Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Czy kierować się przy zakupie poleasingowego laptopa?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Wiele firm zakupuje sprzęt komputerowy dla swoich pracowników na zasadzie umowy leasingowej.
Czy kierować się przy zakupie poleasingowego laptopa?

Firma opłaca raty jednocześnie nie będąc właścicielem sprzętu. Większość firm po zakończeniu umowy nie wykupuje na własność sprzętu, a zamawia nowe modele. Poleasingowy laptop to nic innego jak sprzęt komputerowy, który został zakupiony w leasingu. Jest to sytuacja częsta w przypadku firm, gdyż dzięki atrakcyjnemu sposobie kredytowania, nie muszą za jednym razem tracić dużego kapitału płacąc z góry.

Sprzęt poleasingowy

Wybierają tryb miesięczny, w zmniejszonych kwotach. Jest to łatwy sposób dający możliwość wymiany sprzętu, który jest stary na nowszy. Takie zakupy mają swoje wady i zalety. Główną wadą jest to, iż był on wcześniej używany. Ale nie wpływa to na to, że wciąż są w dobrym stanie i nie tracą na efektywności i wydajności. Z kolei zaletą jest to, że ich cena jest znacznie niższa o ich nowych odpowiedników. Przy zakupie warto zastanowić się na marką laptopa. Tego typu zakupy nie powinny odbywać się w spontaniczny sposób. Kolejnym istotnym czynnikiem jest gwarancja, która najczęściej przyznawana jest na rok. Spora większość leasingobiorców podpisuje umowy dotyczące sprzętu na krótki okres, zazwyczaj od dwóch do trzech lat. Poszukując więc laptopa poleasingowego mamy duże szanse na to, że dokonamy zakupu w miarę nowego sprzętu za atrakcyjną cenę. Oczywiście może on posiadać drobne ślady użytkowania, ale nie przeszkadzają one w samej pracy z laptopem.

Wydajność także nie odbiega od normy. 5-letnie laptopy doskonale obsługują systemy operacyjne takie jak Windows 10 czy pakiety Office. Skoro mowa o systemie operacyjny – ważne, aby zainstalowane oprogramowanie było legalne.

Laptopy poleasingowe

Należy dopilnować, aby wybrany sprzęt był sprawdzony przed zakupem w firmie dystrybucyjnej, aby mieć pewność, że jest sprawny i jego działanie jest adekwatne do oferowanej ceny. Podejmując decyzję o zakupie laptopa poleasingowego warto pamiętać, że nie będzie on miał na wyposażeniu najnowszych podzespołów. Jednakże laptop dwu bądź trzyletni z górnej półki cenowej nadal będzie charakteryzował się dużą mocą, a cena będzie znacznie niższa niż w dniu premierowym.

Warto przemyśleć czy kupić nowy sprzęt średniej jakości czy lepiej nie zdecydować się na  poleasingowy, gdzie oferta będzie znacznie atrakcyjniejsza. Największym zainteresowaniem tego typu sprzęt cieszy się w gronie osób, które oczekują dobrej jakości i wydajności za nieduże pieniądze. Ta opcja z pewnością gwarantuje przyszłemu użytkownikowi swoistość i atrakcyjną cenę sprzętu.


MRDzisiaj
Środa 22 maja 2019
Imieniny
Emila, Neleny, Romy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
o © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl