Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 87 informacji. Wszystkie poniżej.

Pijany kierowca gimbusa »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Nietrzeźwy kierowca autobusu przewożącego dzieci do szkoły, zatrzymany dowód rejestracyjny za nieprawidłowy stan techniczny - to pierwsze wyniki akcji „Gimbus”.
Zdjęć: 2  

Miłośniczka ziela »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili 29 – letnią mieszkankę powiatu nyskiego, która w ogródku u swojej matki uprawiała konopie indyjskie.
Zdjęć: 2  

Szynobus zderzył się z ciężarówką »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na trasie Chróścina Nyska – Stary Grodków.
Zdjęć: 3  

Kto wystrzelał Puchar Komendanta? »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn, w tym jedna z Czech.
Zdjęć: 14  

Lot kontra tanie linie »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie boimy się konkurencji ze strony tanich linii. Niska cena biletów nie jest najważniejsza - tak przedstawiciele PLL LOT komentują zapowiedź Ryanaira o uruchomieniu krajowych połączeń lotniczych w Polsce. To jednak tylko dobra mina do złej gry. Polski przewoźnik wciąż ponosi duże straty i nie uda mu się przetrwać bez dodatkowej pomocy z budżetu państwa.

Wrześniowe Country »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie um
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nysie, zorganizował „Wrześniowe Country”, doroczną imprezę integracyjną dla niepełnosprawnych.
Zdjęć: 15  

Polacy, co wyście narobili?! »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
Nacjonalizując drugi filar, rząd ograniczył wolność przyszłych emerytów. To bolszewickie posunięcie Tuska i Rostowskiego - mówi ekonomista Matthew Tyrmand w rozmowie z Rafałem Wosiem.

"Newsweek": były prezydent to TW "Bolek »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie niezalezna.pl
"W areszcie Wałęsa siedział cztery dni. Przed zwolnieniem podpisał papiery, na których podstawie został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Bolek" - pisze historyk Andrzej Friszke w "Newsweek Historia".

Latarnicy oświetlają „sieć” dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie Alicja Papis – Latarnik PCRS z Nysy
Latarnicy z Nysy wzięli udział w II Ogólnopolskim Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej w Olsztynie.
Zdjęć: 5  

Oto największa na świecie ciężarówka! »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Białoruska Fabryka Samochodów BieŁAZ wyprodukowała ciężarówkę, która może przewozić aż 450 ton ładunku. Mińskie media piszą o nowym pojeździe jako o "największym na świecie samochodzie ciężarowym".
Zdjęć: 4  

"GW": Węglem nie napalisz »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Młodzi goście z Niemiec »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie um
Grupa młodzieży oraz nauczycieli z partnerskiego miasta Lüdinghausen, gości w Nysie na zaproszenie Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego.
Zdjęć: 9  

"GPC": Tusk szykuje wojsko na 11 listopada »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący "użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji".

Niepełnosprawni znowu dostaną mniej »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
Zmieni się sytuacja przeszło 165 tys. osób niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładach pracy chronionej.

Oto pierwsze apartamenty w akademiku »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
We wrocławskim byłym Domu Asystenta otwarte zostało piętro pokazowe pierwszych w Polsce mikroapartamentów o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych.
Zdjęć: 20  

Zjazd Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta  »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie um
Ośrodek Rybak w Głębinowie gościł członków Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, którego główna siedziba znajduje się we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

"Fakt": Bogate życie prezydent Warszawy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
O "bogatym życiu" Hanny Gronkiewicz-Waltz pisze dzisiejszy "Fakt". Tabloid ujawnia, że obecna prezydent Warszawy na rządach w stolicy zarobiła 1,6 milionów złotych.

Będzie kara za in vitro? »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za in vitro. Oficjalną decyzję w tej sprawie podejmą w czwartek unijni komisarze. Wniosek o skierowanie pozwu przeciwko Polsce wyszedł już z dyrekcji Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za zdrowie.

Prezes Śląska odwołany »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie um
W związku z działaniami zarządu klubu WKS Śląsk Wrocław, które są sprzeczne z polityką Miasta...

Zatrzymano 6 dowodów »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie pol
Kilkadziesiąt nałożonych mandatów, zatrzymane dowody rejestracyjne - to bilans policyjnej akcji bus, którą funkcjonariusze nyskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu.
Zdjęć: 4  

Okradł kolegę »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili 44 – letniego mieszkańca Ziębic podejrzanego o kradzież telefonu z mieszkania 69 – letniego nysanina. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.

Z kim posłowie grali w piłkę? »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie INTERIA.pl
W Moskwie zakończyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Parlamentarzystów. O medale w pięciu konkurencjach, przez trzy dni rywalizowali parlamentarzyści z 12 państw.

Zatrzymani po kradzieży »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy z punktu sprzedaży gazu LPG na terenie miasta ukradli 500 zł.
Zdjęć: 1  

10 – lecie Maltańskiej Służby Medycznej »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
Obchody 10 – lecia działalności Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie rozpoczęły się od pokazu ratownictwa medycznego w Bastionie św. Jadwigi.

Dzień Bez Samochodu także w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
W Nysie tegoroczne obchody akcji ekologicznej odbywają się w dniu 30 września. Wszyscy chętni, będą mogli skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej na dowolnych liniach.
Zdjęć: 2  

Pochód uśmiechniętych orderów »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
To ważny dzień dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, której patronem są właśnie Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Jej uczniowie kolorowym korowodem przeszli przez miasto obdarowując dorosłych uśmiechniętymi słoneczkami symbolizującymi radość oraz szczęście.
Zdjęć: 19  

Płace minimalne w Niemczech »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
- Politycy nie są od tego, żeby ustalać poziom płacy minimalnej – mówi Angela Merkel. Ugięła się jednak pod naciskami i niemiecki rząd coraz częściej dyktuje minimalne stawki w różnych branżach.

Wizytowali gminne inwestycje »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
Radni zapoznali się w terenie ze stanem niektórych prowadzonych inwestycji gminnych. Wyjaśnień i informacji udzielał zastępca burmistrza Piotr Walach.
Zdjęć: 15  

Soros przejmuje łupki »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie DGP, niezalezna.pl
Finansista George Soros powoli przejmuje polskie łupki. Uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce.

Specjalny pas ruchu dla firm przy ul. Karpackiej »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie um
W związku z przebudową drogi wojewódzkiej w rejonie wsi Konradowa dla firm działających w Podstrefie Nysa WSSE Invest-Park oraz działających w jej sąsiedztwie wyznaczony zostanie utwardzony pas ruchu na poboczu jezdni.
Zdjęć: 9  

Wizyta partnerów z Ingelheim  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie um
Delegacja z partnerskiego miasta Ingelheim gościła w Nysie. Goście z Niemiec uczestniczyli w obradach jury konkursu germanistycznego, wzięli także udział w rozmowach na temat inwestycji prowadzonych w Ingelheim i Nysie.
Zdjęć: 19  

Oto PL-01- nowy polski mały czołg!  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
W tym roku mija równe 45 lat, od kiedy w Gliwicach rozpoczął swoją działalność znany wszystkim polskim pancerniakom OBRUM, czyli Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych.
Zdjęć: 3  

TVP traci widzów, TVN - reklamodawców »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
Zyskują niszowe stacje, takie jak TTV, która tylko na jesienną ramówkę zaplanowała aż dziewięć nowości. Maluchy walczą z olbrzymami atrakcyjną ofertą programową.

WKS Śląsk upadła. Oświadczenie UM »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
"W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych...

Emeryci grają w bule »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie um
W ogrodzie Dziennego Domu Pobytu im Jerzego Kozarzewskiego odbyło się uroczyste otwarcie placu do gry w petanque (boules). W Polsce znana jako gra w bule.
Zdjęć: 5  

II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie ks. Artur Kotrys
W sobotę, 9 listopada, odbędzie się II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych - gwiazdą Festiwalu będzie zespół PROLETARYAT - w Bolesławcu będzie świętował 25 lat swojego istnienia! Impreza odbędzie się w Teatrze Starym.
Zdjęć: 2  

Kolejna plantacja maryhy »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy na terenie byłego zakładu pracy w Paczkowie uprawiali konopie indyjskie.
Zdjęć: 6  

Skasowany narkobiznes »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Policjanci z Nysy i CBŚ zatrzymali 38 - latka, który w budynku gospodarczym w jednej z miejscowości na terenie gminy Korfantów uprawiał konopie indyjskie.
Zdjęć: 4  

Prochy ukrył w futrynie »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Policjanci znaleźli blisko 57 gramów amfetaminy w mieszkaniu 32-latka z Nysy.

Leonardo da Vinci po raz drugi w ZST  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie zst
Zespół Szkół Technicznych, jako pierwsza szkoła w powiecie nyskim, po raz drugi wygrał uczestnictwo w programie kształcącym umiejętności zawodowe – Leonardo da Vinci.
Zdjęć: 1  

Na ul. Karugi powstają nowe miejsca parkingowe »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie um
W ramach I etapu przebudowy drogi na ul. Karugi trwa budowa 48 miejsc parkingowych. Dla całego osiedla przy ul. Słowiańskiej projekt przewiduje budowę jeszcze 181 miejsc parkingowych.
Zdjęć: 12  

Kierowcy uciekają z płatnych dróg »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Okazuje się, że gdy coraz więcej polskich dróg obejmowanych jest systemem viaToll, naliczającym elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek, coraz więcej kierowców decyduje się na ucieczkę z płatnych dróg.

Propaganda czy informacja? – temat obwodnicy na sesji »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie um
Dyskusja nad budową obwodnicy Nysy, fundusze na remonty zabytków, stypendia dla studentów i rozpatrzenie skarg – do główne tematy, którymi zajmowali się radni na pierwszej powakacyjnej sesji RM.
Zdjęć: 12  

Mammobus w Głuchołazach »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie rtr
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie.
Zdjęć: 3  

Ruszyła kampania: Stop dyktaturze mniejszości »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie Anna Borkowska-Kniołek
Sejm pracuje nad nowelizacja ustawy antydyskryminacujnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa.

RMF24: Ile kosztuje zegarek Nowaka? »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Prokuratura podważa opinię biegłego ws. Sławomira Nowaka.

NYSA w Spale »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie oto
Zespół NYSA działający przy Stowarzyszeniu Artystycznym Miłośników Folkloru, został wybrany jako część delegacji marszałka województwa opolskiego na Dożynki Prezydenckie w Spale.
Zdjęć: 6  

Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie INTERIA.pl
W badaniu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39 procent poparcia, a ugrupowanie Donalda Tuska - na 30 procent.

Czeka nas epidemia? »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie rtr
Według meldunków epidemiologicznych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Liczba zachorowańna grypę w sezonie2012/2013 była aż trzykrotnie wyższa niż w poprzednim.

"Rz": Puste koperty weselne »
Tekst opublikowany 2013-09-14, opracowanie INTERIA.PL
Nowożeńcy wolą pieniądze od prezentów, ale bywa, że koperty, które dostają są... puste - pisze "Rzeczpospolita".

Dłuższy termin na wnioski »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie um
Burmistrz Nysy informuje, że w związku z dużym zainteresowaniem rządowym programem pomocy uczniom, przedłużony został termin na składanie przez rodziców wniosków o przyznanie ww. pomocy do dnia 16 września (poniedziałek).
Zdjęć: 1  

"Rz": PO chudnie po Gowinie »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Wraz z odejściem byłego ministra sprawiedliwości Platforma straciła co szóstego wyborcę - informuje "Rzeczpospolita", która zamieszcza na swoich stronach najnowszy sondaż Homo Homini.

Nyskie Święto Miodu »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie rtr
Słoiki, słoiczki wypełnione po brzegi wszystkimi rodzajami miodu, świece z wosku, pyłek pszczeli, propolis i inne produkty pszczele zdobiły II Święto Miodu w Nysie.
Zdjęć: 14  

Pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba
Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę, która odbędzie się w dniu 21 września. Tym razem do przejścia będzie kilkanaście kilometrów.
Zdjęć: 1  

"Rz": Polski dramat demograficzny »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Czy w 2013 roku padnie rekord ujemnego przyrostu naturalnego w powojennej Polsce?

Syria drugim Afganistanem? »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie MenStream.pl
- Naloty, ostrzał z okrętów wojennych mogą doprowadzić do upadku Baszara al-Asada w Syrii, ale co dalej? - pyta Wojciech Jagielski, znany reportażysta i dziennikarz w rozmowie z portalem MenStream.pl.

Węgry kontra obcy »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie niezalezna.pl
- Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji - oświadczył dziś premier Viktor Orban, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.

Dzień osób starszych  »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie oto
Z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób Starszych” Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie zorganizował uroczystość dla seniorów, swoich podopiecznych.
Zdjęć: 8  

Nyscy policjanci w Jeseniku »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Nysy uczestniczyli w obchodach „Dnia bezpieczeństwa”, które odbyły się w Jeseniku.
Zdjęć: 5  

Cmentarny złodziej »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zostali powiadomieni o kradzieży torebki. Do przestępstwa doszło na miejscowym cmentarzu
Zdjęć: 2  

Wypadek 4 ciężarówek »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Nysy przez ponad dwie godziny prowadzili czynności na miejscu wypadku czterech ciężarówek na drodze krajowej 46 na odcinku Otmuchów-Wójcice.
Zdjęć: 3  

Narodowe czytanie Fredry także w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie um
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie Dzieł Aleksandra Fredry. Fragmenty sztuk czytali m.in.: Jolanta Barska, Adam Fujarczuk, Rajmund Miller, Janusz Sanocki.
Zdjęć: 23  

Wyższe podatki w 2014 r. »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
Znane już są maksymalne stawki podatków lokalnych na 2014 r., a więc także podatku od nieruchomości. Oczywiście wzrosły one w stosunku do obecnych. O ile więcej zapłacą właściciele nieruchomości?

Rostowski o OFE: Wolny wybór Polaków »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie INTERIA.PL
Martwicie się o to, że rząd znowu majstruje przy waszych emeryturach? Nie macie co się martwić! Minister finansów Jacek Rostowski na antenie telewizji TVN24 uspokaja i wskazuje właściwą drogę: Te zmiany, "to będzie wolny wybór Polaków" - zapewnia.

Dzień Weterana  »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie um
Uroczystości z okazji Dnia Weterana i 74. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej odbyły się w Nysie pod pomnikiem „Patriotom Polskim”. Było także spotkanie przy wojskowej grochówce i wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Bastionie św. Jadwigi.
Zdjęć: 25  

Ostatni wakacyjny pociąg »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Seniorzy DDP
Z Rynku odjechał ostatni wakacyjny pociąg. Nyska Ciuchcia, która na trwałe wpisała się w krajobraz miasta, tym razem, wypełniona była do ostatniego miejsca seniorami z Dziennego Domu Pobytu im. J. Kozarzewskiego.
Zdjęć: 8  

Panika na giełdzie  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Bankier.pl
Reakcja inwestorów na reformę polskiego systemu emerytalnego oraz trend na światowych rynkach finansowych mocno daje się we znaki polskiej giełdzie, obligacjom i złotemu.

Taniej nad wodą »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie NOR
Nyski Ośrodek Rekreacji informuje, że w związku z pożegnaniem lata w dniach 6-8 września wejście na Kąpielisko Miejskie i Ośrodek nad Jeziorem Nyskim będzie tańsze.
Zdjęć: 1  

Kaczyński o gospodarce  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Anna Anagnostopulu i Łukasz Pałka, Money.pl
W ekskluzywnym wywiadzie dla Money.pl prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawia pomysły na tworzenie nowych miejsc pracy, obniżenie podatku VAT i komentuje ogłoszone wczoraj zmiany w OFE.

Kierowcy chcą odtajnienia umowy ws. A4  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Na biurko ministra transportu dotarły pierwsze wnioski od kierowców o odtajnienie umowy koncesyjnej dotyczącej autostrady A4. Dokument ten to najpilniej strzeżona tajemnica i pomimo wielu prób nie udało się oficjalnie poznać jej zapisów.

Sondaż: PiS – 34, PO – 21, SLD – 15, PSL – 6.  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby dziś 34 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Największe centrum handlowe w Polsce  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie otomedia.pl
Starosta powiatu wrocławskiego wydał pozwolenie na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dawnego sklepu IKEA. Po zakończeniu inwestycji będzie to największe w kraju centrum handlowe.

Content Marketing – jak zarabiać na treściach i pozyskiwać zainteresowanie czytelników? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie MR
Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku może być szansą dla rodzimych wydawców internetowych na zwiększenie ruchu na stronie oraz monetyzację swojej domeny. W dobie tabletów i smartfonów, kiedy wyszukanie informacji o produkcie zajmuje tylko kilka sekund, tradycyjny marketing może się nie sprawdzić – obecnie użytkownicy Internetu poszukują wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytania, a nie natarczywej reklamy. Ciekawą alternatywę dla niego stanowi content marketing, skupiający się na dotarciu do potencjalnego klienta poprzez wartościowe treści.

Minister od zegarków miał szczęście »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, rmf24.pl
Minister transportu Sławomir Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie śledztwa dotyczącego jego ekskluzywnych zegarków.

Spadek prasy płatnej »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/ZKDP
Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 2013 roku 203.218 sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Ruszają budowy dróg w sołectwach »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie um
W Wierzbięcicach i Jędrzychowie trwają zaawansowane roboty związane z budową nowych dróg. W sumie z budżetu gminy Nysa powstanie w tym roku 7 nowych dróg na terenach wiejskich.
Zdjęć: 9  

Będziemy drugim Kuwejtem?  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/Michał Duszczyk/ forsal.pl
Na łupkowe złoże trafiono przypadkiem w okolicach Zielonej Góry. Czy uda się uniezależnić od dostaw z Rosji?

Lis zupełnie oszalał? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię! To skandal! - wykrzyczał prosto w twarz prezesowi TVP SA Juliuszowi Braunowi, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Akcja Gimbus 2013  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie ditd
Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.
Zdjęć: 8  

Zdążyli przed rozpoczęciem roku szkolnego  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie um
Przy Gimnazjum nr 1 w Nysie powstała zatoka autobusowa oraz nowe ogrodzenie. Był to ciąg dalszy prac prowadzonych w tej części Nysy po wykonaniu przebudowy drogi, remontach: Wieży Wrocławskiej, NDK i murów obronnych.
Zdjęć: 13  

Z Wrocławia na narty lub plażę w środku zimy »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie otomedia.pl
Tej zimy z Wrocławia polecimy po raz pierwszy do Turynu i na Teneryfę. Na wielbicieli egzotyki czeka Tajlandia, Meksyk albo Kuba. Operujące z Wrocławia biura podróży ogłosiły połączenia czarterowe na sezon zimowy 2013/2014.
Zdjęć: 1  

To były dożynki! »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie um
Wieńce dożynkowe, przystrojone posesje, podziękowania za plony oraz koncerty, konkursy, pokazy i zabawa taneczna - wszystko to podczas Dożynek Gminnych w Konradowej.
Zdjęć: 53  

Rok szkolny rozpoczęty  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Burmistrz Nysy uczestniczyła w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 1O oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie.
Zdjęć: 16  

Dzień Strażnika Miejskiego  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Obchodzony corocznie 29 sierpnia. Z okazji święta burmistrz Nysy Jolanta Barska złożyła strażnikom podziękowania za codzienną służbę.
Zdjęć: 4  

Czas honoru – popularność bez zmian »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie niezalezna.pl
Najnowszy sezon serialu, opowiadający o losach Żołnierzy Wyklętych i walce z komunistyczną władzą przyciągnął przed ekrany niemal 2,5 mln widzów.

Rząd stracił 100 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Prof. Witold Modzelewski dla Money.pl
- Demontaż systemu podatkowego trwa nadal, a rok 2014 będzie jeszcze gorszy od obecnego. Nie pomoże przedłużenie obowiązywania 23-procentowej stawki VAT, gdy sypie się sama konstrukcja tego podatku - pisze dla Money.pl profesor Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i twórca VAT.

Nowa trybuna w Niwnicy »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Kibice i działacze klubu LZS Niwnica– Konradowa cieszą się z nowej trybuny dla publiczności. To pierwsze siedziska z tworzywa sztucznego na terenie sołectwa gminy Nysa.
Zdjęć: 10  

Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl