Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Drugie miejsce Gim 2 w biegach przełajowych

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W sobotę 19 marca w Głogówku rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Biegach Przełajowych połączone z eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nysa reprezentowana była przez dwa kluby MUKS „Gim 2” Nysa oraz MKS Ekonomik. Dwa czołowe miejsca w tych zawodach zajęły kluby z Opolszczyzny. Za LUKS Podium Kup uplasował się klub MUKS „Gim2” Nysa .
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Drugie miejsce Gim 2 w biegach przełajowych
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Mistrzynią Makroregionu Śląskiego została Joanna Mormul (MUKS GIM 2 Nysa), która w biegu młodzików na 2500 metrów nie pozostawiła żadnych szans rywalką na zwycięstwo. Brązowy medal wywalczył Radosław Stanisławski (MUKS GIM 2 Nysa) w biegu młodzików na 3000 metrów. 8 miejsce w biegu młodzików na 3000 metrów zajął Michał Ryszewski. Wśród zawodników punktujących dla GIM 2 znaleźli się również:

Martyna Dysiewicz, Patrycja Nastasowska, Magda Śliwińska w biegu młodziczek na 1500 metrów oraz Aleksander Kupczak i Jacek Szkliniarz w biegu młodzików na 2000 metrów.

Podczas mistrzostw rozegrane zostały eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych, która odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy. Awans do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z naszego powiatu wywalczyli następujący zawodnicy: Muzyka Mariusz i Krzysztof Sarkowicz (MUKS Gim 2 Nysa), Wróbel Patryk, Maciejczyk Przemysław (MULKS Juvenia Głuchołazy) oraz Posid Paulina, Bułka Bartłomiej (LUKS MGOSiR Korfantów).

W ramach mistrzostw śląska rozegrane zostały biegi dla najmłodszych biegaczy (szkoły podstawowe), w których reprezentanci naszego regionu dzielnie walczyli z zawodnikami z województwa śląskiego. Pierwsze miejsce w biegu na 1000 m wywalczył Kijaszek Dawid (Juvenia Głuchołazy), 4 miejsce w biegu dziewcząt zajęła Sara Tkaczuk

(MUKS Gim 2 Nysa) , która przegrała jedynie ze starszymi od siebie koleżankami z województwa śląskiego.

Do sukcesu Nyskiego klubu MUKS Gim 2 Nysa przyczynili się również pozostali reprezentanci dzielnie walcząc o jak najwyższy lokaty w swoich biegach (Marlena Szczepańska, Daria Baranowska, Natalia Kwaśnik - wszystkie IV klasa w biegu dziewcząt szkół podstawowych, Wojciech Tasarek, Dawid Iwanicki, Waldek Słabecki w biegu młodzików na 2000 metrów i Daniel Niemiec w biegu juniorów młodszych na 5000 metrów).

Bardzo cieszy fakt, że w Gim 2 pojawiła się kolejna grupa młodzieży, która ma szanse nawiązać do tradycji najlepszych naszych reprezentantów takich jak Kamil Kędzierski, Krzysztof Janik, Paweł Matner, Arkadiusz Turowski, którzy jako jedyni w ostatnim dziesięcioleciu zdobywali medale Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce dla naszego miasta.

Wyniki naszych młodych lekkoatletów to przede wszystkim wspaniała współpraca między trenerami z Nyskich szkół Jacek Ryszewski(SP 1 Nysa) Barbara Kołodziej (Gimnazjum nr 3 w Nysie) oraz Tomasz Kołodziej (Gimnazjum nr 2 w Nysie).

Serdecznie Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, czekając na wiadomości z Mistrzostw Województw Opolskiego w Biegach Przełajowych, które odbędą się 26 marca w Głogówku.