Frekwencja wyniosła 40,39 %
WYBORY BURMISTRZA NYSY
Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1) ARCZYŃSKI Stanisław Wiesław zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY SLD - 567
2) BARSKA Jolanta Danuta zgłoszony przez KWW JOLANTY BARSKIEJ - 8 721
3) BUCZKOWSKI Stanisław Witold zgłoszony przez KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" - 433
4) CHWALENIA Jacek Krzysztof zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 900
5) KORZEKWA Zbigniew Roman zgłoszony przez KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 317
6) LINIEWSKI Piotr Janusz zgłoszony przez KWW PIOTRA LINIEWSKIEGO - 666
7) PILC Jarosław Stanisław zgłoszony przez KW SILNA NYSA 1 055
8) SUSKI Jacek Antoni zgłoszony przez KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP - 1 207
9) SZLEMPO Zbigniew Antoni zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY "LIGA NYSKA" - 5 055
10) ZENOWICZ Piotr zgłoszony przez KW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE – 384
W związku z tym, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów do wyboru w ponownym głosowaniu zostali dopuszczeni dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:
1. BARSKA Jolanta Danuta zgłoszona przez KWW JOLANTYBARSKIEJ
2. SZLEMPO Zbigniew Antoni zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY "LIGA NYSKA"
Wybory do Rady Miejskiej w Nysie
Warunek uzyskania co najmniej 5% głosów ważnych spełniły i w związku z tym prawo do uczestniczenia w podziale mandatów w okręgach uzyskały listy następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD 1 884
2) lista nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 720
3) lista nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 3 143
4) lista nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 936
5) lista nr 15 KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002" 1 794
6) lista nr 19 KW LIGA NYSKA 3 254
7) lista nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ 3 508
Wobec niespełnienia warunku wskazanego w pkt 3 prawa do uczestniczenia w podziale mandatów w okręgach nie uzyskały listy następujących komitetów wyborczych:
1) lista nr 16 KW SILNA NYSA 676
2) lista nr 17 KW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE 436
3) lista nr 18 KWW PIOTRA LINIEWSKIEGO 303
Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 6 mandatów.
Radnymi zostali wybrani:
1) BARSKA Jolanta Danuta z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ
2) JELEŃ Dariusz z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
3) SMAGOŃ Janusz Marek z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
4) SORDYL Teresa z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ
5) TOKARZ Wiesław Eugeniusz z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD
6) WĄSOWICZ-HOŁOTA Danuta Anna z listy nr 19 KW LIGA NYSKA
Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 7 mandatów.
Radnymi zostali wybrani:
1) KAMIENIK Feliks Leonard
z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
2) MIZA Stanisława
z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ
3) NAKONIECZNY Paweł Jerzy
z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
4) SAMBORSKI Grzegorz
z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
5) SATORA Jan
z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD
6) SMOTER Piotr
z listy nr 19 KW LIGA NYSKA
7) SZLEMPO Zbigniew Antoni
z listy nr 19 KW LIGA NYSKA
Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 5 mandatów.
Radnymi zostali wybrani:
1) ARCZYŃSKI Stanisław Wiesław
z listy nr 1 KOMITET WYBORCZY SLD
2) DZIADUŚ Przemysław Piotr
z listy nr 5 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
3) MILLER Rajmund Tadeusz
z listy nr 4 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
4) PASIEKA Danuta
z listy nr 19 KW LIGA NYSKA
5) STASZKÓW Kazimierz Andrzej z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ
Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 5 mandatów.
Radnymi zostali wybrani:
1) KANONOWICZ Jan
z listy nr 20 KWW JOLANTY BARSKIEJ
2) LITWIN Janusz
z listy nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
3) TORUŃSKI Krzysztof
z listy nr 2 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
4) WAJDZIK Ryszard
z listy nr 19 KW LIGA NYSKA
5) WIECZOREK Adam Kazimierz z listy nr 15 KW "FORUM SAMORZĄDOWE 2002"
Protokół z wyborów do Rady Miejskiej w Nysie oraz zestawienia z 4 okręgów wyborczych w załączeniu.