Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 91 informacji. Wszystkie poniżej.

Mikołajki z Grubsonem - zdobądź bilety na koncert w Grodkowie! »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Pam
2 grudnia w Grodkowie z koncertem promującym płytę wystąpi rybnicki raper Grubson. Mamy dwie podwójne wejściówki dla naszych czytelników.

Złapano nastolatka, który rozbił szybę w autobusie »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie opr. Pam
Policjanci ustalili podejrzanego o rozbicie przedniej szyby w autobusie. Zdarzenie miało miejsce w Głuchołazach. Podejrzany o ten czyn usłyszał już zarzut zniszczenia mienia.

Nowe pomieszczenia w nyskim hospicjum  »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Um Nysa
Biskup Opolski Andrzej Czaja poświęcił wczoraj nową część Hospicjum Św. Arnolda Janssesa w Nysie. Budynek wyposażony został m.in. w nowe pomieszczenia poradni oraz salę konferencyjną.

Baptysterium zabezpieczone przed wilgocią  »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Um Nysa
Kończą się prace związane z remontem dachu Baptysterium przy nyskiej bazylice. Właściciel obiektu - na konserwację zabytku - pozyskał dofinansowanie z Gminy Nysa.

Dłużej bezpłatna A4 »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Bramki na autostradzie A4 w kierunku Opola miały powstać do Wigilii. Wykonawcy Egis i Starbag nie zdążą. Z opóźnienia skorzystają kierowcy, gdyż pojadą za darmo.

Medycy sądowi zbadają kości »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione na polu między Pasikurowicami, a Siedlcami zbadają specjaliści z medycyny sądowej. Z kości pobrano wycinki do badań DNA.

Jutro wernisaż wystawy Wildlife Photographer of the Year  »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie opr. Pam
Jutro w nyskim muzeum o godzinie 12:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii dzikiej przyrody Wildlife Photographer of the Year. Jest to zbiór wybranych 70 fotografii pokonkursowych zgłoszonych do największego i najbardziej prestiżowego w świecie w dziedzinie fotografii przyrodniczej.

Rondo w Otmuchowie gotowe »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie opr. Pam
W ubiegły czwartek oddano do użytku nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic: Nyskiej, Sienkiewicza i Kościuszki w Otmuchowie. Z bezpiecznego ronda cieszą się kierowcy i piesi.

Ruszyło lodowisko na Kraszewskiego »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie Pam
Od niedzieli wszystkich miłośników łyżwiarstwa zapraszamy na sztuczne lodowisko Nyskiego Ośrodka Rekreacji. 6 grudnia odbędą się "Mikołajkowe Zawody Łyżwiarskie".

Odnowią dwa nyskie cmentarze? »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie Um Nysa, opr. Pam
25 listopada w Urzędzie Miejskim w Nysie, Wojewódzki Konserwator Zabytków Iwona Solisz rozmawiała z burmistrz Jolantą Barską oraz wiceburmistrzem Aleksandrem Juszczykiem o dwóch cmentarzach w Nysie i planach poprawy ich wizerunku.

Zderzenie osobówki z tirem na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie opr. Pam
Niezachowanie ostrożności podczas zmiany pasa ruchu było przyczyną kolizji drogowej przy ul. Jagiellońskiej w Nysie.

Właściciel Dworu Biskupiego nie wpuścił kontroli »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie Pam
Jak niedawno pisaliśmy na łamach naszego portalu Wojewódzki konserwator zabytków zarządził urzędową kontrolę w Dworze Biskupim w Nysie, który przejęła spółka Belmako. Kontrola miała odbyć się w piątek, 25 listopada. Aktualne dzierżawca terenu nie zjawił się na kontroli, konserwator nie wszedł więc na teren obiektu.

Czołowe zderzenie w Niwnicy »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie opr. Pam
Jedna osoba doznała obrażeń ciała w wyniku wypadku drogowego, który miał miejsce w Niwnicy. Droga krajowa 41 zblokowana była kilkadziesiąt minut.

Koperniki będą miały odnowioną świetlicę  »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie opr. Pam
Gmina Nysa pozyskała pół miliona złotych na remont z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości pół miliona złotych. Jest szansa na powstanie izby pamięci Mikołaja Kopernika i małego obserwatorium gwiazd na poddaszu budynku.

Niszczył drzewka, wpadł chwilę później »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. Pam
Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 17-latek z Nysy. Sprawa ma związek ze zniszczeniem jednego z drzewek na deptaku przy ul. Krzywoustego w Nysie.

Świętowali Międzynarodowy Dzień Diabetyka  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie Um Nysa
W siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie 24 listopada odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Diabetyka. Była okazja do integracji środowiska oraz wręczenia dyplomów.

W Otmuchowie zmiana organizacji ruchu! »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. Pam
Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic: H. Sienkiewicza, Nyskiej i Kościuszki w Otmuchowie, gdzie zmieniona została organizacja ruchu, kierowcy powinni zachować ostrożność.

Koniec kawałów o policjantach  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
O około 30% wzrosła skuteczność działań straży miejskich, które wdrożyły elektroniczny system wspomagania - wynika z danych firmy Sprint zebranych także na Dolnym Śląsku.

Jakie szkoły do zamknięcia? »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie opr. Pam
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie zespołu ds. opracowania koncepcji polityki edukacyjnej gminy Nysa. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele szkół, związków zawodowych, kuratora oświaty, GZO, starostwa, PWSZ oraz Rady Miejskiej.

Napad na stację paliw »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie Pam
Wczoraj około godziny 23:00 dwóch zamaskowanych bandytów napadło na stację paliw w Nysie przy ulicy Otmuchowskiej. Policja szuka sprawców, którzy uciekli z pieniędzmi.

Młodzież chce mieć swoją Radę  »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie opr. Pam
Trwają prace nad powołaniem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nysie. Wkrótce specjalna uchwała w tej sprawie trafi pod obrady Rady Miejskiej w Nysie.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, do Aquaparku Granit czy zestawy Noodle w Pudle - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Pierwsza turbina wiatrowa w paczkowskiej gminie »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie opr. Pam
Na ostatnią prostą wychodzą już prace przy budowie pierwszej na terenie gminy Paczków turbiny wiatrowej. Elektrownia powstaje na terenach rolnych między wsią Unikowice a Gościce, w pobliżu drogi prowadzącej w kierunku przejścia granicznego z Czechami.

Złodziej kabli zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie opr. Pam
Kryminalni z Głuchołaz ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież przewodu elektrycznego z prywatnej posesji w Bodzanowie. 22-letni mieszkaniec Głuchołaz usłyszał już zarzut kradzieży.

40 lat z obiektywem Zbigniewa Walewskiego »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie opr. Pam
Nysie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Walewskiego - 40 lat z obiektywem, który odbędzie się 3 grudnia o godz.17.00.

Ruszyła budowa kolejnego zakładu w nyskiej podstrefie ekonomicznej »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie Pam
Szansa na nowe miejsca pracy i dalszy rozwój gospodarczy Nysy. Już trzeci zakład produkcyjny w przeciągu ostatnich 3 lat powstaje w Podstrefie Nysa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Wczoraj odbyło się uroczyste wbicie "pierwszej łopaty".

ONEwrocław – konkurs filmów krótkometrażowych »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie red
Weź udział w konkursie na filmik o Wrocławiu i wygraj noclegi dla siebie i znajomych w oryginalnych, kapsułach noclegowych w samym sercu miasta. Konkurs organizuje nowootwarty, położony w Rynku hostel The One.

W styczniu przetarg na remont mostu Kościuszki »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie Pam
W styczniu ruszy przetarg na remont mostu Kościuszki. Pewnym jest, że nie powstanie na nim trzeci pas- jak wcześniej planowany. Kierowcy będą musieli liczyć się poważnymi ustrudnieniami w ruchu.

Wodne fotografie Kazimierza Staszkowa »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie Um Nysa
18 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Woda".

Drużynowy Puchar Polski został w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie opr. Pam
Drużynowy Puchar Polski w Gimnastyce Sportowej Kobiet rozegrano w minioną sobotę w Zespole Szkół Sportowych w Nysie. Uczestniczyło w nim 18 zespołów, skupiających 98 najmłodszych gimnastyczek z całego kraju. I tym razem widownia wypełniona była do ostatniego miejsca, a i organizacja tak dużej imprezy wypadła perfekcyjnie.

Nowa siedziba OPS-u na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie Um Nysa, opr. Pam
Trwają przygotowania do odbioru adaptacji obiektów gimnazjum pod potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie wraz z wielofunkcyjnym boiskiem. Gmina pozyskała na ten cel ok. 3 mln zł. dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

Konserwator Zabytków z kontrolą w Dworze Biskupim »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie Pam
Wojewódzki konserwator zabytków zarządził urzędową kontrolę w Dworze Biskupim w Nysie, który przejęła spółka Belmako. Według zapowiedzi firmy w tym roku miał tam ruszyć hotel i klub muzyczny, tymczasem na Dworze nic się nie dzieje.

Jutro uroczyste rozpoczęcie budowy Adventech »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie Pam
Jutro o godz. 14:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie budowy centrum badawczo - rozwojowego firmy Advantech Polska przy ul. Dubois w Nysie, na terenie Podstrefy Nysa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest - Park.

Potrącenie pieszej w centrum »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie Pam
Policja prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia pieszej w centrum Nysy, do którego doszło w piątek.

Nasze najlepsze dla Wandy Pawlik »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie Pam/Grzegorz Łazowski, NDK
W piątek o godzinie 17:00 z okazji 85 urodzin patronki Nyskiego Domu Kultury - Wandy Pawlik, odbyły się występy zespołów z ruchu artystycznego działającego przy NDK.

Nie ma się czym chwalić »
Tekst opublikowany 2011-11-20, opracowanie Albin Przybyłowski
Od kilku lat najlepsze drużyny piłkarskie nyskiego powiatu niewiele znaczą w czwartoligowej rywalizacji. Zakończona runda jesienna potwierdziła ten stan rzeczy, czyli słabość nyskiego futbolu. Poniżej prezentujemy „osiągnięcia” w rozgrywkach jesiennych trzech naszych ligowców: Sparty Paczków, Czarnych Otmuchów i Polonii Nysa.

Jarosław Kret w bibliotece »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie Pam
Wczoraj gościem nyskiej biblioteki głównej był Jarosław Kret, znany dziennikarz i prezenter pogody telewizji polskiej. Po godzinie 18:00 sala czytelni wypełniona była po brzegi.

Wincentego Pola już po remoncie  »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie opr. Pam
Zakończyły się utrudnienia związane z remontem drogi gminnej w śródmieściu Nysy. Poprawiono wizerunek części miasta oraz bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Zwiększono także liczbę miejsc parkingowych.

Pijani nastolatkowie zatrzymali autobus »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie Pam
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Nysy, którzy na ul. E. Gierczak w Nysie zatrzymali na środku drogi autobus MZK. 16 i 17 latek byli pod wpływem alkoholu.

Jutro Nasze Najlepsze »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie Pam
Z okazji 85 urodzin patronki Nyskiego Domu Kultury - Wandy Pawlik, już jutro o godz. 17.00 odbędzie się występ zespołów z ruchu artystycznego działającego przy NDK.

Burmistrz Nysy na Europejskim Szczycie Równości w Poznaniu  »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie opr. Pam
W ramach polskiej prezydencji w Radzie UE, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zorganizowała w Poznaniu „V. Europejski Szczyt Równości”. O doświadczeniach we wprowadzaniu europejskich standardów równościowych mówiła Jolanta Barska.

Relikwie św. Elżbiety w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie opr. Pam
13 listopada w Parafii pw. Świętej Elżbiety w Nysie, podczas Sumy Odpustowej odprawianej przez Prowincjała, Ojca Doktora Wacława Chomika, wprowadzono uroczyście Relikwie Świętej Elżbiety.

Zderzenie czterech aut na Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie Pam
Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Czarnieckiego w Nysie doszło do kolizji z udziałem czterech samochodów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty w Synagodze pod Białym Bocianem i w Filharmonii Wrocławskiej czy zestawy ProSzkliwo - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Jest raport w sprawie wypadku awionetki »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie Pam
Przypomnijmy, że 1 października doszło do wypadku awionetki w okolicach Głębinowa, w którym śmierć na miejscu poniosły dwie osoby - pilot - równocześnie właściciel - samolotu, oraz pasażer maszyny. Państwowa Komisja Badania Przyczyn Wypadków Lotniczych opublikowała wstępny raport dotyczący tej katastrofy.

Król z Ugandy chce szukać śladów przyjaciela dziadka »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie opr. Pam
Przedstawiciel Króla Salomona Gafabusa Iguru I, władcy jednego z królestw Ugandy, zwrócił się do Burmistrz Nysy z prośbą o pomoc w zbadaniu przeszłości Edwarda Schnitzera, podróżnika i etnografa znanego jako Emin Pasza mieszkającego dawniej w Nysie.

Nowi policjanci złożyli ślubowanie »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie opr. Pam
40 funkcjonariuszy rozpoczynających służbę złożyło wczoraj uroczyste ślubowanie w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Bogdana Klimka. 7 z nich, po zakończeniu szkolenia podstawowego, rozpocznie służbę na terenie powiatu nyskiego.

Wieczór autorski Jana Pospieszalskiego »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie NDK, opr. Pam
Listopad to w Nyskim Domu Kultury tradycyjnie już miesiąc wielu spotkań kulturalnych i patriotycznych. Także w duchu niesienia pomocy i wsparcia osób najbardziej potrzebujących odbyła się 12 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury pierwsza część akcji "Niebo czeka wciąż na odważnych" w ramach projektu "Ludzie ludziom". Na deskach nyskiego teatru swój autorski wieczór w tym dniu miał Jan Pospieszalski.

W sobotę Puchar Polski w gimnastyce kobiet »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie Pam
Po ubiegłotygodniowych zmaganiach mężczyzn przyszedł czas na kobiety. Zarząd Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego oraz dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Nysie zapraszają na Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet.

Kolejny Orlik w gminie Otmuchów »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie Pam
Uroczyste otwarcie i przekazanie w użytkowanie wyremontowanego boiska sportowego w Maciejowicach miało miejsce w czwartek, 10 listopada. Jest to kolejny po otmuchowskim „Orliku” tego typu nowoczesny obiekt w tej gminie.

Na Morcinka mitsubishi zderzyło się z pociągiem »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia mitsubishi z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym przy ul. Morcinka w Nysie. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

WOŚP dla kobiet z cukrzycą w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży to jeden z celów najbliższego XX Finału WOŚP.

Patriotyczny wieczór w NDK  »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Um Nysa
W Nyskim Domu Kultury odbył się w piątek koncert z okazji Święta Niepodległości. Pieśni patriotyczne wykonywali mali artyści i młodzież, ale także dojrzali w artystycznym kunszcie członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Nysa.

Ponowny pochówek Johannesa Hellmanna »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Um Nysa
10 listopada odbyła się uroczystość ponownego pochówku Johannesa Hellmanna na Cmentarzu Jerozolimskim w Nysie. Hellmann stworzył pierwszą na Śląsku ochotniczą straż pożarną.

Nieuczciwi sprzedawcy kredytów »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Sanatoria, pielgrzymki, bezpłatne badania – okazują się „świetną okazją” do zaciągnięcia niechcianego kredytu. Z kolei od spragnionych pożyczek oszukańcze firmy coraz częściej wyłudzają tysiące złotych. W większości przypadków ofiarami nadużyć są osoby starsze – alarmuje Rzecznik Konsumentów.

Pod Nysą zderzyły siię dwa tiry »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie opr. Pam
Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 46, pomiędzy Hanuszowem a Pakosławicami. 8 listopada doszło tam do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce mężczyzn »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Pam
W piątak na hali Nyskiego Zespołu Szkół Sportowych z okazji Święta Niepodległości rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w gimnastyce sportowej. Zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego Maciej Łabutin zdobył Puchar Polski.

Gratka dla miłośników pociągów »
Tekst opublikowany 2011-11-11, opracowanie Pam
Dziś o godzinie 13:00 na peron nyskiej stacji kolejowej wjechał zabytkowy skład towarowy ciągnięty przez lokomotywę spalinową SM42. Na dworcu czekało na niego wielu miłośników pociągów z kamerami i aparatami, ale też ciekawskich mieszkańców.

Obchody Święta Niepodległości w Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-11-11, opracowanie Pam
Dziś także w Nysie odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W Bazylice św. Jakuba odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, a pod Pomnikiem Patriotom Polskim zapalono znicze i złożono wieńce oraz kwiaty.

Najsłynniejszy balet świata »
Tekst opublikowany 2011-11-11, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK), Pam
Legendarny i najsłynniejszy balet świata wystąpił wczoraj w Nysie. Jezioro Łabędzie to marzenie o kontakcie z kulturą najwyższej klasy. To marzenie o perfekcji obleczonej w szczególny rodzaj ekspresji emocji, który zwykliśmy nazywać „rosyjską duszą”. Piękno, harmonia i technika.

W Skorochowie odsłonięto nową tablicę »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Um Nysa
Uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej zrealizowanej w ramach projektu współpracy „Pokazujemy co mamy” na terenie LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór odbyło się 8 listopada w Skorochowie.

Bank Śląski nie odchodzi z Nysy »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Pam
Jakiś czas temu na stronach internetowych obrotu nieruchomościami na sprzedaż pojawiły się nieruchomości nyskiego oddziału banku ING. Klienci zaniepokoili się, że firma zamyka placówki w Nysie. Przedstawiciele banku uspokajają, że Bank Śląski w mieście pozostanie.

Nysa rondami stoi »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Pam
Nowe i niekonwencjonalne rondo przy zbiegu ulic Mickiewicza, Piłsudskiego i Prudnickiej jest już niemal gotowe, zostały tylko drobne poprawki kosmetyczne. Remontowane jest także rondo przy byłej FSD za mostem Bema, na które narzeka wielu kierowców.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Bilety do kina Helios, Multikina i kina 5D, zaproszenia na operę rockową i koncerty jazzowe, soulu czy wrocławskiej filharmonii - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Jak zarobić na deweloperach? »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mieszkania tanieją, rentowność najmu jest na poziomie przeciętnej lokaty bankowej, a akcje deweloperów dotknęła mocna przecena. Na rynku nieruchomości wciąż jednak można zarabiać powyżej 10 proc. w skali roku. Wystarczy pożyczyć deweloperowi pieniądze.

Centrum Nysy będzie się zmieniać  »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie opr. Pam
Zamknięcie nyskiego rynku dla ruchu samochodowego, przetarg na użytkowanie wieczyste działek w rynku i co roku wyremontowana ulica w śródmieściu - to tematy jakie zostały poruszone w wywiadzie z burmistrz Nysy Jolanta Barską. Zapraszamy do lektury.

Nagrody Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej przyznane »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Festiwal Pieśni Polski Niepodległej rozegrał się już po raz XIII. Wykonawcy śpiewający tego dnia w Nyskim Domu Kultury przywołali najtrudniejsze, a zarazem najpiękniejsze z kart naszej niepodległej, muzycznej historii. W jury zasiedli śpiewaczka operowa Agnieszka Niewiadomska, komendant Hufca ZHP Nysa i miłośnik pieśni żołnierskiej zarazem, Adam Mazguła oraz dobry duch składu, Aniela Łabuś. Festiwal poprowadziła i wykonawcom odwagi dodawała Kamila Kopeć.

Wciąż wielu kierowców na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie opr. Pam
Każdego miesiąca policjanci powiatu nyskiego zatrzymują kilkudziesięciu nietrzeźwych kierujących. W niektórych sytuacjach policjanci ujawniają także inne naruszenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Projekt Ludzie Ludziom od soboty »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Pam
"Niebo czeka wciąż na odważnych" w ramach projektu "Ludzie ludziom", który rozpocznie się już w tą sobotę i potrwa do poniedziałku. W programie targi usług medycznych i sprzętu rehabilitacyjnego czy też występy nyskiej młodzieży.

Wieża Ciśnień powoli wraca do życia »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie opr. Pam
Trwają prace związane z zagospodarowaniem Wieży Ciśnień oraz terenu przyległego. Gmina na kolejną atrakcję dla turystów oraz mieszkańców pozyskała blisko 3 mln zł z Unii Europejskiej.

Już w czwartek wielkie widowisko - Jezioro Łabędzie »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie Pam
Za dwa dni w Nyskim Domu Kultury publiczność będzie świadkiem jednego z największych wydarzeń w historii nyskiego teatru. Do naszego miasta zawita najsłynniejszy balet świata - Jezioro Łabędzie.

Obchody Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie Pam
Zapraszamy do udziału w obchodach 93. rocznicy odzyskania niepodległości. Urząd miasta zachęca również mieszkańców do wywieszenia flag narodowych. Uroczystości rozpoczną się w piątek o 9.30.

Zaginęła Iwona Bobek »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Pam
Policjanci z Nysy proszą o kontakt osoby, które znają miejsce pobytu zaginionej 36-letniej mieszkanki Chróściny Nyskiej.

Brąz Mistrzostw Polski w gimnastyce dla juniorek z Nysy »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Pam
Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w klasie III w gimnastyce sportowej kobiet, wywalczyły zawodniczki Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego startujące w Zabrzu 4 i 5 listopada.

Nagrody dla nyskich sołectw »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie opr. Pam
3 listopada komisja powołana przez burmistrz Nysy w wyniku oceny formalne i merytorycznej złożonych wniosków sołectw uczestniczących w programie „Odnowa Wsi” przyznała cztery wyróżnienia pieniężne.

Niedzielna akcja poboru krwi w Regulicach »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Um Nysa
Ponad siedem litrów krwi zebrano w Regulicach podczas akcji dobroczynnej organizowanej przez miejscowe sołectwo i Parafię pw. św. Elżbiety w Nysie. Było to dziękczynienie za obraz bł. Jana Pawła II znajdującego się w kościele w Regulicach.

Świat obiektywnie według Pawła Maluśkiego »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Fajna galeria z charakterem – pisze ktoś w komentarzu pod zdjęciami na stronie młodego nyskiego fotografa. Ktoś inny dodaje: Idealne kadry jak dla mnie. Co siedzi w jego głowie? Opole, Warszawa, a wczoraj, 6 listopada, przekonała się Nysa. Świat obiektywnie, najnowsza wystawa fotograficzna prezentowana na Bastionie św. Jadwigi. Jej autorem jest Paweł Maluśki.

Cysterski piknik w Krzeszowie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie red
W sobotę, 5 listopada, zostanie zainaugurowany „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”. Z tej okazji, na terenie historycznego opactwa cysterskiego w Krzeszowie, odbędzie się piknik, na który organizatorzy zapraszają m.in. przedstawicieli władz samorządowych, organizacje turystyczne, a także mieszkańców i fanów średniowiecznych rozrywek.

Będą pieniądze na kolejne remonty dróg w Otmuchowie? »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie opr. Pam
Złożony przez Burmistrza Otmuchowa wraz ze Starostwem Powiatowym w Nysie wniosek na dofinansowanie remontów dróg w ramach II etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przeszedł pozytywnie pierwsze oceny.

W Nysie powstał Klub Rowerowych Pielgrzymów »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Um Nysa
Klub został utworzony przy parafii pw. Jana Chrzciciela w Nysie. Inicjatorem i założycielem klubu był Michał Raczyński - przewodnik turystyki rowerowej, który od 1970 roku na rowerze zwiedził 40 państw europy.

Nowe rondo na półmetku »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Pam
Przy zbiegu ulic Mickiewicza, Piłsudskiego i Prudnickiej powstaje 10. już w Nysie rondo. Wylana została nowa nawierzchnia jezdni.

Liceum w Otmuchowie zostaje »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Pam
Przypomnijmy, że tydzień temu radni powiatu nyskiego głosami 19 "za" i 8 "przeciw" przesądzili o planach likwidacji liceum w Otmuchowie. Obecny na radzie Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak zadeklarował przejęcie liceum przez gminę, wczoraj na spotkaniu z Radą Rodziców oraz pracownikami szkoły podtrzymał swoją decyzję.

Dytko na gali rozdania pucharów w Oviedo »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Pam
W miniony weekend w hiszpańskim Oveido odbyła się ceremonia wręczenia tytułów mistrzowskich i nagród za sezon 2011 w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Górskich. Obecny był także czwarty zawodnik Starego Kontynentu – reprezentant zespołu EKO Racing - Paweł Dytko.

Plany rewitalizacji rynku - gorąco na sesji rady miejskiej »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie opr. Pam
Wykonanie koncepcji architektonicznej przebudowy rynku i ulic przyległych stało się przedmiotem ostrej wymiany zdań między radnymi koalicji a opozycji. Opracowanie profesjonalnej koncepcji dla śródmieścia Nysy zapisano bowiem w zmianach budżetowych na 2011r. pod nazwą „rewitalizacja”.

Wernisaż wystawy Świat Obiektywnie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Pam
Bastion św. Jadwigi zaprasza na wernisaż wystawy Pawła Maluśkiego pt. "Świat obiektywnie", który odbędzie się 6 listopada, w niedzielę o godzinie 16.00.

Wyższe opłaty za parkowanie - radni podzieleni »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Pam
Gorąca dyskusja podczas sesji Rady Miejskiej miała miejsce przy podejmowaniu uchwały dotyczącej podniesienia wysokości stawek w strefie płatnego parkowania w mieście.

Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Pam
Zarząd Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego oraz dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Nysie serdecznie zapraszają na Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn.

Przeprowadź kredyt i oszczędź 100 zł na racie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Na refinansowaniu kredytu można dziś nieźle zyskać. Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Bilety do kina Helios i kina 5D, zaproszenia na koncerty do wrocławskiej filharmonii, porady dietetyczne i nordic walking - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Nauczyciele z Ukrainy gościli w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-11-02, opracowanie opr. Pam
W dniach 27-29 października przebywała w Nysie delegacja nauczycieli Gimnazjum ze Zdołbunowa z okręgu rówieńskiego, na Ukrainie. Pięcioro nauczycieli wraz z dyrektorem szkoły w Zdołbunowie gościło w naszym mieście na zaproszenie Gimnazjum nr 1 w Nysie.

Podsumowanie akcji Znicz 2011 »
Tekst opublikowany 2011-11-02, opracowanie Pam
Pięć wypadków drogowych, cztery osoby ranne, jedna zabita i 76 nietrzeźwych kierujących to bilans tegorocznej akcji „Znicz” na drogach województwa opolskiego. Policjanci odnotowali również 100 kolizji drogowych, do 20 z nich doszło na drogach powiatu nyskiego. Na szczęście w naszym regionie nie odnotowano żadnego wypadku.

Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl