Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 77 informacji. Wszystkie poniżej.

Rekordowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław na lato »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
64 kierunki, a wśród nich gorące nowości, takie jak portugalska wyspa Madera, orientalne Maroko czy południowy Cypr.
Zdjęć: 1  

Oferta dla studentów z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska oraz Rektor PWSZ prof. Zofia Wilimowska mając na uwadze obecną sytuację na Ukrainie oraz współpracę partnerską, zwróciły się do burmistrza Kołomyi Igora Sluzara Bogdanowicza z propozycją podjęcia przez młodzież z Ukrainy studiów w w Nysie.
Zdjęć: 1  

Uruchomienie bezprzewodowej sieci miejskiego Internetu coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Trwają prace w ramach procedury uzyskiwania zgody Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na realizację przez gminę Nysa działalności w zakresie telekomunikacji - w tym świadczenie usługi bezpłatnych punktów dostępu do Internetu w mieście.
Zdjęć: 4  

Rośnie wrocławskie Afrykarium  »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
Prace na budowie Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim ZOO przebiegają zgodnie z planem.
Zdjęć: 5  

Wiosenny projekt w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2014-03-26, opracowanie Lucja Dachowska
Uczniowie kl. I – III w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goświnowicach, chcąc przyspieszyć nadejście wiosny, pragnąc ciepła i słońca, zieleni i kwiatów brali udział w realizacji projektu edukacyjnego „Wiosna, wiosna w koło…”.
Zdjęć: 6  

Już za miesiąc rusza Bike Maraton 2014 »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 13 kwietnia, w Miękini, rusza kolejny sezon Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce.
Zdjęć: 2  

Strefa, inwestycje, walka o uczelnie wyższe i turysta z ofertą  »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie um
Na temat bieżącej polityki i spraw w Nysie rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 5  

Hieny w areszcie »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pol
5 mężczyzn w wieku 17 - 30 lat podejrzanych o grabieże cmentarzy zatrzymali kryminalni z Nysy. Wszyscy to mieszkańcy powiatu nyskiego, którym zarzuca się również szereg innych przestępstw przeciwko mieniu.
Zdjęć: 5  

Śmierć na obwodnicy  »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pol
Policjanci z Nysy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego na Obwodnicy Paczkowa. Z nieustalonych przyczyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia 83 – letni kierowca daewoo zginał na miejscu. Dwie osoby trafiły do nyskiego szpitala.
Zdjęć: 7  

Ciężarówką po alkoholu »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pol
0,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który został zatrzymany przez policjantów nyskiej drogówki.
Zdjęć: 3  

Spotkanie z kierowcami MZK »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pol
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z KPP spotkał się z kierowcami MZK. Policjant omówił nieprawidłowe zachowania kierowców na drodze. Odpowiedział na szereg pytań związanych z wykonywaną przez nich pracą „kierowcy zawodowego”.
Zdjęć: 2  

O bezpieczeństwie podczas imprez na ternie powiatu »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pol
W Ratuszu Miejskim w Otmuchowie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa publicznego „Bezpieczeństwo imprez masowych, niemasowych, sportowych i kulturalnych”.
Zdjęć: 4  

Turniej Dziecięcej Piłki Nożnej - Wiosna Cup 2014 »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie gim2
Na boisku sportowym Gimnazjum Nr 2 w Nysie odbył się turniej dziecięcej piłki nożnej roczników 2006 i 2004, zorganizowany przez Szkółkę Piłkarską „Piłkarskie Szkraby” działającą przy MUKS „GIM 2” NYSA.
Zdjęć: 12  

Wieczór z udziałem Krystyny Wroniewicz »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie um
Obrazy, muzyka, recytacje wierszy z nowego tomiku „Falbankowe Chmurki” i fragmenty spektakli – wszystko to mogła podziwiać publiczność zgromadzona w Muzeum, podczas spotkania z Krystyną Wroniewicz – reżyserką, choreografką, autorką muzyki, tekstów piosenek, scenariuszy, poezji i malarstwa.
Zdjęć: 26  

Wiosna na szlaku »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie www.camino.nysa.pl
Na wiosenne wędrówki polecamy Nyską Drogę św. Jakuba. W informacji turystycznej „Camino Nysa” można otrzymać ulotkę z jej przebiegiem i paszport pielgrzyma.
Zdjęć: 5  

Strażacy ochotnicy z Niwnicy gotowi do akcji »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie um
Trwają walne zebrania sprawozdawcze w ochotniczych strażach pożarnych w Gminie Nysa. Tym razem odbyło się zebranie OSP w Niwnicy. Podsumowano ubiegły rok i udzielono absolutorium Zarządowi OSP.
Zdjęć: 3  

ConsArch dla zakładu FROTEX w Prudniku »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie pwsz
W PWSZ zakończyła się trzecia edycja warsztatów architektonicznych Programu LLP ERASMUS „ConsArch3 – Konserwacja w architekturze”.
Zdjęć: 5  

Dodatkowa karma dla zwierząt  »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie um
Kolejne 7000 posiłków dla zwierząt wolno żyjących przekazała gmina Nysa. W sumie od początku zimy przekazano na ten cel 1350 kg karmy.
Zdjęć: 2  

Seniorzy mają pełnomocnika  »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie um
Rada Seniorów zatwierdziła na to stanowisko kierownika Dziennego Domu Pobytu, Joannę Wiech. Seniorzy dyskutowali też o komunikacji miejskiej i porządku na cmentarzach.
Zdjęć: 12  

"GPC": Ucinają nogi, zamiast leczyć  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie GPC
Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym rośnie liczba amputacji kończyn z powodu miażdżycy - alarmują specjaliści cytowani przez "Gazetę Polską Codziennie".

Zarabiać jak bankierzy  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie Gazeta Wyborcza , niezalezna.pl
Prezesi polskich banków zarabiają po kilka milionów złotych rocznie. To nawet 200 razy więcej niż szeregowi pracownicy sektora bankowego, informuje „Gazeta Wyborcza”.

Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej »
Tekst opublikowany 2014-03-21, opracowanie NSP
Organizatorem X edycji Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Kozarzewskiego w Nysie. Uczestnikami - uczniowie szkół podstawowych gminy Nysa z klas IV- VI.
Zdjęć: 1  

Innowacje w miejskiej komunikacji »
Tekst opublikowany 2014-03-21, opracowanie um
Biletomaty, system informatyczny do zarządzania komunikacją miejską oraz obustronne tablice świetlne, które będą informowały o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu - to tylko niektóre z nowinek, jakie pojawią się w MZK.
Zdjęć: 5  

Fotoradary przed Trybunałem »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Wydawało się, że o fotoradarach powiedziano już wszystko. Że niepotrzebne, nielegalne, wadliwej wcale nie wpływają na poprawę bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Od XL-ki do modelki? »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie pwsz
Studentki Instytutów Dietetyki i Kosmetologii PWSZ odchudzą nysanki i pomogą im zmienić wizerunek. Wraz z pierwszym dniem wiosny rusza bezpłatny program grupowego odchudzania połączony z doradztwem kosmetologicznym.
Zdjęć: 3  

Laureaci konkursu recytatorskiego »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie SP 3
W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie po raz kolejny spotkali się wielbiciele poezji i miłośnicy naszego miasta oraz twórczości o Nysie - podczas dorocznego konkursu recytatorskiego „Nysa w poezji”.
Zdjęć: 12  

Kompania w ogniu napalmu »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK/fot: szer. Łukasz DUKAT
Wokół żołnierza płomienie, dym ograniczający widoczność, na twarzy maska przeciwgazowa, a przed nim zadanie: pokonać tor napalmowy.
Zdjęć: 12  

Rada Młodzieżowa dyskutowała o likwidacji Gimnazjum nr 3 »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie um
Na temat wygaszanego Gimnazjum nr 3 w Nysie po raz drugi dyskutowano na forum Rady Młodzieżowej w Nysie. Obecni byli przedstawiciele szkoły oraz władze gminy.
Zdjęć: 9  

Gminny turniej wiedzy pożarniczej »
Tekst opublikowany 2014-03-18, opracowanie psp
W Komendzie Powiatowej PSP w Nysie odbył się gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. W TWP brało udział 34 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zdjęć: 4  

Na Maltę, gdzie krajobrazy, historia i Hollywood  »
Tekst opublikowany 2014-03-16, opracowanie otomedia.pl
3 tysiące godzin słońca w ciągu roku i średnia temperatura na poziomie 23 stopni – Malta zaprasza wszystkich stęsknionych słońca i marzących o wypoczynku w hollywoodzkim klimacie.
Zdjęć: 7  

Kolorowo, zdrowo i wesoło w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2014-03-14, opracowanie Mirosława Klonowska
W ramach „Wojewódzkiego dnia walki z otyłością” i „Roku szkoły w ruchu” uczniowie klas IV, V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z wychowawcami Joanną Strzałką i Mirosławą Klonowską przygotowali wspólne drugie śniadanie.
Zdjęć: 5  

Nysa powalczy o turystów »
Tekst opublikowany 2014-03-14, opracowanie Artur Pieczarka
Nysa przygotowuje się do nowego sezonu turystycznego. Pakiety pobytowe mają przyciągnąć do miasta turystów. W tej sprawie spotkali się przedsiębiorcy z branży turystycznej i władze miasta.
Zdjęć: 20  

Nyscy „Latarnicy” i więcej światła w sieci  »
Tekst opublikowany 2014-03-14, opracowanie um
Około 50 seniorów i 7 certyfikowanych Latarników wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielem ZUS na temat Platformy Usług Elektronicznych (PUE).
Zdjęć: 11  

Sukcesy w biegach przełajowych »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie Jacek Ryszewski/Tomasz Kołodziej
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim2” Nysa zwyciężył w punktacji drużynowej dziewcząt. W punktacji ogólnej klub uplasował się na trzecim miejscu.
Zdjęć: 7  

Rusza budowa OVO Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie otomedia.pl
Realizacja jednej z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Niezwykły budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku.
Zdjęć: 4  

Długołęka wspiera przyjaciół z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie Adrian Walczyk
W podwrocławskiej Długołęce odbyła się konferencja z delegatami partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie. Tematem rozmów była obecna sytuacja społeczno-polityczna za wschodnią granicą.
Zdjęć: 2  

Wieczór Kultury Włoskiej »
Tekst opublikowany 2014-03-12, opracowanie dr Bożena Węcka
29 marca o godz. 18 w Nyskim Domu Kultury przy, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa - Wieczór Kultury Włoskiej.
Zdjęć: 2  

Stal gra w niedzielę »
Tekst opublikowany 2014-03-12, opracowanie Jacek Makowski
Po wspaniałym widowisku podczas meczu z MKSem Banimex Będzin 22 lutego i pewnej wygranej Stalowców 3:0 zapraszamy na mecz w Nysie, pomiędzy STALĄ NYSA, a KS CAMPEREM WYSZKÓW,
Zdjęć: 1  

"PB": Gaz z węgla – Polska niezależna  »
Tekst opublikowany 2014-03-12, opracowanie Puls Biznesu
Australijski lider w badaniach nad podziemnym zgazowaniem węgla przekonuje, że ta technologia da Polsce niezależność energetyczną - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Zdjęć: 1  

Berlin, jakiego nie znacie »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
9 powodów, dla których warto odwiedzić to niezwykłe miasto
Zdjęć: 3  

Dla kogo Podróżnicze Oscary? »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Redakcja miesięcznika National Geographic Traveler ogłosiła nominowanych w 8. edycji konkursu TRAVELERY. „Podróżnicze Oscary” zostaną tradycyjnie wręczone w 6 kategoriach.
Zdjęć: 1  

Dwa lata wysokich lotów  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Blisko 3,9 mln odprawionych pasażerów, prawie milion przewiezionych walizek, 320 tysięcy wypitych kaw i… papieru toaletowego, jak stąd do Dubaju. Port Lotniczy Wrocław obchodzi swój jubileusz i podsumowuje dwa lata działalności nowego terminalu pasażerskiego.
Zdjęć: 1  

Taneczny Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie pwsz
Tegoroczny Dzień Kobiet w PWSZ w Nysie był bardzo taneczny. Uczelnię odwiedziło ponad 600 tancerek i tancerzy. Wzięli udział w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO w Belly Dance oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Freestyle Dance.
Zdjęć: 45  

Dzień Kobiet w Wyszkowie Śląskim »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Dzień 8 marca był bardzo uroczystym dniem w życiu Pań z Wyszkowa - było to 10-lecie obchodów DNIA KOBIET w Wyszkowie Śląskim.
Zdjęć: 9  

Kobiety świętowały w Przełęku »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Z okazji Święta Kobiet w Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przełęku Panie miło spędziły czas w dniu 8 marca. Były rozmowy, śpiew i tulipan od strażaków.
Zdjęć: 3  

Wielkie pieniądze na zbrojenia »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet jeśli konsekwentnie w najbliższej dekadzie wydamy zaplanowaną, niebagatelną kwotę 130 miliardów złotych na modernizację armii, to dalej wobec Rosji będziemy bezbronni. To ułamek kwot, które potęgi militarne wydają na zbrojenia.
Zdjęć: 1  

Studencki laur dla Nysy »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie um
Tytuł "Gmina na 5" 2013 otrzymała Nysa w III rankingu jakości witryn internetowych miast oraz jakości obsługi inwestorów organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych przy Instytucie Przedsiębiorstwa SGH.
Zdjęć: 3  

Seniorka z Nysy w TVP Opole »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie um
"Teresa od dobroci". W Nysie znana, jako "sołtysowa". Polska Super Babka oraz Zasłużona dla Opolszczyzny. Jest radną Rady Seniorów w Nysie. Mowa o Pani Teresie Hanasz z Nysy.
Zdjęć: 2  

Ponad 2 000 adoptowanych psów »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie UM
W ciągu ostatnich 10 lat 2059 psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej znalazło nowy dom.
Zdjęć: 3  

Nysanin obiegnie najdłuższe jezioro  »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie otomedia.pl
Michał Złotowski jest biegaczem specjalizującym się w biegach górskich. Od 10 lat mieszka w Nysie, gdzie przeprowadził się by podjąć naukę na kierunku ratownictwo medyczne.
Zdjęć: 3  

Wierzbięcice dla Pań »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie Sołectwo Wierzbięcice
8 marca w świetlicy wiejskiej w Wierzbięcicach odbyły się uroczystości z okazji święta kobiet.
Zdjęć: 8  

Pijany staranował ogrodzenie »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie pol
Nietrzeźwy 31 - latek został zatrzymany przez policjantów kilka minut po tym, jak wjechał w ogrodzenie przy posesji na ul. Ściegiennego w Nysie. Mężczyzna miał prawie 2 promile.
Zdjęć: 1  

Areszt dla bandyty »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie pol
26-letni mieszkaniec Nysy pobił i ukradł pokrzywdzonemu telefon. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz gróźb karalnych. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 2 miesięczny areszt.
Zdjęć: 2  

Ukradł rower niepełnosprawnej »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie pol
W ręce policjantów z Korfantowa wpadł 17-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna jechał ulicą na rowerze, który wcześniej ukradł osobie niepełnosprawnej. Podejrzany usłyszał już zarzut.
Zdjęć: 1  

Ukradli i pocięli poloneza »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lutego ukradli poloneza. Auto pocięli na części. Policjanci znaleźli je w jednym z garaży na terenie miasta.
Zdjęć: 2  

51-latek zginął w oplu »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie pol
Na drodze krajowej 46, z nieustalonych przyczyn, kierujący osobowym oplem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.
Zdjęć: 1  

Śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie fot.: Twitter/@EuromaidanPR/Internet/OTOMEDIA.pl/
Memy, karykatury, rysunki satyryczne. W Internecie znaleźć można coraz więcej ilustracji tego, co dzieje się na Ukrainie, a szczególnie wokół Krymu.
Zdjęć: 20  

Czym jeżdżą nasze panie? »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie OTOMEDIA.pl
Ople, volkswageny i fiaty zwyciężają w rankingu popularności aut wybieranych przez kobiety. Zestawienie za rok 2013 przygotowało towarzystwo ubezpieczeń Gothaer.
Zdjęć: 3  

Rośnie nyska strefa i zatrudnienie  »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie Artur Pieczarka
Producent stolarki okiennej firma Alsecco, działająca w nyskiej podstrefie ekonomicznej WSSE Invest-Park, rozpoczęła budowę czwartej hali produkcyjnej. Zakład zatrudniający dziś 360 osób, będzie mógł zwiększyć zatrudnienie o kolejne 70 osób.
Zdjęć: 6  

Z okazji Dnia Kobiet »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie UM
6 marca odbyły się spotkania dla mieszkańców organizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Spotkania zorganizowane zostały w świetlicy przy ul. Moniuszki.
Zdjęć: 12  

Bezpłatne badanie mammograficzne »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie otomedia.pl
Badania mammograficzne wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Wiąże się on z możliwością wykonania badania bezpłatnego.
Zdjęć: 2  

Co nam może zrobić Putin? »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie Damian Słomski i Łukasz Pałka, Money.pl
Jeżeli konflikt o Krym się zaostrzy, a Polska poprze wprowadzenie sankcji przeciwko Rosji, to cała nasza gospodarka będzie miała poważne problemy. Ewentualna ekonomiczna zemsta Rosjan odbiłaby się przede wszystkim na branży spożywczej. Istnieje też ryzyko skoku cen paliw na stacjach benzynowych.
Zdjęć: 1  

Kupno mieszkania na wynajem – czy to ryzykowne? »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Przemysław Kotwicki, serwis otoDom.pl/Jarosław Mik
Nie ma róży bez kolców, należy mieć świadomość, jakie konsekwencje niesie decyzja o zakupie inwestycyjnym mieszkania. Przedstawimy także kilka porad, które pozwolą zmniejszyć ryzyko i uczynić transakcję bardziej bezpieczną dla inwestora.

Zoo - kolejne oznaki wiosny »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie zoo
W zeszłym roku do wrocławskiego zoo przyjechało stado nietoperzy. Szybko zaaklimatyzowały się w pawilonie Madagaskaru, czego efektem jest pierwszy przychówek. Młode długo ukrywało się pod skrzydłami samicy.
Zdjęć: 4  

Termy Cieplickie zapraszają »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Maja Nowak/ Termy Cieplickie
W Jeleniej Górze-Cieplicach otwarto nowoczesny aquapark Termy Cieplickie. To idealne miejsce dla aktywności sportowej, odpoczynku i spotkań biznesowych w otoczeniu Karkonoszy.
Zdjęć: 4  

Port Lotniczy Wrocław w górę  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie otomedia.pl
Luty upłynął na wrocławskim lotnisku pod znakiem połączeń niskokosztowych. Wzrost w tym sektorze ruchu wyniósł aż 13,6% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Zdjęć: 1  

Wykład otwarty »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie pwsz
Instytut Finansów PWSZ w Nysie zaprasza na wykład otwarty pt. "Współczesne uwarunkowania rozwoju gospodarczego Polski".
Zdjęć: 1  

Nysa na targach w Berlinie »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie um
Interaktywna aplikacja promująca Nysę i Kędzierzyn Koźle zaprezentowana będzie w Berlinie. Na opolskim stoisku będzie również prezentowała się grupa rekonstrukcyjna wojska z okresu napoleońskiego.
Zdjęć: 8  

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie UM/Fot: Starostwo Powiatowe w Nysie
Medale za ratowanie Żydów przed holocaustem przyznano pośmiertnie mieszkankom Nysy i Brzegu. Uroczystość odbyła się 3 marca 2014r. w Synagodze we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Powstaje nowe rondo »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie um
Na skrzyżowaniu dróg: Asnyka, Kraszewskiego, Racławickiej rozpoczęto budowę nowego ronda w Nysie. Od końca 2013 r. trwały prace przy łączniku od ul. Racławickiej do ul. Asnyka.
Zdjęć: 3  

Dołącz do NAS »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie JM
Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Stal Nysa, oficjalnie rozpoczyna projekt pt. "Nyska Akademia Siatkówki - Dołącz do NAS!", czyli szkółka siatkarska Klubu Stal AZS PWSZ Nysa.
Zdjęć: 1  

Ważna zmiana dla „Zabużan” – będą mogli uzyskać miliony? »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Sprawy dot. mienia zabużańskiego, tj. mienia zostawionego przez Polaków przymusowo wysiedlonych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski, nie zostały w pełni rozwiązane do dnia dzisiejszego pomimo upływu przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń.

Strażacy z PWSZ »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie pwsz
PWSZ w Nysie może pochwalić się własną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Nazywa się „Feniks” i póki co liczy 20 członków – początkujących strażaków i strażaczek.
Zdjęć: 1  

Głos znad Niemna w Nysie »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie um
Pięćdziesięcioosobowa grupa rodaków z Grodna i okolic gościła w Nysie. Chór „Głos znad Niemna” zaśpiewał w kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie.
Zdjęć: 15  

60 przebierańców na lodowisku »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie um
Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował dla dzieci i młodzieży na sztucznym lodowisku w Nysie imprezę rekreacyjno – sportową Bal Przebierańców „Ferie Zimowe 2014”.
Zdjęć: 12  

Hołd Żołnierzom Wyklętym »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie um
Z udziałem władz powiatu, gminy, przedstawicieli ugrupowań politycznych, związków, stowarzyszeń i instytucji odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zdjęć: 29  

Tryton dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie um
Oficjalne odczytanie werdyktu Kapituły, wręczenie laureatowi statuetki oraz wyróżnień odbyło się na uroczystej Gali „Trytona Nyskiego 2013” w Nyskim Domu Kultury. Na scenie wystąpili Andrzej Cierniewski oraz artyści z Nyskiego Studia Piosenki.
Zdjęć: 19  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl