Łącznie w III Biegu ulicznym „Szlakiem zabytków Nysy” udział wzięło 278 uczestników.
Bieg główny:
2000 m – 71 zawodników
4000 m – 87 zawodników
Biegi towarzyszące:
Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych – 120 uczestników.
Podczas biegu głównego na 4000 m ustanowiony został nowy rekord trasy:
• w kategorii mężczyzn - Pan Piotr Piotrowski – z czasem 00:13:46 s, który pobił swój własny rekord z roku ubiegłego.
Najstarszą uczestniczką biegu była Pani Urszula Motylska, najstarszym zawodnikiem Pan Lech Kotliński.
Zawody uświetnił pokaz mażoretek prowadzony przez panią Izabelę Grzybowską oraz występy wokalne młodzieży ze „Studia Piosenki” prowadzonego przez pana Dariusza Orłowskiego.
W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli:
Kobiety:
I miejsce – Izabela Stanulewicz – czas 0:20:04
II miejsce – Joanna Batóg – czas 0:20:37
III miejsce – Aleksandra Kowalewska – czas 0:20:39
Mężczyźni:
I miejsce – Piotr Piotrowski – czas 00:13:46 s
II miejsce – Kamil Dąbek – czas 0:15:41 s
III miejsce – Robert Figura – czas 0:15:53
WYNIKI
Bieg uliczny odbył się na dwóch dystansach: 2 km dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz na 4 km dla pozostałych kategorii wiekowych. Bieg odbył się w następujących kategoriach:
1. Gimnazja – dziewczęta i chłopcy
2. Od 17 do 25 lat – kobiety i mężczyźni
3. Od 26 do 39 lat – kobiety i mężczyźni
4. Od 40 do 55 lat – kobiety i mężczyźni
5. Od 56 do 65 lat – kobiety i mężczyźni
6. Powyżej 65 lat – kobiety i mężczyźni
GIMNAZJA – 2000 m
Dziewczęta
I miejsce – Magdalena Gajda – czas 0.11,17 s
II miejsce – Agata Strama – czas 0.13,00 s
III miejsce – Katarzyna Paterek – 0.13,15 s
Chłopcy
I miejsce – Tomasz Szymków – czas 0.09,27 s
II miejsce – Radosław Lis – czas 0.09,37 s
III miejsce – Dawid Błachut – czas 0.10,00 s
KATEGORIA 17 – 25 lat
Kobiety
I miejsce – Joanna Batóg – czas 0.20,37 s
II miejsce – Aleksandra Kowalewska – czas 0.20,39 s
III miejsce –Ewelina Bajcar – czas 0.20,48 s
Mężczyźni
I miejsce – Piotr Piotrowski – czas 0.13,46 s
II miejsce – Kamil Dąbek – czas 0.15,41 s
III miejsce – Dominik Lis – czas 0.16,00 s
KATEGORIA 26 - 39 lat
Kobiety
I miejsce – Izabela Stanulewicz – czas 0.20,04 s
II miejsce – Agnieszka Wróbel – czas 0.20,41 s
III miejsce – Dorota Kulpa – czas 0.20,51 s
Mężczyźni
I miejsce – Robert Figura – czas 0.0.15,53 s
II miejsce – Bartosz Gonera – czas 0.16,16 s
III miejsce – Nicolas Dermine – czas 0.16,44 s
KATEGORIA 40 - 55 lat
Kobiety
I miejsce – Anna Żukowska – czas 0.21,24 s
II miejsce – Emilia Dudek – czas 0.22,34 s
III miejsce – Jolanta Sajek – Stadnik – czas 0.23,26 s
Mężczyźni
I miejsce – Robert Tarnowski – czas 0.17,01 s
II miejsce – Artur Kulpa – 0.18,16 s
III miejsce – Tomasz Kruk – czas 0.18,21 s
KATEGORIA 56 – 65 lat
Kobiety
I miejsce – Katarzyna Gwiazdoń – czas 0.26,08 s
II miejsce – Urszula Motylska – czas0.29,57 s
Mężczyźni
I miejsce – Sanjaya Jaraszek – czas 0.17,06 s
II miejsce – Marian Jakubowski – czas 0.17,42 s
III miejsce –Czesław Dysiewicz – czas 0.19,56 s
KATEGORIA powyżej 65 lat
Mężczyźni
I miejsce – Lech Kotliński – czas 0.30,43 s
Wyniki biegów przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych:
BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW NA 50 m
Dziewczynki
I miejsce – Roksana Kurzeja – czas 15,90 s
II miejsce – Martyna Droździk – czas 16,71 s
III miejsce – Alicja Rękas – czas 17,98 s
Chłopcy
I miejsce – Wojciech Kołodziej – czas 11,67 s
II miejsce – Marcin Schucki – czas 11,89 s
III miejsce – Oliwier Blacharczyk – czas 12,81 s
BIEG UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY I – II NA 100 m
Dziewczynki
I miejsce – Hanna Kamiennik – czas 18,64 s
II miejsce – Małgorzata Paterek – czas 18,95 s
III miejsce – Justyna Kurowska – 18,96 s
Chłopcy
I miejsce – Franciszek Kołodziej – czas 17,30 s
II miejsce – Kuba Olejniczak – czas 17,67 s
III miejsce – Adam Rydlewski – 18,02 s
BIEG UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY III – IV NA 200 m
Dziewczynki
I miejsce – Ivana Liber – czas 36,28 s
II miejsce – Amelia Krysiak – czas 37,54 s
III miejsce – Amelia Rejmoniak – czas 39,16 s
Chłopcy
I miejsce – Dominik Rydlewski – czas 33,94 s
II miejsce – Adam Tarnowski – czas 34,34 s
III miejsce – Kuba Stanisławczuk – 37,00 s
BIEG UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY V - VI NA 400 m
Dziewczynki
I miejsce – Aleksandra Strąk – czas 1.14,67 s
II miejsce – Barbara Chwalenia – czas 1.17,67 s
III miejsce – Aleksandra Janusz – czas 1.18,26 s
Chłopcy
I miejsce – Gracjan Figura – 1.01,65 s
II miejsce – Dominik Węgrzynowski – 1.11,14 s
III miejsce – Maciej Wójcik – czas 1.14,66 s
SZTAFETA RODZINNA „JA – PRZEDSZKOLAK, MAMA I TATO”
50m x 100m x 250m
I miejsce – Martyna, Magdalena, Paweł Droździk – czas 1.44,00 s
Roksana, Sławek, Marcel Kurzeja – czas – 1.44,00 s
SZTAFETA RODZINNA „JA – UCZEŃ, MAMA I TATO”
100m x 100m x 200m
I miejsce – Gracjan, Ewelina, Robert Figura – czas 1.00,68 s
II miejsce – Karol, Agnieszka, Wojciech Grubiak – czas 1.08,10 s
III miejsce – Aleksandra, Katarzyna, Maciej Janusz – czas 1.10,80 s
BIEG UCZNIÓW SZKÓŁ PODTSAWOWYCH NA 800 M – „OPEN”
Dziewczynki
I miejsce – Natalia Bentka – czas 2.55,66 s
II miejsce – Katarzyna Ostrowska – czas 3.00,18 s
III miejsce – Karolina Szelwach – 3.06,20 s
Chłopcy
I miejsce – Maciej Ryszewski – 2.43,65 s
II miejsce – Piotr Dżendżera – czas 2.56,45 s
III miejsce – Adam Tarnowski – 2.57, 04 s