Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 70 informacji. Wszystkie poniżej.

Wybierz gwiazdy! »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ab
Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik wyszedł z ciekawą propozycją do mieszkańców Nysy. Za pośrednictwem internetowego forum (www.forum.nysa.pl) można będzie wybrać wykonawców, którzy zagrają dla nas na przyszłorocznych Dniach Nysy.

Remont w Urzędzie »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ab
Trwają prace nad odnowieniem elewacji budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. Roboty murarskie wykonują bezrobotni – starający się zdobyć kwalifikacje tynkarza. Szkolenia prowadzi Centrum Kształcenia Praktycznego w Nysie.
Zdjęć: 4  

Polonia Nysa – Odra Wodzisław »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie ab
Drużyna Seniorów Polonii Nysa rozegra mecz towarzyski z drużyną lidera Młodej Ekstraklasy MKS Odrą Wodzisław. Będzie to dobry sprawdzian formy przed kolejnymi meczami ligowymi.

„Express Nyski” tygodnikiem »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie red.
Już od września Express przekształcony zostanie w tygodnik. Nadal będzie gazetą bezpłatną.

Chroń środowisko »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie ab
Do końca sierpnia w 14 aptekach w Nysie będą ustawione specjalne pojemniki - do zbiórki odpadów niebezpiecznych, które zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy należy zbierać selektywnie.
Zdjęć: 3  

Nyskie Szkice Muzealne »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie ab
W kasie nyskiego Muzeum można zakupić najnowsze wydanie "Nyskich Szkiców Muzealnych". Znalazły się w nim interesujące artykuły dotyczące dziejów Nysy i zbiorów muzealnych. Najnowsza edycja rocznika została przygotowana przez pracowników Muzeum oraz zaproszonych do współpracy przedstawicieli Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Nysie.

Niezwykłe Trio »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie ab
1 września Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Nysie szykuje nie lada niespodziankę. Na scenie wystąpią znakomici artyści jazzowi: Stan Michalak, Kenny Martin i Krzysztof Puma Piasecki. Muzycy zagrają na kontrabasie, perkusji i gitarze.
Zdjęć: 1  

Mamy Bazylikę! »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie ab
W dniu 23 sierpnia 2009 roku o godzinie 12.00 Nyska Katedra stała się oficjalnie Bazyliką Św. Jakuba. Jest to dowód uznania dla historycznych i katolickich wartości Kościoła św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Dekret papieski odczytał Ksiądz Prałat Mikołaj Mróz. Turyści mogą już podziwiać marmurową pamiątkową tablicę.
Zdjęć: 7  

Moonfog Festiwal  »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie ab
W Nysie słychać jeszcze echo Metalowej Twierdzy, a tu szykuje się nam kolejna impreza spod znaku ciężkiej muzyki. Obok metalu usłyszymy klimaty: gothic, dark wave i folk. W dniach 28.08-29.08.2009 na terenie MotoFortu odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzycznego ''Moonfog”.

Uliczna manifestacja »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie ab
28 sierpnia 2009 r. o godz. 18:00 odbędzie się kolejna edycja „Masy krytycznej”. Akcja organizowana jest w celu zwrócenia uwagi kierowców na obecność rowerzystów na drogach, przypomnienia władzom o konieczności budowania ścieżek rowerowych oraz promowania ochrony środowiska.
Zdjęć: 1  

Kawiarenka kulturalna  »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie ab
Od ponad roku w Nyskim Domu Kultury działa kawiarenka kulturalna. Jest to miejsce, gdzie profesjonalni oraz dopiero uczący się twórcy i artyści - mogą podzielić się swoimi dokonaniami, a goście wypowiadać się swobodnie na ciekawe tematy.
Zdjęć: 1  

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Casting talentów »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie ab
22 sierpnia w Nysie odbył się ostatni - a w sumie trzeci casting do Opolskiego Festiwalu Talentów Wokalnych 2009. Nyscy „idole” wezmą udział w półfinale. Na zwycięzcę czeka wspaniała nagroda - nagranie debiutanckiego albumu i promującego teledysku.

Żagle na akwenie  »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Andrzej Babiński
W dniach 22 i 23 sierpnia br. przeprowadzono Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego. Rywalizacja odbywała się w klasach: "Jachty kabinowe", "Wolna regatowa", "Optymist" oraz "Omega".
Zdjęć: 9  

Walczymy o Plus Ligę »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie ab
Polski Związek Piłki Siatkowej podał oficjalny terminarz rozgrywek I ligi siatkarzy. Kibice mogą odetchnąć z ulgą, akademicy zostali ujęci w tym zestawieniu. AZS PWSZ Nysa zainauguruje sezon wyjazdowym meczem w Szczecinie, 10 października br.

Nauka z adrenaliną »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Andrzej Babiński
Wodne ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o/Nysa oraz Państwowy Związek Motorowy i Narciarstwa Wodnego w Warszawie przeprowadziły bezpłatny kurs jazdy na nartach wodnych - dla dzieci i młodzieży do lat 16.
Zdjęć: 3  

Metalowa Twierdza »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie ab
VII edycja Festiwalu Rockowo - Metalowego za nami. Czas na podsumowania. Pomimo niezadowolenia części mieszkańców – frekwencja po raz kolejny udowodniła, że ta impreza jest potrzebna. Festiwal potwierdził, że Nysa jest ostatnią twierdzą metalu w naszym regionie.
Zdjęć: 9  

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Nyski rynek pracy »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ab
Powiatowy Urząd Pracy przygotował kolejny numer biuletynu pn. „Nyski Rynek Pracy”. Przedstawia on, w jaki sposób zostały wykorzystane środki z UE i z Budżetu Państwa oraz jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy.
Zdjęć: 1  

Rusza Metalowa »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ab
Dziś rusza VII edycja Festiwalu Rockowo - Metalowego „Metalowa Twierdza”. W Bastionie Morawskim przy ul. Bramy Grodkowskiej w Nysie trwają gorączkowe przygotowania. Zabawę do późnych godzin nocnych zapewni 21 zespołów z Polski i z zagranicy.
Zdjęć: 1  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Tkanina artystyczna »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie ab
22 sierpnia br. o 19.00 w Nyskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy Heleny Czuluk pn. „Tkanina artystyczna”. Widzowie będą mogli podziwiać prace zrobione na krosnach tkackich i szydłach. Artystka ożywi nam tą nieco zapomnianą technikę.
Zdjęć: 1  

Referendum w sprawie Rynku? »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Red.
Do urzędu wpłynął wniosek o przeprowadzenie referendum. Czy Nysie grozi sprzedaż rynku pod market?
Zdjęć: 3  

Koncert 3WKASTA »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie ab
28 sierpnia br. o 17.00 mury Fortu Wodnego nad Bielawką ponownie wypełnią się muzyką. Na zakończenie wakacji nyska młodzież będzie mogła posłuchać m.in. czołowego zespołu hiphopowego 3WKASTA.
Zdjęć: 1  

Zlot motocyklowy »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Andrzej B.
Piękne maszyny, bluesowa i rockowa muzyka w dobrym wydaniu i miłe przeżycia w przyjaznej atmosferze - czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w Zlocie Motocyklowym Nysa 2009 na MotoForcie.

Sklep z pracą »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Andrzej Babiński
"Sklep z Pracą" - działający w ramach struktur Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, zaprasza do zapoznania się z jego ofertą. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do Bastionu św. Jadwigi do sali nr. 8, mieszczącej się na parterze obiektu fortecznego.
Zdjęć: 4  

Likwidacja „Omnibusa” »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie ab
Zgodnie z Uchwałą Nr XXXIV/507/09 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 26 czerwca 2009r. w dniu 31 sierpnia 2009r. Centrum Informacji Turystycznej „Omnibus” w nyskim Rynku zostaje zlikwidowane.
Zdjęć: 1  

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Casting talentów »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Andrzej Babiński
22 sierpnia w Nysie odbędzie się ostatni - a w sumie trzeci casting do Opolskiego Festiwalu Talentów Wokalnych 2009. Na zwycięzcę czeka wspaniała nagroda - nagranie debiutanckiego albumu i promującego teledysku.
Zdjęć: 1  

Rajd rowerowy »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie ab
W dniu 22.08.2009 roku Forum Samorządowe 2002 w ramach pożegnania lata - zaprasza na rajd rowerowy trasą: NYSA - WIDNAWA-BIAłA NYSKA. Sponsorem rajdu jest Starostwo Powiatowe. I Ty weź udział w aktywnym wypoczynku.
Zdjęć: 1  

Wzorowa współpraca »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie ab
Dzięki współpracy policjantów z terenów przygranicznych - z Głuchołaz i Jesenika, udało się ustalić podejrzanego o włamania do samochodów na terenie Republiki Czeskiej. Sprawcą okazał się 19-latek z gminy Głuchołazy.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Promocja przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie ab
Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia „Promocja Przedsiębiorczości” zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą, w tym także osoby bezrobotne, uczące się, rolników do skorzystania z bezpłatnej usługi informacyjnej.

Rakiety w dłonie »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Andrzej Babiński
W dniu 30 sierpnia 2009 r. na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego przy ul. Kraszewskiego odbędą się VI Deblowe Mistrzostwa Nysy w Tenisie Ziemnym.
Zdjęć: 2  

Szukamy świadków »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie ab
Komenda Powiatowa Policji w Nysie prosi o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Nysa-Sidzina w dniu 10.08.2009 r.

Roztańczona młodzież »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Andrzej B.
W dniach 14-16 sierpnia odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Folk Fiesta 2009. Na ulicach Nysy zrobiło się kolorowo. Mieszkańcy mogli podziwiać wielokulturowy korowód tancerzy, prezentujący: ciekawe układy taneczne, tańce ludowe i muzykę regionalną.
Zdjęć: 4  

Kara dla NDK »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie ab
Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie nałożył na Nyski Dom Kultury karę za nielegalne zajęcie pasa drogowego - podczas tegorocznych obchodów Dni Nysy. Zdaniem zarządcy terenu – nie przestrzegano planu organizacji ruchu podczas imprezy.

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Narty latem »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Andrzej Babiński
Wodne ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o/Nysa oraz Państwowy Związek Motorowy i Narciarstwa Wodnego w Warszawie zaprasza dzieci i młodzież do lat 16 na bezpłatny kurs jazdy na nartach wodnych.
Zdjęć: 8  

Ulotka n/t Rynku »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie ab
Na stronie magistratu pojawiła się ulotka informacyjna, dotycząca planów zabudowy Rynku w Nysie. Jest to odpowiedź na ulotki autorstwa Ligi Nyskiej, które informowały o „sprzedaży rynku w całości”.
Zdjęć: 1  

Więcej dymu niż ognia »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie red.
Podczas walk o Twierdzę Nysa doszło do przypadkowego podpalenia atrapy kościoła, stanowiącej element pola bitwy. Według scenariusza bitwy miała to być zabudowa, która nie ulegnie spaleniu. Stało się inaczej i posypała się lawina krytyki na organizatorów.
Zdjęć: 1  

Kto ośmiesza Nysę »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie red.
Rozmowa z Jolantą Barską, burmistrzem Nysy

Lato z piłką »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Red.
We wtorki 18 i 25 sierpnia zapraszamy najmłodszych na zajęcia piłkarskie organizowane z okazji cyklu imprez Lato w Gminie Nysa 2009.

Jedź za granicę »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie ab
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie stwarza coraz większe możliwości dla studentów. Już dziś mogą oni wyjechać na semestr na studia do 30 uczelni partnerskich z 16 krajów w Europie. Imponujący wynik, jak na Uczelnię o krótkiej historii.
Zdjęć: 1  

Budynki po przejściach »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie A. Babiński
Zespół tzw. Dworu Biskupiego jest w coraz gorszym stanie. Właściciel obiektów nie robi nic w tej sprawie. Nie odpowiada również na monity urzędu. Zaniepokojeni mieszkańcy czekają, aż starosta wywłaszczy zabytek.
Zdjęć: 9  

Niepewna sytuacja AZSu »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Andrzej Babiński
AZS PWSZ Nysa wciąż czeka na ostateczne potwierdzenie z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że klub weźmie udział w rozgrywkach I ligi siatkarzy.
Zdjęć: 1  

Wybrano najpiękniejszą »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie UG
22 lipca na miejskim kąpielisku odbyły się wybory Miss Plaży. Organizatorem konkursu był Nyski Ośrodek Rekreacji.
Zdjęć: 1  

Twórcze warsztaty »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie ab
Od 26 lipca do 6 sierpnia br. w Paczkowie trwały IX Międzynarodowe Warsztaty Twórcze z dziedziny: ceramiki, rzeźbiarstwa i malarstwa. Wzięło w nich udział 11 artystów z Polski i z zagranicy.
Zdjęć: 7  

Wystawa linorytów »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie ab
W niedzielę 9 sierpnia 2009 roku w Bastionie św. Jadwigi otwarto wystawę linorytów czeskiej artystki Petry Jovanovskiej. Wystawę będzie można oglądać do 30 sierpnia br. Sztuka symboli, pozbawiona bogactwa kolorów – przyciąga oryginalnością kształtów i niezwykłą grą czerni i bieli.
Zdjęć: 5  

Folk Fiesta 2009 »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie ab
W dniach 14-16.08 w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Folk Fiesta Nysa. Na scenie zaprezentują się zespoły z Serbii, Węgier, Bułgarii, Słowacji, Turcji, Gruzji oraz dwa z Polski.
Zdjęć: 1  

Nysa zdobyta! »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie ab
Obchody „Dni Twierdzy Nysa” za nami. Kilkanaście tysięcy widzów, 531 walczących żołnierzy, ponad 50 dziennikarzy i fotoreporterów - potwierdza, że nyska bitwa jest jednym z największych widowisk tego typu w Polsce.
Zdjęć: 9  

Świetna oprawa »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie ab
Tuż po Bitwie o Twierdzę Nysa, udało nam się porozmawiać z jedną z uczestniczek tej zabawy i lekcji historii. Aneta Szlosek z regimentu Artillerie Garnizon Korps Von Neisse opowiada, jak to wygląda „od środka”.
Zdjęć: 3  

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Akt heroizmu »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie ab
Od 31 lipca do 13 sierpnia, w Bastionie św. Jadwigi prezentowana jest wystawa upamiętniająca 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Materiały na wystawę użyczone zostały od Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Nysie.
Zdjęć: 3  

Metalowa Twierdza »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie ab
W dniach 21- 23 sierpnia 2009 roku w Bastionie Morawskim przy ul. Bramy Grodkowskiej w Nysie odbędzie się VII edycja Festiwalu Rockowo - Metalowego „Metalowa Twierdza”. Swój udział potwierdziło ponad 20 zespołów z Polski i zagranicy.
Zdjęć: 1  

Na zawsze młodzi »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie ab
Rok akademicki poza nami. Czas na podsumowanie akcji „Na zawsze młodzi”, której celem jest aktywizacja i integracja nyskiej młodzieży i studentów PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 1  

Zrobili „nyskie ławeczki” »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie UM
W dniach 17 - 27 lipca na terenie Collegium Artium Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie (ul. Obrońców Tobruku) odbywał się II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski „Nyskie Ławeczki”.
Zdjęć: 7  

Pomóżmy dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie ab
Z przyczyn organizacyjnych finał akcji „Ciekawe wakacje” został przełożony z 08.08.2009r. na 17.08.2009r. Organizatorzy nadal zbierają sprzęt sportowy i przybory szkolne dla potrzebujących dzieci.

Pracowite wakacje »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie UG
Po deszczowym czerwcu i kapryśnej pierwsza połowie lipca prace inwestycyjne w Nysie idą pełną parą. Zaangażowane w ich realizację firmy budowlane budują parkingi, drogi, lokale, oświetlenia, aż po place zabaw czy wiaty grillowe.

Szlakiem czarownic »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie ab
30 lipca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbyło się spotkanie promujące przewodnik rowerowy „Szlakiem czarownic po czesko – polskim pograniczu”. Powstał on z połączenia zainteresowań i entuzjazmu kilku pasjonatów.
Zdjęć: 2  

Kajakiem po fosie »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie ab
W sobotę 1 sierpnia, w ramach obchodów Dni Twierdzy Nysa - mieszkańcy Nysy mieli okazję popływać kajakami po fosie Fortu Wodnego w Parku Miejskim. „Kajakowe harce” przyciągnęły prawie stu uczestników.
Zdjęć: 5  

Wyjazd do Zlatych Hor  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie ab
Urząd Miasta i Gminy Nysa zaprasza 8 sierpnia 2009 r. mieszkańców Gminy Nysa na autokarowy wyjazd do Zlatych Hor (Czechy), gdzie odbędzie się inscenizacja bitwy historycznej. To kolejna cykliczna impreza na pograniczu polsko-czeskim.
Zdjęć: 1  

Na ratunek nyskim zabytkom »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie UM
Gmina Nysa zabiega zarówno u opolskiego konserwatora zabytków, jak i powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Nysie o podjęcie stosownych działań oraz wszczęcie nadzoru z urzędu nad obiektami byłej rzeźni i Dworu Biskupiego.
Zdjęć: 2  

Szach > mat »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie ab
7 sierpnia o godzinie 16.00, w foyer Nyskiego Domu Kultury odbędzie się otwarty turniej szachowy. Zapraszamy do przyjścia i spróbowania swoich sił.

Nabór do „Załogi” »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie ab
7 sierpnia o godzinie 19.00 w Kawiarence Kulturalnej odbędzie się II zebranie wolontariuszy, chcących wziąć udział w organizacji VII edycji Festiwalu Muzyki Rockowej i Metalowej „Metalowa Twierdza 2009”.

Manifestacja rowerzystów »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie ab
31 lipca o 18.00 odbył się rowerowy przejazd ulicami miasta. Początek trasy wyznaczono na nyskim rynku. Rowerzyści przejechali: Wrocławską, Kolejową, Piastowską, Gierczak, Celną. Manifestacja praw rowerzystów zakończyła się w miejscu startu/mety – na placu Katedralnym.
Zdjęć: 3  

Rozbudowa Redosa »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie ab
Trwają prace nad rozbudową restauracji „Redos”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.
Zdjęć: 4  

Studia z przyszłością »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Red.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie kształci studentów od 2001 roku. Do dziś mury nyskiej Alma Mater opuściło ponad 5100 inżynierów i licencjatów.

Grypa A(H1N1) straszy »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Red.
Okres wakacji to czas podróży, wyjazdów i kontaktów z ludnością całego świata. Dlatego też przed wyjazdem warto zapoznać się nie tylko z informacjami dotyczącymi co warto zwiedzić, ale też zapoznać się ze specyfiką i zagrożeniami, jakie nas mogą spotkać w danym kraju i stosować się do zaleceń w celu uniknięcia zachorowań.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl