Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Przebudzenie Polonii i Sparty

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Polonia Nysa i Sparta Paczków przełamały wreszcie złą passę. Pech Czarnych Otmuchów. Rusocin ciuła punkty. Liderzy A klasy tracą punkty.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

IV liga. Polonia Nysa po dwóch kolejnych porażkach przywiozła komplet punktów z Olesna, wygrywając z tamtejszym OKS 3-2(2-1). Pierwsza bramkę dla polonistów zdobył wreszcie Paweł Lepak, który jednak nie może odzyskać formy z wiosny. Dwa następne gole były autorstwa Rafała Krasowskiego. Sparta Paczków strzeliła w Ligocie Turawskiej aż 5 bramek i mimo tego tylko zremisowała to spotkanie 5-5 (1-1). Jeszcze pięć minut przed końcem meczu spartanie prowadzili 5-3, lecz rzut karny pochopnie przyznany gospodarzom, a przede wszystkim, jeszcze bardziej dyskusyjny korner w ostatniej minucie spotkania sprawił, że miejscowi uratowali remis. Gole dla Sparty zdobywali: Dawid Bednarz – 2, Łukasz Krótkiewicz, Sebastian Wiśniewski i Krzysztof Niziołek. Sportowy pech nie ominął też w Łubianach Czarnych Otmuchów, którzy decydującą o porażce 2-3 (2-0) ze Śląskiem stracili w ostatniej minucie z rzutu wolnego. Trener Marek Byrski jednak nie wini za tę porażkę arbitrów, tylko swoich napastników, którzy do przerwy seryjnie marnowali świetne okazje bramkowe i zamiast co najmniej czterech goli zdobyli dwa, po strzałach Tomasza Raka i Macieja Rychlika. Po sześciu kolejkach Polonia zajmuje IX miejsce (9 pkt. bramki: 10-15), Czarni – X (6 pkt., bramki:11-19) a Sparta XI (5 pkt., bramki: 12-20).

V liga. Trzy nyskie drużyny występujące w V lidze, spisują się w niej kiepsko i okupują dół tabeli. Największą nadzieję na poprawę tej lokaty mają piłkarze z Rusocina, którzy po fatalnym starcie w trzech ostatnich meczach ugrała 5 punktów (1-1 z Unią Krapkowice, 1-0 z LZS Kałków i 1-1 z Unią Głuchołazy). W ostatniej kolejce fatalnie grał LZS Kałków, który w Krapkowicach został rozgromiony 1-5 przez tamtejsza Unię. Najgorzej spisuje się zamykająca tabelę Unia Głuchołazy. Uniści w sześciu spotkaniach ponieśli cztery porażki, a zremisowali zaledwie dwa mecze.

A klasa. W szóstej kolejce pierwsze punkty stracili liderzy: Atom Goświnowice/Grądy i LZS Niwnica/ Konradowa. Atom zremisował 2-2 w Jasienicy z Kastorem, a LZS u siebie 1-1 z Agfą Prusinowice. Oba te zespoły, z dorobkiem po 16 punktów, nadal jednak przewodzą w tabeli, wyprzedzając o trzy „oczka” Sudety Burgrabice i o 4 Kastora z Jasienicy G. Odnotować należy pierwsze punkty zdobyte przez LKS Biała Nyska, w wysoko 6-1 wygranym meczu z beniaminkiem LZS Łukowice Brzeskie oraz pierwszą wygraną LZS Buków (1-0) z Polonią Przylesie. Na razie wymogom A klasy nie może sprostać zamykający beniaminek – LZS Meszno, który ugrał zaledwie 1 punkcik.