Do zawodów zgłosiło się 95 dzieci i młodzieży, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: bieg na 50 m, 100 m oraz 400 m, tor przeszkód dla przedszkolaków oraz rzut piłeczką palantową.
Najmłodsi dzielnie walczyli o zwycięstwo przy niewielkiej pomocy swoich rodziców.
W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:
PRZEDSZKOLAKI
Tor przeszkód dziewcząt
I miejsce – Weronika Duda – czas 24,66 s
II miejsce – Martha Herman – czas 24,85 s
III miejsce – Oliwia Leśny – czas 27,54 s
Tor przeszkód chłopców
I miejsce – Patryk Antkowicz – czas 22,19 s
II miejsce – Oskar Dudek – czas 22,50 s
III miejsce – Mateusz Sosulski – czas 24,28 s
Bieg na 50 m dziewcząt
I miejsce – Martha Herman – czas 11,87 s
II miejsce – Weronika Duda – czas 12,10 s
III miejsce – Natalia Soloch – czas 12,50 s
Bieg na 50 m chłopców
I miejsce – Sebastian Smoter – czas 11,19 s
II miejsce – Oskar Dudek – czas 11,25 s
III miejsce – Mateusz Sosulski – czas 11,32 s
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – II
Bieg na 100 m dziewcząt
I miejsce – Zuzia Król – czas 19,00 s
II miejsce – Wiktoria Dykta – czas 21,50 s
III miejsce – Ula Kocierz – czas 23,06 s
Bieg na 100 m chłopców
I miejsce – Mikołaj Antczak – czas 18,37 s
II miejsce – Jakub Olejniczak – czas 18,68 s
III miejsce – Mariusz Wajskopf – czas 19,59 s
Rzut piłeczką palantową dziewcząt
I miejsce – Zuzia Król – 9,40 m
II miejsce – Wiktoria Dykta – 6,90 m
III miejsce – Paulina Bagrowska – 6,10 m
Rzut piłeczką palantową chłopców
I miejsce – Mikołaj Antczak – 21,20 m
II miejsce – Jakub Olejniczak – 18,50 m
III miejsce – Michał Antczak – 18,00 m
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. III – IV
Bieg na 100 m dziewcząt
I miejsce – Ola Janusz – czas 16,63 s
II miejsce – Martyna Szelwach – czas 16,85 s
III miejsce – Karolina Szelwach – czas 17,50 s
Bieg na 100 m chłopców
I miejsce – Dominik Rydlewski – czas 16,72 s
II miejsce – Daniel Hund – czas 16,91 s
III miejsce – Wiktor Pliś – czas 17,66s
Rzut piłeczką palantową dziewcząt
I miejsce – Agnieszka Dudek – 23,70 m
II miejsce – Milena Tarasek – 23,30 m
III miejsce – Ola Janusz – 20,40 m
Rzut piłeczką palantową chłopców
I miejsce – Daniel Hund – 37,30 m
II miejsce – Filip Leja – 26,80 m
III miejsce ex aequo – Paweł Skowron, Dominik Rydlewski – 24,90 m
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. V - VI
Bieg na 100 m dziewcząt
I miejsce – Maria Szuster – czas 15,69 s
II miejsce – Natalia Łęska – czas 16,13 s
III miejsce – Iza Klimczak – czas 16,19 s
Bieg na 100 m chłopców
I miejsce – Jakub Oleksy – czas 16,41 s
II miejsce – Adam Matysiok – czas 18,15 s
III miejsce – Jarosław Bała – czas 21,31 s
Rzut piłeczką palantową dziewcząt
I miejsce – Maria Szuster – 35,00 m
II miejsce ex aequo – Natalia Łęska – 25,80 m
III miejsce – Wiktoria Bagrowska – 24,20 m
Rzut piłeczką palantową chłopców
I miejsce – Adam Matysiok – 29,90 m
II miejsce – Paweł Kocierz – 23,90 m
III miejsce – Jakub Oleksy – 19,10 m
SZKOŁA GIMNAZJALNA
Bieg na 400 m dziewcząt - OPEN
I miejsce – Maria Szuster – czas 1.18,19 s
II miejsce – Iza Klimczak – czas 1.18,22 s
III miejsce – Małgorzata Kocierz – czas 1.18,31 s
Bieg na 400 m chłopców - OPEN
I miejsce ex aequo – Mateusz Jemielewski, Tomasz Styrcz – czas 1.13,84 s
II miejsce – Patryk Sobów – czas 1.13,88 s
III miejsce – Jakub Kurowski – czas 1.13,97
Rzut piłeczką palantową dziewcząt
I miejsce – Gabriela Klimczak – 30,70 m
II miejsce – Julia Dudek – 28,40 m
III miejsce – Agata Strama – 25,50 m
Rzut piłeczką palantową chłopców
I miejsce – Patryk Gerent – 44,10 m
II miejsce – Iwo Żakowski – 43,30 m
III miejsce – Krystian Jemielewski – 41,20 m
Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz słodycze i napoje, które wręczał dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji – Mirosław Aranowicz.
Były to drugie zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych”. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 14 oraz 21 sierpnia.