Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 99 informacji. Wszystkie poniżej.

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Powstanie Castorama i hipermarket spożywczy »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Paf, mat. Made in PR
Gmina Nysa rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Zwycięstwa z przeznaczeniem pod handel wielkopowierzchniowy. Prawdopodobnie powstanie tam Castorama oraz hipermetria spożywczy. Otwarcie w połowie 2012 roku.
Zdjęć: 1  

Księstwo systemowej tyranii »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Ape
Kniaź Jeremi Wisłocki był w kiepskim nastroju spowodowanym w równym stopniu przez warunki biometeorologiczne, jak i przez wyniki wyborów do lokalnego parlamentu. – Naród znowu dał się oszukać systemowi tyranii – grzmiał na powyborczym kongresie swych zwolenników. – Łysian po raz kolejny otumaniła pseudoprasa i demagogiczne hasła głoszone przez klikę Karczewskiej oraz wspierających ją pomostowców i postkomuchów.

Jesień nyskich czwartoligowców »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Ape
Trenerzy Sparty Paczków i Polonii Nysa podsumowują jesienną rundę piłkarskiej IV ligi.
Zdjęć: 2  

5-dniowe Mikołajki »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Bum
Nyskie Mikołajki 2010 trwać będą 5 dni. Zobacz szczegółowy program od 4 do 8 grudnia.
Zdjęć: 2  

Pierwsza sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie UM Nysa
Porządek I sesji Rady Miejskiej w dniu 30 listopada 2010r.godzina 11.00

Niebawem otwierają lodowisko »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Um Nysa
Sztuczne lodowisko Nyskiego Ośrodka Rekreacji niebawem ponownie czynne dla mieszkańców. Już od piątku 3 grudnia będzie można korzystać ze ślizgawki.
Zdjęć: 3  

Nysa walczy ze śniegiem »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Bum
Trwa odśnieżanie dróg oraz chodników na terenie gminy. Silne opady w całym kraju spowodowały kłopoty komunikacyjne w wielu miejscach. Na drogach gminnych zimowe utrzymanie prowadzi spółka PGK EKOM.
Zdjęć: 3  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Wieża jest znów piękna »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Bum
Wieża Wrocławska z XIV wieku odzyskała swój dawny blask. Zakończono remont zabytkowego obiektu. Gmina Nysa na ten cel przeznaczyła sumę ponad 1 mln zł. Zwieńczeniem remontu było uroczyste wciągnięcie flagi narodowej na maszt wieży.
Zdjęć: 4  

IMGW ostrzega: Nadciąga śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Paf
W ciągu doby może spaść nawet 40 cm śniegu.

Unia nauczy jak zrobić kiełbasę »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie PUP Nysa fot. sxc.hu
Niecodzienny projekt w Wilamowicach Nyskich. Za darmo, dzięki dotacji unijnej będzie można nauczyć się produkować kiełbasę, skierować stół, wypiekać chleb i poznać sztukę savoir- vivre.

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz nowe miejskie autobusy »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Bum
30 listopada o godz. 13.00 w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Piłsudskiego 59, nastąpi uroczyste przekazanie dla MZK 9 nowych autobusów niskopodwoziowych SOR produkcji czeskiej.
Zdjęć: 2  

Kto jest najlepszym pracodawcą? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie PUP Nysa
Syzyf Nyski – tak nazywa się nagroda przyznawana w ramach konkursu na Pracodawcę Roku Powiatu Nyskiego organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz ze Starostą Nyskim.
Zdjęć: 3  

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Nowe centrum handlowe »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Bum
13.840.000,00 zł zapłaci inwestor za działkę przy ul. Zwycięstwa. Powstanie tam sieć sklepów wielkopowierzchniowych.
Zdjęć: 2  

Geolodzy na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Bum
Rozpoczynają się prace geologiczne przewidziane w „Projekcie prac geologicznych dla określenia warunków geologiczno - inżynierskich pod projektowaną inwestycję - BUDOWA OBWODNICY MIASTA NYSA w ciągu drogi krajowej nr 41 Nysa - Prudnik - Trzebinia - granica państwa oraz w ciągu drogi krajowej nr 46 Kłodzko - Opole - Częstochowa - Szczekociny".

Komputerowy turnus rehabilitacyjny  »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Powiat Nysa
W ramach projektu „Samo - DZIELNI" 25 osób niepełnosprawnych w okresie od 17.11.2010r. do 30.11.2010r. bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym wraz z kursem komputerowym.

Motocyklista w rowie »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie KPP Nysa
Na trasie Podkamień – Nysa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. Obrażeń ciała doznał 57-letni motorowerzysta. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z nyskiej komendy.
Zdjęć: 1  

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Śmiertelny wypadek w Łambinowicach »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie KPP Nysa
Policjanci z Nysy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w Łambinowicach. Volkswagen kierowany przez 19-letniego mieszkańca gm. Łambinowice uderzył w ogrodzenie, następnie w słup energetyczny. Kierowca zmarł w wyniku odniesionych obrażeń ciała.

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Oto nowi radni Powiatu Nyskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
Państwowa Komisja wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Nyskiego.

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Nowi radni Sejmiku Opolskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Opolskiego.

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Wypadek przy ul. Rodziewiczówny w Nysie »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie KPP Nysa
Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w Nysie. Osobowy nissan uderzył w samochody zaparkowane przy ul. Rodziewiczówny. Kierowca był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Nysy.
Zdjęć: 3  

Nysanie wsparli hospicjum »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Um Nysa
Już po raz ósmy odbyła się aukcja na rzecz nyskiego Hospicjum i koncert akcji charytatywnej, której od lat organizatorem jest ks. Wacław Leśnikowski. W tym roku w Nysie zagrały "Czerwone Gitary".
Zdjęć: 12  

Dzień Pracownika Socjalnego »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Starostwo Powiatowe Nysa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie, organizuje dnia 24 listopada 2010r. o godzinie 13.00 w Nyskim Muzeum uroczystość obchodów "Dnia Pracownika Socjalnego".

Konferencja - Strategia rozwoju turystycznego »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Powiat Nysa
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najważniejsze założenia dwóch strategii – rozwoju turystycznego i promocji opracowanych w ramach ww projektu.

Bezrobotni czyszczą rowy »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Bum
39 bezrobotnych z naszej gminy zostało zatrudnionych w ramach robót publicznych. Zajęli się czyszczeniem i udrażnianiem rowów w celu poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.
Zdjęć: 2  

ANDRZEJKI W KLUBIE BIG STAR  »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie Big Star
Zapraszamy na imprezę andrzejkową w klubie Big Star ! Mamy dla naszych czytelników 5 wejściówek....

Będzie druga tura. Barska prowadzi »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Jolanta Barska, obecna burmistrz Nysy otrzymała 45% głosów.

Wyniki prawie końcowe »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Zobacz wyniki wyborów do Rady Powiatu oraz burmistrza Nysy opracowane na podstawie 98.26% oddanych głosów.

Ostateczne wyniki I tury wyborów w Nysie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie UM Nysa, fot. Własne, mat. wyborcze kandydatów
Znamy już ostateczne wyniki wyborów w Nysie.

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

Jak założyć firmę - darmowe porady »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie PUP Nysa
Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia „Promocja Przedsiębiorczości" zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą, w tym także osoby bezrobotne, uczące się, rolników do skorzystania z bezpłatnej usługi informacyjnej, która świadczona będzie dnia 30.11.2010 r., w godzinach 10.00 - 14.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie przy ul. Słowiańskiej 19, pokój nr 36 siedziba Lokalnego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Nysie

Zobacz utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Powiat Nyski
Zarząd Dróg Powiatowych informuje o utrudnieniach występujących na drogach powiatowych do 26.11.2010 r.
Zdjęć: 1  

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

godz. 19: Frekwencja w Nysie 37,18% »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Paf
Do godz. 15.00 Opolszczyźnie oddano 281 102 głosów, oznacza to, że zagłosowało 38,44 proc. wyborców. W Nysie 37,18%

Ani słowa o wyborach! »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie AW, paf
Nie wolno agitować i wieszać plakatów wyborczych, nawet za szybą własnego samochodu. Jeżeli ktoś jednak nie będzie mógł się powstrzymać może stracić nawet 5 tys. zł.

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Gala Boksu w Nysie »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie PWSZ w Nysie
Czołowi zawodnicy polskiego boksu walczyć będą 20 listopada 2010 od godz. 19.30 w hali AZS przy ul. Głuchołaskiej 12.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Przyjeżdżają "Czerwone Gitary" »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Bum
Coroczna aukcja dzieł sztuki, organizowana już po raz ósmy przez ks. Wacława Leśnikowskiego, rozpocznie się w Nyskim Domu Kultury w piątek 19 listopada br. o godz. 18.00.

Górna Wieś z nowymi drogami »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Bum
Mieszkańcy dzielnicy Górna Wieś w Nysie będą mieli nowe drogi. Obecnie na ul. Unii Lubelskiej rozpoczęto roboty budowlane.
Zdjęć: 2  

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Bum
W ramach obchodów Święta Niepodległości Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zorganizował w dniu 12.11.2010r. w sali wykładowej Muzeum w Nysie spotkanie słowno - muzyczne w wykonaniu słuchaczy uniwersytetu.
Zdjęć: 3  

Niemiecka przedszkolanka »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Bum
Ewelina Schramke z Ludinghausen miasta partnerskiego Nysy, odbywa praktykę w Przedszkolu nr 5 Integracyjnym.
Zdjęć: 4  

Przebudowa Baligrodzkiej i Rejtana zakończona »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Bum
Zakończono właśnie przebudowę drogi w pasie ulic Baligrodzka i Rejtana w Nysie. Polepszył się dojazd do posesji i komfort jazdy dla kierowców, a dzięki nowym chodnikom piesi bezpiecznie mogą się przemieszczać.
Zdjęć: 7  

Nyska tama do remontu w przyszłym roku »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Bum
Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, gościł na Opolszczyźnie w dniu 17 listopada br. Minister wizytował m. in. prace na Nysie Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim oraz był na nyskiej tamie, gdzie w II półroczu przyszłego roku mają się zacząć prace remontowe.
Zdjęć: 2  

Podsumowali V kadencję samorządu »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Bum
Podczas sesji Rady Miejskiej w Nysie, która odbyła się w dniu 10 listopada br., radni podjęli kilka ważnych uchwał.
Zdjęć: 5  

Festiwal Kompozytorów Śląskich »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie UM Nysa
16 listopada br. w Nyskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego im. Wandy Pawlik "Nyska Lilia Literacka 2010", którego organizatorem byłoTowarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji.
Zdjęć: 12  

II Gala Biznesu Powiatu Nyskiego »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Starostwo Powiatowe Nysa
Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Nysie organizują II Galę Biznesu Powiatu Nyskiego, która odbędzie się 18 listopada 2010r. w Muzeum w Nysie.

Dziś zagramy na orliku! »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Bum
Kompleks boisk przy ul. Kordeckiego budowany w ramach programu Moje Boisko - Orlik 2012 oficjalnie będzie otwarty dziś, 16 listopada o godz. 13.00.
Zdjęć: 1  

Za szybko jechała »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie KPP Nysa
Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną kolizji drogowej na drodze nr 401, pomiędzy Chróściną Nyską a Starym Grodkowem.
Zdjęć: 2  

Złodziej lichtarzy zatrzymany »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie KPP Nysa
Policjanci z Nysy odzyskali cztery lichtarze skradzione z kościoła w Białej Nyskiej. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzanym w tej sprawie jest 16-letni mieszkaniec Nysy. Materiały dotyczące tej sprawy przekazane zostaną do sądu rodzinnego.
Zdjęć: 2  

Masz jeszcze takie banknoty? »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Paf
Myślisz, że nie są nic warte? Mylisz się. Stare banknoty i monety mogą pomóc najuboższym dzieciom w Polsce. Trzeba jednak się spieszyć. Można je wymieniać tylko końca roku.

Szansa dla rozwoju Ziemi Nyskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie Powiat Nysa
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz Biuro Karier zapraszają na konferencję, która dobędzie się 16 listopada w sali senatu PWSZ w Nysie.

Zgłaszajcie ofiary Zbrodni Katyńskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie Powiat Nyski
Starosta Nyski i Burmistrz Nysy współorganizują z inicjatorami - rodzinami Ofiar Zbrodni Katyńskiej nasadzenie Dębu Pamięci w Nysie w parku Księży Werbistów wraz z ustawieniem obelisku z pamiątkową tablicą z nazwiskami Ofiar.

Młodzież dla hospicjum »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie um Nysa
W dniu 13 listopada 2010 roku Duszpasterstwo Młodzieżowo Akademickie "Droga na Szczyt", Urząd Miejski w Nysie zapraszają do wspomnienia liturgicznego Marii Luizy Merkert w ramach akcji pn. "Na zawsze młodzi".

Wielka gala dla hospocjum »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Bum. fot. Wikipedia.org
13 listopada 2010 roku Duszpasterstwo Młodzieżowo Akademickie "Droga na Szczyt", Urząd Miejski w Nysie zapraszają do wspomnienia liturgicznego Marii Luizy Merkert w ramach akcji pn. "Na zawsze młodzi".

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Paczków w Kadrze Polski »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie UM Paczków
Istnieje spora szansa, że Paczków doczeka się wkrótce swojej reprezentantki w Kadrze Polski siatkarek z rocznika 1996. Jedna z zawodniczek siatkarskiej sekcji KS Sparta Paczków - Zuzanna Soszek - otrzymała z Polskiego Związku Piłki Siatkowej oficjalne powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowa konferencja w Nysie »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Powiat Nysa
PWSZ w Nysie zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt."Racjonalność w funkcjonowaniu organizacji - Rozwój przez Wiedzę" organizowanej przez Instytut Zarządzania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w dniach 17-18 listopada 2010 r. w Nysie.

Świętuj odzyskanie niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Powiat Nysa
11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości. Nie siedź tego dnia w domu. Zobacz jakie przygotowano atrakcje.
Zdjęć: 1  

Ostatnia sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie UM Paczków
"Otwieram dziś pięćdziesiątą pierwszą i zarazem ostatnią sesję paczkowskiej Rady Miejskiej kadencji 2006-2010" - tymi słowami Przewodniczący Wacław Ćwik rozpoczął 4 listopada posiedzenie zamykające czteroletnią pracę naszych radnych.
Zdjęć: 1  

Odjazdowa Nysa »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Powiat Nysa
W dniach 10 – 14 listopada br. w różnych częściach Nysy odbędzie się VII edycja ODJAZDOWEJ NYSY, tj. niezależnego przeglądu twórczości mieszkańców powiatu nyskiego.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Narkotesty dla policji »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Bum
W dniu 8 listopada br. odbyło się uroczyste przekazanie narkotestów dla Komendy Powiatowej Policji w Nysie.
Zdjęć: 3  

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Koniec remontu Piastowskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Bum
Lepszy dojazd do posesji oraz poprawa wizerunku części miasta, to efekt zakończonych prac remontowych przy ul. Piastowskiej.
Zdjęć: 3  

Zobacz kto zasiądzie w komisjach wyborczych »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Bum
Piątego listopada br. odbyło się losowanie składów Obwodowych Komisji Wyborczych. Poniżej lista osób wylosowanych osób.
Zdjęć: 2  

Poznajcie sąsiedni Paczków »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Powiat Nysa
W Bastionie św. Jadwigi trwa wystawa „Sąsiedzie, poznajmy się lepiej”. Sąsiadem, którego warto poznać jest Paczków i okolice.
Zdjęć: 1  

spektakle o przemocy »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Starostwo Powiatowe Nysa
8 listopada br. w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie odbędą się dwa spektakle profilaktyczne dotyczące przemocy wśród rówieśników.

Zobacz utrudnienia na drogach »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Powiat Nysa
Zarząd Dróg Powiatowych informuje o utrudnieniach występujących na drogach powiatowych.
Zdjęć: 1  

Piłkarze B klasy zakończyli sezon »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Ape
W ostania niedzielę października zakończona została jesienna runda w nyskiej B klasie, zwanej też „bendesligą”. W trzech grupach rywalizowały 33 drużyny. Najlepsze z nich to: LZS Jędrzychów (gr. I), LZS Meszno (gr. II) i LZS Wójcice (gr. III). Ten ostatni zespół mistrzostwo jesieni zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce gromiąc lidera z Maciejowic na jego boisku aż 7-1 i kończąc rozgrywki jako jedyna drużyna bez porażki.

Komplet punktów nyskich czwartoligowców. »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Ape
Sparta przedłużyła serię zwycięskich spotkań, a Polonia przerwała passę porażek. Żółte derby gminy Otmuchów.
Zdjęć: 1  

WYSTARTOWALI !!! »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Ape
Przedstartowa sceneria do najważniejszego wyścigu w ostatnich czterech latach powalała swym pięknem.

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Otwarcie RCGO w Domaszkowicach »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Bum
4 listopada 2010r. o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość otwarcia Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami - Nysa w miejscowości Domaszkowice.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl