Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 90 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Tartak na drodze »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie pol
Nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku było najprawdopodobniej przyczyną kolizji, do której doszło dziś na drodze krajowej nr 46. Kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze.
Zdjęć: 2  

Bezpośrednie połączenie kolejowe Nysy z Wrocławiem? »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie Damian Kapinos
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu ogłosił konsultacje społeczne w sprawie nowego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 14 grudnia 2013 roku. Mieszkańcy Nysy i Grodkowa walczą o uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego z Nysy do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

Złodziej skończył w zaspie »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali młodego mężczyznę, mieszkańca powiatu prudnickiego podejrzewanego między innymi o „krótkotrwałe użycie” forda mondeo. Nietrzeźwy 19 – latek odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Łup wydali w kasynie »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie pol
Kryminalni z Paczkowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela. 70-letniemu pokrzywdzonemu ukradli między innymi pieniądze.
Zdjęć: 2  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Co na terenie byłej fabryki samochodów?  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Na temat zagospodarowania terenu byłej fabryki samochodów rozmawiano w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: przedstawiciele FSO, władz Nysy, OCRG i przewodniczący Komisji Urbanistyki RM w Nysie.
Zdjęć: 3  

Innowacyjna Nysa »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
W Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników V edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Bal w Kępnicy  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Atrakcji nie brakowało , wielu wrażeń dostarczyli członkowie Rady Sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wcielili się w postacie bohaterów najbardziej lubianych bajek oglądanych przez naszych milusińskich.
Zdjęć: 5  

Nyska oferta zimowa - program »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Podczas ferii zimowych w szkołach podstawowych w Nysie oraz w sołectwach organizowane będą półkolonie dla dzieci. Na organizacje półkolonii przez placówki oświatowe w Nysie zabezpieczono kwotę 15 tys. zł i podobną dla stowarzyszeń działających w sołectwach gminy.

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Multiwłamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież z mieszkania na terenie miasta. W trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że mężczyzna dopuścił się również innych podobnych przestępstw na terenie Nysy.

Tryton Nyski – pięciu nominowanych »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie um
Znamy już pięciu nominowanych do statuetki „Trytona Nyskiego”. Uroczysta gala, na której poznamy laureata odbędzie się 9 lutego o godz. 18.00 w NDK. Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Skrzynecka.
Zdjęć: 6  

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Nysa oddaje fotoradar »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński i burmistrz Nysy Jolanta Barska podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy strażami miejskimi.
Zdjęć: 3  

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Pies wytropił biesiadnika »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali 54 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut.
Zdjęć: 3  

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

Zobacz, co widzą kamery »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z nyskich szkół zapoznają się z nowym systemem monitoringu wizyjnego podczas „Dni Otwartych”, które potrwają do piątku.
Zdjęć: 11  

Noworoczne spotkanie seniorów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz seniorów uczestniczyli w spotkaniu noworocznym w Nyskim Domu Kultury. Były występy seniorów oraz dzieci, recital z muzyką do tańca i słodkości z Wilamowic Nyskich.
Zdjęć: 15  

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Uratuj życie Marcie! »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Marta Patryniak ma 19 lat, właśnie kończyła pierwszy semestr geologii na Uniwersytecie Warszawskim, kiedy dowiedziała się, że jest chora na białaczkę…
Zdjęć: 2  

PWSZ wesprze uczniów  »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie pwsz
Popularyzacja wiedzy i szeroko rozumiana współpraca w zakresie działalności dydaktycznej, to ogólne postanowienia zapisane w umowie, którą PWSZ zawarła z Zespołem Szkół w Otmuchowie.
Zdjęć: 2  

Nyska uczelnia z seniorami »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie pwsz
Międzynarodowe seminarium, wirtualne wykłady i powstanie portalu internetowego seniorów pogranicza polska-czeskiego to pomysły, które członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku chcą zrealizować przy współudziale PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 2  

Ratowali Pokój i kierowcę »
Tekst opublikowany 2013-01-19, opracowanie oto/kp psp
Nyscy strażacy gasili pożar w kinie Pokój. Zapaliła sie część stropu. Z kolei na trasie Makowice – Skoroszyce uratowali kierowcę uwięzionego w rozbitym audi.
Zdjęć: 1  

17-letni bandyci zatrzymani »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 4  

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Kto kupi schronisko? »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie sp
Nyskie starostwo wystawiło na sprzedaż budynek po Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Krawieckiej. Jest to już drugi przetarg, a cenę wywoławczą ustalono na kwotę 737 tys. złotych.
Zdjęć: 1  

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Egzekucja Dworu »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie um
W nyskim urzędzie rozmawiano o losie Dworu Biskupiego - możliwościach wywłaszczenia obiektu, egzekucji wierzytelności z tej nieruchomości.
Zdjęć: 4  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Scania w rowie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie pol
Ciężarówka przejechała wysepkę uszkadzając znak drogowy, przewróciła się i wjechała do rowu.
Zdjęć: 4  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Budżet przyjęty. Nowy klub w radzie – PO z SLD  »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie um
Wykonanie ok. 60 zadań inwestycyjnych na sumę 16,2 mln zł zakłada przyjęty przez Radę Miejską w Nysie budżet gminy na 2013 r. Podczas sesji w dniu 14.01.2013 r. radni podjęli także uchwałę o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 3 w Nysie.
Zdjęć: 12  

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na JAZZONALIA  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie pwsz
Instytut Jazzu PWSZ w Nysie zaprasza na koncert Wykładowców i Studentów. Występ odbędzie się 16 stycznia o godz. 19:00 w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie, przy ul. Obrońców Tobruku 5.
Zdjęć: 1  

WOŚP pobiła rekord  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
Ponad 45 200 zł zebrali wolontariusze podczas 21. Finału WOŚP w Nysie, to o 2 000 zł więcej niż przed rokiem. W sztabie zaangażowanych było około 90 wolontariuszy.
Zdjęć: 3  

Uczniowie pojadą do Niemiec »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie sp
Zespół Szkół Technicznych jako pierwsza szkoła w powiecie nyskim wygrał uczestnictwo w programie kształcącym umiejętności zawodowe – Leonardo da Vinci, wchodzącym w skład programu „Uczenie się przez całe życie”.
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Run The Riddim w Fabryce  »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Już 15 lutego do Nysy nadciągnie fala pozytywnych dźwięków, wywołana przez eksplozję ekip - Mistic Garden Sound i Dreadless Sound System!
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Policjantki w szkole »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkały się z uczniami szkoły w Kopernikach. Wyjaśniały uczniom m.in. zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich przed Sądem Rodzinnym.
Zdjęć: 4  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Burmistrz Nysy podsumowuje 2012 rok »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
Rozmowa z Jolantą Barską, burmistrz Nysy na temat działalności samorządu w 2012 r. oraz planów budżetowych na 2013 r.
Zdjęć: 1  

Młodzieżowa Rada za likwidacją Gim. 3 »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
Podczas nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady w Nysie radni opowiedzieli się za likwidacją przez wygaszanie Gimnazjum nr 3. Sesja zwołana była na wniosek grupy 8 radnych.
Zdjęć: 2  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Akcja ratunkowa przed bazyliką »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie pwsz
W centrum Nysy doszło do wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z busem przewożącym studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Kilkanaście osób jest ciężko rannych. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe.
Zdjęć: 10  

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Nyski Finał WOŚP. Program »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie rtr
13 stycznia odbędzie się 21. Finał WOŚP. Tym razem zbierane będą fundusze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nysie odbędą się liczne wydarzenia dla mieszkańców w dniach od 11-13 stycznia 2013 r.
Zdjęć: 1  

Sukces nyskich szkół »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Opublikowany został ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Przygotowała go Fundacja Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita. Diecezjalne Liceum w Nysie uplasowało się na 2. miejscu w województwie i 29. miejscu w Polsce. W regionie najwyżej tym razem notowano PLO nr III im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu.
Zdjęć: 2  

Gala nyskiego samorządu. Lista stypendystów »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Tradycyjnie podczas spotkania noworocznego w NDK burmistrz Nysy Jolanta Barska podsumowała 2012 r. Wręczone zostały także dyplomy stypendystom Burmistrza Nysy, uczniom nyskich szkół. Były występy akordeonistów PSM w Nysie oraz „Noworoczne impresje” uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 20  

Wypadek dla orkiestry »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pwsz
Jutro (sobota) o godz. 12:00 na Rynku odbędzie się pozoracja wypadku i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przygotowane przez Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej „COR” PWSZ w Nysie, OSP Prusinowice i Państwową Straż Pożarną w Nysie. Wydarzenie to odbędzie się w ramach WOŚP.
Zdjęć: 1  

Długo nie posłuchali »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pl
Korfantowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież między innymi radia CB wraz z anteną z samochodu daewoo tico.
Zdjęć: 1  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wypadek na trasie Kałków – Broniszowice »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną wypadku do jakiego doszło na trasie Kałków- Broniszowice. 27-letni kierowca VW Polo tracąc panowanie nad pojazdem doprowadził do zderzenia z osobowym Renault. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala w Nysie.
Zdjęć: 2  

Giną na drogach »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Do wypadku drogowego z udziałem 86 – letniej pieszej doszło w Nysie na ul. Grodkowskiej. Kolejne zdarzenie z udziałem pieszej miało miejsce w Niwnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zdjęć: 4  

Debata o odpadach »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz eksperci w dziedzinie gospodarki odpadami z województw opolskiego i dolnośląskiego spotkali się w Urzędzie Miejskim w Nysie na rozmowach w sprawie odpadów komunalnych, jakie będą przewożone z 19 samorządów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicachi.
Zdjęć: 10  

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Partnerstwo Nyskie 2020  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Do końca stycznia ogłoszony zostanie nabór wniosków przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do którego przygotowuje się „Partnerstwo nyskie” z udziałem 17 samorządów z powiatów nyskiego, prudnickiego oraz głubczyckiego.
Zdjęć: 8  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na wernisaż  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie bp
Stanisław Dobosz – mieszkaniec Nysy. Jak sam mówi – od zawsze fascynowała go fotografia i to, jak można uchwycić piękno otaczającego świata w jednym małym zdjęciu.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Karo i Szogun wzmocnią nyska policję »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie pol
Dwa owczarki belgijskie – Karo i Szogun będą służyć w nyskiej komendzie. Ich uroczyste przekazanie odbyło się w Opolskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji.
Zdjęć: 1  

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Największe uliczne jasełka  »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie um
Podobnie jak w całej Polsce w Nysie zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mimo deszczu, tłumy mieszkańców przeszły z Rynku Solnego pod bazylikę w niedzielę.
Zdjęć: 14  

Pojeździli, teraz posiedzą? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie pol
Korfantowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców gminy Korfantów podejrzewanych o krótkotrwałe użycie ciągnika rolniczego. Nietrzeźwy 18 – latek oraz jego nieletni kolega próbowali też włamać się do mieszkania. 15 - latek odpowie przed sądem dla nieletnich, starszemu koledze grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Zdjęć: 1  

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Co widzą nyskie kamery? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
Trwa uruchamianie oraz dostosowywanie nowego sytemu monitoringu wizyjnego w Nysie. W połowie grudnia 2012 r. zakończone zostały prace budowlane, przy systemie oraz rozbudowie sieci światłowodów.
Zdjęć: 16  

Procesja Trzech Króli - z trzech nyskich parafii  »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie um
Odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2013 r. Początek na Rynku Solnym o godz. 15.00. Uczestnicy będą mieli na głowach symboliczne korony. Będzie także konkurs na najpiękniejszą koronę.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl