Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Blamaż akademików

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W miniony weekend AZS PWSZ Nysa doznał niespodziewanie dwóch porażek podczas międzynarodowego towarzyskiego turnieju siatkarskiego. Nie jest to dobry prognostyk przed meczami o ligowe punkty.

W pierwszym swoim spotkaniu podczas turnieju w Kamiennej Górze, AZS uległ 1:2 zespołowi VK Karbo Benatky, występującemu w czeskiej ekstraklasie. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w meczu rozegrano tylko 3 sety.

Drugie spotkanie to bolesna porażka z MKS Sudety Kamienna Góra. Mimo, że akademicy prowadzili w setach 2:0, niespodziewanie przegrali w tie-breaku 15:17. Mecz był bardzo zacięty, a w emocjonującej końcówce lepsi okazali się gospodarze. MKS Sudety na co dzień występuje w II lidze siatkarzy. Obecny trener akademików – Dariusz Ratajczak, przed rokiem był szkoleniowcem drużyny MKS-u.