Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Pokonali gospodarzy

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Udała się naszym akademikom daleka wyprawa do Świdnika.

Siatkarze miejscowej Avii nie dali rady nysanom i przegrali mecz we własnej hali 0 : 3. Obie drużyny miały, o co walczyć w sobotnim (13 lutego) meczu.

Gospodarze liczyli, że wygrywając z przyjezdnymi wskoczą na fotel wicelidera tabeli. Na trzy punkty – pozwalające wierzyć, że uda się zakończyć rozgrywki bez koniczności walki o utrzymanie się w pierwszej lidze - liczyli zawodnicy z Nysy. Zadanie dla gości było tym trudniejsze, że z ekipą Avii w poprzednich konfrontacjach przegrywali.

Tym razem jednak było inaczej i to akademicy już w pierwszym secie pokazali, że przyjechali do Świdnicy powalczyć o trzy oczka. Od pierwszego zdobytego punkciku do osiemnastego cały czas prowadzili. Jednak gospodarze przy stanie 13 : 18 wzięli się za odrabianie strat i sytuacja odmieniała się na ich korzyść, bo prowadzili już 23 : 20. Po udanych blokach akademicy najpierw doprowadzili do remisu a potem wygrali pierwsze starcie 24 : 26.

Drugi set był niemal kopią pierwszego, ale to nysanie musieli gonić gospodarzy, którzy mimo, że mieli piłkę setową (24 : 23) to popełnili błędy w ataku i zagrywce. W ostateczności po skutecznym ataku naszych zawodników drugi set zakończył się także przegraną Avii 25 : 27.

Trzecie starcie należało do Nysy. Mimo, że świdniczanie w pewnym momencie prowadzili 18 : 15 to zdołali ugrać tylko 3 punkciki przy 10 zdobytych przez naszych siatkarzy.