Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Zakochaj się we Włoszech

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Masz ochotę na wypoczynek poza granicami Polski, ale zastanawiasz się, gdzie mógłbyś się udać? Jeśli jeszcze nie byłeś we Włoszech, to nie masz się nad czym zastanawiać! To malownicze państwo gości u siebie rocznie ponad 46 milionów turystów o każdej porze roku i jest jednym z najlepiej prosperujących turystycznie krajów na całym świecie.
Zakochaj się we Włoszech

Jest tu tyle miejsc do zwiedzania, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Jeśli jesteś fanem zimowych sportów, to koniecznie wybierz się na narty we Włoszech z https://www.taksidi.pl/ i rozkoszuj się cudownymi widokami podczas zjazdów. Natomiast, jeśli jesteś nastawiony na zwiedzanie, to nie zapomnij o kilku ważnych miejscach, które przedstawiamy poniżej.

Koloseum

Zabytek ten znajduje się w Rzymie - stolicy Włoch. Jest to wizytówka i odwieczny symbol tego miasta. Koloseum Rzymskie zostało wybudowane w latach 72-79 za panowania cesarza Wespazjana. W starożytności było to miejsce walk, przez co było ono wyposażone we wszelkiego rodzaju podnośniki i zapadnie, które służyły zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Mieściło ono nawet 70 tysięcy widzów (takiego wyniku nie powstydziłby się żaden współczesny stadion)! Teraz jest jedynie zabytkiem, który można zwiedzać i uczyć się jego historii. Jest to tak naprawdę muzeum umieszczone na świeżym powietrzu. Mówi się, że można zwiedzać je kilkakrotnie, a za każdym razem robi tak samo duże wrażenie.

Wenecja

Jest ona potocznie zwana „miastem na wodzie”. Nie bez powodu - gdzie się nie obrócisz, tam zobaczysz kanały wodne i gondole z turystami. To miejsce niezaprzeczalnie ma swoją magię i urok. Jego „sercem” jest Plac Świętego Marka - tam odbywają się najważniejsze i największe wydarzenia. Znajdziesz tam również dzwonnicę Campanila, z której szczytu możesz obejrzeć bajeczną, zapierającą dech w piersiach panoramę Wenecji, Bazylikę Świętego Marka, która jest miejscem spoczynku Marka Ewangelisty (by do niej wejść musisz uzbroić się w cierpliwość, bo kolejka do wejścia jest ogromna przez niesamowitą ilość turystów) oraz Zegar Świętego Marka. Na placu Świętego Marka znajdziesz też dużą ilość kawiarni i restauracji, lecz chcąc tam zjeść, musisz przygotować się na spore wydatki, ponieważ ceny są jedynym minusem Wenecji. Będąc tam nie zapomnij również o przejażdżce gondolą - jest to bodaj największa atrakcja tego wyjątkowego miejsca.

Cinque Terre

Jest to skupisko pięciu miasteczek, znajdujących się na skałach. Jest określone mianem parku narodowego i według opinii wielu turystów jest on najpiękniejszy w całych Włoszech. Jest położone jednocześnie w górach i nad morzem. Ze względu na niesamowite widoki rozciągające się z wysokości, plaże, groty, skały i tym podobne atrakcje – to miejsce jest pod ochroną. Na Cinque Terre składa się Vernazza, Monterosso, Riomaggiore, Manarola oraz Corniglia, dlatego jego polski odpowiednik to „Pięć Ziem”. Jeśli raz postawisz tam swoją nogę, to na pewno nie oprzesz się, by wrócić tam raz jeszcze.

San Gimignano

Jest to miasto położone na wzgórzu w Toskanii, w prowincji Siena. Znajduje się na wysokości 334 metrów, tuż nad doliną Elsy. San Gimignano ze wszystkich stron otoczone jest murami. Widok, jaki tam zastaniesz, przeniesie cię do innej epoki za sprawą średniowiecznej architektury oraz wysokich wież, będących atrakcją tamtejszej starówki. Przez turystów jest ono potocznie nazywane „Manhattanem średniowiecza”. Widok, jaki można ujrzeć z zabytkowej wieży Torra Grosse, na pewno oczaruje każdego turystę. Wieczorem wszystkie budowle oświetlone są reflektorami – takiego obrazu ciężko nie zachować w swojej pamięci do końca życia.

Włochy to też niesamowita kuchnia i wiele innych atrakcji. Nie zależnie od tego czy wybierasz się na skosztowanie regionalnej, prawdziwiej pizzy, czy może wybierasz się na narty we Włoszech albo na zwiedzanie jednego z klimatycznych miasteczek, staraj się czerpać jak najwięcej z tej podróży. Spróbuj znaleźć czas na jak najwięcej atrakcji, chociaż jest tam tyle pięknych miast wartych zobaczenia, że nie starczy ci czasu, by zwiedzić je za jednym razem. Nic dziwnego, że Włochy są tak oblegane przez turystów z całego świata - naprawdę trudno jest się w nich nie zakochać i nie chcieć tam wrócić. Znajdź sobie współtowarzysza i już dziś zacznijcie pakować się na najlepszą wycieczkę w waszym życiu.


MRDzisiaj
Wtorek 25 czerwca 2019
Imieniny
Łucji, Witolda, Wilhelma

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl