Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 62 informacji. Wszystkie poniżej.

Największa flaga Polski »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
Z okazji obchodów Święta Flagi w dniu 2 maja oraz Święta Konstytucji 3 maja, Stadion Wrocław zamieni się w największą flagę Polski.
Zdjęć: 2  

XXV – lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów  »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
W NDK świętowali jubileusz działalności członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich w Nysie. Gościem specjalnym prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja.
Zdjęć: 18  

Studenci zapraszają na Juwenalia 2014  »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie pwsz
W tym roku nyskie Juwenalia będą trwały dwa dni i rozpoczną się w czwartek, 8 maja.
Zdjęć: 1  

I Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy  »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie Marek Flakowski
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są po raz pierwszy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych.
Zdjęć: 18  

Majówki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
Wg statystyk, pierwsze dłuższe urlopy wiosenne zaplanowaliśmy właśnie na maj. Gdzie, jak i za ile spędzimy w tym roku majówki?
Zdjęć: 4  

Największa gitarowa orkiestra świata zagra we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
W czwartek, 1 maja, we Wrocławiu podjęta zostanie próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Największe w Europie święto gitarowe gromadzi na Rynku tysiące gitarzystów z całego świata.
Zdjęć: 5  

Nowe atrakcje wrocławskiego Zoo »
Tekst opublikowany 2014-04-29, opracowanie zoo
Jak co roku wyczekujemy pięknej pogody, by móc zaproponować zwiedzającym dodatkową atrakcję, jaką są pokazowe karmienia.
Zdjęć: 8  

Białe Dni w Nyskim Centrum Sercowo-Naczyniowym  »
Tekst opublikowany 2014-04-29, opracowanie otomedia.pl
Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Polsko-Amerykańskich Klinik Serca organizuje dwa „Białe Dni”. Dzięki temu 80 pacjentów z powiatu nyskiego będzie mogło bezpłatnie skorzystać z konsultacji specjalistów PAKS z zakresu chirurgii naczyniowej.
Zdjęć: 1  

Skaterzy w Legnicy poszaleli »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
60 zawodników z kilkunastu miejscowości wystartowało w otwierających sezon zawodach „Skatepark Night” na legnickiej skateplazie. Miłośnicy tego sportu przyjeżdżają tu chętnie, bo to jeden z najlepszych obiektów nie tylko w regionie.
Zdjęć: 5  

Stanisław Mikulski kończy 85 lat »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie otomedia.pl
Stanisław Mikulski, aktor filmowy i teatralny, odtwórca m.in. roli Hansa Klossa w serialu „Stawka większa niż życie”, w czwartek 1 maja kończy 85 lat.
Zdjęć: 5  

Debata z działkowcami »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie pol
Na terenie ogrodów działkowych im. J.H. Dąbrowskiego w Nysie odbyła się debata społeczna, której tematem było bezpieczeństwo działkowców oraz ich mienia na terenie ogrodów i w miejscu zamieszkania.
Zdjęć: 3  

Uroczystości Święta Konstytucji »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
2 maja o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

O co (między innymi) walczą europosłowie  »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Spośród 51 posłów z Polski w Parlamencie Europejskim zdecydowana większość walczy o reelekcję w majowych wyborach. Konkurencja jest ostra, bo o mandaty walczy blisko 1300 kandydatów.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej srebra w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Tekst i foto: Galeria Sztuki
Jak co roku, na wiosnę Legnica zamienia się w światową stolicę srebra. Już od 22 kwietnia oglądać można prezentacje Legnickiego Festiwalu SREBRO, który od ponad 3 dekad organizuje Galeria Sztuki.
Zdjęć: 14  

Córki Putina i Ławrowa mieszkają na Krymie? »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Euromaidanpr.com
Nie. Córki prowadzących antyeuropejską i antyamerykańską krucjatę rosyjskich polityków nie mieszkają na Krymie. Nie mieszkają też w Rosji.
Zdjęć: 2  

Deweloperzy mają dla klientów samochody terenowe »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl
Z informacji zebranych przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że mimo rekordowych wyników sprzedaży deweloperzy wprowadzają wciąż wiele promocji.
Zdjęć: 1  

Oko w oko z dinozaurem »
Tekst opublikowany 2014-04-26, opracowanie otomedia.pl
Długi weekend majowy i nadchodzące ciepłe tygodnie stanowią często okazję do wspólnych rodzinnych wypadów poza miasto. Jak połączyć dobrą zabawę z ciekawą edukacją i rozwojem dzieci?
Zdjęć: 3  

Pudełko na jesień życia »
Tekst opublikowany 2014-04-26, opracowanie um
Rozpoczyna się wdrożenie akcji społecznej „Pudełko na jesień życia”. Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Nysie, we współpracy z podległą jednostką Dziennym Domem Pobytu z inicjatywy Uniwersytetu III Wieku.
Zdjęć: 2  

Zbyt optymistyczne plany rządu »
Tekst opublikowany 2014-04-23, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rosnąca gospodarka i spadek bezrobocia w Polsce to najważniejsze założenia przyjętego wczoraj przez rząd Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2014-17. Przedsiębiorcy przepytani dla Money.pl przez instytut badania opinii Mands nie są już jednak tak optymistyczni.
Zdjęć: 1  

Jazzowe Czwartki ruszyły »
Tekst opublikowany 2014-04-23, opracowanie um
Od czwartku, 24 kwietnia, rusza cykl plenerowych koncertów Studentów Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 1  

Inwestycje przeciwpowodziowe, ochrona miasta, obwodnica i... anonimy »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską o bieżących sprawach w gminie, robotach przeciwpowodziowych na rzece i przy zbiorniku retencyjnym, obwodnicy, pracach nad nową strategią rozwoju gminy, turystyce oraz o wydarzeniach w związku z kanonizacją Jana Pawła II.
Zdjęć: 2  

Pijana ciężarówka »
Tekst opublikowany 2014-04-21, opracowanie pol
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O tym, że może być nietrzeźwy policjantów powiadomił świadek. Kierowca miał do przejechania ponad 300 kilometrów.
Zdjęć: 1  

Haszysz, marihuana i ekstazy  »
Tekst opublikowany 2014-04-21, opracowanie pol
Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał 19-latek zatrzymany przez nyskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli m.in. 70 gramów haszyszu.
Zdjęć: 4  

Zderzenie z szynobusem  »
Tekst opublikowany 2014-04-21, opracowanie pol
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, kilkanaście minut po godzinie 17.00, na trasie Jasienica Dolna – Budzieszowice kierujący busem zderzył się z szynobusem.
Zdjęć: 4  

Włamywacz strzelał  »
Tekst opublikowany 2014-04-21, opracowanie pol
Kilkanaście minut po zgłoszeniu włamania policjanci z Głuchołaz zatrzymali 47-latka. Włamywacz strzelał z broni gazowej do próbujących go zatrzymać mężczyzn. Dzięki reakcji mieszkańców oraz funkcjonariuszy, trafił do aresztu.
Zdjęć: 4  

Lufthansa rozwija skrzydła we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Lufthansa odpowiadają na rosnące potrzeby pasażerów wrocławskiego lotniska. Uruchamiają więcej połączeń i wprowadzają większe samoloty, dzięki temu przewiozą nawet 30% dodatkowych podróżnych.
Zdjęć: 1  

Ile Rosja już straciła? »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Aneksja Krymu i ataki na wschodzie Ukrainy kosztowały już Rosję ponad 100 mld dolarów. Odbudowa imperium może kosztować Kreml znacznie więcej, choć - jak wskazują eksperci - to nie powstrzyma Władimira Putina przed kolejnymi awanturami.
Zdjęć: 2  

„Kobiety Sukcesu”– otwarta debata w PWSZ w Nysie »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Uświadomienie studentkom i studentom, że kobiety mogą piastować ważne stanowiska i spełniać swoje zawodowe aspiracje - to główny cel spotkania, które odbyło się w czwartek w Sali Senatu PWSZ.
Zdjęć: 12  

Powietrzne walki nad Bąkowem »
Tekst opublikowany 2014-04-16, opracowanie AW
Po raz kolejny niebo nad podwrocławską gminą Długołęka zostanie opanowane przez setki samolotów. W Bąkowie odbędą się zawody modeli latających. Piloci z całego kraju stoczą ze sobą podniebne walki samolotami z okresu I i II wojny światowej.
Zdjęć: 3  

SP 1 zwycięża w biegach przełajowych  »
Tekst opublikowany 2014-04-16, opracowanie Jacek Ryszewski
Sukcesem reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 1 zakończył się wyjazd na V Otwarte Biegi nad Zalewem Mietkowskim. Zawody rozegrano w Borzygniewie w okolicach Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Z Nysy do Serengeti »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie Artur Pieczarka
Rozmowa z Grzegorzem Auguścikiem, autorem scenariusza oraz Konradem Okońskim, autorem rysunków - o komiksie poświęconym Bernhardowi Grzimkowi.
Zdjęć: 3  

Coraz bliżej do budowy drogi  »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie um
Drogi do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami – Nysa w Domaszkowicach. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na wykonawcę robót.
Zdjęć: 10  

Wypadek prezydenta Wrocławia – jest nowe oświadczenie »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie otomedia.pl
Dzisiaj rano, po godzinie 6.00, przy Mostach Młyńskich, doszło do kolizji służbowego samochodu kierowanego przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza z tramwajem linii 17.
Zdjęć: 1  

Aktywni seniorzy  »
Tekst opublikowany 2014-04-14, opracowanie um
Od lutego seniorzy z gminy Nysa dbają o swoje zdrowie i regularnie uczestniczą w zajęciach ruchowo – tanecznych „SENIORSZOK”.
Zdjęć: 9  

Bojowe zawody z morderczą pętlą »
Tekst opublikowany 2014-04-14, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK/chor. Wojciech KLUCZEWSKI
Drużyna z 16 batalionu saperów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, biorąca udział w centralnych zawodach użyteczno – bojowych,okazała się być najlepszym pododdziałem Wojsk Inżynieryjnych Sił Zbrojnych.
Zdjęć: 17  

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  »
Tekst opublikowany 2014-04-14, opracowanie um
Z okazji 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed pomnikiem Patriotom Polskim w Nysie odbyła się uroczystość z udziałem mieszkańców, władz gminy i powiatu, przedstawicieli służb mundurowych, harcerzy, instytucji, stowarzyszeń, szkół i uczelni.
Zdjęć: 26  

Wiosennie i tanecznie »
Tekst opublikowany 2014-04-13, opracowanie sm
W sali Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Nysie, odbył się Wiosenny turniej Tańca Towarzyskiego. Organizatorem turnieju było Studio Tańca Leodance Renaty Pępek.
Zdjęć: 1  

Pierwszy maraton w Nysie - II Bieg Sanjayi wokół jeziora  »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
6 kwietnia odbył się pierwszy, historyczny Maraton w Nysie, II Bieg Sanjayi wokół jeziora. Około godziny 10:30 wystrzałem z armaty Bractwo Kurkowe dało znak do startu. Wystartowało 17 zawodników.
Zdjęć: 4  

Polacy coraz więcej wydają na inwigilację »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
Niemal o 80% zwiększyła się sprzedaż sprzętu detektywistycznego w 2013 roku. Polacy kupują minikamery, lokalizatory GPS i wykrywacze podsłuchów. I coraz więcej wydają na urządzenia szpiegujące. To wnioski z analizy danych sprzedażowych sieci sklepów Spy Shop.
Zdjęć: 2  

Rocznica katastrofy Smoleńskiej »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
10 kwietnia o godzinie 10.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku i Ojczyzny.
Zdjęć: 12  

Wiosenne urlopowanie »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z najnowszego kwartalnego raportu Eurostatu, Polska zajmuje 7. miejsce wśród krajów o najwyższej średniej liczbie przepracowanych tygodniowo godzin.
Zdjęć: 1  

Samolot, który poleci dookoła świata, gotowy »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
9 kwietnia w Payerne w Szwajcarii Bertrand Piccard oraz André Borschberg zaprezentowali Solar Impulse 2 - ich nowy, jednoosobowy samolot solarny zaprojektowany, aby podjąć wyzwanie lotu dookoła świata wyłącznie dzięki energii słonecznej, bez paliwa, już w 2015 roku.
Zdjęć: 3  

SOS z Gimnazjum Sportowego w Nysie triumfuje  »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
W Nysie odbyły się finały wojewódzkie w ramach siatkarskiej Gimnazjady 2014. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali dyrektor szkoły z SOS ZSS NYSA Ryszard Łoboda oraz nestor polskiej siatkówki Jan Ryś.
Zdjęć: 7  

Rusza Bike Maraton »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie otomedia.pl
Po półrocznej przerwie z zimowego snu budzi się w Polsce sezon MTB. Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia punktualnie o godz. 11.00 na trasy I edycji w 2014 roku wyruszą uczestnicy Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu rowerowych maratonów MTB w Polsce.
Zdjęć: 8  

Ślubowanie policjantów »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie pol
8 kwietnia o godz. 11.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie 90 nowo przyjętych policjantów. To drugi nabór do dolnośląskiej Policji od początku 2014 roku.
Zdjęć: 12  

Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie ma już XX lat »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
Z okazji jubileuszu XX – lecia działalności Hospicjum św. Arnolda Janssena, odbyła się w Nysie uroczystość z udziałem ks. biskupa Pawła Stobrawy, przedstawicieli Sejmu RP, władz powiatu i gminy, pracowników hospicjum, członków Stowarzyszenia Auxilium i wielu gości.
Zdjęć: 15  

Kto skorzystał na zamieszaniu z kratkami? »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie Maciej Ziemek, Money.pl
Kupiliśmy prawie 100 tys. nowych samochodów w trzy miesiące. Najlepsi sprzedali o 50 procent więcej niż przed rokiem. Wszystko przez to, że od stycznia do końca marca można było odliczać VAT od samochodów z kratką.
Zdjęć: 1  

Kosiarz kosiarek »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie pol
Policjanci z Paczkowa ustalili 22 – latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy. Mężczyzna skradł dwie kosiarki spalinowe o wartości 1000 zł.
Zdjęć: 1  

Inwestuj w Nysie – czas przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie um
Seminarium „Inwestycje w Podstrefie Nysa - Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK szansą dla rozwoju gospodarczego Nysy” odbyło się w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 2  

Wolontariusze z Niemiec z wizytą w Nysie »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie Alicja Papis
W Nysie gościliśmy ponad 20 osobową grupę wolontariuszy z Münster (Niemcy) koło partnerskiego miasta Lüdinghausen. Młodzież przyjechała do Polski w ramach praktyki zawodowej.
Zdjęć: 1  

Nyska PWSZ po audicie »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa została poddana auditowi. Celem kontroli było potwierdzenie, że wdrożony w PWSZ w Nysie System Zarządzania Jakością spełnia wymagania Normy ISO 9001:2009.

Nowy zakład powstanie w Nysie »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie um
Trwają prace projektowe nad budową nowej wytwórni betonu, która ma niebawem powstać w Nysie przy ul. Dubois w sąsiedztwie nyskiej podstrefy ekonomicznej. Wytwórnia działać będzie pod marką JD Beton.
Zdjęć: 1  

Superenergooszczędny budynek SP 3 »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie um
Trwa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Zadanie obejmuje m.in.: wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pomp ciepła, wymianę stropodachu z ociepleniem, okien oraz ocieplenie ścian.
Zdjęć: 3  

Czysta sucha fosa »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie um
W ramach ćwiczeń mających na celu usprawnienie koordynacji w działaniu ratowniczym dla jednostek OSP gminy Nysa, strażacy zakończyli oczyszczanie fortyfikacji od ul. Orląt Lwowskich do Koziej Bramy.
Zdjęć: 11  

Rada Miejska zatwierdziła podział dodatkowych funduszy na inwestycje  »
Tekst opublikowany 2014-04-05, opracowanie um
Pół miliona złotych dotacji na budowę chodników przy drogach powiatowych, pieniądze na zjazd z ul. Dubois dla działkowców, oświetlenie boiska w Kopernikach, miejsce do ćwiczeń dla młodzieży, to niektóre z zadań, na jakie Rada Miejska przeznaczyła fundusze z wolnych środków za 2013 r.
Zdjęć: 12  

Seniorzy poznają „cyfrowy świat” »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie um
W ramach projektu pod hasłem „Seniorze nie bój się urzędu” Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans zorganizowali spotkanie z przedstawicielem ZUS w zakresie wykorzystania Platformy Usług Elektronicznych PUE.
Zdjęć: 7  

XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie ZSiPO im. Emila Godlewskiego
W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego w Nysie odbyła się debata na temat ,,Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?”.
Zdjęć: 13  

Trudna walka z barszczem »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie um
Gmina Nysa podpisała umowę na niszczenie roślin inwazyjnych (Barszcz Sosnowskiego i rdestowce) z wyznaczonych terenów będących własnością Gminy Nysa. Walka z roślinami trwać będzie do 30 października 2014r. Gmina Nysa na ten cel przeznaczyła 18 500 zł.
Zdjęć: 4  

Wieczór Kultury Włoskiej zachwycił publiczność »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie dr Bożena Węcka
W Nyskim Domu Kultury odbył się Wieczór Kultury Włoskiej, wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz rokrocznie organizowanych imprez.
Zdjęć: 28  

Debata w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków  »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie Oprac. Ada Bryś i Agnieszka Poparda
W Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie odbyła się debata na temat „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, czyli jak młodzi ludzie mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wpływać na swoją przyszłość aktywnie uczestnicząc w wyborach”.
Zdjęć: 7  

Seniorzy Seniorom w NDK »
Tekst opublikowany 2014-04-04, opracowanie um
Na deskach Nyskiego Domu Kultury, nyscy seniorzy mogli podziwiać występy swoich rówieśników. W imprezie pod nazwą „ Seniorzy seniorom” zaprezentowały się grupy i zespoły senioralne działające m.in. przy NDK i Dziennym Domu Pobytu.
Zdjęć: 17  

Pudełko na jesień życia  »
Tekst opublikowany 2014-04-01, opracowanie um
„Pudełko na jesień życia” ma ułatwić pracę służbom ratunkowym przy udzielaniu pomocy medycznej oraz zapewnić szybki kontakt z najbliższymi seniora.

Dzisiaj
Wtorek 18 czerwca 2024
Imieniny
Elżbiety, Marka, Pauli

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl