Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Słaby występ

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nie powiodła się wyprawa naszych siatkarzy do Suwałk. Przegrali z miejscowym Ślepskiem 0 : 3 i wszystko wskazuje na to, że będą o utrzymanie się w pierwszej lidze musieli walczyć w barażach.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ligowych AZS Nysa zajmuje 9. miejsce i od ósemki dzieli ją trzy punkty. I choć nasi najbliżsi rywale Morze Szczecin są na ostatnim 13. miejscu to ograli w sobotnim spotkaniu czwartą w tabeli Avie Świdnik a ostatni nasz przeciwnik to wicelider pierwszej ligi Fart Kielce.

W sobotnim (13 marca) spotkaniu w Suwałkach nasi zawodnicy zagrali bardzo słabo.

- Uważam, że nasz przeciwnik w każdym elemencie zagrał lepiej niż my – skomentował krótko mecz Dariusz Ratajczak, trener AZS Nysa i nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego jego zawodnicy zagrali poniżej swojego poziomu.

Gospodarzom wystarczyło 75 minut, aby zgarnąć trzy punkty. W dwóch pierwszych setach gospodarze tylko momentami pozwolili nie znacznie prowadzić naszym siatkarzom Przez większość gry odskakiwali naszym zawodnikom na cztery punkty. Pierwszą partie wygrali do 20., drugą do 21.

W miarę wyrównana była trzecia odsłona meczu, kiedy trwała wymiana punkt za punkt do stanu 28 do 28. Jednak końcówkę tego seta należała do gospodarzy, którzy wygrali go 30 : 28 i cały mecz 3 : 0.