Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Pasjonujący finisz biegu tylko dla kobiet

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
113 pań ukończyło dzisiejszy Fischer My Style Bieg tylko dla Kobiet na 7 kilometrów w Jakuszycach. Zwyciężyła Czeszka Alena Jindriskova.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Pasjonujący finisz biegu tylko dla kobiet
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

- Wszystko wyszło perfekcyjnie! - cieszyła się na mecie Alena Jindriskova. Prowadziła prawie cały czas, ale na finiszu zbliżyła się do niej ambitnie walcząca Daria Deja. Po pasjonującym finiszu wygrała minimalnie Alena. Daria długo dochodziła do siebie leżąc na śniegu tuż za metą.

Fantastycznie pobiegła trenerka młodych biathlonistów Joanna Badacz, która zajęła trzecie miejsce.

Zwyciężczyniami były jednak wszystkie uczestniczki biegu. Zdecydowana większość z nich to zupełne amatorki, które nigdy nie uprawiały wyczynowo biegów narciarskich.

Kinga Sładczyk oceniła, że bieg wyłącznie w kobiecym gronie jest lepszy, niż razem z mężczyznami. - Jest równiej - tłumaczyła.

Ewa Szmel i Ewa Hofman - świetne biegaczki, obie dziś w pierwszej dziesiątce, narzekały na smarowanie. - Zajechałam się - przyznała za metą pierwsza z nich.

Bieg rozegrany został w świetnych warunkach śniegowych, na trasie na Polanie Jakuszyckiej i w pobliskim lesie. Zawodniczki trzy razy pokonały pętlę długości ponad dwóch kilometrów.

Organizatorem było Stowarzyszenie Bieg Piastów ze wsparciem sponsorów. To były pierwsze zawody narciarskie SBP w tym sezonie zimowym. Frekwencja była znacznie wyższa, niż w biegu kobiet przed rokiem (ukończyło go o 20 pań mniej).

W następny weekend kolejne zawody na Polanie Jakuszyckiej: dwa biegi cyklu Fischer Cup Biegaj z nami 3-6-9 i jeden Enervit Classic 5-10-15.