Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Dni Nysy na sportowo

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Tradycyjnie w czasie Dni Nysy rozegrany został finałowy turniej XVII edycji Ligi Amatorskiej Siatkówki im. Jana Pudo.

OGG Nysa mistrzem nyskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki

Tradycyjnie w czasie Dni Nysy rozegrany został finałowy turniej XVII edycji Ligi Amatorskiej Siatkówki im. Jana Pudo. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn i 170 zawodników. Po trwającej ponad pół roku rundzie eliminacyjnej i play offach, do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły. W meczu o III miejsce MASA wygrała 3-0 z XYZ Reaktywacja. W wielkim finale wystąpiły OGG Nysa i Tomart. To zacięte i stojące na wysokim poziomie spotkanie wygrali 3-2 (-22, 16,-25,18, 11) siatkarze OGG w barwach których roiło się o byłych zawodników ekstraklasy oraz I i II ligi.

Oldboje LZS Niwnica najlepsi

Tegoroczny Puchar Dni Nysy dla piłkarskich olbojów LZS powędrował do Niwnicy. Drużyna starszych panów z tej miejscowości wystąpiła w składzie: Robert wojciechowski, Tomasz Bednarz, Jarosław i Eugeniusz Małejki, Edward Czajka, Jan Pietrzak, Mirosław Łęczek. Trener – Ireneusz Puzia, kierownicy – Władysław i Roman Okrzymowscy. Statuetki dla wyróżniających się piłkarzy turnieju otrzymali: najlepszy bramkarz – Stanisław Krzyśko (LZS Jędrzychów); najlepszy zawodnik – Roman Siwecki (LZS Hajduki/Konadowa), najlepszy strzelec - Marek Makówka (LZS Jedrzychów); nagroda fair play – Jan Pietrzak (LZS Niwnica).

Turnieje siatkówki

Dziewczęta NTSK Lewiatan Nysa wygrały turniej o Puchar Nysy. Podopieczne Arkadiusza Gaborskiego pokonały 2-1 MOS Opole oraz po 2-0 Spartę Paczków i Kadrę 96 Opolszczyzny. Drugie były siatkarki MOS, które wygrały 2-1 ze Spartą Paczków i 2-0 z Kadrą. Sparta zajęła trzecie miejsce. W zorganizowanym przez MKS Mechanik turnieju siatkarzy o takie same trofeum najlepsza była Jedynka Baworów.

Młodzieżowy tenis

46 uczennic i uczniów szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało na kortach NOR o Puchar Dni Nysy. Rozegrano 52 spotkania. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsza była Aleksandra Kujda. Wśród chłopców z ”podstawówek” triumfował Tomasz Bryś, drugi był Sebastian Kujda, a trzeci Jakub Job. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Marta Syc, a rywalizację chłopców wygrał Tomasz Koziarski.