Wszystkich uczestników spotkania w dniu 10 stycznia 2013 r. w Nyskim Domu Kultury powitał sekretarz miasta Michał Baziuk. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: poseł Rajmund Miller, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz PWSZ w Nysie, szkół, organizacji, stowarzyszeń i sołectw gminy Nysa.
Na początku w noworoczny nastrój wprowadził widownię Zespół Akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Nysie pod kierownictwem Dariusza Kownackiego. Zespół Akordeonowy w składzie: Paulina Berini, Wiktoria Daniel. Piotr Koronczok, Tymoteusz Zawada, Jan Krakowski, Kacper Czarnopolski, Adam Zabłotni wykonał kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Do szopy”, „Dzisiaj w Betlejem”. Solo na akordeonie - J. S. Bach – Inwencja F, A. Derbienko – Mini Walc, Tarantellita (opr. A. Własow – Polka) - wykonał Lukas Gogol (klasa 4 PSM Opole).
Burmistrz Nysy Jolanta Barska tradycyjnie podsumowała działalność nyskiego samorządu w 2012 r. Widzowie obejrzeli film prezentujący inwestycje realizowane w minionym roku. Burmistrz Nysy omówiła również inne płaszczyzny działalności gminy Nysa: politykę społeczną, kulturę, sport, turystykę i rekreację, ochronę środowiska, rolnictwo oraz politykę zagraniczną.
Potem były „Noworoczne impresje” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, którzy zaprezentowali się publiczności w barwnych strojach, w aktorskiej formie artystycznej, muzycznej oraz tanecznej. Na zakończenie była owacja i brawa. Odnowiona sala widowiskowa Nyskiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi widzami.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, Eulalia Woźniak podziękowała uczniom za występ oraz złożyła życzenia noworoczne publiczności. Nad występami uczniów czuwali opiekunowie: Agnieszka Szubert, Sylwia Margielewska, Bożena Pilch, Izabela Grzybowska, Aleksandra Muniak-Niewiadomska z SP 5 oraz Krzysztof Mączka i Dariusz Kownacki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie. Na zakończenie gali noworocznej nyskiego samorządu burmistrz Jolanta Barska wręczyła stypendystom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych listy gratulacyjne za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2011/2012. Burmistrz Nysy przyznała 53 stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2011/2012.
STYPENDIA NAUKOWE
1. Worek Krzysztof - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego - nauczyciel Małgorzata Brodziak.
2. Pogwizd Monika - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego – nauczyciel Sabina Radomańska
3. Janusz Maciej - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - nauczyciel Anna Frankiewicz
4. Petryszyn Anna - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – nauczyciel Leszek Węglarz
5. Jaworowski Mateusz - Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego – nauczyciel Dorota Mazurkiewicz
6. Pilch Aleksandra - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciel Grażyna Podczaszyńska
7. Workiewicz Elżbieta - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego konkursu Języka Angielskiego – nauczyciel Ilona Kunicka - Wilk
8. Margazyn Patrycja - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – nauczyciele Grażyna Podczaszyńska (konkurs polonistyczny); Ilona Kunicka - Wilk (konkurs jęz. angielskiego)
9. Kozioł Paulina - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciel Grażyna Podczaszyńska
10. Unicki Michał - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciel Grażyna Podczaszyńska
11. Kokoszka Marcin - Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – nauczyciel Ilona Kunicka - Wilk
12. Barska Hanna - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – nauczyciele Danuta Broczkowska (konkurs polonistyczny); Anna Turska (konkurs matematyczny)
13. Śmietana Alicja - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - nauczyciel Małgorzata Ostrowska
14. Kawecka Dorota - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciel Małgorzata Ostrowska
15. Filipowski Grzegorz - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, 2) laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, 3) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, 4) finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - nauczyciele Tomasz Hilenbrand (konkurs geograficzny); Elżbieta Abramowicz (konkurs chemiczny); Bogusława Kołtonowska (konkurs matematyczny); Edward Bułka (konkurs biologiczny)
16. Kryś Jakub - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, 3) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – nauczyciele Anna Capenko (konkurs jęz. angielskiego); Elżbieta Bułka (konkurs fizyczny); Bogusława Kołtonowska i Violetta Szober (konkurs matematyczny)
17. Rupiński Michał - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (rok szkolny 2012/2013) – LO Carolinum - finalista Wojewódzkiego konkursu Języka Angielskiego – nauczyciel Anna Capenko (konkurs jęz. angielskiego)
18. Rysiak Martyna - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciele Anna Capenko (konkurs jęz. angielskiego); Edward Bułka (konkurs biologiczny)
19. Tarnowski Piotr - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - 1) finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – nauczyciele Elżbieta Bułka (konkurs fizyczny); Bogusława Kołtonowska i Violetta Szober (konkurs matematyczny)
20. Woźniak Anna - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciele Małgorzata Żaczek i Dorota Woźniak
21. Ligudziński Wojciech - Gimnazjum nr 3 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 3 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego - nauczyciel Jan Doliński
22. Kołodziej Emilia - Gimnazjum nr 3 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciel Piotr Krzyżowski
23. Zatylna Michalina - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego konkursu Języka Angielskiego – nauczyciel Paweł Śmieszek
24. Gruchot Wojciech - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 2) laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, 3) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – nauczyciele Paweł Śmieszek (konkurs jęz. angielskiego); Grażyna Steć (konkurs chemiczny); Anna Turska (konkurs matematyczny)
25. Demczuk Karolina - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciel Stanisława Złocka
26. Worach Anna - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciel Dorota Oślizło
27. Budzińska Honorata - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – nauczyciel Elżbieta Mamala
28. Cichorz Michał - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego konkursu Matematycznego – nauczyciel Elżbieta Kamińska
29. Klauzińska Alicja - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – nauczyciel Lucyna Moj
30. Kotowska Nina - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciel Dorota Oślizło
31. Malczyk Agata - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – nauczyciel Dorota Oślizło
32. Mykieta Filip - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 2) finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, 3) laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, 4) laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, 5) laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – nauczyciele: Nike Sinicka - Zuwała (konkurs jęz. angielskiego); Elżbieta Kamińska (konkurs matematyczny); Małgorzata Salachna (konkurs geograficzny); Anna Wraga (konkurs jęz. niemieckiego); Joanna Orzechowska (konkurs fizyczny)
33. Paralusz Karolina - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – nauczyciel Beata Jaworowska
STYPENDIA SPORTOWE
34. Bąk Kacper - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (sztafeta 4x100 m) - trener Jacek Ryszewski
35. Tkaczuk Sara - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, 2) I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych (Korfantów), 3) I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w dwuboju nowoczesnym dziewcząt, 4) I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - bieg na dystansie 600 m. – trener Jacek Ryszewski
36. Czarkowska Karolina - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - członek Kadry Juniorek w gimnastyce sportowej kobiet (na II półrocze 2012 r.) – trenerzy Adam Łabutin i Aleksandra Król - Kassan
37. Godyń Mateusz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - sztafeta 4x100 - lider w drużynie – trener Jacek Ryszewski
38. Siamro Patryk - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w finałach ćwiczeń na drążku na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików - finał ogólnopolski w gimnastyce sportowej mężczyzn – trener Mariusz Wroński
39. Wroński Filip - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w finale ćwiczeń na grzybku na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Gimnastyce sportowej – trener Mariusz Wroński
40. Węc Natalia - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Hokeju na Trawie - liderka w drużynie – trenerki Barbara Piwowarska - Bugała i Urszula Ferenc
41. Podborączyńska Zuzanna - Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Sportowa Szkoła Podstawowa w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Hokeju na Trawie - liderka w drużynie – trenerki: Barbara Piwowarska - Bugała i Urszula Ferenc
42. Wolan Aleksandra - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce ksp 40 leżąc w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym – trenerzy Janusz Wydra i Janusz Fedor
43. Kasperska Sara - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Piłka Siatkowa Dziewcząt (liderka w zespole) – trener Arkadiusz Gaborski
44. Suszek Karolina - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie – LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Piłka Siatkowa Dziewcząt (liderka w zespole) – trener Arkadiusz Gaborski
45. Sikora Karolina - Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 1 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej kpn - 30 na Mistrzostwach Województwa w Strzelaniu z Pneumatyka – trener Janusz Wydra
46. Nowak Karolina - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - 1) I miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Indywidualne LA bieg na 300 m, 2) I miejsce w konkurencji 300 ppł w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – trener Jan Satora
47. Łukaszyńska Katarzyna - Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 2 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików LA na dystansie 400 m – trener Jan Satora
48. Kupczak Aleksander - Gimnazjum nr 3 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 3 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Indywidualnych LA bieg na 300 m na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada – trener Wojciech Hoszman
49. Pyrz Patryk - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie, LO Carolinum (rok szkolny 2012/2013) - Członek Kadry Juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn - trener Michał Paluch
50. Krawczyk Agata - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w wojewódzkich finałach w unihokeju w kategorii gimnazjum – liderka w drużynie – trenerki: Barbara Piwowarska - Bugała i Urszula Ferenc
51. Wistuba Weronika - Gimnazjum Sportowe w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w wojewódzkich finałach w unihokeju w kategorii gimnazjum – liderka w drużynie – trenerki: Barbara Piwowarska - Bugała i Urszula Ferenc
52. Szymkowicz Anna - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Diecezjalne Gimnazjum w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjada Indywidualne LA bieg na 100 m – trenerzy Jan Macjon i Agata Wrona
53. Żelazna Izabela - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2011/2012), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie, Gimnazjum nr 4 w Nysie (rok szkolny 2012/2013) - I miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików (Kędzierzyn-Koźle 2012.05.13) – trenerzy Tomasz Kołodziej i Jacek Ryszewski