Nauczyciele Gimnazjum nr 2 zaangażowani w organizację turnieju przygotowali szereg konkurencji, mających na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, artystycznych, sportowych i twórczych wśród młodzieży, a jednocześnie promujących potrzebę ochrony klimatu, zapobieganie efektowi cieplarnianemu oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
W rozgrywkach wzięli udział uczniowie i uczennice (90 osób) ze szkół podstawowych: Nr 3, Nr 5 i Nr 10.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji zwycięzcą Turnieju o Puchar Błękitnej Planety została Szkoła Podstawowa nr 3.
Tradycyjnie w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, odbyła się Ósma Mała Olimpiada Ekologiczna pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat” .
W Olimpiadzie wzięło udział 22 uczniów i uczennic z 8 szkół podstawowych i 14 uczniów i uczennic z 5 gimnazjów gminy Nysa posiadających szeroką wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Komisja powołana przez organizatora dokonała oceny prac oraz wyłonienia laureatów Ósmej Małej Olimpiady Ekologicznej.
Oto wyniki konkursu :
Szkoły Podstawowe
maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania : 20
Imię i Nazwisko |
Szkoła |
Punkty |
Dawid Rapecki |
SP 5 |
16 |
Szymon Hajduk |
SP 3 |
16 |
Dominika Derka |
PSP Przełęk |
15 |
Mateusz Dziedzic |
SP 10 |
15 |
Kinga Nowak |
ZSP Biała Nyska |
15 |
Krzysztof Tatarczak |
SP 3 |
14 |
Wojciech Lupa |
SP 5 |
14 |
Aleksandra Koczut |
ZSP Niwnica |
14 |
Maria Pięk |
SP 3 |
13 |
Bartosz Chomiński |
ZSP Niwnica |
13 |
Michał Zahuta |
ZSP Niwnica |
13 |
Martyna Iberat |
SP 10 |
13 |
Sonia Szober |
ZSP Biała Nyska |
13 |
Michał Derka |
PSP Przełęk |
13 |
Wojciech Barski |
ZSS w Nysie |
12 |
Adrianna Szober |
ZSP Biała Nyska |
12 |
Magdalena Głowacka |
ZSS w Nysie |
11 |
Anna Pfeifer |
ZSS w Nysie |
10 |
Anna Serba |
PSP Przełęk |
10 |
Paweł Ruciński |
SP 5 |
9 |
Ewa Trubiłowicz |
PSP Domaszkowice |
8 |
Adrian Wajdzik |
SP 10 |
8 |
Szkoły Gimnazjalne
maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania: 20
Imię i Nazwisko |
Szkoła |
Punkty |
Magdalena Tomaszewicz |
Gimnazjum Nr 3, |
17 |
Wiktoria Żyrek |
Gimnazjum Diecezjalne |
16 |
Klaudia Miłkowska |
Gimnazjum Nr 1 |
15 |
Tomasz Szawełło |
Gimnazjum Diecezjalne |
15 |
Filip Jaroszyński |
Gimnazjum Diecezjalne |
14 |
Anna Pietrzyk |
Gimnazjum Nr 2 |
14 |
Monika Sobocińska |
Gimnazjum Nr 1 |
13 |
Marta Simon |
Gimnazjum Sportowe |
13 |
Izabela Przywara |
Gimnazjum Nr 3 |
13 |
Maria Tomaśko |
Gimnazjum Nr 3 |
13 |
Natalia Śliwa |
Gimnazjum Nr 2 |
12 |
Maria Cholewicka |
Gimnazjum Nr 2 |
12 |
Agnieszka Sarkowicz |
Gimnazjum Sportowe |
12 |
Michał Unicki |
Gimnazjum Nr 1 |
11 |
Wręczenie nagród dla laureatów trzech pierwszych miejsc z obu kategorii wiekowych planowane jest na czerwiec. O dokładnej dacie i miejscu wręczenia nagród zainteresowani zostaną poinformowani telefonicznie.