Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Akrobacje na medal

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W dniach 27 – 28 listopada, odbył się w Zespole Szkół Sportowych w Nysie Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet, w którym łącznie startowało 14 drużyn i 78 zawodniczek z całej Polski.

Drużyna NTG I w składzie : Rozalia Wolska, Karolina Czarkowska, Hanna Barska, Oktawia Fułat, Aneta Dmytrów i Wiktoria Lisowiec wywalczyła dla Nysy srebrny medal (6 miejsce w ubiegłym roku). Druga Drużyna NTG/ZSS w składzie : Małgorzata Brzęk, Nikola Krzyżowska, Alicja Waligóra, Natalia Dusza, Aleksandra Kopeć, Weronika Szostopal, Martyna Skowron, zajęła 10 miejsce.

W nieoficjalnych wynikach w wieloboju gimnastycznym, zawodniczki z Nysy również zajęły wysokie lokaty: 3 miejsce w wieloboju – Rozalia Wolska (wyprzedziły ją 2 zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna), 5 miejsce – Karolina Czarkowska i 6 miejsce – Hanna Barska. Zawodniczki są trenowane przez: Adama Łabutina, Aleksandrę Król-Kassan, Agnieszkę Arczyńską i Marię Ratyńską-Bury. Po zawodach w wieloboju rozpoczął się kurs dla trenerów gimnastyki sportowej, który prowadził trener z Francji Zdzisław Kędziołka (polski trener pracujący w najlepszych klubach we Francji od 31 lat).

Warto nadmienić, iż równie dobrze zakończyły się zmagania mężczyzn na Drużynowych Mistrzostwach Polski 2009 w gimnastyce sportowej, które odbyły się w dniach 21-22 listopada w Gdańsku. Brązowy medal w klasie II zdobyła drużyna NTG Nysa w składzie: Patryk Pyrz, Rafał Redo, Szymon Górecki,Tomasz Trepner i Marek Kucharski (trenerzy Michał Paluch, Artur Zamirski) . W tym samym czasie odbywała się IV edycja Pucharu Polski Seniorów, w tej konkurencji Maciej Łabutin z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego zajął II miejsce ulegając jedynie zawodnikowi AZS AWF Biała Podlaska Romanowi Kulesza. Trenerem klubowym Maćka jest Mariusz Wroński. Tuż po zakończeniu zawodów najmłodsi zawodnicy mieli okazje spotkać się i porozmawiać ze złotym medalistą olimpijskim z Pekinu, Leszkiem Blanikiem.