Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat nyski
Zacięte derby

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nerwowa końcówka derbów w Paczkowie. Czarni nadal bez porażki, ale stracili czwartą bramkę. W A klasie lider przegrał z outsiderem.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zacięte derby
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Uwaga kibiców piłkarskich w nyskim powiecie skupiona była na dwóch spotkaniach derbowych rozegranych w sobotę w Paczkowie i w niedzielę w Rusocinie.

IV liga

Dwie najlepsze drużyny regionu, Sparta Paczków i Polonia Nysa zmierzyły się na remontowanym stadionie w Paczkowie. Obu zespołom potrzeba było punktów jak rybie woda. Sparta w minionym sezonie dwukrotnie pokonała nysian. Poloniści chcieli przerwać tę serię. Dlatego mecz był zacięty, wyrównany lecz ubogi w sytuacje bramkowe. Zagrożeniem dla obu bramkarzy były tylko akcje Łukasza Krótkiewicza i Pawła Lepaka. Obaj nie dotrwali do końca meczu i w 85 min z czerwonymi kartkami opuścili boisko. Krótkiewicz za drugą żółtą kartkę, Lepak za bezsensowny faul. Chwilę wcześniej do szatni powędrował Maciej Tekiel, ukarany „czerwonką” za faul na Krótkiewiczu. „Złotą bramkę” zdobył w 82 min Łukasz Krótkiewicz z rzutu wolnego. Minimalna wygrana 1-0(0-0) Sparty była zasłużona, bowiem gospodarze stworzyli nieco więcej okazji bramkowych. Jednak remis też niezbyt skrzywdziłby oba zespoły. Większą szkodę niż porażka, wyrządziły polonistom czerwone kartki, bowiem w najbliższych meczach nysianie będą poważnie kadrowo osłabieni. W tabeli prowadzi TOR Dobrzeń W. (26 pkt.) przed Startem Namysłów (24 pkt.) Polonią Głubczyce (23pkt.). Sparta jest na 10 miejscu (13 pkt.), a Polonia na 11 (12 pkt.).

V liga

Sobotnie mecze nyskich drużyn zakończyły się jednym zwycięstwem, remisem i dwoma porażkami. Wygrała Unia Głuchołazy, która w Niezdrowicach pokonała 3-2(2-0) tamtejszy Naprzód. Dwa gole dla Unii strzelili juniorzy Bartosz Sikora i Adrian Ludwiniak, trzeciego – Sebastian Dzbanuszek z karnego. O pechu mogą mówić piłkarze LZS Hummer Konradowa, którzy do 88 min w Racławicach prowadzili 1-0, po bramce Klaudiusza Mikołajczyka. Niestety w tejże minucie samobójczego gola przypadkowo strzelił dobrze grający Wojciech Guzowski. Całkowicie zawiódł Kastor Jasienica Górna wysoko przegrywając 1-4(0-1) na własnym boisku z Victorią Cisek. Honorowego gola dla Kastora zdobył Mateusz Pietrzak. LZS Ścinawa tylko do przerwy odpierała w Tułowicach ataki Unii. W drugiej połowie gospodarze zdobyli dwa zwycięskie gole.Niedzielne derby LKS Rusocin – Czarni Otmuchów oglądało sporo widzów. Czarni już w 4 min. zdobyli bramkę. Jej autorem był Adam Setla, który sprytnie wykorzystał nieporozumienie obrońców i bramkarza gospodarzy. Bramkę Czarnych, którzy od 320 minut nie stracili gola, odczarował Jacek Meres, dobijając strzał z rzutu wolnego Marcina Frańczaka i doprowadzając do remisu. Po przerwie Czarni zdeklasowali gospodarzy. Najpierw Adam Setla dwukrotnie wykorzystał błędy obrońców Rusocina, na 4-1 wynik podwyższył z karnego Przemysław Strąg. Potem znów Setla strzelił swą czwartą bramkę, a bezradnych gospodarzy dobił Dawid Byrski. Wynik 1-6(1-1) w pełni odzwierciedlał wyższość otmuchowian, którzy do tej pory mieli ujemny bilans spotkań z Rusocinem. W ostatnim meczu, zgodnie z przewidywaniami rezerwy Ruchu Zdzieszowice rozgromiły 8-2(4-1) LZS Kałków. Gole dla Kałkowa strzelili: Krzysztof Tokarczyk i Piotr Wiktor. Na czele tabeli są Ruch II Zdzieszowice i Czarni Otmuchów po 24 pkt., a trzecia jest Unia Głuchołazy – 21 pkt. Kastor zajmuje 10 miejsce (15 pkt.), Kałków, Ścinawa i Rusocin z 12 punktami zajmują miejsca 12-14, zaś Konradowa (8 pkt.) jest 15.

A klasa

Sensacją kolejki była wygrana ostatniej drużyny – LKS Biała Nyska z liderem LZS Kamienica. Lider w tym meczu prowadził już 3-1, lecz w ciągu 30 min drugiej połowy przegrywał 3-6. Na uwagę zasługuje coraz lepsza gra LUKS Mańkowice. W czołówce tabeli niesamowity ścisk. Prowadzi Burza Lipki (21 pkt.), która wyprzedza Sudety Burgrabice, LZS Buków, LZS Kamienica i Polonię Przylesie mające po 20 pkt., oraz Agfę Prusinowice i Atom Grądy z 19 punktami. Wyniki 11. kolejki: LKS Biała – LZS Kamienica 6-5(1-2), bramki: D. Łaciak i R. Baziuk – po 3 (B), Bilewicz, Szczotka – po 2, Sypek (K); LKS Bodzanów- Agfa Prusinowice 2-2(2-1), bramki: Szafirski, Baranowski (B), Pyrdek -2 (A); Atom Grądy – Burza Lipki 1-1(0-0), bramka dla Atomu: M. Zaczyk; LZS Buków – LZS Gierałcice 4-1(0-0), bramki dla Bukowa: Gołąbek – 2, Bawełkiewicz, Pazdur; Sudety Burgrabice – LZS Polski Świętów 3-1(1-0), bramki dla Sudetów: Młyńczak – 2, Szostak; Ogrodnik Chróścina – LUKS Mańkowice 0-4(0-2), bramki: Pryga – 2, Hybel, Komurek; LZS Gryżów – Polonia Przylesie 0-1(0-0); Strażak Lipniki – Orzeł Olszanka 3-3 (1-1)