Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 61 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Złote i szmaragdowe pary »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie odbyła się uroczystość nadania medali za długoletnie pozycie małżeńskie.
Zdjęć: 11  

Strzelców Bytomskich oddana »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Kierowcy oraz piesi mogą już korzystać z nowej drogi oraz chodników wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich w Nysie.
Zdjęć: 3  

Smacznie i zdrowo w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie LD
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach wspierając w szkole w kl. I – III realizację edukacji zdrowotnej, wszyscy uczniowie i nauczyciele zgodnie się zjednali i wspólne II śniadanie spożywali.
Zdjęć: 5  

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Rada Seniorów i Młodzieżowa przed Nowym Rokiem »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie um
Odbyły się już ostatnie w tym roku sesje Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady w Nysie, podczas których podsumowano całoroczną działalność.
Zdjęć: 6  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Wigilia osób samotnych w Carolinum  »
Tekst opublikowany 2013-12-25, opracowanie AP/UM
Ponad 80 osób wzięło udział w Wigilii Bożonarodzeniowej dla osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej zorganizowanej przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety i Siostry Elżbietanki z Nysy.
Zdjęć: 20  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Krasińskiego już przejezdna »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Dobiegła końca budowa nowej drogi w ulicy Krasińskiego zlokalizowana na Górnej Wsi przy budynkach mieszkalnych oraz terenach inwestycyjnych.
Zdjęć: 18  

Jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie LK
Tradycją szkoły jest przygotowywanie świątecznego przedstawienia przez uczestników kółka religijnego. Uczniów do inscenizacji przygotowuje Celina Hasiak, nauczycielka religii.
Zdjęć: 4  

Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miejskim »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
„Wyjdź z cienia. Pokaż dobro” - to hasło tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego prowadzą akcję przedświąteczną odbywającą się na terenie całego kraju.
Zdjęć: 3  

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

Piękna Studnia włączona  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie um
Po zapadnięciu zmroku można już podziwiać iluminację „Pięknej Studni”. Do tej pory system oświetlenia składał się jedynie z pojedynczej oprawy umieszczonej we wnętrzu cembrowiny.
Zdjęć: 9  

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Wygrali Turniej w Krotoszynie »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie sos
Bardzo udanie wypadł mikołajkowy piątek w Krotoszynie dla chłopców urodzonych w roczniku 2001 reprezentujących SOS ZSS NYSA.
Zdjęć: 2  

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Zagłosuj na nyskie iluminacje »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
Od 2 grudnia w Plebiscycie Miast polskie miasta walczą o tytuł najpiękniej świątecznie rozświetlonego - w tym również NYSA. W tym roku internauci mogą oddawać głosy na swoje miasta w serwisie swiecsie.pl, na fan page’u facebookowym oraz w aplikacji na nk.pl
Zdjęć: 9  

Świąteczny Bastion  »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Fot: IT w Nysie
15 grudnia w Bastionie św. Jadwigi odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w czasie którego mieszkańcy mogli nabyć wszystko co potrzebne na święta. Drugi dzień Jarmarku w Bastionie św. Jadwigi 22 grudnia 2013 r.
Zdjęć: 8  

Bikepark i street workout w Nysie? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
Na tematy dotyczące rozwoju miasta oraz potrzeb młodzieży rozmawiano podczas pierwszego otwartego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „60 tysięcy”. Pierwszym gościem była burmistrz Jolanta Barska.
Zdjęć: 2  

I m-ce w Makroregionalnym Turnieju Talentów SOS »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie sos
W Wałbrzychu odbył się Makroregionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Nyscy uczniowie zostali wysoko ocenieni.
Zdjęć: 1  

Cysterna z olejem w rowie  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Nysy zabezpieczali miejsce usuwania cysterny przewożącej olej napędowy. Na trasie Przełęk – Biała Nyska kierowca w trakcie wymijania zjechał na pobocze. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 2  

Dramaty na drogach  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Nyscy policjanci apelują o ostrożność na drodze. Tylko w ciągu jednej doby na drogach powiatu doszło do kilku wypadków, w tym jednego śmiertelnego.
Zdjęć: 11  

Zatrzymani za kradzież samochodu  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Policjanci z Nysy zatrzymali cztery osoby podejrzewane m.in. o kradzież samochodu i kradzieże akumulatorów. Jeden z zatrzymanych usłyszał 6 zarzutów.
Zdjęć: 4  

Stal – będą 3 punkty? »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie JM
Kolejnym rywalem nyskich akademików będzie drużna UMKS Kęczanin Kęty. W I rundzie siatkarze Stali z łatwością zwyciężyli w meczu z drużyną Kęczanina 3:0. Czy stalowcy ponownie pokonają swoich przeciwników?
Zdjęć: 1  

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2013-12-14, opracowanie um
13 grudnia, w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przed pomnikiem Patriotom Polskim złożono kwiaty i zapalono znicze.
Zdjęć: 14  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

Inwestycje drogowe w sołectwach – Biała Nyska i Przełęk »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Tym razem informujemy o zakończonych budowach dróg w Białej Nyskiej oraz Przełęku. Gmina Nysa realizuje w 2013 r. budowę 7 nowych dróg na ternie sołectw.
Zdjęć: 2  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Policjanci uczyli jak udzielać pierwszej pomocy »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie pol
Policjanci z Paczkowa i Nysy odwiedzili Szkołę Podstawową w Kamienicy. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy osobom pokrzywdzonym w różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadkach.
Zdjęć: 5  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

Mikołajkowe zawody przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie odbyły się „Mikołajkowe gry i zabawy dla przedszkolaków”.
Zdjęć: 8  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Łatwiej niepełnosprawnym »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie um
Trwają prace związane z budową windy w Urzędzie Miejskim w Nysie. Po wykonanym podjeździe przed budynkiem oraz wstawieniu automatycznie otwieranych drzwi, kolejnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i starszych będzie właśnie winda.
Zdjęć: 8  

Świątecznie na ulicach Nysy »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie UM/Fot: Paweł Kostrzewa
Ulice Nysy w świąteczno – noworocznym wystroju. Tradycyjnie od 6 grudnia ulice w centrum Nysy rozświetlone są girlandami, kurtynami, dzwonkami i żyrandolami.
Zdjęć: 11  

Można bezpiecznie parkować »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Zakończyły się utrudnienia związane z budową 48 miejsc parkingowych w ramach I etapu przebudowy drogi na ul. Karugi. Prace prowadzone były w pobliżu fortyfikacji. Konieczne było wykonanie specjalnych wzmocnień skarpy ziemnej.
Zdjęć: 10  

Zawody Mikołajkowe w pływaniu - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Poniżej prezentujemy wyniki rozegranych 5 grudnia na nyskiej pływalni Zawodów Mikołajkowych dziewcząt i chłopców w stylu dowolnym i klasycznym.
Zdjęć: 7  

Konradowa doczekała się drogi z chodnikiem »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Otwarcie przebudowanej drogi wojewódzkiej we wsi Konradowa odbyło się 9 grudnia z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
Zdjęć: 13  

Mikołajkowy Turniej Tańca »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
W Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko -Własnosciowej w Nysie odbył się Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem było Studio tańca ,,LEODANCE" Renaty Pępek.
Zdjęć: 3  

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Mikołaj na nyskim lodowisku »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie nor
Na sztucznym lodowisku na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się Mikołajkowe gry i zabawy dla dzieci. W zawodach wzięło udział 100 uczniów.
Zdjęć: 14  

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

PWSZ pomaga gimnazjalistom i maturzystom »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie pwsz
„Nyski Uniwersytet Gimnazjalisty” oraz „Nyska Akademia Maturzysty” to nazwy nowych projektów, których realizację rozpoczęła 1 grudnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.
Zdjęć: 1  

Tydzień Kultury Kresowej  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie AK, RG
W Gimnazjum nr 1 w Nysie odbył się Tydzień Kultury Kresowej. Okazją do jego organizacji była przypadająca w tym roku 70. rocznica mordów na Wołyniu i Kresach Wschodnich.
Zdjęć: 24  

Mikołajkowe zaproszenie »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
W dniach 5 – 10 grudnia w gminie Nysa odbędzie się cykl mikołajkowych imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży pod patronatem burmistrza Nysy.
Zdjęć: 1  

Dzień Misia w Goświnowicach  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie LK
Pluszaki opuściły swoje zaciszne dziecięce pokoiki i łóżeczka, by przybyć do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach w celu rozpoczęcia obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Zdjęć: 5  

Nysa wspiera naukę i edukację »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie um
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 1  

Radni dyskutowali o sytuacji w gminnej spółce MZK »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie um
Rozpatrzenie skargi Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników Ziemi Nyskiej z siedzibą w MZK na działalność burmistrza Nysy oraz Rady Nadzorczej MZK Sp. z o.o. w Nysie zdominowała ostatnią sesję Rady Miejskiej.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl