Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 74 informacji. Wszystkie poniżej.

Ważne dla przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie projektów w 2012 roku.

Abolicja dla cudzoziemców »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Obcokrajowcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody.

Najcieplejsza zima od 30 lat »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu w okresie świąt temperatura spadała do minus 7-10 stopni. W tym roku mamy jedną z najcieplejszych zim od 30 lat. W Sylwestra może być nawet 10 stopni ciepła.

Nie odpalaj po alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Policja i lekarze ostrzegają, że niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami może powodować poparzenia twarzy, urwanie dłoni i palców. Osoby nietrzeźwe mają opóźnioną reakcję psychomotoryczną i nie powinny odpalać petard.
Zdjęć: 3  

Opublikowano listę leków »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie bom
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, które mają obowiązywać od 1 stycznia. Medykamenty stosowane np. w terapiach nowotworowych nadal mają być bezpłatne.

Incydent jak z horroru »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Operator wrocławskiej telewizji przypadkowo zarejestrował, jak na skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Armii Krajowej ciało wypadło z ruszającego na światłach karawanu. Wrocławska prokuratura ma zbadać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red
Bilety do kina i na koncerty, książki, programy komputerowe i gry oraz dvd z ćwiczeniami - to wysztsko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Poślij Umysł na Akademię »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie red
W dzisiejszym świecie, gdzie informacja jest na wagę złota, szczególne zastosowanie znajduje prawda, że nie wystarczy mieć umysł, trzeba jeszcze wiedzieć, jak sprawnie go używać. Liczy się zdolność szybkiego przyswajania nowych informacji, umiejętność szybkiego postrzegania i odnajdywania się w nowych warunkach.

Nowy produkt promocyjny dla turystów i gości  »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Um Nysa
Kamienne płytki z nadrukiem nyskiej bazyliki oraz św. Jakuba przygotowują podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nysie.

Nowa ścieżka dla rowerzystów i pieszych gotowa »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie opr. Pam
Zakończono budowę oczekiwanej przez mieszkańców Nysy ścieżki pieszo – rowerowej na osiedlu przy ulicy Orzeszkowej w Nysie.

Remont drogi przy Dziennym Domu Pobytu zakończony »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Um Nysa
Poprawiono estetykę drogi i chodników przed Dziennym Domem Pobytu w Nysie. Remont wykonano na drodze gminnej - bocznej do ul. Bohaterów Warszawy.

Cezary Pryga uczył technik walki we Włoszech  »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie opr. Pam
W dniach 3 - 4 grudnia w Cento we Włoszech odbyło się Międzynarodowe Seminarium Jiu-Jitsu i Technik Samoobrony Służb Mundurowych z udziałem Cezarego Prygi, Prezesa Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej.

Wielkie otwarcie Castoramy »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Pam
Tłumy klientów czekały już od samego rana na otwarcie pierwszego tak dużego marketu w Nysie jakim jest Castorama. Punktualnie o godzinie 7:00 rano pierwsi klienci przekroczyli progi marketu.

Anielskie zastępy w czwartek na ulicach Nysy  »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie opr. Pam
22 grudnia o godz. 17.30 około 80 - dzieci ubranych w anielskie stroje przejdzie przez Nysę od Bazyliki św. Jakuba, przez Rynek, ul. Celną aż do Rynku Solnego.

Przekazali Betlejemskie Światło Pokoju  »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie opr. Pam
Dziś harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Nysa, przekazali pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie Betlejemskie Światło Pokoju.

Jarmark święteczny w Bastionie »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Pam
W tym roku po raz kolejny w Bastionie św. Jadwigi został zorganizowany Jarmark Świąteczny. Zwiedzających jak i kupujących gości nie brakowało.

Działki w rynku wciąż bez nowych właścicieli »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Pam
Po pierwszym nieudanym przetargu na sprzedaż działek w nyskim rynku miasto ogłosiło kolejny - ale na nowych zasadach, które zakładały dzierżawę terenu, na który składają się trzy działki o łącznej powierzchni 26 arów. Tym razem przetarg także nie został rozstrzygnięty, gdyż nie pojawił się nikt chętny.

Popiełuszko. Wolność jest w nas w NDK »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Pam
13 grudnia w Nysie odbyły się uroczyste obchody wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 roku. Było uroczyste zapalenia znicza pod pomnikiem Patriotom Polskim, a także rozmowy z zaproszonymi gośćmi i emisja filmu "Popiełuszko, wolność jest w nas" w Nyskim Domu Kultury.

Regionalny Park Przemysłowy szansą na nowe inwestycje  »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. Pam
Na temat nieruchomości położonych w Regionalnym Parku Przemysłowym koło Radzikowic i Goświnowic rozmawiano podczas spotkania burmistrz Jolanty Barskiej z przedstawicielami Agencji Nieruchomości Rolnych, WSSE Invest-Park oraz OCRG.

Zatrzymano sprawców napadu na stację paliw na Otmuchowskiej »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie Pam
Kryminalni z Nysy i Opola zatrzymali wczoraj sześć osób w związku z napadem rabunkowym na stację paliw, do którego doszło 23 listopada oraz usiłowaniem rozboju w jednym ze sklepów w Nysie. Zatrzymani to mieszkańcy Opolszczyzny w wieku od 17 do 27 lat. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Oględziny cmentarza przy Al. Wojska Polskiego  »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. Pam
14 grudnia pracownicy Wojewódzkiej Służby Ochrony Zabytków oraz UM w Nysie przeprowadzili oględziny cmentarza trójwyznaniowego przy Alei Wojska Polskiego w Nysie. Celem oględzin była weryfikacja jego stanu zachowania i wartości historycznej.

Nowe projekty Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa, wydawca największej sieci gazet bezpłatnych na Dolnym Śląsku (12 tytułów prasowych i 22 serwisy internetowe) wprowadza na rynek nowe projekty medialne.

Strażacy ochotnicy podnoszą swoje umiejętności  »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie opr. Pam
21 osób z OSP Gminy Nysa wzięło udział w szkoleniu który miał na celu przygotowanie ochotników strażaków do uczestnictwa w działaniach ratowniczo gaśniczych realizowanych przez jednostki OSP.

Uderzyła w betonowy przepust, miała 1,2 promila we krwi »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Pam
Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miała 56-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, która jadąc drogą wojewódzką 401, straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w betonowy przepust.

Nowa rajdówka Pawła Dytki »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Pam
Paweł Dytko zaprezentował nowy, prototypowy samochód wyścigowy VW Polo WRC, którym będzie startował w nadchodzącym sezonie 2012.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, dvd z ćwiczeniami i kupony do restauracji - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Przestrzegali starsze osoby przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Pam
W minioną sobotę policjantka z wydziału prewencji nyskiej komendy spotkała się z seniorami. Podczas spotkania funkcjonariuszka udzielała rad dotyczących tego jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Weź udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym  »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie opr. Pam
Mam talent i umiejętności - to hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Ognisko Artystyczne w Nysie oraz Starostwo Powiatowe w Nysie.

Co z tym handlem? »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie opr. Pam
5 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie w sprawie handlu na terenie miasta i skutecznej kontroli jego legalności z udziałem władz gminy, przedstawicieli służb administracji państwowej oraz kupców z miejskiego targowiska.

Spłacamy, a dług rośnie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Łukasz Pałka, money.pl
Raty kredytów we frankach są już wyższe od kredytów w złotych. Ich posiadacze mogą spodziewać się, że będą również musieli zapłacić wyższe ubezpieczenia.

Zapalili symboliczny znicz »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie opr. Pam
Dziś o godzinie 11:00 z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zapalono znicze i złożono kwiaty pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Rozmawiali o problemach »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Pam
Wczoraj w bibliotece głównej odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców gminy z burmistrz Nysy Jolantą Barską. Było podsumowanie budżetu gminy Nysa za rok 2011 oraz omówienie planu finansowego na rok 2012, padło także wiele pytań od mieszkańców Nysy.

Rozmowa kontrolowana, czyli 30. obchody wprowadzenia Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Pam
Stan wojenny został wprowadzony 13 grudnia 1981r. na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981r. podjętej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (pozakonstytucyjnego tymczasowego organu władzy, faktycznie nadrzędnego wobec konstytucyjnych władz państwowych), poparty przez Sejm uchwałą z dnia 25 stycznia 1982r.. Został zawieszony 31 grudnia 1982 r., a zniesiono go 22 lipca 1983 r. Dziś w całej Polsce 30. obchody wprowadzenia stanu wojennego.

Tour De Pologne w Nysie? »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Pam
Tegoroczna edycja Tour De Pologne zawita najprawdopodobniej do Nysy i okolic. Prace nad trasą aktualnie trwają, ale niemal pewne jest, że kolarze przejadą przez Otmuchów i Głuchołazy, wygląda na to, że wyścig nie ominie także Nysy.

Certyfikaty dla jakubowych pielgrzymów  »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Um Nysa
Ponad 40 certyfikatów potwierdzających przebycie Nyskiej Drogi św. Jakuba oraz dwa honorowe certyfikaty dla ks. Wacława Leśnikowskiego oraz ks. prałata Mikołaja Mroza wręczono 6 grudnia.

Dziś otwarte spotkanie z burmistrz Barską »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Pam
Podsumowanie budżetu gminy Nysa za rok 2011 oraz omówienie planu finansowego gminy na rok 2012 - to tematy spotkania z burmistrz Jolantą Barską, które odbędzie się dziś o godzinie 18:00 w bibliotece głównej.

Zapraszamy na świąteczny Bastion »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Pam
Zapraszamy do Bastionu św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej na kiermasz Bożonarodzeniowy w najbliższą niedzielę, a wcześniej- w środę na odczyt historyka sztuki dr. Marka Sikorskiego "W kręgu legendy o Krzyżu Świętym".

Czołowe zderzenie na trasie Nysa - Radzikowice »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Pam
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków było przyczyną kolizji, do której doszło pomiędzy Nysą a Radzikowicami.

Villas zmarła na zator płucny »
Tekst opublikowany 2011-12-10, opracowanie bom
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Violetty Villas mógł być zator tłuszczowy płuc, który powstał w wyniku złamania kości szyjki udowej.
Zdjęć: 2  

Dary od Maltańczyków »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie opr. Pam
6 grudnia nyscy Maltańczycy rozpoczęli akcję "Maltański Mikołaj", a w dniu 7 grudnia Nysa otrzymała kolejny transport darów od Maltańczyka z Vechty, Bernharda Serwuschok. Jest to jego dwusetny transport na Opolszczyznę.

Burmistrz Barska uniewinniona  »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie Pam
Wczoraj Mariusz Ulman, sędzia prowadzący sprawę rzekomego przyjęcia łapówki przez burmistrz Nysy Jolantę Barską uniewinnił ją oraz przedsiębiorcę z Namysłowa, który wpłacił pieniądze na nyski siatkarski AZS.

Śmiertelny wypadek za Przełękiem »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie Pam
Wczoraj wieczorem, ok. 21:30 na drodze wojewódzkiej 411, na odcinku Przełęk – Polski Świętów, doszło do wypadku, w którym zginał na miejscu 20-letni kierowca.

Nysa zaświeciła na swięta »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie Pam
Od 6 grudnia w naszym mieście rozbłysły świąteczne iluminacje. W tym roku pojawiły się nowe dekoracje, a Nysa została wybrana do udziału w plebiscycie na najpiękniejsze świąteczne iluminacje miejskie „Świeć się na Święta z ENERGĄ”.

Ludzie masowo wykupują leki »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Obawiając się podwyżek ludzie masowo wykupują leki na astmę, paski cukrzycowe, leki na demencję i wiele innych medykamentów refundowanych.

Blogowa mapa przemian - nyska młodzież wyróżniona »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Pam
Znamy zwycięzców konkursu „Blogowa mapa przemian”. Autorzy zwycięskich blogów, którzy brali udział w konkursie „Blogowa mapa przemian”, odebrali nagrody z rąk wiceministra Adama Zdziebło. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w Warszawie. Wzięli w niej udział laureaci, ich nauczyciele oraz przedstawiciele organizatorów konkursu ze strony Fundacji Think!

Kłopoty Mikołaja rozwiązane »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK), Pam
6 grudnia odbyła się premiera przedstawienia Kłopoty Mikołaja. Tego dnia wystawiono je czterokrotnie. Za każdym razem z takim samym efektem – owacjami zachwyconej publiczności.

Nowy alcosensor dla nyskiej policji »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie opr. Pam
W Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się wczoraj spotkanie, podczas którego przekazano policjantom urządzenie do badania stanu trzeźwości. Alcosensor wykorzystywany będzie podczas codziennej służby przez nyskich funkcjonariuszy.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie red
Bilety do kina, teatru i na koncerty, książki czy dvd z ćwiczeniami - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Ciało Villas zbadają toksykolodzy »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy chce przesłuchać świadków, opiekunów i syna Violetty Villas. W czwartek we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja artystki.

Mikołajkowe zawody łyżwiarskie »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie NOR
Wczoraj o godz. 12.00 na sztucznym lodowisku na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się Mikołajkowe Zawody Łyżwiarskie dla dzieci i młodzieży. W imprezie wzięło udział ponad 60 osób.

Studio fotograficzne dla gimnazjalistów z Nysy na Mikołajki »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie gim 1
Wczoraj młodzież z Gimnazjum nr 1 otrzymała mikołajkowy prezent w postaci profesjonalnie wyposażonej sali do zajęć z fotografii.

25 lat więzeenia dla zabójcy córki z Otmuchowa »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Pam
Łukasza Ł., który początkiem marca tego roku w Otmuchowie udusił swoją córkę został skazany przez Sąd Okręgowy w Opolu na 25 lat więzienia.

Ograniczą handel targowy w centrum? »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Pam
Radni podjęli uchwałę o podwyżce opłat targowych w śródmieściu nie zmieniając stawek na Targowisku Miejskim. Problem straganów przy obiektach zabytkowych w centrum - w tym przy kościołach - ma szansę na rozwiązanie. Czy tak się stanie?

Szkielet do badań DNA »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione w lasku między Pasikurowicami, a Siedlcami zostaną poddane badaniom DNA. Po nich okaże się, zbadają, czy są to zwłoki zaginionej 20-letniej mieszkanki Sieradza.

Mikołaj w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Dziś Mikołajki. W niedzielne samo południe Bastion św. Jadwigi pękał w murach. Z każdą minutą na przybywało coraz więcej dzieci, bo któż z małych mieszkańców Nysy nie chciałby spotkać samego Świętego Mikołaja? Atmosfera była naprawdę gorąca, oczekiwanie się przedłużało, maluchy niecierpliwie rozglądały się wokoło, rodzice nie kryli zdezorientowania. Zaś dziś Mikołaj zawita do Nyskiego Domu Kultury w przedstawieniu teatru młodzieżowego Fantazja pt. "Kłopoty Mikołaja".

Budynek komendy policji nabrał blasku »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie opr. Pam
Zakończył się remont elewacji budynku Komendy Powiatowej Policji w Nysie przy ul. Armii Krajowej 11. Wsparcia przy realizacji tego przedsięwzięcia udzieliło Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy w Nysie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Wzmożone kontrole fajerwerków  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Importerzy fajerwerków skarżą się na wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. PIH sprawdza pozwolenia i certyfikaty produktów.

Otwarte spotkanie dla mieszkańców z Burmistrz Nysy  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Um Nysa
Podsumowanie budżetu gminy Nysa za rok 2011 oraz omówienie planu finansowego gminy na rok 2012 - to tematy spotkania z burmistrz Jolantą Barską, na które zapraszamy.

Mikołajkowe Zawody Pływackie  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie NOR
Wczoraj na Krytej Pływalni w Nysie przy ul. Piłsudskiego odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla dzieci ze szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział 130 uczniów.

Violetta Villas nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie bom
Słynna śpiewaczka zmarła w poniedziałek wieczorem w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Sprawę bada świdnicka prokuratura.

Ogólnopolska Gazeta Prawna o Nysie  »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie opr. Pam
29 listopada na łamach Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł o Nysie pt. „Inwestuj w Nysie”. Nasza gmina otrzymała tytuł „Przyjazna Gmina” w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu.

30. obchody Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Pam
13 grudnia obchodzić będziemy 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O godzinie 11:00 w Nysie zapalony zostanie symboliczny znicz pod pomnikiem Patriotom Polskim przy placu Kopernika, następnie popołudniu obchody przeniosą się do Nyskiego Domu Kultury.

Unia bije po jajach »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Hodowcy drobiu nie zdążyli jeszcze spłacać kredytów za zakup klatek do kurników, a już muszą kupować nowe. W myśl unijnych przepisów, które zaczną obowiązywać od stycznia, klatki mają być większe i posiadać grzędę w środku.

Nowy klip Mikee'ego z APG Squad już jest! »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Pam
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku Mikee'ego z APG Squad. Za realizację klipu nad którym patronat objęła nasza redakcja odpowiedzialne jest 90studio. To nowe połączenie gatunków muzycznych jakiego w Nysie jeszcze nie było.

W partnerskim Jeseniku wybrano policjanta roku »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie opr. Pam
W piątek, w Jeseniku, odbyła się uroczysta akademia, podczas której podsumowano wyniki pracy policjantów oraz wyróżniono najlepszych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. W spotkaniu uczestniczył Komendant powiatowy Policji w Nysie – insp. Józef Barcik oraz szef IPA-Region Nysa – asp. sztab. Piotr Pawlinów.

Wystawa 40 lat z obiektywem już otwarta »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Pam
W sobotę, 3 grudnia w Muzeum w Nysie odbył się wernisaż wystawy Zbigniewa Walewskiego 40 lat z obiektywem. Wśród zaproszonych gości była między innymi burmistrz Nysy Jolanta Barska.

MKS Ekonomik w rankingu PZLA »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie opr. Pam
Jak co roku Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłasza wyniki rankingu Klubowy Mistrz Polski. MKS Ekonomik Nysa uplasował się na 36 m-ce z 296,5 pkt. w Polsce oraz na drugim miejscu w województwie opolskim.

Wpadł tirem do rowu »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie kpp Nysa
Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 41 w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło między Wierzbięcicami a Niwnicą.

Dom Wagi Miejskiej w nowej odsłonie »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie opr. Pam
Poprawił się wizerunek zabytkowego obiektu w rynku. Kończą się prace konserwacyjne elewacji budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie.

Akcja Trzeźwość w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Pam
Policjanci z Paczkowa prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Prowadzone one były we wczesnych godzinach rannych w Paczkowie oraz w okolicznych miejscowościach.

Bazpłatne szkolenia Wypróbuj swój pomysł na biznes »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie opr. Pam
Formalno-prawne oraz fiskalne warunki działalności gospodarczej, biznesplan, budowa marki i wizerunku firmy oraz możliwości uzyskania dotacji unijnych - to tematy bezpłatnego szkolenia, które odbędzie się w dniach 13-14 grudzień.

Moc wrażeń na Mikołajki  »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Pam
Nie macie jeszcze planów na Mikołajki? Sprawdźcie zatem co na ten dzień przygotowały nyskie instytucje. Mikołajki w naszym mieście ruszą już w niedziele.

Straż będzie mieć nowe wozy »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Krzysztof Halla
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczych.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl