Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego w Nysie NOR zorganizował singlowy turniej tenisa ziemnego o „Puchar Burmistrz Nysy ”. Startowała rekordowa liczba 26 zawodników.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Z Głuchołaz - Maciej Wojdyła, Paweł Iżycki, Przemysław Kania, Jacek Nietrzeba, z Namysłowa - Dawid Fitoł, z Paczkowa - Dariusz Wąsiak, z Nysy - Mariusz Salamon, Andrzej Trojanowski, Dariusz Hreciński, Adam Fałat, Paweł Fałat, Sebastian Kujda, Sebastian Kujda Junior, Dominik Świerk, Kazimierz Tyczyński, Stanisław Picheta, Grzegorz Born, Szymon Gromuł, Jerzy Małysiak, Krzysztof Pokusa, Jerzy Polakowski, Jacek Ostrowski, Elzbieta Dumańska, Adam Dumański, Rafał Janocha oraz z Hajduk Nyskich - Andrzej Nowak.

Turniej rozegrano systemem pucharowym. Zawodnicy, którzy przegrali w I rundzie wystąpili w turnieju pocieszenia. Turniej pocieszenia rozegrano również systemem pucharowym.

W I półfinale turnieju zasadniczego spotkali się Grzegorz Born z Adamem Dumańskim. Zwyciężył Dumański w setach 6 : 4, 7 : 6.

W II półfinale zagrali Szymon Gromuł z Dawidem Fitoł. Wygrał Fitoł w setach 7 : 6, 6 : 4.

W finale Dawid Fitoł wygrał z Adamem Dumańskim w setach 7 : 5, 7 : 5.

Klasyfikacja końcowa turnieju zasadniczego:

I miejsce – Dawid Fitoł

II miejsce – Adam Dumański

III - IV miejsce – Grzegorz Born, Szymon Gromuł

W turnieju pocieszenia w półfinale spotkały się pary: Jerzy Polakowski z Andrzejem Nowakiem (5:7, 3:6) oraz Rafał Janocha z Stanisławem Pichetą (3:6, 3:6)

W finale zagrali się Andrzej Nowak ze Stanisławem Pichetą. Wygrał Stanisław Picheta w setach 6:3, 6:4.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i statuetki oraz dyplomy.