Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Sukcesy w biegach przełajowych

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim2” Nysa zwyciężył w punktacji drużynowej dziewcząt. W punktacji ogólnej klub uplasował się na trzecim miejscu.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sukcesy w biegach przełajowych
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W Korfantowie rozegrano Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych zorganizowane przez Opolski Związek Lekkiej Atletyki, Opolską Federację Sportu, MGOKSiR w Korfantowie, LUKS MGOKSiR Korfantów, Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie. Piękna pogoda i bardzo dobrze przygotowane trasy (tutaj ukłon w stronę organizatora zawodów) sprzyjały rywalizacji na poszczególnych dystansach. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim2” Nysa zwyciężył w punktacji drużynowej dziewcząt. W punktacji ogólnej klub uplasował się na trzecim miejscu. Po zakończeniu rywalizacji odbyła się dekoracja pierwszych szóstek z poszczególnych biegów.

W biegu młodziczek na dystansie 1500 metrów zwyciężyła Sara Tkaczuk( PG1 Nysa ), bieg młodziczek na 1000 metrów wygrała Daria Baranowska( PG2 Nysa ). Bieg dziewczyn ze szkoły podstawowej na 1000 zakończył się zwycięstwem Marty Ligockiej( SP1 Nysa). Warto zaznaczyć w tym miejscu, że to kolejne tytuły Mistrza Województwa tych zawodniczek. 3. miejsce w biegu dziewcząt ze szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów wywalczyła Ala Zaklukiewicz( SP1 Nysa ).

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Ala większość dystansu pokonała w jednym bucie, a mimo to do końca walczyła o końcowy triumf. Wielkie brawa za ambicję! W tym samym biegu wśród dekorowanych znalazła się jeszcze nasza młodsza reprezentantka Martyna Tarnowska( SP1 Nysa ), która zajęła 5. pozycję. Na 6. miejscu bieg juniorek młodszych na 2000 m. ukończyła Iza Żelazna( PG4 Nysa).

Bieg juniorów na dystansie 4000 metrów wygrał Michał Ryszewski( ZSiPO Nysa). 3. miejsce w biegu chłopców ze szkół podstawowych zajął brat Michała – Maciek Ryszewski( SP1 Nysa ). Warto podkreślić, że Maciek rywalizował z kolegami o dwa lata starszymi od siebie.

Wszystkim gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.