Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nyscy biegacze na III miejscu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Grupa biegaczy z Nysy już po raz szósty wzięła udział w maratońskim biegu sztafetowym EKIDEN 2014, organizowanym w naszym partnerskim mieście Taverny we Francji.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Ekiden – to bieg na dystansie 21 km 100 m, w czteroosobowej sztafecie. Bieg był organizowany już po raz dwunasty, a do jego udziału zgłosiło się 69 drużyn z kilkunastu krajów.

Reprezentacja Nysy pobiegła w składzie: Paweł Droździk, Paweł Opałka, Beata Stachura, Kolanko Sylwia, Barska Jolanta, Pędzik Renata. Drużyna z Nysy zajęła w generalnej klasyfikacji 22 miejsce, natomiast w klasyfikacji sztafet mieszanych zajęła medalową 3 pozycję.

Na podium w sztafetach mieszanych stanęła francuska sztafeta Power Rangers, II miejsce zajęła czeska drużyna z Sedlcan.

Udział drużyny z Nysy w sztafetowym biegu ulicznym był okazją do spotkania burmistrz Nysy Jolanty Barskiej z nową wybraną w tegorocznych wyborach burmistrz miasta Taverny Florance Portelli. Podczas spotkania burmistrz Nysy przedstawiła dotychczasową współpracę Nysy i Taverny oraz zadeklarowały chęć rozwijania partnerskich stosunków. W spotkaniu uczestniczył również Alain Berger - zastępca burmistrz odpowiedzialny za współpracę międzynarodową.