Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Powrót do strefy spadkowej

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zafundowali sobie nasi siatkarze w sobotni (6 marca) wieczór przegrywając na własnym parkiecie w tie breaku z Energetykiem Jaworzno.

Początek meczu był bardzo pomyślny dla akademików. Pierwszego seta wygrali do 15. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zgarnąć nam sprzed nosa trzech punktów. Jednak drugie starcie było poważnym ostrzeżeniem. Nasi pierwszoligowcy nie radzili sobie w ataku z dobrze blokującymi ich energetykami. Goście nawet prowadzili w tym pojedynku 15 : 10 i już nie pozwolili sobie wydrzeć tego seta, którego wygrali do 21.

Trzecia potyczka to festiwal wymiany. Raz prowadzili gospodarze, a raz przyjezdni, którzy przy stanie 20 do 19 nie mogli poradzić sobie z nyskim blokiem, kontrą Domonika czy asem Migdalskiego. W czwartym secie początkowo gra była wyrównana, ale po błędach naszych siatkarzy to starcie zakończyło się przegraną do 20.

Wynik meczu musiano rozstrzygnąć w piątej odsłonie. Do wyniku 11 : 12 dla zespołu z Jaworzna toczył się wyrównany pojedynek. Wówczas czerwoną kartkę dostał Krypel a na dodatek akademicy stracili trzy punkty i w efekcie przegrali mecz.