Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Kradzież samochodu z warsztatu – co powinien zrobić mechanik?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Mechanik przyjmujący samochód do warsztatu bierze na siebie odpowiedzialność za pojazd należący do klienta. Klient oczekuje, że auto wróci do niego w pełni sprawne, a mechanik, że naprawa przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji. Niekiedy dochodzi jednak do nieprzewidzianych zdarzeń, które sprawiają, że samochód trafia do klient z opóźnieniem bądź w ogóle. Najbardziej nieprzyjemną z takich sytuacji jest kradzież auta z warsztatu.
Kradzież samochodu z warsztatu – co powinien zrobić mechanik?

Wina za kradzież

 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy winę za kradzież samochodu z warsztatu ponosi klient, czy mechanik. Zwykle do kradzieży dochodzi, gdy auto jest już sprawne bądź gdy awaria nie wiązała się z niemożnością uruchomienia silnika samochodu. Klient może oskarżać mechanika o przyczynienie się do kradzieży poprzez nieodpowiednie zabezpieczenie warsztatu, np. poprzez brak założenia monitoringu czy pozostawienie auta na placu przed warsztatem. Mechanik może natomiast stwierdzić, że klient nie założył w samochodzie alarmu bądź nie poinformował o uszkodzeniu zamka w drzwiach. Nie da się określić, która ze stron ma rację, gdyż żadna z nich świadomie nie przyczynia się do kradzieży konkretnego pojazdu.

 

Przyjęło się jednak, że to mechanik powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za kradzież. Dzieje się tak, gdyż klient powierza mu swoje mienie, wierząc, że fachowiec odpowiednio o nie zadba. Choć często mechanik zadba o założenie monitoringu i alarmu, to nie ma większego wpływu na poczynania złodzieja. Doświadczeni złodzieje samochodów radzą sobie z zabezpieczeniami, przez co bez trudu kradną każdy model, który chcą zdobyć. Mechanicy coraz częściej sięgają więc po traders insurance.

 

Ubezpieczenie od kradzieży

Polisa traders insurance zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży pojazdu z warsztatu samochodowego. Mechanicy kupują tego typu ubezpieczenie, gdyż wiedzą, że w ten sposób chronią się nie tylko przed kosztami związanymi z pokryciem szkód klienta, ale również przed złą opinią, jaką mogą zdobyć w związku z kradzieżą. Internet jest źródłem informacji o większości fachowców, przez co niezadowolony klient może szybko wystawić mechanikowi niepochlebną opinię. Jeśli mechanik wypłaci właścicielowi skradzionego auta zadośćuczynienie, z pewnością zwiększy się szansa, że klient przestanie obwiniać za przykrą sytuację mechanika. Koszt opłacenia składki ubezpieczeniowej jest niewysoką ceną za uchronienie się przed utratą reputacji i zaufania klientów.


MRo © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 22 lipca 2024
Imieniny
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl