Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 17 informacji. Wszystkie poniżej.

Nowe możliwości w nowym miejscu »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie UM
Przez wiele lat niszczał. Teraz otrzymał nowy wizerunek i funkcje. 16 marca odbyła się konferencja inaugurująca oficjalne rozpoczęcie funkcjonowania Gminnego Centrum Pomocy Społecznej w Nysie w nowej siedzibie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A.

Nabór do żłobków »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie UM
Trwa nabór do oddziałów żłobkowych w Nysie, w których znajdą miejsce opieki dzieci od 20 tygodnia życia do trzech lat.

Sukces naszego jazzmana »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie Opr. as
Pierwszy raz mieszkaniec Nysy otrzymał platynową płytę. „Zamach na MoCarta” - zapis ścieżki dźwiękowej i wizyjnej spektaklu Teatru „Syrena”, w którym spotkali się Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Grupa MoCarta oraz Roman Hudaszek, pracownik Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie, pokrył się platyną.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Trudne problemy trzeba rozwiązywać »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie AP
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa, a zwłaszcza trudnych decyzjach dotyczących reorganizacji gminnej oświaty, rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.

Zarejestruj się w bazie dawców »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie SP
11 marca w pięciu miastach powiatu nyskiego odbędzie się akcja „Dzień Dawcy Szpiku w Powiecie Nyskim". Organizatorami akcji na rzecz Fundacji DKMS są Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych IDEA oraz PWSZ w Nysie.

Nasi powalczą o ligowy byt »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie APE
W najbliższą sobotę i niedzielę rozpoczyna się rewanżowa runda w IV i V lidze. Z uwagi na Euro 2012 rozgrywki toczyć się będą w przyspieszonym tempie i zakończą się już 6 czerwca. Niestety sześć najlepszych drużyn naszego powiatu walczyć będzie tylko o uchronienie się przed degradacją.

Pamiętali o Wyklętych »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS/UM
Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod Pomnikiem Patriotom Polskim przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy oddali hołd żołnierzom, którzy najdłużej walczyli o wolną Polskę.

Na krawędzi  »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Rafał Okrzymowski zadebiutował w ubiegłym roku wystawą „Krawędź spojrzenia”. 2 marca 2012 po raz kolejny pokazał swoje prace w Bastionie św. Jadwigi. I znów nikogo nie pozostawił obojętnym. Najnowszy cykl, zatytułowany „Na krawędzi zmysłów”, dotyczy nas wszystkich. Te zdjęcia po prostu zmuszają odbiorcę, by się zatrzymał i poddał refleksji.

Fitness dla seniorów »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie UM
W Nysie ma powstać mały Fitness Park dla seniorów. 6 urządzeń do ćwiczeń miałoby stanąć w parku przy Al. Lompy w Nysie. Z taką prośbą mieszkańcy zwrócili się podczas sesji Rady Seniorów w listopadzie 2011r. Temat, wraz z wieloma innymi, powrócił 1 marca podczas konsultacji władz gminy z seniorami w Dziennym Domu Pobytu.

O dwóch takich, co zawojowali Nysę »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Rzadko zdarza się, by nyska publiczność oklaskiwała artystów przed i po każdym utworze, rzadko zdarza się, by nyska publiczność śpiewała razem z artystami lub by za występ dziękowała powstając z miejsc. Rzadko się zdarza, a jednak. Tak się dzieje, gdy Pasjansa na dwóch grają Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau.

Jednak likwidują »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Pam
Uchwały o zamiarze likwidacji trzech placówek oświatowych w gminie Nysa zostały podjęte przez Radę Miejską w Nysie. „Za” głosowała część radnych koalicji, ale także i część radnych opozycji.

O budowlance wiedzą wszystko »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie UM
W dniach 2-3 marca br. w Nysie odbyły się Zawody Okręgowe Jubileuszowe XXV Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Wspólne koncertowanie »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. AS
Przez pięć dni w Nysie gościła 15-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Konserwatorium w Dieppe we Francji.

Czech kradł paliwo »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS
Czeski kierowca ciężarówki trzykrotnie zatankował olej napędowy za ponad 10 000 złotych. Problem w tym, że nie zapłacił. 32-latek przygotowywał się do przestępstwa - naczepę zostawiał na parkingu i zasłaniał tablice rejestracyjne.

Pożegnanie komendanta  »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS
Po 33 latach służby insp. Józef Barcik, Komendant Powiatowy Policji w Nysie, przeszedł na emeryturę. 27 lutego odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci i pracownicy służby cywilnej pożegnali szefa i współpracownika.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl