Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Jest zwycięstwo i nadzieja

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nyscy siatkarze przedłużyli swoje szanse na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce.

Pokonując 3 : 0 zajmujące ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi Morze Szczecin siatkarze z Nysy mają jeszcze cień nadziei na wskoczenie do pierwszej ósemki gwarantującej utrzymanie się w lidze bez konieczności rozgrywania meczów barażowych. Jednak, aby tak się stało należy urwać minimum jeden punkt w Kielcach, a najlepiej wygrać za trzy wtedy będzie można spokojnie czekać na to, co się stanie w innych meczach zespołów sąsiadujących z nami w tabeli.

Spotkanie z Morzem Szczecin było jednostronne. Akademicy przewyższali przyjezdnych w każdym elemencie gry. Szczególnie w zagrywce daliśmy odczuć swoją przewagę nad rywalami. Tu brylował Daniel Górski, który w drugim secie pięć razy z rzędu zdobywał punkty. Tylko w trzecim starciu goście ze Szczecina próbowali dorównać naszym siatkarzom, ale przy stanie 20 : 18 nysanie odskoczyli na cztery oczka przeciwnikom, którzy w tym czasie zdobyli zaledwie jeden punkt. W rezultacie ten set zakończył się wynikiem 25 : 22 a cały mecz 3 : 0 dla AZS Nysa.

W najbliższy czwartek (25 marca) gramy wyjazdowy mecz z Fartem Kielce, wiceliderem pierwszej ligi.