Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Sparta odzyskała skuteczność

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kibice Sparty Paczków wreszcie doczekali się wysokiego zwycięstwa swej drużyny. W sobotę podopieczni Marcina Krótkiewicza wygrali 4-0(1-0) z GLKS Starościn, dzięki bramkom zdobytym przez Łukasza Krótkiewicza – 2, Szymona Markowskiego i Dawida Bednarza – po 1.

W meczu tym goście nie mieli wiele do powodzenia i mogą być zadowoleni, że stracili tylko cztery gole. Polonia Nysa po cennej wygranej w 1-0(0-0) w zaległym meczu w Brzegu ze Stalą, jak było do przewidzenia nie wiele zdziałała na boisku wicelidera LZS Piotrówka, przegrywając tam 1-4(1-1). Do przerwy poloniści jak równy z równym toczyli pojedynek z faworyzowanymi i naszpikowanymi czarnoskórymi piłkarzami gospodarzami. Niestety w drugiej połowie musieli uznać wyższość rywali, którzy zasłużenie, chociaż nieco za wysoko, odnieśli 15. zwycięstwo. W obu meczach gole dla Polonii zdobył Paweł Lepak. Po 21 kolejkach Sparta plasuje się na VII miejscu (33 pkt. 32-31 bramki), Polonia zajmuje XV lokatę (16 pkt., 21-56 bramki).

V liga - w derbach na szczycie lepsza Unia

W derbach powiatu nyskiego Unia Głuchołazy podejmowała Czarnych Otmuchów. Mecz tych dwóch czołowych zespołów stał na dobrym poziomie i dostarczył licznej widowni wiele emocji. Czarni, po bramce Tomasza Raka objęli prowadzenie. Jednak po przerwie Tomasz Madejczyk (z wolnego) i Mateusz Grabiec zapewnili gospodarzom minimalną wygraną 2-1(1-0). Czarni mogli zmienić ten niekorzystny dla siebie rezultat, gdyby Dawid Byrski i Przemysław Strąg wykorzystali wyśmienite okazje bramkowe. Porażka otmuchowian znacznie zmniejszyła ich szanse na zajęcie miejsca premiowanego awansem do IV ligi.

W drugim meczu derbowym Kastor Jasienica Górna niespodziewanie wysoko, chociaż zasłużenie przegrał na swoim boisku 0-4 (0-2) z LKS Rusocin. Była to pierwsza wygrana rusocinian na wiosnę. Bramki w tym meczu strzelali Tomasz Baliński – 3 i Dawid Pajestka -1.

Piąta nyska drużyna „okręgówki” – LZS Kałków przyjmował lidera Piasta Strzelce. W meczu tym strzelono aż 11 goli. Niestety 7 z nich zdobył lider wygrywając z gospodarzami 7-4(3-1). O porażce kałkowian, dla których gole strzelili T. Tokarczyk – 3 i Wojtaczka, zadecydował pierwszy kwadrans spotkania w którym stracili 3 bramki. Kałków zajmuje XIV miejsce (22 pkt., 39-53 bramki), Kastor – IX miejsce (32 pkt., 39-34 bramki), Rusocin VIII (32 pkt., 38-31 bramki).