Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 157 informacji. Wszystkie poniżej.

Twierdza Nysa zdobyta »
Tekst opublikowany 2011-07-31, opracowanie Pam
Około 15 tys. widzów obejrzało wczoraj inscenizację oblężenia Nysy z 1807 roku na przedpolu Fortu II. Na ufortyfikowanych pozycjach Prusacy bronili się dzielnie, ale pod naporem regimentów i kawalerii musieli ulec Francuzom.

Gdzie po najlepszą lokatę bez ''Belki''? »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Oszczędzający mogą odetchnąć z ulgą, gdyż w najbliższym czasie nie zostaną wprowadzone zmiany sposobu obliczania podatku Belki. Nadal będzie więc można unikać tego podatku lokując pieniądze na lokatach z kapitalizacją dzienną.

I znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie red
Zbliża się weekend, więc będzie padać. Deszcze będą na tyle intensywne, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

Za nami ostatni czwartek lekkoatletyczny »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie opr. Pam
Wczoraj odbył się ostatni IV "czwartek lekkoatletyczny" na Stadionie Miejskim w Nysie. Od początku wakacji w imprezie wzięło udział 444 uczestników. Impreza sportowa odbywała się w ramach akcji Lato w Gminie Nysa organizowanej przez Urząd Miejski w Nysie i MKS Ekonomik Nysa.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Prudniku »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie opr. Pam
Obchody Święta Policji w naszym województwie odbyły się w tym roku w Prudniku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku otrzymali sztandar. Były odznaczenia państwowe, resortowe i mianowania na kolejne stopnie służbowe. Dla mieszkańców naszego województwa zorganizowano festyn na miejskim stadionie.

Zaginęła mieszkanka Nysy »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie opr. Pam
Policjanci z Nysy proszą o kontakt osoby, które znają miejsce pobytu zaginionej mieszkanki Nysy, która nie nawiązała z rodziną żadnego kontaktu od 9 czerwca.

Atrakcje łyskiego lata »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Ape
Lato to dla jednych (głównie uczącej się młodzieży) czas wypoczynku, a dla innych, na przykład pracowitych kmieci - pora wytężonego wysiłku na niwach i w gospodarskich obejściach. W lecie też niestety nawiedzają różne krainy niszczące żywioły. Takie jak powodzie, trąby powietrzne, susze i burze z piorunami. Na szczęście do tej pory Łyskie Księstwo Stawów i Pagórków ominęły te kataklizmy.

Wakacyjne pożegnania i nowatorskie pomysły »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Ape
Jakiś cyniczny nierób i birbant stwierdził niedawno publicznie: "Ucz się i pracuj, a Święto Zmarłych będzie twoim świętem". Mimo absurdalności i amoralności tego stwierdzenia, ludzkość na wszelki wypadek wymyśliła wakacje. Nikt bowiem nie chce szybko zostać nieżywym solenizantem.

On dokonał rozbojów »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Opr. aw
Policja we Wrocławiu szuka sprawcy rozbojów, do których doszło w lipcu tego roku. Może rozpoznasz go na portretach pamięciowych.

Co gubimy w hotelach? »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie HRS
Badanie HRS ujawnia, że młodzi ludzie są bardziej roztargnieni niż osoby starsze. Co mogą znaleźć po naszym pobycie pracownicy hotelu?

Franki w banku jak w kantorze »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Jarosław Sadocki, analityk Expandera
Najprawdopodobniej już niedługo wejdą w życie nowe przepisy zakazujące bankom naliczania opłat jeśli klient chciałby spłacać raty w walucie swojego kredytu. Expander sprawdził więc oferty trzech banków, które sprzedają franki szwajcarskie tak tanio jak kantory.

Otmuchów: Stadion czeka modernizacja »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie UM Otmuchów
Być może już we wrześniu stadion w Otmuchowie zacznie zmieniać swój wygląd. Stare betonowo-drewniane ławki sukcesywnie zaczną być zastępowane plastikowymi siedziskami.

KREWmaNIACY znowu w akcji »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie opr. Pam
Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica oraz paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Famad organizują kolejną akcję poboru krwi.

Wieczór Autorski Przemysława Małachy »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie NDK
Jutro o godzinie 16:00 w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się poetycki wieczór autorski Przemysława Małachy - wstęp wolny.

II runda turnieju Policja Dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie kpp Nysa
Ruszyła II tura rozgrywek turnieju „Policja dzieciom 2011”. Wczoraj rozegrano mecze wśród uczniów szkół gimnazjalnych.

Trwa budowa dróg na Górnej Wsi »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie UM Nysa
Na półmetku są roboty drogowe w dzielnicy Górna Wieś w Nysie. Nowa nawierzchnia drogi wraz z chodnikami i dojazdami do posesji jest już na ul. Unii Lubelskiej oraz na ul. Pomorskiej. Utrudnienia zakończą się pod koniec października.

Elficki piec z gliny »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie na podst. kominek.org.pl
W wielu kamienicach, jeszcze do tej pory, można spotkać pomieszczenia, w których jedynym źródłem ogrzewania są piece kaflowe. Obecnie często montuje się w nich instalację elektryczną, ale jeszcze niedawno opalane były tradycyjnie, węglem bądź drewnem. Mimo, iż w większości nowo budowanych domów praktycznie odeszło się od tego typu ogrzewania, gdyż zostało ono wyparte przez nowoczesne technologie, to jednak można zauważyć powrót do zduńskich tradycji – czyżby nadchodził „kaflowy renesans”?

XI Dni Twierdzy Nysa już od jutra »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie UM Nysa
Blisko pół tysiąca żołnierzy z czasów napoleońskich weźmie udział w "Dniach Twierdzy Nysa" od 29-31 lipca 2011r. W sobotniej bitwie po raz pierwszy pojawią się kawalerzyści z Francji i Belgii.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie red
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Sokoły, fiaty 508 i Pancerni »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Agnieszka Jankowska - Jakus
22 - 24 lipca odbył się po raz pierwszy Zlot Pojazdów II Rzeczpospolitej. Miejscem zlotu był Zamek Topacz w Ślęzie.

Ruszył proces zabójcy córki »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Pam
Wczoraj przez sądem w Opolu rozpoczął się proces Łukasza Ł., który początkiem marca tego roku w Otmuchowie udusił swoją córkę.

Policja puszkuje świadków wypadków »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie kpp Nysa
Policjanci z Nysy proszą o kontakt świadków dwóch zdarzeń drogowych, które miały miejsce w Nysie 20 i 23 lipca.

Nowy deptak na półmetku »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie UM Nysa
Widać już pierwsze efekty prowadzonych robót związanych z przebudową ul. Krzywoustego na odcinku od Wieży Ziębickiej do Rynku. Układana jest kostka z granitu, mocowane są kamienne krawężniki oraz płyty chodnikowe.

Powstaje kolejne boisko wielofunkcyjne »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie UM Nysa
Trwają prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego w ramach adaptacji obiektów gimnazjum pod potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej. Boisko będzie służyć podopiecznym OPS-u, uczniom Gimnazjum nr 2 oraz mieszkańcom.

Wakacyjny remont, od kuchni »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie red.
Duża ilość wakacyjnego słońca i świeże powietrze latem, pozytywnie wpływają na nasz nastrój, dodając zarazem energii i siły na cały dzień. Dlatego, korzystając z okazji, warto zabrać się za czynności, na które wcześniej nie było czasu – również na wymarzony remont kuchni. Jak tanio, szybko i efektownie odświeżyć jej wnętrze?

Drzwi – co warto o nich wiedzieć? »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie OKNOPLAST
W naszych domach coraz chętniej montujemy duże drzwi tarasowe lub balkonowe. Imponujące przeszklenia sprawiają bowiem, że wnętrza wyglądają nowocześnie i elegancko, a jednocześnie są dobrze oświetlone. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać różne typy drzwi wyjściowych na taras lub balkon. Oprócz estetycznego wyglądu powinny bowiem być one również funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Zła energia i tragiczne wypadki »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego na dobrej drodze przy świetnej widoczności dochodzi do groźnych wypadków? Brawura kierowców, czy promieniowanie z wnętrza ziemi potęgujące stres i powodujące niesubordynację ruchów kierowcy?

Delegacja Otmuchowa na partnerskiej wizycie »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie opr. Pam
Wczoraj oficjalna delegacja Gminy Otmuchów pod przewodnictwem Burmistrza Otmuchowa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej powróciła z naszej partnerskiej Gminy Varsany na Węgrzech gdzie przebywała na zaproszenie władz samorządowych tej gminy i uczestniczyła w festiwalu pn. "Tkactwo Ziemi Paloc".

Wernisaż wystawy Zděnka Morávka "Pociągi i kolejki" »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Pam
4 sierpnia o godzinie 17:00 w czytelni czasopism w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbędzie się wernisaż wystawy Zděnka Morávka pt. „Pociągi i kolejki".

Miss Plaży 2011 »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie opr. Pam
6 sierpnia o godz. 13.00 na Kąpielisku Miejskim przy ul. Ujejskiego, odbędą się IX Wybory Miss Plaży 2011.

Folk Fiesta 2011 »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie opr. Pam
Festiwal Folk Fiesta 2011 odbędzie się w Nysie już po raz szósty. Zapraszamy na Bastion św. Jadwigi w dniach 12-14 sierpnia.

Zabójczy nawóz bez pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Jacek Bomersbach, aw
W Polsce nie ma problemów z zakupem saletry amonowej, którą użyto podczas zamachu w Oslo. W składach i hurtowniach rolniczych każdy może zamówić nawet 100 ton nawozu.

Policjantka z Głuchołaz zdobyła prestiżową nagrodę »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie kpp Nysa
Dzielnicowa z Głuchołaz została laureatką konkursu „Policjant, który mi pomógł”. St. sierż. Beta Rudzińska pracuje w Komisariacie Policji w Głuchołazach. Od ponad roku jest dzielnicową - jest jedną z pięciu osób, które są laureatami tego konkursu.

Czego nie lubią chłopaki z PHFNG? »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Pam
Katowickie PHFNG to już legenda śląskiego hip-hopu. Istniejący od 1997 roku zespół pracuje właśnie nad nową płytą, którą objęliśmy naszym patronatem.

Pielgrzymi na Jarmarku Świętego Jakuba »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Pam, Bum
Na tradycyjnym Jarmarku Jakubowym 24 lipca spotkały się grupy pielgrzymów, które przybyły do Nysy pokonując różne odcinki Nyskiej Drogi św. Jakuba konno, pieszo, rowerem oraz kajakiem. Sam św. Jakub pod Bazylikę przybył w tym roku konną bryczką.

Tanero na wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie UM Nysa
Czterdziestu tancerzy z AZS TANERO NYSA wzięło udział w 10 dniowych warsztatach tanecznych w Wiśle w pięknym ośrodku wczasowym Cisówka

Powiatowe obchody Święta Policji »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie kpp Nysa
22 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystej akademii uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, policjanci z Czech, przedstawiciele władz, prokuratury i sądu.

Alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie LZ
Na terenie województwa Dolnośląskiego do godziny 8.00 w sobotę ogłoszono 6 alarmów przeciwpowodziowych obejmujących obszar 22 gmin. Jak zapewnia jednak Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, sytuacja hydrologiczno- meteorologiczna w województwie dolnośląskim jest pod kontrolą.

Ustabilizowała się sytuacja na potokach w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie opr. Pam
Sytuacja na rzekach i potokach w sołectwach gminy Nysa stabilizuje się. Stan wód obniża się. Przypomnijmy, że intensywne opady deszczu w naszej gminie 21 lipca spowodowały wezbrania w ciekach wodnych.

Publikacja z utworami Josepha von Eichendorffa »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie UM Nysa
Burmistrz Nysy zwraca się do Państwa z propozycją zakupu ciekawej publikacji z twórczością romantycznego poety Josepha von Eichendorffa. Autorką książki pt. „Memento” , zawierającą tłumaczoną poezję, prozę a także sztukę Freda Apke o Eichendorffie, jest Marta Klubowicz – Honorowy Obywatel Miasta Nysy, pochodząca z Nysy znana aktorka i poetka oraz uznany tłumacz literatury z języka niemieckiego.

Pierniki z Kopernik gotowe na jarmark »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie UM Nysa
Gospodynie z Kopernik wypiekły ponad 400 pierników dla turystów i mieszkańców. 24 lipca „Nyską Drogą św. Jakuba” wyruszą pielgrzymi pieszo, rowerem, kajakiem oraz konno.

Czy czeka nas drogowa rewolucja na moście Kościuszki? »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie Pam
Powiat rozstrzygnął już przetarg na dokumentację projektową remontu mostu Kościuszki, starosta Adam Fujarczuk wpadł także na pomysł by na wyremontowanej przeprawie powstał trzeci pas ruchu dla samochodów.

Podtopienia w podnyskich wsiach »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie Pam
Intensywne opady deszczu w naszej gminie spowodowały wezbrania w rzekach i potokach. W Hajdukach Nyskich, Morowie, Niwnicy oraz w Rusocinie wystąpiły lokalne podtopienia.

Niebezpieczna woda »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie aw
- Rzeki nie wystąpiły jeszcze z koryt, ale sytuacja jest groźna – powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Paleta barw i smaków w kuchni  »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie PR Granity
Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem domu. Poczynając od kamiennych palenisk w kulturze plemiennej po współczesne kamienne blaty stała się miejscem zarówno powstawania kulinarnych arcydzieł, jak i towarzyskich spotkań. Wystrój tego pomieszczenia powinien inspirować, a jednocześnie umiejętnie łączyć kolorystykę i stylistykę całego domu. Płytki marmurowe Crema Marfil z oferty RR Granity sprawią, że nasza kuchnia będzie prawdziwą paletą barw i smaków.

Dla kogo korzystna jest karta podatkowa? »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Tax Care
Karta podatkowa stanowi uproszczoną formę opodatkowania. Ze względu na brak wymogu prowadzenia ewidencji podatkowej posiada wielu zwolenników. Podatnik powinien jednakże wiedzieć, że nie jest to forma rozliczeń podatkowych przeznaczona dla każdego. Kto zatem powinien z niej skorzystać?

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Cel: po raz kolejny zachwycić niepowtarzalnym! »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Stowarzyszenie NH
W wielu punktach Wrocławia, na ulicach i skwerach pojawiły się ostatnio dodatkowe ławki i drogowskazy, a latarnie ozdobiły charakterystyczne sześciany. Na Placu Solnym leży już piasek – tradycyjna plaża czeka na gości. Na Rynku też jakby tłoczniej niż zazwyczaj. Miasto w gotowości do rozpoczęcia największego festiwalu filmowego i jednego z największych fenomenów wśród wydarzeń kulturalnych w Polsce – 11. edycji Nowych Horyzontów.

Poziom wód w potokach i rzekach stabilny »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie UM Nysa
Mimo intensywnych opadów stany wód w potokach, rzekach oraz rowach w gminie Nysa są stabilne. Nie ma zagrożenia powodziowego. RZGW we Wrocławiu czuwa nad przyjęciem i zrzutem wód ze zbiornika nyskiego i otmuchowskiego.

Opłaty za gaz tylko z prowizją »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Pam
PGNiG zamierza zlikwidować kasy we wszystkich miastach powiatowych, pozostanie tylko jedna - w Opolu. Zamknięcie kas ma nastąpić 29 lipca.

Ruszył turniej Policja Dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie opr. Pam
Rozpoczęły się rozgrywki corocznego turnieju piłkarskiego „Policja dzieciom 2011”. W tym roku mecze rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych. Impreza potrwa do 12 sierpnia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie red
Filmy 5D lub wypożyczane przez internet, koncert Erykah Badu i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Zbliżają się Warsztaty Twórcze 2011 »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie opr. Pam
Przed nami XI Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne - Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2011, czyli kolejna odsłona internacjonalnych twórczych spotkań w paczkowskim Domu Plastyka.

Czarni Otmuchów mają nowe władze »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie UM Otmuchów
15 lipca na nadzwyczajnym walnym zebraniu dokonano wyboru nowych władz klubu MZLKS Czarni Otmuchów.

Akcja uczciwe wybory  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Joanna Kołodziej
Przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010 wraz z Ruchem Społecznym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obawiają się, że wybory parlamentarne, które odbędą się w październiku zostaną sfałszowane. By temu zapobiec, zorganizowali akcję „Uczciwe wybory”.

Nadciągają burze »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie aw
Ciężkie i wilgotne powietrze, które sprawia, że czujemy się, jakbyśmy chodzili w galaretce, przyniesie burze. Wojewódzkie Centrum Kryzysowe wydało ostrzeżenie mereologiczne.

Jak poprawnie ułożyć płytki ceramiczne? »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Baumit
Podłoga lub ściany wyłożone płytkami ceramicznymi, naturalnym kamieniem czy gresem to najpopularniejsze sposoby wykończenia łazienek i kuchni. Samodzielny montaż tego typu okładziny nie jest trudnym zadaniem. By jednak uniknąć błędów podczas montowania warto posłuchać rad profesjonalistów. Marek Kraska – Product Manager z firmy Baumit - opowiada, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i o co szczególnie zadbać podczas układania płytek na podłożu z tynków gipsowych.

Kredyty: brak standardów dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Tax Care
Całkowity koszty kredytu, obejmujący wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem pożyczki, jest dla przedsiębiorców wielką niewiadomą niemal do wstępnej decyzji kredytowej. W przeciwieństwie do „zwykłych” klientów, którym dostęp do finansowych informacji o niektórych kredytach gwarantuje prawo.

Efekty specjalne w salonie  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Adam Wróbel
Znudził Cię już stary, niemodny wystrój salonu? Chcesz odświeżyć wnętrze, nadać mu nowoczesnego wyrazu, ale boisz się, że będzie się to wiązało z dużymi kosztami? Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów, aby zupełnie zmienić jego charakter, nie tracąc przy tym majątku.

Odnalazła się zaginiona obywatelka Niemiec »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Pam
Zaginiona odnalazła się w Paczkowie. Dwa dni temu nyscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu obywatelki Niemiec. 69-letnia kobieta, w poniedziałek około godziny 18.00 opuściła hotel przy ul. Krawieckiej w Nysie, gdzie przebywała z rodziną.

Ruszył remont Wieży Ciśnień »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie UM Nysa
Nysa będzie miała kolejną atrakcję dla turystów. Rozpoczęto roboty związane z zagospodarowaniem Wieży Ciśnień oraz terenu przyległego na centrum usług rekreacyjnych. Gmina na tę inwestycję pozyskała blisko 3 mln zł z UE.

Rodzina na Swoim dla singli »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Nie tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dziecko będą mogły korzystać z rządowych dopłat do kredytów hipotecznych – już wkrótce Rodzina na Swoim otworzy się także na singli i związki partnerskie.

Deweloperzy ruszyli po pozwolenia »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Liczba pozwoleń na budowę mieszkań w ostatnich 12 miesiącach przekroczyła 180 tysięcy i była najwyższa od ponad półtora roku.

Ogród o wysokim IQ »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Husqvarna
Wpływ nowoczesnych technologii na ogrodnictwo, prowadzi do jego automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji zieleńca. Inteligentne i dyskretne urządzenia takie, jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać cały ogród…

Dytko na podium w cieniu tragedii na wyścigu we Włoszech »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie opr. Pam
Paweł Dytko 3-ci w Grupie na mecie wyścigu we włoskim Rieti - kolejnej eliminacji Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Cieniem na zawodach położył się tragiczny wypadek Georga Plasy, którego BMW roztrzaskało się o skały na trasie wyścigu. Kierowca zmarł po przewiezieniu śmigłowcem do szpitala.

Arie w zamkowym parku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
„Brunetki, blondynki” i arie ze „Strasznego Dworu” będzie można usłyszeć podczas sobotniego koncertu operowo-operetkowego w Trzebieszowicach. W urokliwej scenerii parku przy Zamku na Skale w sobotę, 23 lipca, o godz. 20.30 rozpocznie się wyjątkowe muzyczne spotkanie

Jarmark Jakubowy już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie UM Nysa
24 lipca odbędzie się tradycyjny Jarmark Jakubowy organizowany przez Parafię św. Jakuba i św. Agnieszki oraz Fundację Ratowania Zabytków Katedry Nyskiej. W programie liczne atrakcje dla mieszkańców oraz turystów.

Mariusz Jarek mistrzem w 4X »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Pam
Mało kto wie, że Nysa ma zawodnika, który jest Mistrzem Polski w jednej z najbardziej ekstremalnych i widowiskowych odmian kolarstwa górskiego, jaką jest four cross (4X). Mariusz Jarek tydzień temu na torze w Szczawnie-Zdroju sięgnął po najwyższy tytuł w tym sporcie. Rozmawialiśmy z Mariuszem o tym jak zaczęła się jego kariera, jak wygląda jego trening, a także co wypadałoby zmienić w polskim 4X.

Wybierz książkę roku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają IV edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Zaginęła obywatelka Niemiec »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie kpp Nysa
Nyscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu obywatelki Niemiec. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 69-letnia kobieta około godziny 18.00 opuściła hotel przy ul. Krawieckiej w Nysie, gdzie przebywała z rodziną.

W Otmuchowie powstaje nowy zakład pracy »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie opr. Pam
Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Otmuchów” S.A. postanowiły dalej rozwijać się w Otmuchowie i tworzyć nowe miejsca pracy. Przy ulicy Grodkowskiej powstaje kolejny zakład.

Głośny i ekstremalny weekend na nyskim jeziorze »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie opr. Pam (NOR, UM, PZMWiNW)
W weekend na Jeziorze Nyskim było głośno, szybko i ekstremalnie. 16-17 lipca odbyły się czwarte zawody o „ Złotą Śrubę Jeziora Nyskiego" oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych.

Pierwszy Orlik lekkoatletyczny na Opolszczyźnie będzie w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie opr. Pam
Gmina otrzymała 3 mln zł dofinansowania na modernizację stadionu w ramach I etapu budowy Kompleksu Sportowego przy ul. Sudeckiej. Całkowity koszt modernizacji stadionu Polonii, to ponad 7 mln zł.

Tragiczny weekend na drogach nyskiego powiatu »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie Pam
W sobotę i niedzielę na drogach powiatu nyskiego doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby.

Telefon na urlopie »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie onboard.pl
Już za chwilę wyjedziesz na wyczekany urlop. Spakowałeś walizkę, kostium kąpielowy, mapę. Z pewnością zabierzesz też ze sobą telefon komórkowy.

Papierowe święto »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie red
Tradycyjnie jak co roku w lipcu w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbędzie się Święto Papieru. To już XI edycja z kolei, znanej i wysoko cenionej przez turystów imprezy.

Wypadek w Łambinowicach »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie PSP Nysa
8 lipca około godz. 21:20 dyżurny straży pożarnej w Nysie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Łambinowicach przy ul. Obozowej.

Działka na Kościuszki pod młotek »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie www.paczkow.pl
Gmina Paczków sprzedaje prawie 30-arową nieruchomość gruntową położoną w Paczkowie przy ul. Kościuszki.

Od dziś Opolskie ma telewizję cyfrową DVB-T »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie opr. Pam
Od dziś mieszkańcy Opolszczyzny mogę odbierać 7 cyfrowych kanałów - TVN, TVN7, Polsat i Polsat Sport News, TV4, TV6 i Puls. To programy, które wchodzą w skład drugiego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej.

Bezpieczni na fali »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie kpp Nysa
Szeroko rozumiane bezpieczeństwo nad wodą było głównym tematem akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczni na fali”. Policjanci oraz ratownicy WOPR rozmawiali z dziećmi o tym jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dzień Dobry Wakacje w niedzielę na żywo z jeziora »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie opr. Pam
Pogoda, ale także sport i rekreacja nad Jeziorem Nyskim – to tematy, które pojawią się już w niedziele w programie Dzień Dobry Wakacje TVN w godz. 8:30 - 11:00. W tym czasie nad jeziorem będą rozgrywane Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Na żywo program realizować będzie dziesięcioosobowa ekipa TVN.

Kolejny czwartek na sportowo »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie opr. Pam
14 lipca na Stadionie Miejskim w Nysie odbył się 3 czwartek lekkoatletyczny w ramach akcji Lato w Gminie Nysa organizowany przez Urząd Miejski w Nysie i MKS Ekonomik Nysa. W 3 czwartku wzięło udział ok. 125 uczestników.

Długowieczna kuchnia »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Adam Wróbel
Wszystko, co nowe jest schludne, estetyczne, po prostu takie, jak sobie wymarzyliśmy. Jednak po pewnym czasie, naturalną koleją rzeczy, traci na wyglądzie i jakości. Każde pomieszczenie, meble czy sprzęt w naszym domu narażone są na działanie czynników destrukcyjnych, jednak niezaprzeczalnie największe zagrożenie czyha na kuchnię. Kurz, opary, tłuszcze – wszystko to sprawia, że kącik kuchenny w szybkim tempie traci swój urok nowości. Jak zadbać o kuchnię, aby przez długi czas była ładna i schludna?

Koniec Rodziny na Swoim niemal pewny »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim. Dokument trafi teraz do prezydenta i najpóźniej 19 sierpnia wejdzie życie – znacznie ograniczając dostęp do preferencyjnych kredytów.

Transakcji mniej, ale ceny trzymają poziom »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Na rynku mieszkaniowym obserwujemy wakacyjny spadek obrotów. Nie ma on jednak większego wpływu na ceny, które utrzymują się na stałym pułapie.

Od dziś zapłacimy więcej za gaz »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie LZ
Od dziś obowiązuje nowa taryfa gazowa. Po podwyżce za gaz zapłacimy nawet 23 zł miesięcznie więcej.

Najwięcej zakażeń HIV we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Joanna Kołodziej
Wakacje w pełni. W końcu możemy porządnie odpocząć. To również czas nawiązywania nowych znajomości czy romansów. Niestety, przez to szczególnie jesteśmy narażeni na zakażenie się wirusem HIV. A sytuacja we Wrocławiu jest alarmująca. Warto więc zrobić badanie - anonimowo i bezpłatnie - na obecność wirusa.

Zagraniczny przelew w cenie krajowego »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Płatność przelewem za zagraniczne wakacje wcale nie musi kosztować kilkudziesięciu złotych. Europejski przelew może być nawet tańszy od przesłania polskiej waluty między dwoma krajowymi bankami.

Remonty w placówkach oświatowych »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie UM Nysa
Gmina Nysa na remonty w placówkach oświatowych przeznaczy blisko milion złotych. Choć potrzeby są zawsze większe, to w tym roku wykonane będą bardzo ważne zadania, jak np: przygotowanie pomieszczenia dla nowego oddziału żłobkowego.

Kąpielisko Miejskie zaprasza do wypoczynku »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie UM Nysa
Woda w Kąpielisku Miejskim przy ul. Ujejskiego jest przydatna do kąpieli. Służby sanepidu dokonały badań w dniach 13.06 oraz 28.06.

Inflacja spada, a lokaty dalej tracą »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mimo wyhamowania wzrostu cen, realne zyski z lokat czwarty miesiąc z rzędu są poniżej zera. Średni rzeczywisty zarobek na rocznych depozytach wyniósł w czerwcu minus 0,34 proc.

Badania na rzece Nysie Kłodzkiej »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie UM Nysa
Trzech doktorów i piętnastu studentów wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego przeprowadza badania natężenia przepływu na rzece Nysie Kłodzkiej.

Świetlica w Domaszkowicach na ukończeniu »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie UM Nysa
Przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Domaszkowicach już na finiszu. Trwają ostatnie roboty wykończeniowe i porządkowe. Mieszkańcy Domaszkowic z dumą obserwują efekt dotychczasowych robót, które prowadzi firma Usługi Budowlano-Handlowe Andrzej Leśniewicz z Nysy.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie red
Otwarte zaproszenia do Heliosa we Wrocławiu, bilety do kina 5D, kody do VoD i trochę sportu - to wszystko możesz mieć za jednego smsa.

Trwają remonty ulic w mieście  »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie UM Nysa
Trwa przebudowa drogi gminnej w ciągu ulic Wita Stwosza i Placu Staromiejskiego w Nysie. Kierowcy oraz piesi mogą już przemieszczać się po odnowionych nawierzchniach jezdni i chodnikach.

Czy będziemy pić wodę z Łąki? »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie opr. Pam
Całą Polskę obiegła już informacja o planowanym przez Gminę Otmuchów przedsięwzięciu związanym z zamiarem eksploatacji wody źródlanej ze studni Nr 4 w Łące. Okazuje się bowiem, że woda z niej pochodząca spełnia wymogi dla wód źródlanych.

Święto policji w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie UM Nysa
W tym roku 22 lipca będziemy obchodzić Święto Policji w nyskim Muzeum z udziałem delegacji z powiatu Nyskiego i województwa opolskiego oraz delegacji zagranicznych z Czech( Jesenik, Szumperk).

Więcej ścieżek dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie Pam
Mieszkańcy korzystający z rowerów jako środka transportu mogą mieć powody do zadowolenia. Gmina Nysa realizuje budowę ścieżki pieszo - rowerowej łączącej ul. Kolejową z ul. Celną w Nysie.

V Turniej Plażowej Piłki Nożnej - Kanary Beach 2011 »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Powiat Nysa
16 lipca o godzinie 12:00 w Gospodarstwie "Kanary" - Konradów 149, odbędzie się V Turniej Plażowej Piłki Nożnej Kanary Beach 2011.

24 godziny z życia Legii »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie UM Nysa
Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji TWIERDZA NYSA realizuje zadanie pod tytułem Forty i Legia bez tajemnic. 23 lipca planowana jest wycieczka po fortach oraz "24 godz. z życia Legii", czyli dzień i noc spędzona w Forcie II.

Zawody motorowodne na nyskim jeziorze »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Pam
W najbliższy weekend na Jeziorze Nyskim odbędą się Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych oraz Złota Śruba Jeziora Nyskiego.

Dożynki Turystyczne w Skorochowie »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie UM Nysa
Słoneczna pogoda dopisała podczas Dożynek Turystycznych w Skorochowie, które odbyły się 9 lipca na plaży NOR-u. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej i rekreacyjnej nad jeziorem.

Dwie osoby ranne w wypadku pod Lipnikami »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie opr. Pam
Na trasie Białowieża – Lipniki doszło do wypadku, w który, uczestniczył samochód osobowy Fiat Panda, obrażeń ciała doznały dwie osoby.

Dwa żywioły i rekord publiczności »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie opr. Pam
Około 30 tysięcy widzów zgromadzonych wokół jeziora nyskiego i bezpośrednio na plaży obserwowało II Festiwal Ognia i Wody. To niesamowita impreza, której potrzeba w tym mieście - mówiło zgodnie wiele osób.

Narkotyki? Na co Ci to »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie red
Czy można żyć pełnią życia bez wspomagania się narkotykami? Trwająca właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Narkotyki? Na co mi to” pokazuje młodym ludziom, że można być pozytywnie „nakręconym” bez odurzania się środkami zmieniającymi świadomość.

Dolnośląskie szybko się rozwija »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie LZ
Województwo dolnośląskie jest jednym z tych, które mogą pochwalić się wysokim wskaźnikiem Produktu Krajowego Brutto, a co za tym idzie wysokim poziomem zamożności. Wynika z badań firmy BIEC na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy na niecodzienne widowisko »
Tekst opublikowany 2011-07-09, opracowanie Pam
Już dzisiaj, 9 lipca, na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji odbędzie się druga edycja Festiwalu Ognia i Wody, który w zeszłym roku okazał się jednym z najlepszych wydarzeń w regionie. To magiczna impreza nad Jeziorem Nyskim, na którą zapraszamy turystów oraz wszystkich mieszkańców.

Turystyka miejska – miejsca noclegowe »
Tekst opublikowany 2011-07-09, opracowanie Piotr Bugaj
Wraz z dynamicznym rozwojem turystyki rośnie popyt na miejsca noclegowe. Polscy i zagraniczni turyści często decydują się na wakacyjny wypoczynek również w naszym kraju. To szansa dla branży hotelarskiej, lecz także dla innych podmiotów, które zamierzają zarabiać na wynajmowaniu pokojów czy całych mieszkań.

Grupowe oblicze zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie passionpr.pl
Nabywanie kuponów na produkty i usługi przez Internet w oparciu o grupy społeczne stało się hitem na całym świecie, a tym samym w Polsce. W rezultacie, w sektorze zakupów grupowych, zauważa się coraz ciekawsze inicjatywy, które próbują zainteresować rzesze konsumentów. Na rynku pojawił się właśnie pierwszy w Europie portal internetowych zakupów dla biznesu.

Znamy program Metalowej Twierdzy »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie Pam
Znany jest już szczegółowy plan tegorocznej Metalowej Twierdzy. Festiwal odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia.

Najmłodsi rywalizowali na stadionie »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie UM Nysa
Wczoraj na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyła się kolejna już szesnasta edycja „Czwartków lekkoatletycznych” odbywających się w ramach akcji „Lato w Gminie Nysa”.

Reggae Festiwal na Forcie Wodnym »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie Pam
Przed nami kolejne wydarzenie muzyczne w ramach projektu Festiwalowe Lato w Europradziadzie – festiwal Reggae. Impreza odbędzie się na Forcie Wodnym (park miejski) w dn. 15-16 lipca o godz. 19.30.

Ciężarówka uderzyła w bariery na moście »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie Kpp Nysa
Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 46 w związku ze zdarzeniem drogowym w Pakosławicach. Samochód ciężarowy uderzył w betonowe bariery ustawione na remontowanym moście.

Przez Australię na ''rumaku'' »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
10 czerwca zakończyła się ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011. Przez 44 dni Tadeusz Szumiński pokonał ponad 15 tysięcy kilometrów australijskich bezdroży na motocyklu BMW GS 1200 Adventure.

Pieniądze na zapobieganie przemocy w rodzinie »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie UM Nysa
Wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Pozytywna siła” złożony przez Urząd Miejski w Nysie w ramach Programu Osłonowego otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej we wnioskowanej wysokości 20 600 zł.

Chipsy jak marihuana »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Grzegorz Jasiński (interia.pl/rmf)
Wiadomo już, dlaczego tak trudno nam przestać chrupać tuczące chipsy. Okazuje się, że mają w tym udział substancje podobne do tych, które zawiera... marihuana.

Spotkania policjantów z dziećmi »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi w jednym z ośrodków w Jarnołtówku. Głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci mogły m.in. sprawdzić swoje praktyczne umiejętności na torze przeszkód.

Balkon - oaza w środku miasta »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Dolcan
Bliskość pracy, szkoły, kina – to wszystko sprawia, że wybieramy mieszkanie w mieście. Życie w nim nieodzownie łączy się jednak z szybkim tempem, pośpiechem i hałasem. Stąd wiele osób kupujących nowe mieszkanie chce, by nowe M miało balkon lub taras. To jedno z podstawowych wymagań, które klienci stawiają dziś deweloperom.

Pożyczka na wczasach »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Jeśli zawieszenie rat kredytu gotówkowego, to tylko w formie wakacji kredytowych. Ale wpierw upewnij się, że jednakowo z bankiem rozumiecie to pojęcie.

Dodaktowe patrole w Otmuchowie i Paczkowie »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Kpp Nysa
Komendant Powiatowy Policji w Nysie podpisał z Burmistrzami Paczkowa i Otmuchowa porozumienia w sprawie przekazania środków finansowych na dodatkowe służby. W sumie na ten cel przeznaczono 22 000 zł.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
Kino lub kody do filmów VoD, rejs łódką po Odrze, a także kajakiem i rowerem wodnym - to wszystko może być Twoje. Wystarczy tylko że wyślesz smsa

Kolejne sukcesy nyskiego PUP »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie Pam
Wczoraj otworzono nowoczesny budynek Centrum Aktywizacji Zawodowej, które ma być kolejną rewolucją na rynku pośredniaków. Nyski PUP otrzyma również 2,5mln zł na pomoc osobom bezrobotnym – to dzięki projektowi, który spodobał się Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej.

Burmistrz Nysy wizytuje sołectwa »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie UM Nysa
Burmistrz Jolanta Barska w ramach wizytacji w sołectwach zapoznaje się z problemami mieszkańców i wsi. 5 lipca wizytacja miała miejsce m.in. w Kopernikach.

Podążaj szlakiem św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie UM Nysa
24 lipca „Nyską Drogą św. Jakuba” wyruszą pielgrzymi pieszo, rowerem, kajakiem oraz konno. Parafia pw. św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie przyjmuje zapisy do udziału w I Pielgrzymce Nyską Droga św. Jakuba.

Oskarżeni w sprawie śmierci kibica Śląska »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie TOW
O składanie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, fałszywe zeznania i nie udzielenie pomocy 15-letniemu koledze zostało oskarżonych czworo kibiców Śląska Wrocław.

Słupki pod bazyliką już stoją »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie Pam
Postawione zostały już słupki uniemożliwiające wjazd pojazdów na plac przed głównym wejściem do Bazyliki św. Jakuba. Ograniczony został wjazd od strony Rynku za wyjątkiem służb komunalnych. Zmieni się także ruch na remontowanej ul. Krzywoustego, na której powstaje nowy deptak.

Nowe rondo już gotowe »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie Pam
Zakończyła się budowa dużego ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Mostowej, Szlaku Chrobrego i Ujejskiego. Zadanie realizował Powiatowy Zarząd Dróg i GDDiKA i Gmina Nysa, która wsparła finansowo budowę ronda.

Absolutorium dla burmistrza Paczkowa »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Pam
30 czerwca absolutorium udzielono burmistrzowi Paczkowa Bogdanowi Wyczałkowskiemu – za głosowało 10 radnych, zaś od głosu wstrzymał się jeden.

Już niedługo pojedziemy nową obwodnicą Grodkowa »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Pam
Do tej pory mieszkańcy Grodkowa, a szczególnie jego centrum nie mieli łatwego i przyjemnego życia. Cały ruch samochodowy, w tym wszystkie tiry przejeżdżały przez całe miasto. Teraz Grodkowianie odetchną z ulgą i przede wszystkim też świeżym powietrzem. Na połowę tego miesiąca planowane jest otwarcie obwodnicy tego miasta.

Banki windują oprocentowanie kwartalnych lokat »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Rada Ministrów debatuje dziś nad zmianami, które wyeliminują depozyty antypodatkowe. Banki, nie czekając na efekty prac polityków, mocno podnoszą oprocentowanie krótkoterminowych lokat. Z rynku zaczynają znikać depozyty z kapitalizacją dzienną na okres dłuższy niż pół roku.

10 przykazań w razie wypadku lub kolizji  »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie ipolisa.pl
Wypadki i kolizje drogowe są wpisane w codzienność. Podobnie jednak jak w przypadku innych niemiłych wydarzeń, staramy się o nich nie myśleć i wypieramy ze świadomości. Wszystko do chwili, gdy nas nie dotyczą.

Wernisaż wystawy kończącej plener malarski »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Pam
Zapraszamy na wernisaż wystawy kończącej plener malarski, który odbędzie się 8 lipca o godzinie 12:00 w Ognisku Artystycznym w Nysie.

Zaskakująco dobry wynik funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Expander
W pierwszym półroczu, generalnie rzecz ujmując, rynki akcji raczej nie zachwyciły. Zyski większe niż przeciętnie oczekiwane przyniosły tylko pojedyncze indeksy giełdowe. Wśród większych rynków prym wiodły akcje niemieckie (DAX wzrósł o 6,7%). Niezłe wyniki, choć raczej na poziomie średnich długoterminowych oczekiwań dla rynków akcji, przyniosły inwestycje w akcje amerykańskie (S&P 500 zwyżkował od stycznia do czerwca o niemal równo 5%). Poza tymi wyjątkami, w większości przypadków, było już gorzej.

Wystawa fotografii Kazimierza Staszkowa w Opolu »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Pam
1 lipca w Opolu odbyło się otwarcie wystawy z udziałem przyjaciół, rodziny oraz gości.

Piotr Walach nowym wiceburmistrzem Nysy »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie opr. Pam
Wczoraj, podczas narady ślubowanie złożył nowy wiceburmistrz Nysy, Piotr Walach. Przypomnijmy, że zastąpił na stanowisku wiceburmistrza Ryszarda Walawendra, który odszedł na emeryturę.

Wystawa plakatów o polskiej prezydencji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie red
Najważniejszym punktem pobytu w Brukseli uczestników 48. wizyty Dolnoślązaków i Opolan był wernisaż wystawy plakatów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim.

A jednak strajk »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie MS
Negocjacje pomiędzy zarządem spółki Przewozy Regionalne a związkami zawodowymi zostały przerwane. To oznacza, że jutro kolejarze będą strajkować.
Zdjęć: 4  

Sezon na remont »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Agencja inPlus PR
Wakacje to najlepszy czas na odnowienie pokoju dziecka. Chcąc nadać wnętrzu prosty charakter, nie musimy decydować się na generalny remont. Wystarczy kilka dekoracyjnych tricków.

Jak rozjaśnić wnętrze mieszkania? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie opr. EP
Przeszklenia to standardowy sposób na naturalne rozjaśnienie wnętrza. Możliwości jakie drzemią w tym tradycyjnym materiale sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie w coraz większej liczbie miejsc i konfiguracji.

Wakacyjna apteczka - co zabrać? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Enterol
Gorączka, biegunka, katar czy zapalenie gardła nie omijają nas nawet podczas wakacji. Aby nie tracić upragnionego urlopu na poszukiwanie apteki, warto zabrać ze sobą podręczną wakacyjną apteczkę. Wystarczy kilka najpotrzebniejszych środków, aby nie dać się pokonać problemom zdrowotnym w czasie wypoczynku.

Otmuchów zakwitł pełnią barw »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Pam
Za nami 39. Lato Kwiatów w Otmuchowie. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to nie zabrakło tłumnie przybyłych zwiedzających. Było kolorowo, muzycznie i sportowo. Na pewno każdy przez te 3 dni znalazł coś dla siebie.

Ruszyła budowa Castoramy »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie UM Nysa
Ruszyły prace ziemne związane z budową centrum handlowego przy ul. Zwycięstwa w Nysie. Zgodnie z planami spółki Castim na początek powstaną tam dwa sklepy wielkopowierzchniowe. Otwarcie Castoramy planowane jest na 20 grudnia tego roku.

Karta praw ofiar wypadków drogowych »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Kpp Nysa
27 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona Karcie Praw Ofiar Wypadków Drogowych. Wzięli w niej udział m.in. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych, m.in. obowiązki służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia.

Szczególne monety NBP »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie red
Aby upamiętnić polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, Narodowy Bank Polski wyemituje monety okolicznościowe.

Zabytkowy Dom Wagi Miejskiej nabierze blasku »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie UM Nysa
Zabytkowy Dom Wagi Miejskiej, w którym mieści się Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna doczekał się rewitalizacji. Właśnie rozpoczęły się prace przy jego renowacji.

Co z tym latem? »
Tekst opublikowany 2011-07-03, opracowanie aw
W Tatrach śnieg, w całym regionie pada. Kiedy możemy liczyć na słońce w lipcu?

Zapraszamy na 39. Lato Kwiatów do Otmuchowa »
Tekst opublikowany 2011-07-02, opracowanie opr. Pam
Tegoroczne 39. już Lato Kwiatów potrwa od dziś do niedzieli 3 lipca. Rozpocznie je tradycyjnie korowód kwiatowy o godzinie 17.00, który zatrzyma się przed Ratuszem, z którego Burmistrz Otmuchowa w towarzystwie zaproszonych gości dokona uroczystego otwarcia imprezy.

Miała być okazja, wyszedł koszmar »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MJ, TOW
Były strażak z Polkowic i jego żona są podejrzani o oszukanie setek osób w całej Polsce. On sprzedawał sprzęt RTV poprzez aukcje internetowe. Ona prowadzi e-sklep Time2Buy z tym samym asortymentem. Klienci miesiącami musieli czekać na towar albo na zwrot pieniędzy.

Kac - zabójca? Uważaj rano »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie interia.pl
Memento przed weekendem. Mimo coraz większej świadomości społecznej, nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego to wciąż prawdziwa plaga polskich dróg.

Hipoteki: 1 proc. tak, ale mniej na razie nie  »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nie zamierzają na szerszą skalę przełamywać psychologicznej bariery 1 pkt. proc. marży odsetkowej dla złotowych kredytów mieszkaniowych. Nordea szybko zakończyła promocję z marżą 0,7 proc. i nie widać nowych śmiałków na jej miejsce. Do siedmiu poszerzyło się jednak grono banków proponujących 1 punkt proc. marży. Dołączyli ING BSK i Raiffeisen.

Radni w sprawie mostu i remontu zapory »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie opr. Pam
Podczas obrad rady miejskiej Tadeusz Zając z Komitetu Wyborczego Wyborców Jolanty Barskiej, w imieniu radnych koalicji, złożył wniosek o przyjęcie stanowiska Rady Miejskiej w Nysie do Ministra Ochrony Środowiska, aby RZGW we Wrocławiu mogło uruchomić przetarg na wykonawcę robót przebudowy koryta rzeki Nysy Kłodzkiej ze środków budżetu państwa.

Zaostrzenie przepisów dla właścicieli psów »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie opr. Pam
Na wniosek sołtysów gminy Nysa oraz Komendy Powiatowej Policji, Rada Miejska w Nysie przywróciła przepisy zliberalizowane w 2010r. dotyczące psów.

Gmina Nysa zapłaci odszkodowanie spółce EDO »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie opr. Pam
Obecne władze Nysy zapłacą za decyzje Rady Miejskiej z 2003r. Gmina zapłaci odszkodowanie spółce EDO z Wrocławia w wysokości ok. 2 mln zł.

Czekają nas zmiany w organizacji ruchu w centrum »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie Pam
Wjazd pojazdów na plac przed głównym wejściem do Bazyliki św. Jakuba ograniczony zostanie od strony Rynku za wyjątkiem służb komunalnych. Zmieni się także ruch na remontowanej ul. Krzywoustego, na której powstaje nowy deptak.

Czwartki lekkoatletyczne podczas wakacji »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie UM Nysa
30 czerwca o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego w Nysie rozpoczęła się kolejna już szesnasta edycja „Czwartków lekkoatletycznych” odbywających się w ramach akcji „Lato w Gminie Nysa”, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Nysie wraz z Międzyszkolnym Klubem Sportowym „EKONOMIK.

Bastion św. Jadwigi dla dzieci »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie NDK
Bastion św. Jadwigi w czasie wakacji zaprasza wszystkie dzieci na gry i zabawy edukacyjne, a także wycieczki do Juraparku i Aquaparku.

Wiceburmistrz Walawender przechodzi na emeryturę »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie UM Nysa
Wczoraj kierownicy biur i naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego podziękowali za współpracę i pożegnali Wiceburmistrza Ryszarda Walawendra, który przechodzi na emeryturę.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl