Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat nyski
Grad bramek w Paczkowie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Sparta Paczków wysoko wygrywając z outsiderem awansowała na czwarte miejsce. Polonia Nysa niestety po raz siódmy z rzędu przegrała i widmo degradacji grozi jej coraz bardziej.

Sparta Paczków – LZS Obrowiec 7-2 (5-1)

Sparta odniosła trzecie z kolei zwycięstwo i usadowiła się w czołówce tabeli. Po pierwszych 45. minutach zanosiło się na dwucyfrowa wygraną paczkowian, którzy po dwóch bramkach Łukasza Krótkiewicza oraz golach Szymona Markowskiego, Jarosława Śleziaka i Tomasza Robaka prowadzili czteroma bramkami. Niestety zaraz po przerwie spartanie podnieśli ciśnienie swemu trenerowi, zlekceważyli rywala i dali sobie strzelić drugą bramkę. Na szczęście szybko otrząsnęli się tej piłkarskiej drzemki i uzyskali miażdżącą przewagę, której efektem były dwa gole strzelone przez Dawida Bednarza. – Na tle słabego rywala, który w dodatku ostatni kwadrans grał w dziesięciu, zaprezentowaliśmy się okazale i powinniśmy strzelić jeszcze parę goli – skomentował mecz trener Sparty Marcin Krótkiewicz.

Polonia Nysa – MKS II Start Dobrodzień 0-1(0-1)

Pierwsza połowa spotkania należała do gości, mających w swych szeregach kilku piłkarzy z pierwszoligowym stażem. Na szczęście w nyskiej bramce bardzo dobrze spisywała się Dawid Popardowski. Jednak w 40. min nie mógł on zapobiec utracie gola zdobytego przez rutynowanego Tomasza Begara. W tej części gry poloniści mieli tylko dwie okazje bramkowe, niewykorzystane przez Sławomira Słowika i Kamila Kotysa. Po przerwie gra się wyrównała, zaś w ostatnim kwadransie zdecydowanie przeważali poloniści. Niestety najpierw Mateusz Rudkiewicz z kilku metrów strzelił obok bramki, a piłka po pięknym uderzeniu Kamila Kotrysa trafiła w słupek. Nieliczna widownia mogła co prawda oglądać coraz lepszą grę Polonii, lecz ta poprawa formy nie przekłada się niestety na zdobycze punktowe, a statystyka dokonań polonistów jest tragiczna: 7 spotkań; 0 punktów, bramki 3-19.

Pozostałe wyniki: GKS Grodków – Olimpia Lewin 1-0; Polonia Głubczyce – OKS Olesno 1-0; LZS Piotrówka – Stal Brzeg 3-1; Swornica Czarnowąsy – Śląsk Łubiany 2-1; GKS Starościn – Silesius Kotórz 0-3; Zryw Wysoka – Oderka Opole 0-3.