Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
SP nr 1 Mistrzem Województwa!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W ośrodku Anpol w Starym Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych powiat nyski reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, wicemistrzynie województwa z poprzedniego roku szkolnego.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.SP nr 1 Mistrzem Województwa!
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Tym razem zespół z Nysy nie pozostawił złudzeń koleżankom z pozostałych powiatów, prowadząc od startu do mety, zwyciężył z dużą przewagą, uzyskując czas 23:40. Nysianki znacznie poprawiły wynik z poprzedniego roku, kiedy to trasę biegu pokonały w czasie 25:01.

10 dni wczesniej, we wtorek, 9 października 2012 roku w Lasocicach rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach szkół podstawowych wystartowały 4 reprezentantki SP 1. Na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Baranowska, która wyraźnie pokonała swoje rywalki w biegu klas szóstych. Daria uzyskała tym samym tytuł Mistrza Województwa. Wielkie gratulacje! Znakomitą, 5 pozycję w biegu klas piątych i młodszych, wywalczyła Ala Zaklukiewicz, na 8 miejscu rywalizację ukończyła koleżanka Ali- Marta Ligocka. Bardzo dobre 18 miejsce zajęła Magda Dubicka.

Mistrzowski tytuł w kategorii dziewcząt z rocznika 1999 wybiegała nasza absolwentka – Sara Tkaczuk aktualnie uczennica Gimnazjum nr 1. Jest to już 3 złoty medal Sary wywalczony na zawodach finałowych w Lasocicach. 5 miejsce w tym samym biegu zajęła Agata Wajdzik ( Gimnazjum nr 1 ). Na 9 pozycji swój bieg ukończyła Iza Żelazna( Gimnazjum nr 4 ) w biegu dziewcząt urodzonych w roku 1998.

Wszystkie wyżej wymienione dziewczyny trenują w jednej, prowadzonej w Szkole Podstawowej nr1 grupie i są związane z klubem MUKS"Gim2" Nysa. Gratuluję znakomitego wystepu i życzę powodzenia w kolejnch zawodach.

Mistrzostwo województwa dla szkoły z Nysy wywalczyła zawodniczka Juvenii Głuchołazy - Ania Szymkowicz ( Gimnazjum Diecezjalne ). Gratulacje!