Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 81 informacji. Wszystkie poniżej.

Po wodnym sezonie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie pol
Na terenie ośrodka ,,Błękitna Zatoka'' uroczyście zakończono sezon wodny nad nyskim jeziorem. Organizatorem imprezy był WOPR Nysa. W spotkaniu poza organizatorami uczestniczyli policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej, władze samorządu oraz zaproszeni goście.
Zdjęć: 6  

66-letni złodziej rowerów »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie pol
Kryminalni z Komisariatu Policji w Korfantowie ustalili i zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy Łambinowice podejrzanego o kradzieże rowerów.
Zdjęć: 3  

Młodzieżowa Rada w Nysie obraduje »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady w Nysie. Wśród tematów uczniowie nyskich szkół m.in. zapoznali się z programem współpracy gminy Nysa z organizacjami pozarządowymi.
Zdjęć: 10  

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Uwaga. Zmiany przy cmentarzach. Kursy MZK »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie oto
Zarządcy dróg na okres Wszystkich Świętych wprowadzają zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Nysie.
Zdjęć: 1  

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

Nysa w telewizji VIVA »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie um
Bilgun Ariunbaatar odwiedza Polskie miejscowości oferujące niecodzienne rozrywki i próbuje przetrwać 24 godziny korzystając wyłącznie z gościnności mieszkańców.
Zdjęć: 8  

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Nysa na Szczycie EuroIndia Center w Hyderabad  »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie um
Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia EuroIndia Center delegacja z Nysy uczestniczyła w 6. Szczycie EuroIndia w Hyderabad oraz w specjalnym spotkaniu z przedstawicielami rządu Indii w Hyderabadzie.
Zdjęć: 23  

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

Plakieta Honorowa Rady Europy dla Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie UM/Foto: Magdalena Wacławczyk
Gmina Nysa została nagrodzona Plakietą Honorową przez Radę Europy. Nagrodę wręczył Claus Buhler członek honorowy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podczas odbywającego się w Nysie Kongresu Turystycznego z okazji 10 –lecia OROT-u.
Zdjęć: 17  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Śmierć na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj przed godziną 7.00 na drodze krajowej 46 (obwodnica Otmuchowa). 31 – letni kierujący pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.
Zdjęć: 4  

16-latek zaatakował 75-latka »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Prewencji nyskiej komendy zatrzymali w pościgu 16 – latka podejrzewanego o rozbój.

Czarna seria »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Nieustąpienie pierwszeństwa na pasach – to prawdopodobnie przyczyna jednego z czterech wypadków, do których doszło na terenie powiatu nyskiego.
Zdjęć: 3  

Pijany tir w Wójcicach »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę tira. 34-letni mieszkaniec Gliwic jechał krajową 46. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 84 km/h. Miał prawie promil alkoholu.

Tolerancyjna Polska w SP nr 3  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie sp3
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie wzięła udział w konkursie na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji ,,Polska dla wszystkich”.
Zdjęć: 9  

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Spotkaniem członków Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady z europoseł Danutą Jazłowiecką i burmistrz Jolantą Barską zainaugurowano Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej – projekt Rady Europy.
Zdjęć: 14  

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Nowy plac zabaw na Osiedlu Rodziewiczówny  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Na Osiedlu Rodziewiczówny w Nysie zakończono właśnie montaż nowego placu zabaw.
Zdjęć: 9  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Kępnica - wieś się zmienia  »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie um
W Kępnicy zakończono pierwszy etap budowy drogi do osiedla. Wieś w ostatnich latach zmienia się na plus. Aktualnie trwa także budowa nowego oddziału przedszkolnego w budynku świetlicy.
Zdjęć: 8  

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

Nyscy biegacze w Taverny »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie rtr
Grupa biegaczy z Nysy wzięła udział w zawodach Ekiden, organizowanych w partnerskim mieście Taverny we Francji. Reprezentacja Nysy uplasowała się na podium w kategorii miast z zagranicy - III miejsce.
Zdjęć: 4  

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Uczyli się walczyć »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Fot.Waldemar Moroziński
300 osób uczestniczyło w XIII Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki na terenie Gimnazjum nr 2 w Nysie i Zakładu Karnego w Nysie.
Zdjęć: 10  

Zakończono remont Wiejskiego Domu Kultury  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
W Kopernikach utworzona zostanie izba pamięci poświęcona astronomowi oraz miejsce do obserwowania ciał niebieskich.
Zdjęć: 4  

Gminne obchody Dnia Nauczyciela w NDK »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
W Nyskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Wręczono doroczne nagrody Burmistrza Nysy za wyróżniającą się pracę, były życzenia i występy artystyczne.
Zdjęć: 18  

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Reprezentanci Nysy na Mistrzostwach Polski  »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
Na boiskach w Warszawskim Bemowie odbyły się mecze finału Krajowego Turnieju Orlika. Nasze miasto reprezentowała drużyna Dziesiątki Nysa złożona z zawodników SP 10, Gim 2 oraz ZSS.
Zdjęć: 4  

Świętowali nyscy seniorzy »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Scena połączyła pokolenia podczas wydarzenia w Nyskim Domu Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
Zdjęć: 17  

Zbadaj zdrowie »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
18 października mieszkańcy Nysy i okolic będą mieli okazję kompleksowo sprawdzić stan swojego zdrowia.
Zdjęć: 3  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Rok akademicki rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie pwsz
Trzy tysiące studentów PWSZ oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Uroczysta ceremonia odbyła się w auli Collegium Artium. Gaudeamus Igitur rozbrzmiało w PWSZ po raz trzynasty.
Zdjęć: 9  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Nowoczesny plac zabaw dla Głuchołaz  »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie oto
W sobotę, 12 października właściciele supermarketu spożywczego Intermarché, marketu budowlanego Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów, oficjalnie otworzą w Głuchołazach nowoczesny plac zabaw.
Zdjęć: 2  

Ułóż z liter słowo „Miłość” »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Kochacie gry planszowe? Uwielbiacie spędzać chłodne jesienne wieczory bijąc wieże i królowe? A może godzinami układacie słowa na polach scrabbli? Możecie sfotografować Waszą pasję podczas ślubnego pleneru. Dzięki temu nie tylko zainspirujecie swojego fotografa, ale przede wszystkim sprawicie, że Wasza sesja będzie jedyna w swoim rodzaju.
Zdjęć: 2  

Pościg za złodziejem »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie pol
W ręce policjantów z Korfantowa wpadł 26-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież samochodu.
Zdjęć: 2  

Możesz głosować na naszą wieżę »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
W ramach konkursu NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2013, rozpoczął się Konkurs dla Internautów. Możemy oddawać głosy na inwestycję związaną z przebudową Wieży Ciśnień.
Zdjęć: 2  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

Sezonowy skok na buty »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie pol
Policjanci z Otmuchowa zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednej z piwnic na terenie miasta.

W poszukiwaniu następcy Blanika »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie um
Filip Wroński z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego został zwycięzcą międzynarodowego turnieju gimnastycznego o puchar Leszka Blanika, rozegranego 5 października w Radlinie.
Zdjęć: 2  

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Zasnął za kierownicą? »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zaśnięcie za kierownicą było prawdopodobną wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej 46 Sidzina- Pakosławice.

Powstanie nowe rondo »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa skrzyżowania w obrębie ulic Asnyka i Kraszewskiego oraz przebudowa ulicy Racławickiej w Nysie.
Zdjęć: 3  

Koniec utrudnień w Jędrzychowie »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
W Jędrzychowie zakończono roboty związane z przebudową drogi wraz z chodnikiem oraz zjazdami do posesji. W sumie z budżetu gminy Nysa powstanie w bieżącym roku 7 nowych dróg na terenach wiejskich.
Zdjęć: 5  

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej  »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
W dniach 14-18 października pod hasłem "Aktywne obywatelstwo”, odbędzie się w Nysie, Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej. Projekt realizowany jest przez Radę Europy.

Inauguracja roku akademickiego »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie rozpoczęli nowy rok akademicki podczas uroczystości w Auli PWSZ.
Zdjęć: 18  

Z sesji RM - mieszkania, fosa, Dwór Biskupi i rondo dla Legii »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie um
Przyjęcie informacji z wykonania budżetu gminy Nysa za I półrocze, zmiany w budżecie oraz rozpatrzenie skargi na uchwałę Rady w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 3 - to główne tematy, nad którymi dyskutowali radni.
Zdjęć: 10  

Sukces ZSS SOS NYSA  »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie oto
Pierwsza turniejowa eskapada chłopców Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z klasy 1 B Gimnazjum Sportowego zakończyła się bardzo udanym występem.
Zdjęć: 3  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Rusz na pielgrzymkę »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie Ewelina Dumin
Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na pielgrzymkę opolskim odcinkiem Drogi św. Jakuba Via Regia w dniu 19 października. Do przejścia będzie 18 km z Dobrzenia Wielkiego do Skorogoszczy.
Zdjęć: 1  

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Stypendia burmistrza Nysy dla studentów »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie um
Kwotą 200 zł miesięcznie stypendium naukowego nagradzani, są najlepsi Nysanie studiujący na nyskich uczelniach wyższych.
Zdjęć: 1  

Nagrody dla uczniów  »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie oto
Nagrody dla uczniów biorących udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zostały wręczone przez burmistrz Nysy w Urzędzie Miejskim.
Zdjęć: 14  

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl