Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 85 informacji. Wszystkie poniżej.

Magii czar – Andrzejki w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie LK
Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się w dniu 28 listopada w kl. I – III w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Goświnowicach.
Zdjęć: 4  

Nie bądź obojętny na krzywdę »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie um
Rozmowa z Jadwigą Lubczyńską, przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie.
Zdjęć: 1  

Medale karateków Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie Fot. Waldemar Moroziński
W Legnicy odbył się XIV EUROPEAN CUPRUM CUP KARATE LEGNICA OPEN ,, Masters" organizowany przez klub karate Tora Legnica w zawodach tych wystartowało 330 zawodników z 30 klubów karate.
Zdjęć: 6  

Gospodynie z Domaszkowic wywalczyły II miejsce »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
W III edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowanego w Prószkowie, gospodynie z Domaszkowic wywalczyły II miejsce. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich odebrały nagrodę pieniężną.
Zdjęć: 2  

Przedszkole nr 8 już ocieplone  »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Zdążyli przez zimą. W Przedszkolu nr 8 przy ul. Tkackiej w Nysie zakończone zostały prace związane wykonaniem nowej elewacji budynku. Termomodernizacja obiektu pozwoli zaoszczędzić koszy związane z energią cieplną.
Zdjęć: 14  

Wielkie pieczenie pierników w Kopernikach »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Kobiety z Kopernik skąd pochodzi ród Mikołaja Kopernika, wypiekają pierniki na okres świąteczny. Podczas przygotowania słodkości obecni byli m.in. dziennikarze z TVP Opole. W programie wystąpiły mieszkanki Kopernik, Skorochowa i Domaszkowic.
Zdjęć: 19  

Polska nie wykorzysta unijnych pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premier Donald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji - alarmują eksperci.

Kolejne spotkanie Stali Nysa »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie stal
30 listopada we własnej hali przy ul. Głuchołaskiej 12 o godzinie 18.00 Stal Nysa zmierzy się z KS Camper Wyszków prowadzonym przez trenera Jana Sucha.
Zdjęć: 2  

W rocznicę śmierci poety »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
W ramach obchodów 156. rocznicy śmierci poety Informacja Turystyczna w Nysie przygotowała imprezę turystyczną „Dzień z Eichendorffem”. Mieszkańcy oraz turyści przeszli fragmentem Szlaku Eichendorffa.
Zdjęć: 9  

Pół ceny od św. Mikołaja »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie um
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci małe i duże (dorośli) do skorzystania z lodowiska oraz Krytej Pływalni w dniu 6 grudnia od godziny 16.00. Promocja - bilety dla wszystkich 50% taniej.
Zdjęć: 8  

Każdego można wrobić w wypadek? »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie Malwina Wrotniak-Chałada, Bankier.pl
Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi.

Zadzwonisz 112 odbierze WCPR »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie (opr. ers)
Od 28 listopada wszystkie zgłoszenia na numer 112 z obszaru Dolnego Śląska będą odbierane w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy WCPR będą je przekierowywać do właściwych służb ratunkowych.
Zdjęć: 1  

Niemcy: płace minimalne, płatne autostrady, niższy wiek emerytalny »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie INTERIA.PL
CDU/CSU i SPD osiągnęły w środę nad ranem porozumienie w sprawie umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawę programową nowego rządu Angeli Merkel.

Kiedy obowiązkowe „zimówki” »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Pomimo wielu projektów w Polsce nadal brakuje regulacji prawnych obligujących kierowców do zakładania w samochodach opon zimowych.

Darczyńcy poszukiwani »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Drużyna Wolontariuszy w Nysie poszukuje Darczyńców dla rodzin włączonych do 13 edycji projektu Szlachetna Paczka - ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Zdjęć: 1  

Nowy zarząd dolnośląskiej PO  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Rada dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała zarząd regionu tej partii. Nie ma w nim byłego szefa struktur regionalnych Grzegorza Schetyny.

"Rz": Młodzi skazani na wyjazd »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Szansę widzą tylko 
w emigracji. Młodzi Polacy tracą wiarę, że w kraju czeka ich coś dobrego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Najnowszy sondaż „Rz”: PO – 19 proc. »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie "Rz"
Rekonstrukcja rządu nie pomogła PO. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych.

Doda skoczy w Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie otomedia.pl
Doda ponownie skoczy w tłum… ale tym razem z dużo większej sceny - we wrocławskiej Hali Stulecia, w której samych multimediów będzie 260 m2.
Zdjęć: 2  

Sprzęt dla ratowników WOPR »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Zakończył się główny etap remontu siedziby WOPR w Głębinowie. Obiekt, który spłonął przed kilkoma laty jest już zadaszony, z nową więźbą dachową oraz oknami.
Zdjęć: 16  

Nasi wicemistrzowie Polski »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie ntg
W Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Bardzo dobrze zaprezentowali się gimnastycy z Nysy, zdobywając srebrny medal.
Zdjęć: 2  

Gimnazjum Sportowe pod skrzydłami Sokoła »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
W Nyskim Domu Kultury nastąpiło oficjalne nadanie Gimnazjum Sportowemu w Nysie imienia Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ.
Zdjęć: 23  

Świat Bez Głodu w paczkowskim Zespole Szkół »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Klub Szkoły Humanitarnej/SU/PCK
"Świat Bez Głodu" - to hasło kampanii edukacyjnej realizowanej od początku roku szkolnego w Zespole Szkół w Paczkowie. Jej pomysłodawcą jest Polska Akcja Humanitarna, która w 2010 roku przyznała szkole tytuł Szkoły Humanitarnej - a to zobowiązuje.
Zdjęć: 14  

Polskie szklane kule podbijają świat »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń/Emmerson Realty S.A
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie zaraz po 1 listopada supermarkety zalała fala ozdób choinkowych.
Zdjęć: 7  

Szybko rośnie liczba samobójstw »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie INTERIA.PL/DGP
Tempo wzrostu śmierci samobójczych w Polsce jest tak wysokie, jak w ratującej się przed bankructwem Grecji. Z Marią Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, kierownikiem Zakładu Przemian Społecznych i Gospodarczych, rozmawia Barbara Sowa.

Demolka za 20 tysięcy zł  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzewanych o zdewastowanie 15 zaparkowanych na osiedlowym parkingu samochodów. Straty sięgają 20 tysięcy złotych.

Odpowie za kradzież paliwa  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu w Głuchołazach ustalili mężczyznę, który kradł paliwo ze zbiorników w samochodach na terenie powiatu nyskiego. Łączne straty to przeszło 11 000 zł.
Zdjęć: 1  

Szukają ofiar fałszywych policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Wyłudzali pieniądze za seks z nieletnią. Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podszywanie się pod policjantów. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 33 lat, mieszkańców Legnicy oraz 33 – letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 2  

Strzeż się tych pań »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Fot.Waldemar Moroziński
W Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Nysie zakończył się kurs samoobrony dla mieszkanek naszej gminy. 100 pań poznało podstawowe techniki obrony w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Zdjęć: 4  

Latarnicze debiuty nysan nagrodzone »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Alicja Papis – Latarnik Polski Cyfrowej
W ramach konkursowej jesieni Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” ogłosiło konkurs dla Latarników, którzy postawili pierwsze kroki w swojej „pracy” z seniorami. Wśród laureatów znaleźli się Latarnicy z Nysy.
Zdjęć: 3  

Nyska "Jednynka" z wizytą w Głuchołazach  »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Głuchołazy to miasto związane z ideami głoszonymi przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. To stąd pochodzi Ewa Chrobak-Szota – Kawaler Orderu, autorka promiennego słoneczka, a także ks. Stanisław Chryc działający niegdyś w pobliskiej parafii na rzecz rodzin pokrzywdzonych przez los.
Zdjęć: 8  

Święto wspinaczki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą sobotę i niedzielę na ścianie wspinaczkowej Tarnogaj przy ul. Nyskiej we Wrocławiu zorganizowane zostaną jedne z największych amatorskich zawodów wspinaczkowych w Polsce. Do udziału zgłosiło się 250 zawodników.
Zdjęć: 1  

Nyska Wieża Ciśnień wygrała »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie uzyskała najwięcej głosów Internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Opolskiego 2013.
Zdjęć: 3  

Abolicja w ZUS-ie »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

Muszą zabrać pieniądze OFE »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dziewięć miliardów złotych - tej wysokości oszczędności będzie musiał wygospodarować w przyszłym roku rząd, jeżeli reforma systemu emerytalnego upadnie, albo gdy nie zostanie wprowadzona na czas.

Starszy Ratownik – bezpłatne szkolenie dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie psd
W nyskim Kole Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków odbędzie się kurs pierwszej pomocy dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Gala Stypendialna zDolny Śląsk 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Na dzisiejszej uroczystości w Filharmonii Wrocławskiej 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych otrzymało dyplomy stypendialne.
Zdjęć: 5  

Można się ślizgać  »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie nor
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza na Sztuczne Lodowisko przy ul. Kraszewskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

Niegościnne zawodniczki ZSS »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie AŁ
Pełne trybuny i gorący aplauz towarzyszyły turniejowi międzynarodowemu w gimnastyce sportowej kobiet z okazji „Święta Niepodległości” , który odbył się w Zespole Szkół Sportowych.
Zdjęć: 7  

Spotkali się nyscy diabetycy »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie um
W siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Była okazja do integracji środowiska oraz wręczenia odznaczeń i dyplomów.
Zdjęć: 13  

Wrocław-Berlin na wiosnę? »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina. Dla podróżnych Portu Lotniczego Wrocław będzie to oznaczało uzupełnienie oferty połączeń dla biznesu, ale nie tylko.
Zdjęć: 1  

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta cieszył się Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu. Seniorzy mogli m.in. poznać jego działalność, wysłuchać występów artystycznych oraz skontrolować ciśnienie krwi.
Zdjęć: 17  

Nysa Kongresie Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Kobiety w polityce” podczas I Dolnośląskiego Kongresu Kobiet m.in. z udziałem Wandy Nowickiej - wicemarszałkini Sejmu RP, dr Barbary Labudy oraz Iwony Piątek.
Zdjęć: 1  

Koncert TGD po akcji charytatywnej  »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Pełna sala Nyskiego Domu Kultury, wsparcie dla 11-letniego Alana, propagowanie wolontariatu i koncert Trzeciej Godziny Dnia – to wszystko miało miejsce podczas wydarzenia. w hołdzie bł. Marii Luizy Merkert.
Zdjęć: 8  

Gmina buduje drogi w sołectwach  »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Gmina Nysa realizuje w bieżącym roku budowę 7 nowych dróg na terenie sołectw: Wierzbięcice, Jędrzychów, Radzikowice, Niwnica, Przełęk, Biała Nyska, Kępnica.
Zdjęć: 2  

Słowackie media zachwycone kibicami »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie INTERIA.PL
Słowackie media, w relacjach z meczu Polska - Słowacja (0-2) zwracają uwagę na zachowanie polskich kibiców.

Nyscy Latarnicy oświetlają sieć  »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska spotkała się z Latarnikami Polski Cyfrowej z terenu gminy. Podczas spotkania podziękowała za ich pracę wolontariacką na rzecz seniorów i zaoferowała pomoc.
Zdjęć: 3  

Uczcili pamięć Śląskiej Samarytanki »
Tekst opublikowany 2013-11-16, opracowanie um
Nysanie ze świecami, przeszli odcinkiem szlaku bł. Marii Luizy Merkert, której wspomnienie przypadało na 14 listopada. Wcześniej odprawiona została Msza św. w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w intencji kanonizacji Nysanki.
Zdjęć: 16  

ZUS zbankrutuje przed 2020  »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie INTERIA.PL
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły "Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat.

Masowo zamykają apteki »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie Puls Biznesu
Od początku roku w całym kraju zamkniętych zostało 1030 aptek, wynika z abalizy firmy badawczej IMS Health. Zdecydowana większość zamkniętych aptek to placówki indywidualne lub zrzeszone w minisieci składające się z 2-4 aptek.

Ważne przed meczem Polska – Słowacja  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie otomedia.pl
Bramy Stadionu Wrocław otwarte zostaną już na trzy godziny przed meczem, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu na stadion jak najwcześniej, tym bardziej, że na kibiców będzie czekało wiele atrakcji na esplanadzie stadionu.
Zdjęć: 1  

Imieniny Św. Marcina »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Choć sobota 9 listopada była dniem wolnym od nauki, przez Publiczna Szkołę Podstawową w Domaszkowicach przewinęły się tłumy.
Zdjęć: 5  

Przygotowania do Akcji Zima  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Jak co roku, w listopadzie w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się spotkanie instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób bezdomnych, mające na celu ustalenie działań w ramach „Akcji zima”.
Zdjęć: 3  

Wizyta u Pradziadków »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie ZSP w Goświnowicach
Uczniowie klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach pod kierunkiem wychowawczyni Zuzanny Drozdowskiej uczcili 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Zdjęć: 6  

Konferencja Rad Młodzieżowych w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
Odbyła się Konferencja Rad Młodzieżowych. Do Nysy z inicjatywy Daniela Wojtaka z Fundacji „W działaniu” przyjechało ponad 80 młodych, aktywnych osób.
Zdjęć: 13  

Kępnica – powstała książka o wsi »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
W świetlicy wiejskiej w Kępnicy odbyła się promocja książki opowiadającej o historii wsi. Jej autorem jest Jan Matura, który kiedyś mieszkał w Kępnicy i łączą go z nią liczne wspomnienia.
Zdjęć: 10  

Lekarze rodzinni do premiera - Nie ma takich słów... »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie Bożena Janicka, prezes PPOZ
Szanowny Panie Premierze,

Biała Nyska w biało – czerwonych barwach »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
Wieczornica Patriotyczna z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Białej Nyskiej.
Zdjęć: 12  

"Rz" – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
PiS może liczyć na poparcie 31 proc. ankietowanych, PO - 20 proc., a SLD - 15 proc. - wynika z sondażu IBRiS "Homo Homini" dla "Rzeczpospolitej".

Nysa podczas Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie um
Z licznym udziałem dzieci i młodzieży przy pomniku Patriotom Polskim, a potem podczas wieczornego koncertu w NDK, odbyły się obchody Święta Niepodległości.
Zdjęć: 48  

Mistrzowie Polski z Nysy »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie rtr
Zawodnicy grający w Lidze Amatorskiej Siatkówki im. Jana Pudo w Nysie, zdobyli, na odbywających się w Wieliczce, II Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich I miejsce! Tym samym mamy Mistrzów Polski amatorów.
Zdjęć: 1  

Brązowy medal gimnastyczek z Nysy »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie AŁ
W dniach 8 - 9 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w klasach I i III w gimnastyce sportowej kobiet.
Zdjęć: 3  

GW: "Amnestia" dla pijaczków i złodziejaszków »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie INTERIA.PL/GW
Ponad 10 tys. osób powinno opuścić w sobotę więzienia. W sądach - pisze "Gazeta Wyborcza" - trwa nerwowe przeglądanie setek tysięcy akt, żeby wyłowić tych, którzy mają wyjść. Bo inaczej budżet może płacić odszkodowania.

Obchody Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie um
11 listopada odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Nysie. Zaplanowano też imprezy kulturalne i sportowe.
Zdjęć: 1  

Biało - czerwone kotyliony od młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
W związku ze Świętem Niepodległości młodzież z Gimnazjum nr 1 przekazała biało - czerwone kotyliony pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie.
Zdjęć: 5  

Mieszkańcy Kopernik w odnowionej świetlicy wiejskiej »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
Oficjalna prezentacja wyremontowanego obiektu Świetlicy Wiejskiej w Kopernikach, odbyła się w dniu 7 listopada, późnym wieczorem. Mieszkańcy sołectwa skąd pochodzi ród Mikołaja Kopernika mogli pierwszy raz zobaczyć wnętrza wyremontowanej świetlicy.
Zdjęć: 19  

Po Sztafetowych Zawodach Pływackich Szkół  »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie otomedia.pl
Na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz drugi „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji 95-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło 152 zawodników.
Zdjęć: 11  

Skarby z odzysku »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie pwsz
Zdobywają wiedzę na temat ekologii. Tworzą prace plastyczne z odpadków. Kto to taki? Trzecioklasiści reprezentujący szkoły podstawowe z terenu gminy Nysa, którzy uczestniczą w drugiej edycji projektu „Skarby z odzysku”.
Zdjęć: 10  

Wielkie kłamstwo o Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie INTERIA.PL
62 lata temu, 6 listopada 1951 roku, punktualnie o godzinie 14 z taśmy montażowej świeżo wybudowanej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu zjechała Warszawa M20 oznaczona numerem 000 001.
Zdjęć: 1  

Trzecia Godzina Dnia dla Alana »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie um
Koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia jednego z najbardziej znanych polskich pop-gospelowych chórów chrześcijańskich odbędzie się w ramach koncertu charytatywnego 17 listopada (niedziela) o godz. 15.45 w Nyskim Domu Kultury.
Zdjęć: 1  

Nie odrzucajcie referendum »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie cwiżr
W przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Po co ZUS-owi reklama? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
W przyszłym roku na utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydamy 4,267 mld zł, to jest aż o blisko 80 mln zł więcej niż w obecnym. Po przejęciu składek z OFE, ten wzrost kosztów może być jednak dwukrotnie wyższy.

Kolejny inwestor po Castoramie »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Gmina Nysa pozyskała drugiego inwestora na tereny przy ul. Zwycięstwa/Krasińskiego. Pierwszą działkę w 2010 r. kupiła spółka Castim pod budowę Castoramy. Teraz powstanie hurtownia, zakład usługowy i sklep jednego z producentów dywanów.
Zdjęć: 10  

Dodatkowe środki dla sołectw »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Dodatkowe 10 tys. zł otrzyma 5 sołectw z gminy Nysa uczestniczących w programie „Odnowa Wsi w województwie opolskim”.
Zdjęć: 1  

Sukces gimnastyczek na zawodach w Śumperku »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie AŁ
W Śumperku (Czechy) odbył się międzynarodowy turniej gimnastyczny z udziałem naszych gimnastyczek reprezentujących ZSS w Nysie i NTG.
Zdjęć: 8  

Wracają kontrole graniczne  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie msw
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.
Zdjęć: 1  

Które wiadomości oglądamy? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie press.pl
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, na które powołuje się serwis press.pl jedynym programem informacyjnym, który poprawił swój wynik są „Wydarzenia Polsatu”. Największy spadek oglądalności odnotowały natomiast „Fakty” TVN.

W budżecie zabraknie 20 mld? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Forsowane przez rząd Donalda Tuska, przekazanie obligacji z OFE do ZUS oraz ich umorzenie narusza konstytucję - uważają przedstawiciele Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Nysa w odbudowie – obwodnica coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 2  

Ważny mecz Stali »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie stal
6 listopada na hali przy ul. Głuchołaskiej 12 o godzinie 18.00 odbędzie się mecz AZS PWSZ STAL NYSA vs. KRISPOL WRZEŚNIA (beniaminek). To ważny mecz.
Zdjęć: 1  

Rada jednomyślna w sprawie pamiątkowej tablicy »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie tablicy poświęconej ofiarom ludobójstwa, dyskutowano też o gminnej oświacie i kierunkach rozwoju miasta.
Zdjęć: 2  

Zginęły 3 osoby, zatrzymano 33 pijanych »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.
Zdjęć: 2  

Mocno turystyczna Nysa »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
Podczas odbywającego się w Nysie Kongresu Turystycznego z okazji 10 –lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odznaki honorowe Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki otrzymali: Urząd Miejski w Nysie oraz Kazimierz Staszków.
Zdjęć: 7  

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie RN
Dwie drużyny uczniów nyskich szkół podstawowych, wzięły udział w „Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci” w Sumperku.
Zdjęć: 4  

Nagrodzeni poeci »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
W Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Nysie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VII edycji Turnieju Poetyckiego „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl