W imprezie wzięło udział 46 uczestników – 24 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 22 przedszkolaków (w tym 20 osobowa grupa „Słoneczek” z Przedszkola Nr 1 w Nysie).
Przedszkolakom przygotowano gry i zabawy, w których najlepszymi okazali się:
Zbieranie piłeczek tenisowych na czas
I miejsce – Maja Czarnobrewa
II miejsce – Martyna Kasza
III miejsce – Jakub Łuć
Rzut piłeczką o ścianę
I miejsce – Krzyś Ryndak
II miejsce – Maja Czarnobrewa
III miejsce – Krzyś Bajcar / Kamil Janik
Slalom z piłeczką na rakiecie
I miejsce – Maja Czarnobrewa
II miejsce – Adaś Dąbrowski
III miejsce – Madzia Maczuga
W konkurencji „Turlanie piłeczką do celu” najlepszymi okazali się: Tymon Ogonek, Martynka Buława, Mateusz Walczak oraz Tomek Orszak.
Starsze dzieci konkurowały ze sobą w tenisie oraz mini tenisie ziemnym.
TENIS ZIEMNY – grupa I
O zwycięstwo w tej kategorii rywalizowało ze sobą 4 uczestników. Zwycięzcami okazali się:
I miejsce – Zofia Bagrowska – SP 10 Nysa
II miejsce – Michał Małysiak – SP 10 Nysa
III miejsce – Aleksandra Ostrowska – SP 3 Nysa
TENIS ZIEMNY – grupa II
Uczestników w tej kategorii podzielono na 3 grupy ( 3 os., 3 os., 4 os.).
W ostatecznym starciu spotkali się: Krystian Drewniak, Mateusz Zuber oraz Sebastian Kujda, którzy rozegrali mecze „każdy z każdym”.
Drewniak – Zuber – 5:6
Kujda – Zuber – 6:4
Drewniak – Kujda – 6:3
W końcowej klasyfikacji o II miejsce, gdzie S. Kujda i M. Zuber w ogólnej klasyfikacji uzyskali tą samą liczbą punktów i jednakowy wynik różnicy gemów wygranych i przegranych ( -1 ), zadecydowało bezpośrednie spotkanie między tymi zawodnikami, które zwyciężył S. Kujda.
Ostateczne wyniki:
I miejsce – Krystian Drewniak – Gimnazjum Nr 1 Nysa
II miejsce – Sebastian Kujda – SP 1 Nysa
III miejsce – Mateusz Zuber – Gimnazjum Diecezjalne Nysa
MINI TENIS ZIEMNY
Do mini tenisa zgłosiło się 10 uczestników, których podzielono na 2 grupy 5-osobowe. Najlepszymi okazali się:
I miejsce – Kamila Jasińska – ZSP Goświnowice
II miejsce – Piotr Jasiński – ZSP Goświnowice
III miejsce – Tomasz Chudziński – SP 1 Nysa
Wyróżnienie za „fair play” otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1: Jakub Sękowski oraz Sebastian Pędzik.
W zorganizowaniu turnieju pomogli: Państwo Monika i Zenon Chudzińscy oraz Pani Agnieszka Bryś.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundowane przez Urząd Miejski w Nysie oraz Nyski Ośrodek Rekreacji.