Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 164 informacji. Wszystkie poniżej.

Jesienna adrenalina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Aktywny wypoczynek wciąż nie należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków – najczęstszą rozrywką statystycznego Kowalskiego jest po prostu oglądanie telewizji. Problem nie leży jednak w lenistwie, a w funduszach – znaczna część atrakcji spod znaku ekstremalnej zabawy, przekracza możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jak, gdzie i za ile możemy rozerwać się w Polsce?

Ma być bezpieczniej... »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Pam
W ostatnich dniach w całym mieście głównym tematem jest bezpieczeństwo mieszkańców. Stało się tak po wydarzeniach, które miały miejsce blisko 2 tygodnie temu, chodzi o brutalne pobicie Tomka w centrum miasta.

Noc z Bastionem »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie NDK
Nyski Dom Kultury zaprasza na Noc z Bastionem, która odbędzie się 10 września w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Organizator przygotował poszczególne atrakcje dla różnych grup wiekowych.

Wyróżnienie dla Informacji Turystycznej  »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie NDK
Regionalna Komisja Certyfikacyjna w roku 2011 przyznała 4 gwiazdki Informacji Turystycznej w Nysie.

Wpadła do rowu »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie kpp Nysa
Policjanci z Nysy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Kuźnicy Ligockiej. Skoda kierowana przez 35-letnią mieszkankę powiatu nyskiego wjechała do przydrożnego rowu. Obrażeń ciała doznała pasażerka samochodu.

Rusza proces ochroniarzy z Dni Korfantowa »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Pam
Podczas Dni Korfantowa, 13 sierpnia ubiegłego roku doszło do tragicznego incydentu z udziałem ochroniarzy w wyniku, którego zmarł 37 letni mieszkaniec Budzieszowic. Dziś w Sądzie Okręgowym w Opolu rozpoczyna się proces oskarżonych ochroniarzy. Będą odpowiadać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Odzyskali rower po dwóch godzinach »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Pam
Po niespełna dwóch godzinach policjanci odzyskali rower skradziony sprzed jednego ze sklepów w Paczkowie. Podejrzanemu o tą kradzież przedstawiono już zarzut. Sprawa skierowana zostanie do Sądu Rejonowego w Nysie.

PIN od tyłu nie zmyli złodzieja  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.

Deblowe Mistrzostwa Nysy w Tenisie Ziemnym »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie NOR
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego w Nysie w dniach 27–28 sierpnia Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował deblowe mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym.

Walczyli o Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Pam
W miniony weekend odbyły się Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego. W zawodach wzięło udział 26 załóg, 50 zawodników reprezentowało 5 klubów.

Dytko zdyskwalifikowany w Słowenii »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie opr. Pam
Paweł Dytko, zawodnik EKO Racing zajął 3-cie miejsce w przedostatniej eliminacji Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich, niestety tuż po zawodach został zdyskwalifikowany. Wyścigi rozrywane były przy 35 stopniowym upale w południowej Słowenii tuż przy granicy z Chorwacją w miejscowości Iliryska Bysrica.

Będzie nowe rondo przy Castoramie »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie opr. Pam
Przy centrum handlowym na ul. Zwycięstwa powstanie nowe rondo, które ma ułatwić ruch samochodów w tym rejonie.

Zaginął Antoni Łuszcz »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie kpp Nysa
25 sierpnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, zostali powiadomieni o zaginięciu Antoniego Łuszcz. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 80-letni mężczyzna wyszedł z mieszkania pod koniec lipca tego roku, do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Pokoje nie tylko dla turystów »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Piotr Bugaj
Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodów do narzekania na brak popytu.

Przyjezdni wpadli z marihuaną »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie opr. Pam
Kryminalni zatrzymali pięciu młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad trzydzieści woreczków wypełnionych marihuaną. Wszystkim przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających.

Gwiazdy hip-hopu w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Pam
Na dwa dni Nysa stała się stolicą polskiego hip-hopu. Do naszego miasta zjechały największe gwiazdy polskiego rapu, a także słuchacze z różnych zakątków Polski.

Zgromadzenie w centrum, będzie bezpieczniej? »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Pam
W sobotę o godzinie 12.00 w centrum miasta, na ulicy Prudnickiej, Piotr Smoter zorganizował zgromadzenie publiczne w sprawie bezpieczeństwa na ulicach Nysy. Była to odezwa na brutalne pobicie 22-letniego Tomka, które miało miejsce tydzień wcześniej w tym samym miejscu.

Metal znów królował w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Anna Skrzypiec, NDK
Nyskie Fortyfikacje stały się kolebką przeróżnych subkultur. Po imprezach w Forcie Wodnym i Bastionie św. Jadwigi przyszedł czas na Metalową Twierdzę, która odbywa się pomiędzy murami Obwałowań Wysokich. Wbrew powszechnej opinii nie odbywała się tam Czarna Msza, nawet kota nikt nie spalił. Mogliśmy za to obserwować spektakle neosłowiańskich kapel.

Skradziono psy - pomóżmy »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. aw
Z ogrodzonego terenu zginęły dwie suczki. Na znalazcę czeka nagroda.

DB PBC bierze rozwód z Rodziną na Swoim »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek od środy tracą na atrakcyjności. Tracą też jeden z 21 oferujących je banków. Wspólnej przyszłości nie widzi już Deutsche Bank PBC.

Telefoniczny savoir vivre po wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red.
65% nastolatków korzysta z telefonu komórkowego w trakcie lekcji w szkole, a co piąty robi to w trakcie sprawdzianów i klasówek – wynika z raportu kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jak radzić sobie z nadmiernym korzystaniem z telefonu przez młodzież w szkole? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Pomysły antykryzysowe »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Ape
Sezon wakacyjno-urlopowy nie przeszkodził zdyscyplinowanym nyskim parlamentarzystom grodzkim gremialnie stawić się na zwołaną w trybie nadzwyczajnym sesję. Już w kuluarach przybyłych zaskoczyły nieco szaty, w które odziani byli członkowie prezydium parlamentu oraz merowa i jej zastępcy. Wszyscy oni, nie bacząc na sierpniowy skwar, ubrani byli na czarno. W dodatku na ich obliczach malowała się powaga, a nawet smutek.

Regaty o Błęktiną Wstęgę Jeziora Nyskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Pam
Od dzisiaj przez dwa dni na Jeziorze Nyskim przy plaży w Skorochowie będą się odbywać regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego.

Gdzie na ostatni rodzinny wakacyjny weekend?  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie czasdzieci.pl
Nadchodzi nieuniknione… koniec wakacji, powrót do szkoły, pracy, codziennych obowiązków. Ostatni weekend sierpnia to najlepsza okazja na wakacyjny wypad razem z dziećmi poza miasto. Pojawia się jednak pytanie gdzie najlepiej spędzić ostatnie wolne wakacyjne chwile? Jak wśród tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce znaleźć to odpowiednie dla siebie i swojej rodziny?

Spójrz w gwiazdy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Taka okazja pojawi się podczas Pikniku astronomicznego. Uczestnicy obejrzą meteoryty i poobserwują gwiazdozbiory letniego nieba.

Inauguracja XII Sezonu Artystycznego »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie PSMR
Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Nysie zaprasza na koncert z okazji Inauguracji XII Sezonu Artystycznego Szkoły, który odbędzie się w niedzielę 04 września o godz. 17.00 w Muzeum Nyskim.

Trzeciego pasa nie będzie »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Pam
Miesiąc temu informowaliśmy o pomyśle starosty Adama Fujarczuka, który zakładał powstanie trzeciego pasa ruchu dla samochodów na moście Kościuszki. Remont przeprawy ruszy w przyszłym roku. Dziś już wiemy, ze dodatkowy pas nie powstanie.

Pomogą Ci w angielskim »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego.

Sprawcy pobicia Tomka zatrzymani - jutro debata »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Pam
Nyscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w pobiciu oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 22-letniego mieszkańca Nysy, do którego doszło w minioną sobotę w centrum miasta. Na jutro na ulicy Prudnickiej planowane jest zgromadzenie, które ma być odpowiedzią na bestialskie pobicie młodego mieszkańca Nysy.

U nas żar tropików »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Meteorolodzy już są pewni - dziś jest najcieplejszy dzień w roku. Temperatura na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie osiągnie nawet 34 stopnie.

Czy czeka go wyrok śmierci? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. aw
To piękny szczeniak rasy owczarek niemiecki długowłosy. Czeka go uśpienie, gdyż jest niewidomy.

3 grzechy główne doradców finansowych »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie BrandScope
Rynek doradców finansowych profesjonalizuje się. Jest coraz więcej osób trzymających wysokie standardy. Niestety do zawodu ciągle trafia zbyt wielu przypadkowych ludzi popełniających poważne błędy. Nowa fala kryzysu i zawirowania walutowe powinny wyczyścić rynek z niby-doradców – mówi Artur Luterek z Finhouse, dostawcy rozwiązań do sprzedaży kredytów hipotecznych.

Nasze zdrowe warzywa i owoce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Na rynku krajowym w 2011 roku wykryto dotychczas jedynie 4 proc. nieprawidłowości. W ogóle nie odnotowano ich w województwach: dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i łódzkim.

11. konkurs „zDolny Śląsk” rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Fundacja Edukacji Międzynarodowej ogłasza rozpoczęcie jedenastej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

30 osób rannych w wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie aw
Autobus najechał na tył ciężarówki na trasie krajowej nr 3 między Polkowicami a Lubinem. 32 osoby zostały ranne.

Jutro rusza Hip-Hop Fest Nysa 2011 »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Pam
W ostatni weekend sierpnia w dniach 26 i 27 zapraszamy na jeden z największych festiwali hip-hopowych w Polsce. Na Reducie Kardynalskiej podczas HIP-HOP Fest 2011 zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzyki rap.

Związkowy jubileusz paczkowskich emerytów »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie www.paczkow.pl
Miniona sobota była prawdziwym świętem członków paczkowskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ta prężnie działająca organizacja obchodziła w Paczkowie swoje 50. urodziny, a jej uroczysty jubileusz zaszczyciło swoją obecnością wielu ważnych przedstawicieli władz samorządowych Opolszczyzny.

Wielokrotne zdobywanie Kopy Biskupiej 2011  »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Powiat Nysa
W sobotę, 27 sierpnia odbędą się Zawody w Kolarstwie MTB – Wielokrotne Zdobywanie Kopy Biskupiej 2011.

Dziś przerwy w dostawie wody »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. Pam
Dziś od wczesnych godzin porannych, a następnie popołudniu na terenie Paczkowa może brakować wody. Przerwa w jej dostawie spowodowana jest koniecznością wykonania zaplanowanych przepięć sieci wodociągowej.

Będą dofinansowania na renowację zabytków »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie UM Nysa
Właściciele obiektów zabytkowych mogą składać wnioski na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Seanse w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego lub w kinie 5D w Magnolii, rejsy statkiem po Odrze czy też rower wodny - wszystko to możesz u nas dostać, wystarczy, że wyślesz smsa.

Remont w zgodzie z naturą »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Piotr Bugaj
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Inwestycja w oszczędność »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Marek Siemieniewski
Odpowiednie docieplenie budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. O krokach, jakie należy podjąć, by zaoszczędzić na rachunkach za ciepło, na co się zdecydować i jakich błędów się wystrzegać mówi Marek Siemieniewski, Product Manager - Systemy ociepleń z firmy Baumit.

Apartament w cenie mieszkania »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Emmerson S.A.
Kryzys gospodarczy, którego początek przypadł na połowę 2008 r. wywarł znaczny wpływ na sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych, także tych z najwyższej półki cenowej. Zawirowania gospodarcze sprawiły, że deweloperzy dostosowując ofertę do nowych wymogów rynkowych zaczęli w większym stopniu koncentrować swoją aktywność na tańszych projektach, składających się z mieszkań o niższym standardzie, powierzchni i cenie.

Spekulanci zrezygnują z franka. Wezmą na cel korony »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Money.pl
Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą odetchnąć z ulgą. Szczyt tej waluty już za nami, bo inwestorzy uznali, że dużo więcej już na niej raczej nie zarobią. Teraz ich uwaga może skupić się na koronie czeskiej, norweskiej, szwedzkiej, czy egzotycznym dolarze singapurskim - pisze Łukasz Pałka, analityk portalu Money.pl.

Miraże ery globalizmu »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie NDK
Zapraszamy na wernisaż wystawy obrazów Jana Wieczorka pt. "Miraże ery globalizmu" 3 września o godzinie 17.00 w Bastionie św. Jadwigi.

Będzie głośno w pobliżu szpitala »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Pam
Od dziś zaczynają się próbne naloty na płytę lądowiska dla helikopterów na dachu nyskiego szpitala. Jest to pierwsze w Polsce tego typu lądowisko.

W Lipnikach ruszyła pierwsza elektrownia wiatrowa »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie opr. Pam
Wczoraj w Lipnikach oficjalnie uruchomiono pierwszy na Opolszczyźnie park wiatrowy. Na wysokości 300m nad poziomem morza prąd wytwarzać będzie 15 turbin wiatrowych.

Złapany na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie kpp Nysa
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież kilku żeliwnych kaloryferów z terenu prywatnej firmy w Nysie. 28-letni mieszkaniec Nysy usłyszał już zarzuty.

Dytko znów na podium »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie opr. Pam
Paweł Dytko zajął trzecie miejsce w szwajcarskim St. Ursanne. Nysianin był zmuszony do startu starszym o dwie generacje Evo VIII.

Remonty w Gminie Otmuchów »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. Pam
Trwa remont ulicy T.Kościuszki w Otmuchowie. Ulica ta nigdy jeszcze nie przechodziła tak gruntownego remontu, a samo łatanie dziur już od dawna nie wystarczało, by utrzymać przynajmniej dostateczny jej stan nawierzchni. Rozpoczyna się także remont chodnika w Nieradowicach.

Walczą ze wścieklizną »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Od 1 do 10 września w całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Pożyczyłeś franka to spłacaj we franku »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kup franka u nas na spłatę kredytu u konkurencji! – zachęcają już Citi Handlowy, PKO BP i Alior. Banki te widzą we wchodzącej w życie w piątek ustawie antyspreadowej szansę na przyciągnięcie do siebie klientów niezadowolonych z wysokich kursów walut przy obsłudze kredytu. Niewykluczone, że wkrótce ich śladem pójdą kolejne instytucje.

Rozciąganie czasu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LTM Communications
Często narzekamy na brak czasu, choć w większości pochłaniają nam go rutynowe czynności. O ile jednak pewne sprawy są konieczne, to w ciągu dnia wykonujemy tak naprawdę mnóstwo innych zajęć, które moglibyśmy bez problemu skrócić lub porzucić całkowicie. W końcu czas to pieniądz.

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Tax Care
Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych – np. mieszkania czy samochodu.

Rosnący pokój dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które "rosną" razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Sekretne życie szafki  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Wyobraźmy sobie dobrze oświetlony barek pełen wykwintnych trunków, witrynkę z podświetlanymi półkami, na których stoją nasze ulubione książki, czy przepastną komodę, w której bez trudu znajdziemy każdy przedmiot, bo pomaga nam w tym światło wbudowane w szufladę. I choć takie rozwiązania wciąż nie stanowią jeszcze standardu na rynku meblarskim, to coraz częściej zauważamy, że dzięki dodatkowemu źródłu światła meble zyskują na funkcjonalności oraz estetyce.

Sezon turystyczny na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Pam
Choć pogoda w tym roku na wakacjach płatała nam figle to tegoroczny sezon imprez turystycznych w Nysie można jak najbardziej zaliczyć do udanych, jak i również pogodę, która o dziwo im sprzyjała.

Ruszyły zapisy na I Zjazd Absolwentów »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Pam
1 października z okazji 10-lecia powstania Uczelni zapraszamy Absolwentów wszystkich roczników na I Ogólnouczelniany Zjazd Absolwentów PWSZ w Nysie. Po oficjalnym rozpoczęciu Zjazdu przygotowano część integracyjną (bankiet). Zabawa odbędzie się w luźnej atmosferze z wieloma atrakcjami.

Remonty w placówkach oświatowych »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie UM Nysa
Czas wakacji był okresem wzmożonych prac remontowych i inwestycyjnych w placówkach oświatowych gminy Nysa. Na remonty przeznaczono blisko milion złotych.

Cyrk Korona wystąpi w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie opr. EP
Linoskoczek z gorącej Kuby, gwiazdy programu "Mam Talent", ponad 60 zwierząt, a także fenomenalny clown Mr. Chap – to tylko część atrakcji nowego programu "Powietrzne Fantazje", z którym Cyrk Korona, największy cyrk w Polsce, zawita do Nysy.

Zamykanie drzwi bez klucza – zamek autoLock  »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie gutpr
Pośpiech jest złym doradcą – to przysłowie dobrze znane każdemu z nas. Zdarza się, że zapominamy zamknąć drzwi wejściowe, bo „goni nas czas ”. Konsekwencje takich działań mogą być dotkliwe - albo narażamy się na kradzież albo spóźniamy na umówione spotkanie. Tymczasem można sobie ułatwić życie – wymyślono już taki zamek, który nie wymaga ryglowania kluczem.

Festiwal Sztuki Włókna »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red
Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym, obejmującym wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

22-latek wpadł z marihuaną »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie kpp Nysa
Policjanci z Nysy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Nysy. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

W weekend ruszają jaworskie Targi Chleba »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Na zakończenie wakacji Jawor zaprasza na prawdziwą ucztę dla żołądka. W najbliższy piątek rozpoczynają się. 15. Międzynarodowe Targi Chleba.

Team kędzierzyńsko-opolski mistrzem Nysy »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Ape
W minioną sobotę i niedzielę na nyskim kąpielisku rozegrano IX Mistrzostwa Nysy w Siatkówce Plażowej Mężczyzn im. Jakuba Zagai (tragicznie zmarłego nyskiego siatkarza).

Metalowa Twierdza 2011 »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Pam
W dniach 26-28 sierpnia w Bastionie Morawskim - przy ul. Bramy Grodkowskiej odbędzie się festiwal rockowy „Metalowa Twierdza" - wstęp wolny.

Festiwal folklorystyczny w partnerskim Sumperku »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie UM Nysa
W dniach od 17-22 sierpnia w Sumperku, partnerskim mieście Nysy odbywał się XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

II Spartakiada Emerytów i Rencistów »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Pam
W minioną sobotę na terenie otmuchowskiego „Orlika” już po raz drugi odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa szczególnej rangi. "Spartakiada osób III wieku". Była to świetną i zdrową zabawa na świeżym powietrzu.

Nie bądź jak Grecja i Portugalia »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie BrandScope
Kryzys finansowy z 2008 roku oraz ostatnie problemy Grecji, Portugalii, a także Włoch, powinny dać każdemu dużo do myślenia. Dlaczego? W zarządzaniu domowym i państwowym budżetem jest wiele analogii. Często popełniamy te same błędy, które duże gospodarki zaprowadziły na skraj bankructwa. Podpowiadamy więc dzisiaj jak prowadzić bezpieczne finanse, by nie stać się Grecją, Portugalią, a zwłaszcza mądrym Polakiem po szkodzie.

IX Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie Pam
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza na IX Mistrzostwa Mężczyzn w siatkówce plażowej im. Jakuba Zagai.

Burze mogą spowodować wezbranie rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów wód w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Określono drugi stopień zagrożenia z możliwością lokalnych podtopień.

Nysa po burzy »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Pam
Połamane drzewa, pozrywane linie energetyczne i zablokowane drogi to efekt dzisiejszej popołudniowej burzy jaka przeszła nad miastem.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Pam
Biuro Prognoz Meteorologicznych z Wrocławia ostrzega przed nadciągającymi burzami z gwałtownymi opadami deszczu, a nawet gradu.

Kradli w Niemodlinie, wpadli w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie opr. Pam
W niespełna 2 godziny po włamaniach policjanci z Nysy zatrzymali podejrzewanych o te czyny. Trójka zatrzymanych usłyszała 15 zarzutów. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Poszkodowani wycenili swoje straty na ponad 50 000 zł.

W Afganistanie zginął saper z Brzegu »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Pam
W Afganistanie w ataku na polski patrol zginął 28-letni saper, st. szer. Szymon Sitarczuk. Był pierwszym polskim żołnierzem przedstawionym do wyróżnienia tytułem honorowym przyznawanym przez Dowódcę Sektora Wschodniego Sił ISAF (RC-East) - "Hero of the Battle".

Konkurs dla amatorów fotografii »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Kuźnia ARt
Pokaż pasję! Pokaż moc twórczą drzemiącą w człowieku, sprawność jego rąk, gibkość umysłu, piękno ruchu, siłę dźwięku. Pokaż, co daje radość, pozwala żyć, ładuje energią. Pokaż, co w duszy gra!

Konkurs dla przedsiębiorczych wsi »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie D. Lejkowska
Stowarzyszenie Sposób na Sukces w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Konkurs ma charakter niekomercyjny a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Po mBanku i MultiBanku franka porzucił też Alior »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Huśtawka nerwów jaką zafundował szalejący kurs franka okazała się zbyt mocnym doświadczeniem dla banków. Z grona siedmiu instytucji gotowych pożyczyć na mieszkanie w CHF pozostały już tylko cztery, a w praktyce dwie: Nordea i BPH. I to od ich decyzji będzie zależało czy frank zniknie z polskiego rynku.

Wizytacja JASPERS na nyskim jeziorze »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie UM Nysa, Pam
17 sierpnia przedstawiciele inicjatywy JASPERS, RZGW oraz gminy Nysa odbyli wizję terenową na zbiorniku retencyjnym Nysa oraz na rzece Nysa Kłodzka. JASPERS przygotowuje raport na temat inwestycji RZGW Wrocław.

Pomieszczenia w jasnym świetle  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie pointb
Salon, kuchnia czy gabinet – w każdym z tych pomieszczeń bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Podpowiadamy jak dobrać je tak, aby spełniało swoje najważniejsze funkcje.

Nie ma tłumów po kredyty z dopłatami do odsetek »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co bardziej przezorni zdążyli już wiosną wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Jak informuje odpowiedzialny za niego Bank Gospodarstwa Krajowego, na 13 dni przed końcem udzielania kredytów z dopłatami na korzystnych zasadach, ruch w bankach jest już znacznie mniejszy.

Okienna biżuteria »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie OKNOPLAST
Okna w naszym domu nie muszą być nudne. Dzięki drobnym dodatkom możemy sprawić, że staną się one prawdziwą ozdobą wnętrza i elewacji. Odpowiednio dopasowane szprosy, klamki, czy parapety podkreślą styl domu i uprzyjemnią życie jego mieszkańcom.

Ruszyły remonty otmuchowskich ulic »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. Pam
Rozpoczął się remont otmuchowskich ulic, który obejmie ulicę Kościuszki wraz z przyległem parkingiem i przebudowę skrzyżowania ulic: Kościuszki, Nyskiej i Sienkiewicza.

Centrum Paczkowa nabierze blasku »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. Pam
W Paczkowie rusza kolejna duża inwestycja - rozpoczynają się prace przy pierwszym etapie rewitalizacji centrum miasta, czyli montażu nowego oświetlenia parkowego oraz iluminacji architektonicznych zabytków Paczkowa.

Festiwal Twórczości Młodzieżowej »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. Pam
W dniach 2-4 września w Forcie Wodnym w Nysie odbędzie Festiwal Twórczości Młodzieżowej. Impreza będzie oficjalnym zakończeniem cyklu imprez polsko-czeskich, znanych jako Festiwalowe Lato w Europradziadzie. Impreza współfinansowana jest ze środków europejskich, oraz z projektu "Przekraczamy granice" z budżetu państwa. Organizatorem jest Nyski Dom Kultury.

Spuszczają wodę z Jeziora Otmuchowskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Pam
Po kilkumiesięcznej przerwie od poniedziałku rozpoczęto ponowne obniżanie stanu wody w Jeziorze Otmuchowskim. Jest to konieczne do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych, które trwają na tym zbiorniku.

Nie wszystkie pociągi stanęły... »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Pam, PŚ
Dzisiaj o północy pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczeli strajk generalny, który potrwa równą dobę. Fiaskiem zakończyły się negocjacje z władzami spółki, dziś na tory nie wyjechało większość pociągów, ale w Nysie ze strajku wyłamało się trzech kolejarzy.

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Koncert muzyki sefardyjskich Żydów »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie opr. Pam
20 sierpnia w Bastionie św. Jadwigi o godzinie 18:00 odbędzie się koncert zespołu Toque de Silencio z Czech - wstęp wolny.

Regaty o Błęktiną Wstęgę Jeziora Nyskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Pam
W dniach 27-28 sierpnia na Jeziorze Nyskim odbędą się regaty o puchar „Błękitnej Wstęgi Jeziora Nyskiego".

Zespół Horyzont pracuje nad nowym teledyskiem »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Pam
Wczoraj w Nysie wrocławska ekipa Grupa 13 kręciła drugi już teledysk zespołu Horyzont, tym razem klip powstaje do utowru "Czasu bieg". W jego realizacji prócz zespołu udział wzięła także licznie zaangażowana młodzież.

Policyjna akcja Bezpieczny Weekend »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie kpp Nysa
Podczas długiego weekendu na drogach powiatu nyskiego odnotowano jeden wypadek oraz 10 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 22 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

II Nyski Weekend Satyry i Karykatury »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie UM Nysa
II Nyski Weekend Satyry i Karykatury odbywał się w dniach 13-15 sierpnia 2011r w Nyskim Ośrodku Rekreacji. W plenerze uczestniczyło siedmiu rysowników: Henryk Cebula, Helena Cebula, Sławomir Lizoń, Adam Orłamowski, Jacek Podlasiński, Tomasz Wołoszyn i Michał Graczyk.

Doba bez pociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie PŚ
Dzisiaj o północy (z 16 na 17 sierpnia) pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczną strajk generalny, który potrwa równą dobę. Minister Infrastruktury będzie jeszcze negocjował jego odwołanie.

Zwłoki zostawione na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Anna Szokalska
Przez godzinę zwłoki starszego mężczyzny leżały na przystanku autobusowym. Zostawili je tam policjanci po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Zanim zostały zabrane, pasażerowie przechodzili nad i obok ciała wsiadając do autobusu.

Pożar piwnicy na Zwycięstwa »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie opr. Pam
12 sierpnia ok godziny 22:00 dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w Nysie przy ul. Zwycięstwa. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży.

Folk Fiesta zawładnęła Nysą »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie NDK opr. Pam
-To było niesamowite, jedyne w swoim rodzaju- Mówili mieszkańcy Nysy tuż po zakończeniu występów w Bastionie św. Jadwigi. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiej rzeszy bawiących się ludzi w bastionie. Myślałem, że tego się już nie słucha, nie ogląda się ludowych tańców. Miniony weekend w Nysie zweryfikował te poglądy.

Zakończenie turnieju Policja Dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie kpp Nysa
Zakończyła się XXI edycja turnieju piłkarskiego „Policja dzieciom 2011”. Podczas podsumowania rozgrywek wręczono ich uczestnikom puchary, medale oraz nagrody. W uroczystym zakończeniu turnieju udział wzięli m.in. Zastępca Burmistrza Nysy - Aleksander Juszczyk, Wójt Pakosławic - Jarosław Nosal oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Nysa - nadkom. Andrzej Kocuba.

Folk Fiesta - to trzeba zobaczyć! »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie UM Nysa
Piękne, barwne stroje, uśmiech na twarzach i taniec – to wszystko można obserwować wśród uczestników Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Folk Fiesta w Nysie. Przyjechali z różnych stron świata, stąd doskonała okazja dla publiczności do porównań.

Jak zaoszczędzić na szkolnych podręcznikach?  »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie dotpr
Rozpoczęcie roku szkolnego nie należy do ulubionych dat w uczniowskim kalendarzu. Września nie wypatrują również rodzice, którzy na podręczniki do podstawówki wydadzą nawet 400 zł, a do gimnazjum 500 zł. Gdzie szukać oszczędności i jak kupować taniej? Jedną z możliwości są zakupy podręczników w sieci – tam kosztują nawet o 25-30% taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Czego pragną faceci? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BrandScope
Mel Gibson w jednym z filmów dosyć boleśnie poznawał kobiecą naturę. Ponieważ taka sama próba poznania męskich nawyków przez kobiety mogła by się okazać katastrofalna w skutkach, odkrywamy dzisiaj - całkiem bezboleśnie - kilka męskich pragnień zakupowych. Wydawać by się mogło, że „zakupowe szaleństwa” to termin zarezerwowany tylko dla kobiet. Jak się jednak okazuje, mężczyźni, tak samo jak panie, lubią wydawać pieniądze i spełniać swoje najróżniejsze, często bardzo kosztowne zachcianki. Razem z analitykiem Aspiro sprawdziliśmy, w co najczęściej inwestują panowie, o czym marzą i w jaki sposób te pragnienia finansują.

Akcja ''Bezpieczny weekend'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie KPP Nysa
Podczas długiego weekendu policjanci z nyskiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania kontrolne - funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Nowy wygląd poszukiwanego ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
Tak teraz może wyglądać „Stopa”, czyli Wiktor Szewczyk, 23-letni wrocławianin poszukiwany listem gończym.

Dni Słonecznika  »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. EP
Wszystkich chętnych do spędzania czasu wolnego na powietrzu zapraszamy na Dni Słonecznika w Kępnicy, które zaczynają się już dzisiaj. W programie między innymi: konkursy, zabawy i zawody sportowe.

W szpitalach brakuje krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
W szpitalach we Wrocławiu brakuje krwi. Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ponieważ brakuje dawców, a zapotrzebowanie zwiększa się. Krew oddaje się średnio 8 minut. Pamiętajmy, że ten czas i nasza krew może uratować czyjeś życie.
Zdjęć: 3  

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie polkaty.pl
Jesteśmy na półmetku upragnionych przez wszystkich wakacji. Ten rok jest nieco innym, jeśli chodzi popularność wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Wszyscy pamiętamy zamieszki, do jakich dochodziło kilka miesięcy temu. Spowodowało to spadek zainteresowania tymi krajami, ale zarazem też obniżenie cen wielu wycieczek. Dla tych, którzy nie chcą wybierać się do wymienionych wcześniej krajów, Agencja Turystyczna Polkąty z Kątów Wrocławskich przygotowała alternatywne oferty.
Zdjęć: 1  

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Folk Fiesta już od jutra »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie opr. Pam
W dniach 12-14 sierpnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny organizowany przez Nyski Dom Kultury. Na festiwalu wystąpią folklorystyczne zespoły muzyczne i taneczne z wielu krajów m.in. Polski, Indii, Łotwy, Holandii, Słowacji, Serbii, Rosji Nepalu i Algierii.

Z plaży do domu – czar piaskowych dekoracji »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Duże ryzyko, duże zyski »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie BrandScope
Choć podaż ziemi jest duża, do transakcji dochodzi rzadko, gdyż działki inwestycyjne są przeszacowane a tanie, rolne oferty wymagają wiele czasu i wysiłku by móc na nich budować. Zatem kupno ziemi rolnej, jej odrolnienie, przygotowanie pod inwestycje i odsprzedaż to ryzykowny ale dochodowy interes.

Strajk generalny 17 sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na samym Dolnym Śląsku nie pojedzie 300 pociągów, co utrudni podróżowanie prawie 30 tys. osób. Jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, i czy w ogóle taka będzie - przekonamy się na własnej skórze.

Poloniści z awansem na finały »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie opr. Pam
Nasi zawodnicy, grający w lidze Playarena.pl jako kPr^ Nysa awansowali na Mistrzostwa Polski. Już 26-27 sierpnia, rozegrają turniej na wrocławskich boiskach. Będzie to już trzeci turniej finałowy dla naszych zawodników, ostatnio zajęli oni bardzo wysokie trzecie miejsce.

Włamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie kpp Nysa
Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili podejrzanego o włamania do dwóch placówek handlowych. Podejrzany o włamania, 17-latek z Nysy, usłyszał już zarzuty. Kradzież z włamaniem to czyn zagrożony karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W Wójcicach zderzyły się dwie ciężarówki »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie kpp Nysa
Niezachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną kolizji dwóch samochodów ciężarowych w Wójcicach. Nikt nie został ranny.

Pomoc dla nieuleczalnie chorego Wojtusia »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. W.Maj
W sklepach CHATA POLSKA na Biskupinie we Wrocławiu prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz chorego 8-letniego Wojtusia. Czas zbiórki: sierpień – 31 grudzień 2011r.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Paweł Dytko trzeci we Francji »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. Pam
Paweł Dytko zawodnik EKO Racing zajął trzecią pozycję na trasie ósmej eliminacji Mistrzostw Europy wśród 150 innych uczestników w wyścigach górskich w środkowej Francji w Mont Dore.

HIP-HOP Fest Nysa 2011 »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Pam
W ostatni weekend sierpnia w dniach 26 i 27 zapraszamy na jeden z największych festiwali hip-hopowych w Polsce. Na Reducie Kardynalskiej podczas HIP-HOP Fest 2011 zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzyki rap.

Legniczanie obejrzeli trening reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Legnicy trzydniowe zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Gruzją. Legniczanie mogli obejrzeć wieczorny trening kadry Franciszka Smudy.

Ruszył remont wiaduktu »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Pam
Dziś rano ruszył remont wiaduktu na ulicy Piłsudskiego, kierowcy wjeżdżający do Nysy od strony Prudnika muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu.

Finał turnieju o Puchar Starosty »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Powiat Nysa
6 sierpnia w Kałkowie, na boisku LZS Kałków, odbyły się finały VIII Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Starosty Nyskiego.

Pomóż wybudować plac zabaw w Skorochowie »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie NOR
Z okazji 100. urodzin NIVEA Polska postanowiła spełnić marzenia wielu polskich rodzin, a w szczególności ich najmłodszych członków. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności powstał projekt ufundowania i budowy 100 placów zabaw na terenie całej Polski.

American West w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Pam
W piątek o godzinie 18:00 w nyskim muzeum odbył się wernisaż wystawy fotografii Wiesława Pikuły "American West". Niestety z nagłych powodów zabrakło autora zdjęć, ale z Krakowa przybył konsul Stanów Zjednoczonych.

Monster Show w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Pam
Pierwszy raz mieszkańcy Nysy mogli wziąć udział w tego typu pokazach. Ryk głośnych silników wypełnił w piątek o godzinie 19:00 plac za nyskim PKP. Sąsiedzi z Czech przyjechali do nas z głośnym i ekstremalnym samochodowym Monster Show.

Miss Plaży 2011 wybrana »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie Pam
W sobotę na kąpielisku miejskim w Nysie odbyły się wybory Miss Plaży 2011, w tym roku tytuł ten zdobyła Anna Plucińska.

Maciej Łabutin na Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. Pam
Zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego Maciej Łabutin będzie brał udział w Letniej Światowej Uniwersjadzie Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w chińskim mieście Shenzhen.

Rodzinny rajd rowerowy »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie UM Paczków
Z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego stowarzyszenie "Perspektywa dla Paczkowa" zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do udziału w organizowanym nad Zalewem Paczkowskim "Rodzinnym Rajdzie Rowerowym".

W Paczkowie powołano Zespół Interdyscyplinarny »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. Pam
Na początku lipca w siedzibie Gminnego Centrum Profilaktyki Alkoholowej w Paczkowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Miss Plaży już jutro »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie Pam
6 sierpnia o godz. 13.00 na Kąpielisku Miejskim przy ul. Ujejskiego, odbędą się IX Wybory Miss Plaży 2011.

Przygotuj się do wyborów »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Przedstawiamy kalendarz wyborczy, czyli wszytko o wnioskach i terminach.

List gończy za Wiktorem Szewczykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
Policji we Wrocławiu, na podstawie listu gończego wydanego 4 sierpnia przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, prowadzi poszukiwania Wiktora Szewczyka, pseudonim „Stopa”, który podejrzany jest o dokonanie w nocy z 26 na 27 lipca br. rozboju i zabójstwa pracownika stacji paliw we Wrocławiu.

Akcja Trzeźwość »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie kpp Nysa
Wczoraj, od wczesnych godzin rannych policjanci z nyskiej drogówki prowadzili działania kontrolne. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierowców. Akcja prowadzona była na terenie całego powiatu.

Kłopotliwe 4,60 zł za franka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Dopiero 4,60 zł za franka szwajcarskiego mogłoby rzucić na kolana spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie zaciągnięte w szczycie ich popularności w 2008 roku.

Czy budowa nyskiej obwodnicy ruszy wcześniej? »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Pam
Jeśli samorządy wykorzystają szanse i dojdą do porozumienia w sprawie przekazania gruntów to możliwe, iż budowa nyskiej obwodnicy ruszy już w 2012r.

II Weekend Satyry i Karykatury »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Pam
13-15 sierpnia odbędzie się II Nyski Weekend Satyry i Karykatury. Zapraszamy na Nyski Ośrodek Rekreacji nad Jeziorem Nyskim.

Pracowałem nad sobą i motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Rozmowa z Wojciechem Renczem - byłym Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski, uczestnikiem Rajdu Paryż – Dakar, który po poważnej kontuzji nogi zdecydował wziąć udział w Rajdzie Wrocław - Drezno 2011. I wygrał.

Rodzina na Swoim ''last minute'' »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Rodzinie na Swoim. To oznacza, że na skorzystanie z programu w dotychczasowym kształcie pozostały dwa tygodnie z małym okładem.

Zapoluj na volvo z aparatem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Opr. aw
Zrób zdjęcie samochodowi marki Volvo i wygraj wymarzoną podróż, sprzęt fotograficzny, akcesoria samochodowe i wiele innych nagród.

House Festiwal - Festiwalowe lato w Europradziadzie »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie opr. Pam
W ten weekend zapraszamy na kolejny muzyczny festiwal w ramach Festiwalowego Lata w Europradziadzie.

Ostatnie bilety na Jezioro Łabędzie »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie opr. Pam
Zostały już ostatnie bilety na Jezioro łabędzie- widowisko, które od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. To z pewnością największy fenomen sztuki baletowej, niejako synonim baletu klasycznego. Zapraszamy do Nyskiego Domu Kultury 10 listopada o godzinie 20:00.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
"Geneza Planety Małp", filmy w 5D, a potem rejs statkiem czy możliwość wypożyczenia roweru wodnego - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Niewybuch na Chełmońskiego »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie kpp Nysa
Podczas prac ziemnych realizowanych przy ul. Chełmońskiego w Nysie ujawniono niewybuch. Do czasu przybycia patrolu saperskiego miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z Nysy.

Festyn w parafii św. Dominika »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie Pam
W ten weekend Rada parafialna i Stowarzyszenie św. Dominika zapraszają na festyn parafialny.

Rodzinnie w gronie krwiodawców »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie opr. Pam
Ponad 70 osób uczestniczyło w wakacyjnym festynie rekreacyjno-sportowym , jaki odbył się w ostatnią sobotę lipca na boisku sportowym we Frydrychowie.

Letnie Biesiadowanie w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie UM Otmuchów
Letnie Biesiadowanie- pod takim tytułem odbyła się w minioną niedzielę impreza zorganizowana przez MGDK w Otmuchowie.

Zobacz film historyczny o Nysie »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie opr. Pam
W czerwcu TVP Opole realizowała w Nysie produkcję programu historycznego pn. "Lapidarium Opolskie". Jest to film dokumentalny o historii miasta. Premiera w TVP Opole miała miejsce 21 czerwca.

American West w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2011-08-03, opracowanie opr. Pam
Muzeum w Nysie zaprasza na wernisaż wystawy "American West" 5 sierpnia o godzinie 18.00.

Wylosowali OFE »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Afgańczyk ratował Polaka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Daniel Biernat
Afgański policjant, narażając własne życie, ewakuował ciężko rannego polskiego żołnierza spod ostrzału rebeliantów.

Nabór filmów do festiwalu ''Okiem Młodych'' »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Został już tylko miesiąc na zgłoszenie filmów do konkursu IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, który odbędzie się od 14 do 16 października.

Na nową drogę życia dla młodych »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie pointb.pl
Przejście przez próg własnego mieszkania to dla wielu nowożeńców jeden z ważniejszych momentów na nowej drodze. Co roku ponad 200 tysięcy par rozpoczyna wspólne życie. Nie wszyscy od razu mają szansę na swoje „4 ściany”.

Stowarzyszenie CAZ pomaga w obsłudze parkingów »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Pam
Centrum Aktywizacji Zawodowej i Wolontariatu Ziemi Nyskiej to stowarzyszenie, którego zadaniem jest łagodzenie negatywnych skutków bezrobocia występujących na terenie powiatu nyskiego poprzez prowadzenie Agencji Pośrednicwta Pracy, a także organizowanie szkoleń, udzielanie porad prawnych czy też prowadzenie działalności gospodarczej.

Wystawa Postulaty Sierpniowe »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Pam
Zapraszamy na wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Postulaty sierpniowe", która będzie otwarta od 2 do 31 sierpnia w Bastionie św. Jadwigi.

Wypadek na trasie Paczków-Ścibórz »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie kpp Nysa
Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 29 lipca, na drodze krajowej 46, na trasie Stary Paczków – Ścibórz.

Przesłuchają Cię w PKP »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W sierpniu PKP Intercity planuje przeprowadzenie w pociągach TLK i niektórych pociągach międzynarodowych badań marketingowych.

Wakacyjny surfing »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TwojaBateria.pl
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet – szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?

Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Red
Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.

Nie ma siły na silnego franka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Mocny frank dokucza nie tylko posiadaczom kredytów w tej walucie, ale także szwajcarskiej gospodarce. Trudno jednak liczyć, że niższe tempo jej wzrostu osłabi rekordowo mocną walutę.

Złoto dla Szymona Wojtyny »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie UM Nysa
Szymon Wojtyna, uczeń Gimnazjum nr 2 w Nysie, wywalczył na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2011 złoty medal w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów.

Kajakiem wokół Fortu Wodnego »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie UM Nysa
Mimo pochmurnej pogody nie zabrakło wczoraj chętnych osób do wzięcia udziału w "kajakowych harcach" wokół Fortu Wodnego. Atrakcje w ramach Dni Twierdzy Nysa przygotowało Wojskowe Koło PTTK Szarotka.

Strefa ekonomiczna będzie powiększona »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie UM Nysa
29 lipca burmistrz Jolanta Barska spotkała się z nową prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urszulą Solińską – Marek. Wkrótce Rada Ministrów wyda rozporządzenie w sprawie powiększenia strefy.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl