Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zawody gimnastyczne kobiet i mężczyzn w ramach XVII OOM odbyły się w dniach 28.04 – 01.05.2011 r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Tym razem nyscy gimnastycy reprezentujący nasze województwo wywalczyli 5 medali i brali udział aż w 20. ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach, co dało 77,5 punktów dla województwa opolskiego, 5. miejsce w punktacji województw i 4. w punktacji klubowej.

Złoty medal w klasie III w finale ćwiczeń wolnych zdobyła Rozalia Wolska, uczestniczyła ona również w finale skoku przez stół gimnastyczny zajmując 8. miejsce. Drugi złoty medal w finale skoku przez stół gimnastyczny, również w klasie III zdobył Karol Kuglarz, który zajął także 5. miejsce w finale ćwiczeń wolnych.

Patryk Pyrz w klasie II zdobył dwa srebrne medale: w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach, uplasował się także na 7 m. w finale ćwiczeń na kółkach. Medal brązowy w finale ćwiczeń na poręczach w klasie III zdobyła Wiktoria Lisowiec, a jej koleżanka Hanna Barska, choć ukończyła zawody bez medalu, ale zajęła bardzo dobre 6. miejsce w wieloboju, była ósma w finale na poręczach i szósta w finale na równoważni.

Był to udany start naszych gimnastyków w porównaniu z rokiem ubiegłym. W finałach na poszczególnych przyrządach punktowane miejsca zajęli również :

- Aneta Dmytrów : 8. miejsce w finale ćwiczeń na równoważni

Dla naszego województwa punktowali także: Magdalena Rosińska, Izabella Słowikowska, Oktawia Fułat

Trenerami zawodników są : Dariusz Dobryń, Michał Paluch, Grzegorz Trela, a zawodniczek : Maria Ratyńska – Bury, Aleksandra Król – Kassan, Agnieszka Arczyńska i Adam Łabutin. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.