Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 51 informacji. Wszystkie poniżej.

Radni przed trudnym wyborem »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie AP
Na temat sytuacji w gminnej oświacie oraz proponowanej przez władze gminy reorganizacji sieci placówek dyskutowali radni podczas XVI nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nysie 14 lutego br.

Paranienormalni rozśmieszali w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
W niedzielne popołudnie w Nyskim Domu Kultury wystąpił kolejny już w tym roku kabaret – tym razem byli to Paranienormalni, sala teatru pękała w szwach, a publiczność ze śmiechu.

W piątek pożegnaliśmy Czesława Orlopa »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Marcin Hajdas
Czesław Orlop zmarł 14 lutego, w wieku 70 lat, był wieloletnim dyrektorem Nyskiego Domu Kultury i założycielem Zespołu Pieśni i Tańca ,, Nysa”, którym kierował nieprzerwanie przez 38 lat. To wielka strata dla nyskiej kultury, odszedł człowiek pełen pasji, kochający muzykę i taniec. W ostatnią podróż wyruszył w piątek.

Tryton 2011 dla dyrektor nyskiego muzeum »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Marcin Hajdas
Małgorzata Radziewicz, dyrektor nyskiego muzeum, otrzymała statuetkę Trytona Nyskiego 2011. To nagroda przyznawana dla mieszkańców gminy, szczególnie zasłużonych w dziedzinie kultury, sportu, przedsiębiorczości i działalności społecznej. Sobotnia gala, zorganizowana w Nyskim Domu Kultury, była ukoronowaniem XV edycji konkursu.

Niebezpiecznie na jeziorze nyskim »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
Zarządcy nyskiego zbiornika ostrzegają przed wchodzeniem na tafle lodu na jeziorze, która teraz jest szczególnie niebezpieczna, lód może załamać się w każdej chwili.

Nyscy siatkarze wciąż nie do pokonania »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Opr. Pam na podst. Nyski Klub Kibica
W sobotę nyscy siatkarze wspierani przez grupę ponad 40. sympatyków pokonali na bardzo gorącym terenie w Wieluniu miejscowych siatkarzy 3:0. Mecz okrzyknięty został hitem 19 kolejki 1 ligi, można go też śmiało nazwać meczem przyjaźni.

Jest logo odnawianej wieży ciśnień »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. Pam
W ubiegłym tygodniu wybrany został wykonawca na projekt graficzny logotypu „Fortecznej Wieży Ciśnień” i wykonanie gadżetów promocyjnych na potrzeby realizacji kampanii promocyjnej.

Pierwsze w mieście centrum gier i rozrywki otwarte »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
A dokładniej chodzi o Tenis Bowling Canter przy ul. Nowowiejskiej 21. Inwestor planuje także przygotowanie terenu do gry w mini golfa. W tym roku powstanie też sala bankietowa, kręgielnia i mini salon gier. - Do tego dobra kuchnia, kawiarnia i plac zabaw dla dzieci – zapowiada inwestor.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Piotr Baron w Radio Jazz.fm »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Pam
Już w najbliższy poniedziałek, 20 lutego o godzinie 17:00 na falach e-eteru RadioJAZZ.fm będzie można wysłuchać pierwszego, godzinnego odcinka cotygodniowej audycji "Dżez-baba-ryba", przygotowanej i prowadzonej przez naszego wykładowcę, saksofonistę Piotra Barona.

Wielki brat będzie patrzył »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie Pam
Gmina Nysa otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł z programu MSW - Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania - na rozbudowę monitoringu miejskiego wraz z centrum zarządzania w Straży Miejskiej w Nysie.

Już w sobotę dowiemy się kto zdobył statuetkę Trytona Nyskiego  »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Pam
Już w tą sobotę o godzinie 18:00 w Nyskim Domu Kultury poznamy zdobywcę statuetki Trytona podczas XV edycji Gali Trytona Nyskiego, na której tym razem wystąpi gościnnie Grażyna Łobaszewska. Bilety do nabycia w NDK w cenie 10 zł.

Grażyna Łobaszewska zagra na Gali Trytona Nyskiego »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie opr. Pam
Grażyna Łobaszewska wystąpi 18 lutego podczas Gali Trytona Nyskiego XV edycji w Nyskim Domu Kultury, dowiemy się także, kto odbierze statuetkę Trytona za 2011r. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Bilety do nabycia w NDK w cenie 10 zł.

Wpadł z woreczkiem amfetaminy »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Pam
Kryminalni z Nysy zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście gram amfetaminy.

Posiadanie dzieci to drogi interes »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Marcin Hajdas
Od początku roku wzrosły ceny artykułów dla dzieci. Podrożały ubranka, pieluchy, gotowe dania dla niemowląt i mleka w proszku. Rodzice łapią się za głowy (i portfele), coraz więcej płacąc za podstawowe produkty. W Nysie dzieci rodzi się coraz mniej – nic dziwnego, bo dziś posiadanie dziecka to niemal luksus.

Przebijał opony w zaparkowanych autach »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Pam
Policjanci ustalili podejrzanego o przebijanie opon w kilku samochodach zaparkowanych na terenie Głuchołaz. Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 23-letni mieszkaniec Głuchołaz. Mężczyzna podejrzany jest również o dwie kradzieże.

Będzie więcej kamer monitoringu »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie opr. Pam
Na początku lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa na ulicach miasta. Ma powstać nowoczesny system monitoringu oraz prowadzone będą m.in. zajęcia edukacyjne w gminnych palcówkach oświatowych.

Groty Lascaux w tkaninie »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK), Pam
Od 10 lutego mieszkańcy Nysy oglądać mogą wystawę gobelinów Groty Lascaux w tkaninie. Do nyskiej galerii prace dotarły w jednej walizce. Przywiozła je Maria Gostylla-Pachucka, kobieta z pasją i czystymi rękoma, która do malowania używa wełny.

Kolejne dary od niemieckich Maltańczyków »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Pam
Kołdry, słodycze, wędliny i inne dary przywiózł do Nysy Bernard Serwuschok z Maltańskiej Służby Medycznej w Niemczech. Dary trafiły do szpitala, domów dziecka, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Trzecie z rzędu Mistrzostwo Polski dla nyskich laskarek »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. Pam
ULKS Dwójka Nysa po raz trzeci z kolei, poprzednio w latach 2010 i 2011, sięgnęły po tytuł w 36. Mistrzostwach Polski seniorek w hokeju halowym. Warto zauważyć, że Nysa od lat osiemdziesiątych, pod różnymi nazwami, siedmiokrotnie zajmowała pierwsze miejsce.

Turnau i Sikorowski zagrają w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. Pam
Ten koncert trzeba koniecznie zobaczyć. 3 marca o godz. 19.00 w NDK wystąpią wspólnie Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnał. Bilety zakupić można w kasie Nyskiego Domu Kultury.

Włamywali się do sklepów i wpadli »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Pam
Policjanci zatrzymali kilku młodych mężczyzn w związku z usiłowaniem włamania do jednego ze sklepów w rejonie centrum Nysy oraz włamaniem do placówki handlowej na jednym z nyskich osiedli. Podejrzani to osoby w wieku od 16 do 23 lat.

Walczyły z ''atomowymi'' atakami »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Albin Przybyłowski
W dniach 3-5 lutego w Sali nyskiego Gimnazjum nr 1 rozegrany został turniej siatkówki juniorek o wejście do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Niestraszny im mróz »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie ape
Już za miesiąc rozpocznie się wiosenna runda w IV i V lidze. Do nowego sezonu zespoły z nyskiego regionu przygotowują się już o początku stycznia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Nyska gmina przeciwna likwidacji pociągów »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Pam
Kilka dni temu pisaliśmy o ruszającym proteście przeciwko likwidacji połączeń kolejowych. 1 czerwca 2012 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów regionalnych na Opolszczyźnie. Zmiana niespodziewana i zaskakująca, bowiem z rozkładu jazdy ma wypaść aż 40 połączeń. Ta informacja zbulwersowała podróżnych. Powodem takich zmian jest jak zwykle brak pieniędzy.

I Bieg Nyski wyróżniony »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Pam
I Bieg Nyski z okazji 10-lecia PWSZ w Nysie został doceniony przez biegaczy i portal www.maratonypolskie.pl Wyróżnienie zostało nadane na podstawie ogólnopolskiego głosowania przeprowadzonego w dniach 18-26 stycznia. Organizatorzy podkreślają, że są mile zaskoczeni.

Wpadli złodzieje ogrzewania »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Pam
Policjanci ustalili podejrzanych o kradzież żeliwnych elementów pieca centralnego ogrzewania. Przedmioty skradzione zostały z jednej z posesji w Nysie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Polonia Nysa na ostrym wirażu »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Albin Przybyłowski
Nie da się ukryć, że miniony rok, mówiąc delikatnie, nie był udany dla klubu z ulicy Sudeckiej.

Udane starty nyskich strzelców sportowych »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. Pam
W dniach 3 - 5 luty odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w strzelaninach pneumatycznych. Reprezentanci Nysy zaliczyli bardzo dobry start i wrócili z medalami.

Walentynki na lodzie »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Pam
14 lutego o godz. 12.00 na lodowisku przy ul. Kraszewskiego w Nysie odbędzie się impreza walentynkowa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum, zapraszamy!

Co nowego w inwestycjach w tym roku? »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. Pam
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących spraw oraz planów inwestycyjnych w gminie Nysa.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

W NDK zabrzmiały największe przeboje Violetty Villas »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Sobotni wieczór w Nyskim Domu Kultury pełen był wspomnień i wzruszeń, a to za sprawą fenomenalnego koncertu Być jak Diva… Violetta Villas. In Memoriam. Najpiękniejsze utwory Primadonny Assoluty wyśpiewała Aleksandra Kamińska. Urzeczona jej głosem publiczność kilkakrotnie domagała się bisu.

Stop dla likwidacji pociągów, pasażerowie protestują »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. Pam (info Damian Kapinos)
1 czerwca 2012 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów regionalnych na Opolszczyźnie. Zmiana niespodziewana i zaskakująca, bowiem z rozkładu jazdy ma wypaść aż 40 połączeń. Ta informacja zbulwersowała podróżnych. Powodem takich zmian jest jak zwykle brak pieniędzy. Urzędnicy przeliczyli się i w tym roku na realizację obecnych połączeń braknie około 4-5 milionów złotych. Tak źle na kolei już dawno nie było.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Nowe rozkłady jazdy wstrzymane »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
MZK wstrzymało do odwołania wprowadzenia nowych rozkładów jazdy autobusów, które miały obowiązywać od 1 lutego, spowodowane jest to licznymi wnioskami od mieszkańców gminy i sołectw.

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Wielkie wyjazdy i ciche powroty... »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
W całym kraju rekordowo niskie temperatury. Mrozy dają się wszystkim we znaki, szczególnie dotkliwe są dla ludzi nie mających dachu nad głową. Schroniska dla bezdomnych przeżywają prawdziwe oblężenie, nyska noclegownia nie jest tu wyjątkiem. Kierowniczka placówki ma wiele pracy, ale nie narzeka – kocha to zajęcie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Mrozy to także ciężki okres dla bezdomnych zwierząt »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
Siarczyste mrozy to ciężki czas nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Gmina zawarła umowę z Gabinetem Weterynaryjnym lek. wet. Stanisława Wietesk, który świadczyć będzie usługi w zakresie interwencji i opieki weterynaryjnej nad bezdomnymi zwierzętami na terenie Gminy Nysa.

Wystawa gobelinów Marii Gostylli-Pachuckiej »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
Wraz z Bastionem św. Jadwigi zapraszamy 10 lutego na wystawę gobelinów Marii Gostylli-Pachuckiej, wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Rower to jest świat - rajdy i pielgrzymki »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. Pam
Od lutego odbywać się będą rowerowe pielgrzymki i rajdy. Do uprawiania tego sportu zachęca Nysianin, Prezes Klubu rowerowych pielgrzymów Pan Michał Raczyński. Pierwsza już pod koniec lutego.

Mieszkańcy mogą sprawdzić dokonania gminy »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Pam
W tablicach informacyjnych na ul. Krzywoustego oraz przed Urzędem Miejskim w Nysie zamieszczono treści ze zdjęciami dotyczące najważniejszych działań Gminy Nysa w 2011r. z zakresu gospodarki, drogownictwa, inwestycji i remontów.

Kolejni studenci pracują dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Pam
Od dziś sześciu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zaangażowanych zostało przez gminę w prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl