Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Nyska piłka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Piłkarze Sparty Paczków wygrali derby powiatu i udowodnili, że są najlepszym zespołem w nyskim regionie.

IV liga. Sparta najlepsza w powiecie

Piłkarze Sparty Paczków wygrali derby powiatu i udowodnili, że są najlepszym zespołem w nyskim regionie. Wysokie, 4-0(2-0), zwycięstwo podopiecznych Marcina Krótkiewicza ani przez chwilę nie było zagrożone. Pierwszą bramkę spartanie strzelili w 25 min., kiedy to nyski bramkarz przpuścił ni to strzał, ni centrę Wojciecha Bieruta. Tuż przed przerwą Łukasz Krótkiewicz podwyższył wynik. Poloniści w czasie pierwszej połowy ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy. Po przerwie gra nysan wyglądała nieco lepiej, lecz trzeci gol zdobyty po kornerze przez Jacka Harmatę ostatecznie pogrążyła gości. Najładniejszego gola strzałem z ok. 30 m zdobył Krzysztof Hetnar. Po tym meczu już tylko cud może uchronić Polonię przed degradacją. Po tym meczu Sparta awansowała na 5. miejsce, zaś Polonia „umocniła” się na 14 spadkowej pozycji.

V liga. Sobota klęsk

W minioną sobotę wszystkie nyskie zespoły przegrały swoje mecze i to z drużynami teoretycznie słabszymi. Swoistym „wyczynem” popisali się piłkarze Kastora Jasienica, którzy prowadząc do przerwy 3-1 (bramki: Białoskórski, Masternak, Lisowski) przegrali w Branicach z zamykającym tabelę Orłem 3-5. Kiepską grę w drugiej połowie meczu pokazali też piłkarze Unii Głuichołazy, ulegając na własnym boisku 1-4(0-0) Unii Krapkowice. Honorowego gola strzelił Grabiec. Niemiła niespodziankę swym kibicom sprawili Czarni Otmuchów. O ich porażce 1-2(0-0) zadecydowała też druga część meczu w której co prawda Strąg zdobył bramkę, lecz Odra Kędzierzyn – Koźle, strzeliła dwa gole.W drugim z rzędu meczu LKS Rusocin stracił 5 goli. Tym razem w Niezdrowicach przegrywając z Naprzodem 1-5(0-2). Jedyną bramkę dla Rusocina zdobył, po długiej nieobecności w tym zespole – Marcin Bomba. Honor nyskich piąto ligowców uratowali w niedzielę piłkarze LZS Kałków, wygrywając 4-2(0-1) z LZS Walce, dzięki bramkom P. Tokarczyka -3 i Wojtaczki – 1.

A klasa. Zadyszka Konradowej

Pewni mistrzowskiego tytułu piłkarze LZS Hummer Konradowa zremisowali trzeci z rzędu mecz i przyznać trzeba, ze remis ten był szczęśliwy dla podopiecznych Stanisława Bułki. Niespodziewanie przegrał też Atom Grądy, ustępują miejsce wicelidera Agfie Prusinowice. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek aż sześć drużyn (Agfa, Atom, Polonia, Sudety, Ścinawa i Mańkowice) ma szanse na premiowane awansem wicemistrzostwo. Wyniki 21 kolejki: LZS Hummer Konradowa –LZS Ścinawa 1-1(0-1), bramki: Tomczuk (K), Stolarczyk (Ś); LUKS Mańkowice – Unia Reńska W. 4-2 (1-0), bramki dla Mańkowic: Pryga -3, Komórek – 1; Agfa Prusinowice – Polonia Przylesie 2-1(1-1) bramki dla Agfy: Kuglarz i Nosal; Ogrodnik Chróścina – LKS Biała 0-0; Strażak Lipniki – LKS Bodzanów 3-3(2-2) bramki dla Strażaka: Piotr i Paweł Golda, Binda – po 1; Sudety Burgrabice – LZS Kamienica 4-3(2-1), bramki dla Sudetów: Ł. Hankus 2, Piętoń i Sewruk – po 1;Atom Grądy/Goświnowice – LZS Meszno 3-5(1-1), bramki:Szachniewicz, Cierpiszewski, Gaweł (A), Tomoń – 3,Pasławski, Lewndowski – po 1 (M).