Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Ostateczne wyniki I tury wyborów w Nysie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Znamy już ostateczne wyniki wyborów w Nysie.

Frekwencja wyniosła 40,39 %

WYBORY BURMISTRZA NYSY

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów ważnych:

1) ARCZYŃSKI Stanisław Wiesław zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY SLD - 567

2) BARSKA Jolanta Danuta zgłoszony przez KWW JOLANTY BARSKIEJ - 8 721

3) BUCZKOWSKI Stanisław Witold zgłoszony przez KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" - 433

4) CHWALENIA Jacek Krzysztof zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 900

5) KORZEKWA Zbigniew Roman zgłoszony przez KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 317

6) LINIEWSKI Piotr Janusz zgłoszony przez KWW PIOTRA LINIEWSKIEGO - 666

7) PILC Jarosław Stanisław zgłoszony przez KW SILNA NYSA 1 055

8) SUSKI Jacek Antoni zgłoszony przez KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP - 1 207

9) SZLEMPO Zbigniew Antoni zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY "LIGA NYSKA" - 5 055

10) ZENOWICZ Piotr zgłoszony przez KW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE – 384

W związku z tym, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów do wyboru w ponownym głosowaniu zostali dopuszczeni dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

1. BARSKA Jolanta Danuta zgłoszona przez KWW JOLANTYBARSKIEJ

2. SZLEMPO Zbigniew Antoni zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY "LIGA NYSKA"

Wybory do Rady Miejskiej w Nysie

Warunek uzyskania co najmniej 5% głosów ważnych spełniły i w związku z tym prawo do uczestniczenia w podziale mandatów w okręgach uzyskały listy następujących komitetów wyborczych:

1) lista nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD 1 884

2) lista nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 720

3) lista nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 3 143

4) lista nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 936

5) lista nr 15 KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 1 794

6) lista nr 19 KW LIGA NYSKA 3 254

7) lista nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ 3 508

Wobec niespełnienia warunku wskazanego w pkt 3 prawa do uczestniczenia w podziale mandatów w okręgach nie uzyskały listy następujących komitetów wyborczych:

1) lista nr 16 KW SILNA NYSA 676

2) lista nr 17 KW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE 436

3) lista nr 18 KWW PIOTRA LINIEWSKIEGO 303

Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 6 mandatów.

Radnymi zostali wybrani:

1) BARSKA Jolanta Danuta z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ

2) JELEŃ Dariusz z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

3) SMAGOŃ Janusz Marek z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

4) SORDYL Teresa z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ

5) TOKARZ Wiesław Eugeniusz z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD

6) WĄSOWICZ-HOŁOTA Danuta Anna z listy nr 19 KW LIGA NYSKA

Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 7 mandatów.

Radnymi zostali wybrani:

1) KAMIENIK Feliks Leonard

z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

2) MIZA Stanisława

z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ

3) NAKONIECZNY Paweł Jerzy

z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

4) SAMBORSKI Grzegorz

z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

5) SATORA Jan

z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD

6) SMOTER Piotr

z listy nr 19 KW LIGA NYSKA

7) SZLEMPO Zbigniew Antoni

z listy nr 19 KW LIGA NYSKA

Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 5 mandatów.

Radnymi zostali wybrani:

1) ARCZYŃSKI Stanisław Wiesław

z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD

2) DZIADUŚ Przemysław Piotr

z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

3) MILLER Rajmund Tadeusz

z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

4) PASIEKA Danuta

z listy nr 19 KW LIGA NYSKA

5) STASZKÓW Kazimierz Andrzej z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ

Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 5 mandatów.

Radnymi zostali wybrani:

1) KANONOWICZ Jan

z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ

2) LITWIN Janusz

z listy nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

3) TORUŃSKI Krzysztof

z listy nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

4) WAJDZIK Ryszard

z listy nr 19 KW LIGA NYSKA

5) WIECZOREK Adam Kazimierz z listy nr 15 KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"

Protokół z wyborów do Rady Miejskiej w Nysie oraz zestawienia z 4 okręgów wyborczych w załączeniu.


UM Nysa, fot. Własne, mat. wyborcze kandydatów



o © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 15 lipca 2024
Imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl