Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat nyski
Szczyt tenisowego sezonu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W Nysie stało się tradycją, że wrzesień jest miesiącem obfitującym w tenisowe turnieje. W ciągu dwóch tygodni rozegrano dwa z nich.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Szczyt tenisowego sezonu
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

4 i 5 września na kortach Polonii 32. miłośników tenisa startowało w turnieju o Puchar Prezesa Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej – Piotra Liniewskiego. Rywalizowano w singlach, deblach i mikstach. Po raz pierwszy na korcie pojawiły się panie, grające z mężami w parach mikstowych. Najlepszą z nich było polsko – brazylijskie małżeństwo Clarissa i Przemysław Lipińscy. Pani Clarissa jest Brazylijką, i z pochodzącym z Otmuchowa mężem Przemysławem mieszkają w USA.

W finale ta międzynarodowa para pokonała 6-4, 7-5 Elżbietę i Adama Dumańskich. Kolejne miejsca zajęli: nauczycielskie małżeństwo Emilia i Marek Dudkowie oraz Elżbieta i Jarosław Kuźlikowie (wszyscy z Nysy).W deblach wygrała też rodzinna para Marek i Przemysław Lipińscy z Otmuchowa, którzy w finale pokonali 6-1, 6-2 nyski debel Jerzy Osiński/ Franciszek Kupnicki. Na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Adam Dumański z Jarosławem Kuźlikiem oraz Sylwester Kmiecik z Kazimierzem Olszyńskim. Gry singlowe wygrał Adam Dumański, który w finale pokonał 7-5, 7-5 Tomasza Wiernka. Na trzecim miejscu uplasowali się Jerzy Małysiak i Jarosław Kochanowski. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez NRIG wręczał najlepszym tenisistom turniej prezes Piotr Liniewski, a „grającym” kierownikiem zawodów był Jerzy Osiński.

Tydzień później na kortach Stadionu Miejskiego Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował VII Deblowe Mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym. Startowało w nich 12 par z Nysy i Głuchołaz. Tytuł mistrzowski wywalczyli nysianie Wiktor Grubiak z Jackiem Niedziewiczem, wygrywając w finale 7-5, 1-6, 10-8 z Wojciechem Aniołkiem i Pawłem Irzyckim z Głuchołaz. W meczu o III miejsce Sylwester Kmicik i Marek Grzesiak pokonali 6-4, 6-0 Sebastiana Kujdę i Tomasza Szeptyckiego.