Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Efektowana wygrana

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
AZS PWSZ Nysa po kolejnej wygranej awansował z 13 na 11 miejsce! Brakuje już tylko trzech punktów - do bezpiecznego ósmego miejsca w tabeli. Nysa w najbliższą środę zagra z ostatnim w tabeli Morzem Szczecin. Trzeba to wykorzystać!

Gracze AZS-u sprawili miłośnikom siatkówki w Nysie udany prezent świąteczny. W przedostatnim w tym roku meczu na Głuchołaskiej, zdołali zainkasować komplet punktów, w meczu z drużyną Ślepska. Choć przed meczem w ligowej tabeli oba zespoły dzieliły tylko cztery punkty, to Nysa była faworytem. Efektowna wygrana nad beniaminkiem I ligi, daje wiarę, na odniesienie sukcesów w kolejnych spotkaniach. Niemoc akademików została przełamana, a w ostatnich czterech meczach, nasz zespół zwyciężał aż trzykrotnie.

Już 1 set pokazał, że pojedynek będzie miał jednostronny przebieg. Nysa szybko odskoczyła do stanu 15:9, a później 18:11. Dobra zagrywka oraz skuteczność Piekarczyka, przyniosły końcowy wynik 25:19 dla gospodarzy. Młody zespół gości wyraźnie obawiał się rywali. 2 set miał podobny przebieg. Podopieczni trenerów Ratajczaka i Kaczmarka prowadzili 12:8 i 18:13. Po ataku Bartosza Podgórskiego tablica wyników wyświetliła wynik 25:19. Ofiarna i skuteczna gra Podgórskiego, którego dobrze uzupełniał Piekarczyk i Domonik – były kluczem do wygrania drugiej odsłony.

W kolejnym secie nasi gracze zagrali zbyt spokojnie, co szybko wykorzystali przyjezdni. Powrót na boisko po kontuzji kapitana drużyny, Jacka Malczewskiego – dobrze podziałał na zespół z Suwałk. Nysie tylko raz w tym secie – przy stanie 19:17 - udało się zbliżyć do gości. Nerwowa gra oraz kłótnia między Górskim a Kryplem, doprowadziły do porażki 21:25. Przy stanie 20:22 doszło do niecodziennej sytuacji. Na hali zgasły niektóre lampy i trzeba było poczekać, aż ostygną. Sędzia musiał przerwać spotkanie na ponad 15 minut. Tego dnia również tablica wyników szwankowała. Wysłużona hala przy Głuchołaskiej – mimo remontów i konserwacji – powoli zaczyna zawodzić. Speaker zawodów wykorzystał przerwę do apelu do władz, które zasiadły na trybunach. Zobaczymy, czy starosta Adam Fujarczuk oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Feliks Kamienik, wysłuchają próśb o jak najszybszą budowę nowej hali.

W 4 secie akademicy wrócili do gry i znów szybko odskoczyli rywalom. Nysa prowadziła 20:13, a ostatni set zakończył się rezultatem 25:18. Goście seryjnie marnowali piłki w ataku - nawet, kiedy mieli czystą siatkę. Nysa uniknęła błędów własnych, dobrze przyjmowała i zagrywała, a cały zespół znowu zagrał bardzo dobrze. Widać coraz lepsze zgranie między poszczególnymi formacjami.

Powoli finalizowane są rozmowy z zawodnikami, którzy mają już niedługo wzmocnić zespół. Szansa na transfery pojawiła się dzięki problemom Burzy Wrocław. Jeśli dojdzie do rozpadu ekipy z Dolnego Śląska, do Nysy dołączą Krzysztof Janczak, Mariusz Dutkiewicz i Wojciech Szczurowski. Wzmocnienia przydadzą się w walce o czołową ósemkę I ligi i uniknięcie rozgrywania meczy barażowych.