzałością oraz oryginalnością. Marcie Klubowicz wręczono odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Rekrutowali do Castoramy »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Pam
Zakończyła się rekrutacja pracowników do Castoramy, marketu, którego budowa przy ul. Zwycięstwa wychodzi na ostatnią prostą. Otwarcie zaplanowano na 20 grudnia.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Pam
W dniach 17 - 21 października w całej Polsce trwał Ogólnopolskie Tydzień Kariery, w organizację różnych szkoleń i warsztatów włączyły się także nyskie placówki.

Ruszył VIII Paczkowski Festiwal Filmowy »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Pam
W sobotę w holu kina Kopernik rozpoczął się VIII Paczkowski Festiwal Filmowy. Czterodniowy maraton filmowy rozpoczął się wernisażem wystawy fotograficznej HAITI 2010 autorstwa czeskiego artysty Jiři Veverka, na którym tłumnie dopisała publiczność.

Nie przenoście nam szkoły do Nysy! »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Pam
Uczniowie, rodzice i nauczyciele otmuchowskiego liceum protestują przeciwko planom Powiatu Nyskiego, który we wrześniu 2012 roku planuje zamknąć jedyną szkołę średnią w gminie Otmchów. Rodzice i nauczyciele wystosowali list otwarty do Rady Powiatu.

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Most przyjaźni zdobyty  »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie ZSS w Nysie
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie w dniach 9 – 15 października uczestniczyli w Programie Wyszehradzkim, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Most do historii i kultury sąsiadujących narodów – współpraca międzynarodowa”.

Wolontariat trzeba promować  »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie opr. Pam
Wczoraj w sali obrad Rady Miejskiej w Nysie miało miejsce spotkanie przedstawicieli szkół z terenu gminy Nysa na temat wolontariatu.

Jutro rusza Paczkowski Festiwal Filmowy »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie Pam
Kolejny raz w dniach 22-25 października będziemy mieli okazję spotykać się w kameralnej sali kina ,, Kopernik”. Tegoroczny program festiwalu doskonale wypełnia formułę Filmowej Panoramy Świata. W ciągu czterech dni zaprezentowane zostaną filmy poruszające różnorodną tematykę dając widzowi możliwość obcowania z różnymi gatunkami sztuki filmowej oraz kulturą innych narodów.

Utrudnienia na ul. Wincentego Pola  »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie opr. Pam
Rozpoczęły się prace związane z remontem drogi gminnej wzdłuż ul. Wincentego Pola w Nysie. Celem realizacji zadania jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców. Utrudnienia potrwają do dnia 15 listopada.

Nasi reprezentanci z czterema medalami »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Gim. 2, opr. Pam
13 października w Lasocicach rozegrano Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą gminę i miasto reprezentowała grupa zawodników z MUKS "Gim2" Nysa.

Aktywność nyskich seniorów »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie NDK, opr Pam
We wtorek 18 października grupa seniorów z Nysy wzięła udział w projekcie Polsko-Czeska Akademia III Wieku dla seniorów.

Will Calhoun - perkusista Living Colours zagra w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie Um Nysa
Nie lada gratka dla miłośników instrumentów perkusyjnych i fanów grupy Living Colours. W Nysie wystąpi Will Calhoun perkusista tego zespołu.

28-latek zatrzymany z narkotykami »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie opr. Pam
Kryminalni zatrzymali 28 letniego mieszkańca Nysy podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gram marihuany oraz kilkanaście amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

W Pakosławicach tir wjechał w przystanek »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Pam
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych było przyczyną zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Pakosławicach. Samochód ciężarowy kierowany przez 33-letniego obywatela Ukrainy uderzył w przystanek autobusowy. W wypadku nikt nie ucierpiał.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Nyscy biegacze w Taverny »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Pam
16 października 94 drużyny wystartowały w organizowanym przez nasze partnerskie miasto Taverny w sztafetowym biegu EKIDEN. W zawodach wzięli udział biegacze z Nysy razem z burmistrz Jolantą Barską.

Nyscy uczniowie blogują w konkursie UE »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Pam, Um
Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego piszą blog o wykorzystaniu dotacji unijnych w naszym regionie. Rozpoczęli pracę 2 października i będą ją kontynuować do 7 listopada.

Potrącił 9-latka »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie Pam
Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło w poniedziałek na ul. Grodkowskiej w Nysie, gdzie potrącony został 9-letni chłopiec. Dziecko przewiezione zostało do szpitala.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Nowy rok akademicki na PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie Pam
Tegoroczna uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbyła się 14 października w wyremontowanej reprezentacyjnej, multimedialnej auli w Collegium Artium. Nowy rok akademicki rozpoczęło 4000 studentów.

Wolne miejsca w nowym żłobku »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie opr. Pam
Rozpoczął się nabór do nowego Żłobka nr 2 w Nysie, w którym znajdą opiekę dzieci od 20 tygodnia życia do trzech lat.

Orzech po raz piąty »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie opr. Pam
Zapraszam serdecznie na finał V edycji Turnieju Poetyckiego Orzech, który odbędzie się 21 października o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.

Zwiedzali Parlament Europejski »
Tekst opublikowany 2011-10-18, opracowanie opr. Pam
Z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego mogła zapoznać się 50 osobowa grupa mieszkańców województwa opolskiego. Na zaproszenie eurodeputowanej Danuty Jazłowieckiej w Brukseli gościła także delegacja z Nysy.

Wspólnie szukali niebezpiecznego przestępcy »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie opr. Pam
Polscy i czescy policjanci ćwiczyli pościg transgraniczny i poszukiwanie niebezpiecznego przestępcy. Wszystko to w ramach projektu „Wspólnie dla bezpieczeństwa – współpraca polskiej i czeskiej Policji w Euroregionie Pradziad”. To pierwszy projekt realizowany w całości przez opolską komendę. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie Euroregionu Pradziad poprzez wzmocnienie sprawności współdziałania polskiej i czeskiej Policji.

To już pewne, przetarg na remont tamy w grudniu »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie opr. Pam
Inwestycja związana z modernizacją zbiornika retencyjnego czeka w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na decyzję o dofinansowaniu. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko".

Opolskie Lamy - nysianie też wybierali »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Pam, NDK
Nyski Dom Kultury, podjął współpracę z festiwalem filmowym Opolskie Lamy. Widzowie w Nysie 14 i 15 października obejrzeli razem 26 filmów, później brali udział w wyborze nagrody publiczności. Wybrali film "Sztuka narzekania" Karoliny Łuczak.

Książęca zabawa na nowym deptaku  »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie opr. Pam
Na przebudowanym odcinku ul. Krzywoustego w Nysie, w dniu 15 października, odbyła się impreza dla mieszkańców pt. "Mieszczańska zabawa u księcia Bolesława". Na nowym deptaku do Rynku pojawili się artyści wzbudzając ogromne zainteresowanie.

Co dalej z przewozami PKS? »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Pam/Powiat Nysa
Dziś w Starostwie Powiatowym w Nysie zorganizowana została konferencja prasowa, której głównym tematem było przedstawienie informacji o powiatowych przewozach pasażerskich.

Dziś święto nauczycieli »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Interia/Pam/Powiat Nysa
Dziś wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli, to dobrze, że jest taki dzień - powiedział premier Donald Tusk składając życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Nysie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z przekazaniem do użytku nowo odrestaurowanej auli szkolnej odbyła się w środę o godzinie 17:00 w Carolinum.

Ogólnopolski Tydzień Kariery »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Pam
Zapraszamy do aktywnego udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który odbędzie się w dniach 17 - 21 października.

Opolskie Lamy juz dziś w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Pam/Grzegorz Łazowski, NDK
W tym roku festiwal Opolskie Lamy po raz pierwszy zawita do Nysy. Zapraszamy już dziś do Nyskiego Domu Kultury o godzinie 17:00. Zapraszamy także do lektury wywiadu z dyrektorem festiwalu i założycielem stowarzyszenia Opolskie Lamy Rafałem Mościckim, z którym rozmawiał Grzegorz Łazowski.

Dyskusyjny Klub filmowy zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Pam
Miłośników dobrego kina zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego już w najbliższy wtorek o godzinie 18:00.

Remonty dróg w mieście  »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Pam
Przed zimą trwają remonty dróg w Nysie. Powstanie kolejne, dziesiąte już rondo przy zbiegu ulic Mickiewicza, Piłsudskiego i Prudnickiej. Na problemy z dojazdem skarżą się zaś mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych na Skorochowie.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Zostań tutorem Akademii Przyszłości »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie EP
Chcesz mądrze pomóc? Teraz będziesz miał szansę! Akademia Przyszłości we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 będzie szukać wolontariuszy dla dwudziestu dzieciaków. Nie można przejść obok tego obojętnie!

''Zachęcamy do studiowania w Nysie'' »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie BUM
Rozmowa z Burmistrz Nysy Jolantą Barską

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Zapraszamy na badmintona »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Ape
Organizatorzy Amatorskich Indywidualnych Mistrzostw Nysy o Puchar Dyrektora ZSM zapraszają panie i panów (bez ograniczeń wiekowych) do udziału w tych rekreacyjnych zawodach.

Będzie lepiej, bo będzie i już! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Ape
Wybory, wybory i po wyborach. Szkoda, bo z ulic, placów, budynków i wielu innych miejsc publicznych w całym Łyskim Księstwie Stawów i Pagórków znikną przecudne konterfekty kandydatów do władzy ustawodawczej. Szkoda tym większa, że wraz z tymi portretami, po słonecznych i ciepłych dniach złotej lechickiej jesieni nastąpią dżdżyste szarugi i przedzimowe krótkie dzionki. Nie ma jednak najmniejszych powodów do zmartwień. Wręcz przeciwnie.

Emocje w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Ape
Polonia uratowała punkt w ostatniej minucie. Wyjazdowe porażki Sparty i Czarnych. Szczęśliwa ręka trenera Tokarczyka. Kryzys Rusocina i druga wygrana Unii. Atom nadal bez porażki.

Świat obiektywnie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie EP
Bastion św. Jadwigi zaprasza na wernisaż wystawy Pawła Maluśkiego pt. "Świat obiektywnie", wernisaż odbędzie się w dniu 6 listopada (niedziela) o godzinie 16.00.

Gimnazjum nr 2 najlepsze w mini futbolu »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Ape
Na stadionie miejskim w Nysie rozegrany został powiatowy finał w mini piłce nożnej drużyn gimnazjalnych. Rywalizowało 9 najlepszych zespołów z nyskich gmin: Gimnazja nr 2 i 3 z Nysy oraz Gimnazja z Łambinowic, Pakosławic, Skoroszyc, nr 2 z Głuchołaz, Korfantowa, Paczkowa i Otmuchowa.

Muzeum Jana Pawła II w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Pam
Wczoraj pod nyską Bazylikę zawitało mobilne muzeum Jana Pawła II. Można obejrzeć w nim wiele osobistych przedmiotów związanych z życiem polskiego papieża - narty, modlitewniki czy koszulki sportowe. Są także zdjęcia i filmy. Do południa muzeum zwiedzały grupy zorganizowane, głównie młodzież szkolna, od godziny 15:00 było otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

Otmuchów: wkrótce zaświecą 52 latarnie »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie opr. Pam
Dobiega końca wymiana oświetlenia parkowego na obiekcie rekreacyjno - wypoczynkowym „Solarium” w Otmuchowie. W ubiegły piątek dokonano komisyjnego odbioru robót. Wszystko zafunkcjonowało prawidłowo.

Remont zapory - przetarg jeszcze w tym roku? »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Pam
W sierpniu przedstawiciele inicjatywy JASPERS, RZGW oraz gminy Nysa odbyli wizję terenową na zbiorniku retencyjnym Nysa oraz na rzece Nysa Kłodzka, która dotyczyła złożonego w czerwcu wniosku o pieniądze na remont nyskiej zapory i regulacji brzegów rzeki. Aktualnie trwają prace nad projektem całego remontu.

Likwidacja połączeń do Otmuchowa, mieszkańcy oburzeni »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Pam
Nyski PKS, 1 października zlikwidował szereg linii komunikacyjnych do Otmuchowa i biegnących przez inne miejscowości tej gminy. Mieszkańcy i sam burmistrz są oburzeni.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Więcej odpadów do recyklingu »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie opr. Pam
Po nowelizacji tzw. ustawy „śmieciowej”, trwają obecnie prace nad aktualizacją wojewódzkiego planu gospodarki odpadami. RCGO w Domaszkowicach ma być jedną z regionalnych instalacji dla 150 tys. mieszkańców.

Mieszczańska zabawa u Księcia Bolesława »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Pam
Szczudlarze krakowscy, tancerze, żonglerzy, akrobaci, a także kataryniarz – pojawią się w sobotę podczas Mieszczańskiej zabawy u Księcia Bolesława w godzinach od 9.00 do 14.00. Impreza organizowana jest w związku z powstaniem deptaku do nyskiego rynku. Władze gminy zamiast oficjalnego otwarcia, proponują imprezę kulturalną dla mieszkańców, która będzie inauguracją nowego deptaku.

Zapraszamy na II Jesienny Rajd Rowerowy  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Pam
W niedzielę odbędzie się II Jesienny Rajd Rowerowy na trasie: Nysa - Stary Las - Gierałcice - Koperniki. Start z placu Paderewskiego w Nysie o godz. 9.30. Rajd poprowadzi Kazimierz Staszków.

Młodzież z Lüdinghausen w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. Pam
Trwa wymiana młodzieżowa między partnerskimi miastami Nysą a Lüdinghausen. W Diecezjalnym Gimnazjum i Liceum Humanistycznym w Nysie gości młodzież z Niemiec. 6 października odbyło się spotkanie z Burmistrz Nysy.

IV Międzynarodowy Turniej Strzelecki za nami »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie kpp Nysa
W miniony piątek odbył się IV Międzynarodowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. W zawodach wystartowało dwanaście drużyn, w tym jedna z Czech.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II zawita do Nysy »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. Pam
W środę w ramach Diecezjalnych Obchodów Dnia Papieskiego przed Bazyliką św. Jakuba w Nysie, będzie można zwiedzać Mobilne Muzeum Jana Pawła II, który w tym dniu zawita do naszego miasta.

Nysianie w sejmie i senacie »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie Pam
Według cząstkowych wyników z 93,05% obwodów wyborczych, PO uzyskała 38,96% głosów, PiS - 30,03%, trzecie miejsce zajmuje Ruch Palikota z poparciem 9,94% - podała w poniedziałek przed godz. 9 Polska Komisja Wyborcza. Nysa będzie miała po jednym reprezentancie w sejmie i senacie.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Oswojone Człowieczeństwo »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie NDK
Zapraszamy na wernisaż wystawy Agaty Hajdeckiej pt. "Oswojone Człowieczeństwo" 15 października o godz. 16.00.

Idziemy na wybory »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie opr. Pam
Już w niedzielę wybory do sejmu i senatu RP. Na terenie Gminy Nysa utworzone są 33 obwody głosowania. Z czego 31 stałych i 2 odrębne utworzone w Szpitalu Miejskim i Zakładzie Karnym.

Nyscy artyści na wystawie we Francji »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie na podstawie info. NGA
24 września przedstawiciele Nyskiej Grupy Artystycznej wzięli udział w otwarciu międzynarodowej wystawy prac artystów polskich i francuskich w Laval. W oficjalnych spotkaniach z władzami Laval wzięła udział burmistrz Jolanta Barska.

O włos od medalu... »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie opr. Pam
1 i 2 października odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego). Zawody rozgrywane były na lekkoatletycznym stadionie w Kielcach. Jedyną reprezentantką naszego powiatu była Karolina Nowak, która ustanawiając życiowy rekord zajęła czwartą lokatę.

Wywrócił łódź, odpowie przed sądem »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Pam
Zarzut dotyczący sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym przedstawiony został 57-letniemu mieszkańcowi powiatu głubczyckiego. Sprawa ma związek z wywróceniem się łodzi nad jeziorem nyskim w minioną niedzielę, o której pisaliśmy kilka dni temu.

Obradowali nad bezpieczeństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Pam
Wczoraj w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta. Były podsumowania, statystyki, ale i zapowiedzi zmian.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Montaż oświetlenia i renowacja murów w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie opr. Pam
W zabytkowym centrum Paczkowa pełną parą ruszyły prace przy pierwszych inwestycjach rewitalizacyjnych - montażu nowego oświetlenia parkowego i iluminacji architektonicznych zabytków Paczkowa oraz renowacji wież i muru obronnego w okolicach Bramy Nyskiej wraz z adaptacją tego fragmentu murów na ścieżkę widokową.

Przyszłoroczne Schetynówki w gminie Otmuchów »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie opr. Pam
Trzy odcinki dróg gminnych stanowiących ciąg ulic Nyskiej, Rynek i Mickiewicza w Otmuchowie do drogi krajowej 46 wraz z przyległym parkingiem przy ul. Mickiewicza, o łącznej długości 1,2 km za ponad 1 mln zł chce wyremontować gmina Otmuchów w 2012 roku w ramach II etapu popularnych „schetynówek”.

Ćwiczenia ratownicze Zapora 2011 »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Pam
Wczoraj na jednej z nyskich ulic odbyły się wspólne ćwiczenia straży pożarnej, policji i służby zdrowia z zakresu zarządzania kryzysowego przy wypadkach komunikacyjnych – wypadek autokaru przewożącego ewakuowane osoby.

Delegacja z Taverny gościła w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie UM Nysa
W dniach 30.09 do 03.10. w Nysie gościła dwunastoosobowa grupa z partnerskiego Taverny we Francji na czele z burmistrzem Maurice Boscavert.

Dary z Vechty »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie opr. Pam
Maltańczyk z Vechty, Bernhard Serwuschok, zawitał kolejny raz do Nysy.

Odnalazł się Krystian Starzycki »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Pam
Wczoraj pisaliśmy o zaginięciu mieszkańca Nysy Krystiana Starzyckiego, dziś policja poinformowała o jego odnalezieniu.

Gorąco podczas Rady Miejskiej, Kamienik zostaje »
Tekst opublikowany 2011-10-04, opracowanie Pam
Feliks Kamienik z Platformy Obywatelskiej nadal pełnił będzie funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Nysie. 30 września odbyła się XI sesja na której rozpatrywano wniosek siedmiu radnych opozycji z PiS – u i Ligi Nyskiej, dotyczący odwołania Kamienika z funkcji przewodniczącego.

Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki  »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie UM Nysa
X jubileuszowa inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie odbyła się 29 września w Nyskim Domu Kultury.

Wpatrzeni w fontannę na Krzywoustego  »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Pam
Fontanna na przebudowanej ul. Krzywoustego stała się jedną z atrakcji ostatniego weekendu. Mieszkańcy spacerując albo robiąc zakupy przypatrują się w zaprogramowany pokaz wodny z fontanny na nowym deptaku do nyskiego rynku.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

Nowy teledysk grupy Horyzont »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Pam
Właśnie ukazał się drugi już teledysk zespołu Horyzont, tym razem klip powstał do utworu "Czasu bieg". W jego realizacji prócz zespołu udział wzięła także licznie zaangażowana nyska młodzież. Zobaczcie u nas nowy teledysk grupy Horyzont.

Niebezpieczny weekend w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Pam
W sobotę i niedzielę w Nysie i okolicach doszło do trzech groźnych wypadków, w jednym z nich zginęły dwie osoby.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

Wypadek awionetki pod Nysą: 2 osoby nie żyją »
Tekst opublikowany 2011-10-01, opracowanie Pam/INTERIA.PL
Dwie osoby zginęły w wypadku awionetki, do jakiego doszło w sobotę przed południem niedaleko jeziora Nyskiego na Opolszczyźnie, ofiary to pilot - równocześnie właściciel - samolotu, oraz pasażer maszyny - powiedział rzecznik opolskiej policji.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl