Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Dożynkowe Wierzbięcice »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie Sołectwo Wierzbięcice
W Wierzbięcicach na boisku sportowym odbyły się Dożynki Wiejskie.
Zdjęć: 11  

Ścieżki rowerowe w miejscu torowisk? »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie um
Na temat możliwości przejęcia nieczynnych linii kolejowych przez samorządy rozmawiano w Urzędzie Miejskim z Romanem Nowackim z Departamentu Geodezji i Współpracy z Samorządami w PKP.
Zdjęć: 9  

Przybywa polskich Niemców »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie INTERIA.PL
Niemieckie paszporty otrzymało w zeszłym roku 4 496 Polaków - podał Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Liczba Polaków, którzy zmienili obywatelstwo na niemieckie, wzrosła w porównaniu z rokiem 2011 o 5 proc.

Bez ciepłej wody »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie NEC
Nyska Energetyka Cieplna informuje, że w związku z koniecznością wykonania prac w centralnym źródle ciepła w dniu 28.08.2013 r. od godz. 7.00 do godz. 22.00, nastąpi przerwa...
Zdjęć: 1  

Hip-hop nie na haju »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie pol
W piątkowy wieczór nyscy policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Krapkowic, który na imprezę hip - hopową chciał wejść z marihuaną. 4 gramy środków odurzających zabezpieczyli funkcjonariusze.
Zdjęć: 1  

Obwodnica Nysy coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolanta Barską na temat najważniejszych inwestycji dla Nysy, nyskiej obwodnicy, remoncie tamy, rozbudowie RCGO i uzbrojeniu nowej strefy ekonomicznej w rejonie Radzikowic.
Zdjęć: 5  

Zmiany trasy autobusu C1  »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie mzk
MZK Nysa informuje, że w związku z remontem drogi w Konradowej od dnia 27.08.2013 r. (wtorek) do odwołania, kursy linii „C1” do Wyszkowa i Kubic...

Wpadł z maryhą »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające.
Zdjęć: 1  

Weszli, kiedy spał »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Nyscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Oboje usłyszeli już zarzuty.
Zdjęć: 1  

Konopie w ogródku »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci z Otmuchowa zatrzymali 54-latka, który w swoim ogródku uprawiał konopie indyjskie.
Zdjęć: 1  

Łapali kłusowników »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci Ogniwa Służby Wodnej prowadzili działania prewencyjne „Przeciwdziałanie Kłusownictwu”. Zwracali uwagę na wykroczenia związane z nielegalnym połowem ryb.
Zdjęć: 3  

Polscy goście z Białorusi »
Tekst opublikowany 2013-08-23, opracowanie um
W Nysie przebywała grupa 32 dzieci z Białorusi, pochodzących z polskich oraz mieszanych rodzin, goszcząca na Opolszczyźnie - na zaproszenie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska”.
Zdjęć: 9  

Kret na Kopie »
Tekst opublikowany 2013-08-23, opracowanie um
W sobotę, 24.08. o godz. 16.00 w TVP Info będzie można obejrzeć program podróżniczy Jarosława Kreta, nagrany podczas imprezy „Szanty na Kopie”.
Zdjęć: 10  

Odnaleźli Zaporę i Łupaszkę! »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl
Hieronim Dekutowski "Zapora", Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", Władysław Borowiec "Żbik", Henryk Borowski "Trzmiel" są wśród dziewięciu zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, których szczątki znaleziono na tzw. Łączce.

Najnowszy sondaż  »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35 proc. Polaków, Platformę Obywatelską wybrałoby 22 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Mike Russell w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie Roman Gil
Mike Russell, amerykański czarnoskóry wokalista i gitarzysta zagości 8 września w Nysie otwierając XIV Sezon Artystyczny nyskiej Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej.
Zdjęć: 1  

Co wystraszyło młodych prawników? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
W tym roku znacznie mniej absolwentów prawa będzie zdawać na aplikację adwokacką i radcowską.

Ponad pół miliona dla Kaplera  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
Zgodnie z decyzją warszawskiego sądu, Narodowe Centrum Sportu ma wypłacić swojemu byłemu szefowi Rafałowi Kaplerowi ponad pół miliona zł wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Bezpieczny dojazd i nowe ogrodzenie »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie um
Przy Gimnazjum nr 1 powstaje zatoka autobusowa oraz nowe ogrodzenie. Po przebudowie ul. Chodowieckiego, renowacji murów obronnych, remoncie NDK i Wieży Wrocławskiej, ta część Nysy zmienia swój wizerunek.
Zdjęć: 16  

Fakt: Minister wyda 3 mln zł na telefony »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
"Minister Sławomir Nowak i jego podwładni budują linie kolejowe w żółwim tempie. To nie przeszkadza, aby nagradzać pracowników nowymi telefonami, wartymi miliony złotych" - oburza się "Fakt".

SE: Córka Rostowskiego dalej pracuje dla rządu »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
"Super Express" ujawnia, że Maya Rostowska, córka wicepremiera i ministra finansów, nadal pracuje w rządowej instytucji.

RMF24: Rostowski sam wypuścił informację o dymisji? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
To sam Jacek Rostowski mógł stać za rozpuszczeniem wczorajszej plotki o swojej dymisji. Taką tezę stawiają zagraniczni dziennikarze biznesowi i ekonomiści.

Kaczy Dołek łatwiejszy do pokonania »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Zakończyły się roboty związane z budową II etapu ścieżki rowerowej (pomiędzy ul. Adama Mickiewicza a ul. Żwirki i Wigury). Powstała ścieżka dla rowerzystów i chodnik dla pieszych. To kontynuacja prac na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Mickiewicza rozpoczętych jeszcze w 2011 r.
Zdjęć: 10  

Dni Słonecznika w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Sołectwo Kępnica
Ponad tysiąc osób uczestniczyło w obchodach V Dni Słonecznika w Sołectwie Kępnica. W czasie imprezy rozstrzygnięto konkurs na produkt słonecznikowy.
Zdjęć: 10  

II Biesiada Sołecka w Morowie »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
„Integracja i dobra zabawa” - pod tym hasłem odbyła się II Biesiada Sołecka na terenach zielonych przy świetlicy wiejskiej w Morowie.
Zdjęć: 25  

Nysa w partnerskim Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
W Sumperku, partnerskim mieście Nysy, odbywał się XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „Nysa” występował na scenie oraz na ulicach miasta podczas „Roztańczonej Ulicy”.
Zdjęć: 7  

Dożynki Gminne w Konradowej - program »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
31 sierpnia w Konradowej odbędą się Dożynki Gminne. Początek podziękowania za tegoroczne plony o godz. 13:00 Mszą Św. w Kościele p.w. św. Konrada w Konradowej. Na stadionie będą m.in.: koncerty, konkursy, zabawa taneczna, pokazy i wiele innych.
Zdjęć: 2  

Śląsk gwiazdą Folk Fiesty »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, wystąpił podczas międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Folk Fiesta” w Nysie.
Zdjęć: 37  

Apartamenty wakacyjne – dobra lokata kapitału? »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert nieruchomości ot
Przyglądając się ofercie rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce można stwierdzić, że rynek podnosi się po wyraźnym spowolnieniu, które miało miejsce w minionych 3-4-latach. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w szczytowym momencie popularności tego segmentu w Polsce (2007 i I poł. 2008 r.) dodatkowym bodźcem do rozwoju rynku był popyt stricte spekulacyjny, tj. inwestorzy, którzy w zakupie apartamentu (niekiedy pakietu apartamentów) w kurorcie wypoczynkowym upatrywali bardzo korzystnej lokaty kapitału, która przyniesie duże zyski w niedalekiej przyszłości.

Nie będzie pomocy dla kredytobiorców »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Polskich banków nie stać na pomoc dla kredytobiorców, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Według Komisji Nadzoru Finansowego, pomysł PiS-u, by polski rząd poszedł w ślady Hiszpanii, Węgier, czy Chorwacji jest nierealny.

Reklamacja bez paragonu »
Tekst opublikowany 2013-08-12, opracowanie Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina - żaden przepis prawa nie uzależnia skuteczności złożenia reklamacji od posiadania paragonu.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne rozgrywki »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie pol
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu imprez sportowych, masowych na terenie powiatu.
Zdjęć: 2  

Rodzice odpłynęli… »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie pol
Policjanci interweniowali na plaży nyskiego jeziora. Ratownik poinformował o dziecku, które kąpie się bez opieki rodziców.

Dokąd latamy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie otomedia.pl
Malaga i Alicante – te dwa hiszpańskie miasta otwierają pierwszą trójkę najchętniej wybieranych tanich, wakacyjnych połączeń Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Rolniczy protest zawieszony »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie Dominika Panek,(www.tvr24.pl)
Były szumne zapowiedzi o proteście, Grudziądz miał tonąć w korkach za sprawą blokady strategicznych tras ... tymczasem rolnicy odpuścili.

PO : PiS - 11 proc. różnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
35 proc. dla PiS, 24 proc. dla PO - takie poparcie otrzymałyby te partie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla Wirtualnej Polski.

Prezydent RP twarzą wirusa »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie rtr
W Internecie pojawiły się nowe odmiany wirusów typu ransomware (z ang.: ransom – okup, software – oprogramowanie), które blokują użytkownikom w całej Europie dostęp do komputerów.
Zdjęć: 6  

Mój pierwszy dzień »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie tvp
Rzadko zdarza się, by telewizja o swoim programie informowała inaczej niż za pośrednictwem „zwiastunów” emitowanych na własnej antenie. Tym razem zorganizowała konferencję prasową.
Zdjęć: 5  

Oto kolos z Odry! »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie PZW7/Kąty Wrocławskie
198 cm, 62 kg, 80 minut walki, 1500 m po wodzie, 16 cm wobler, to parametry opisujące walkę z ogromną rybą.
Zdjęć: 6  

Kto weźmie ogródki działkowe? »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie INTERIA.PL
Posłowie PO chcą uwłaszczenia dla działkowców. Gminy i Polski Związek Działkowców na razie mówią "nie" - donosi"Rzeczpospolita".

Turniej im. Jakuba Zagai »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie nor
Na kąpielisku przy ul. Ujejskiego w Nysie po raz XI odbyły się Mistrzostwa Nysy w Siatkówce Plażowej Mężczyzn im. Jakuba Zagai.
Zdjęć: 18  

ND: Na koszt państwa »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie ND/INTERIA.pl
Pobiera niemal 6 tysięcy złotych emerytury, jednak w sądzie broniony jest przez adwokata z urzędu. "Nasz Dziennik" informuje, że za reprezentowanie oskarżonego o zbrodnie komunistyczne byłego naczelnego prokuratora wojskowego płaci państwo.

GPC: Rząd chce zamieszek »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Z dokumentów Ministerstwa Środowiska i ONZ-etu, do których dotarła "Gazeta Polska Codziennie", wynika, że propozycja, aby konferencja klimatyczna odbyła się 11 listopada akurat w Warszawie, to pomysł polskiego rządu.

Alufelgi na złom »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Otmuchowie ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kół samochodowych z garażu na terenie gminy Otmuchów.

Policyjne akcje na jeziorze »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili akcję ratunkową na nyskim jeziorze. Zatrzymali też kolejnych sterników pływających pod wpływem alkoholu.

Dług II »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Zabawkowym pistoletem usiłował wymusić dług. 25 – latek, miał odzyskać 2,5 tys. zł dla członka rodziny za wykonane usługi budowlane.
Zdjęć: 1  

Grunty rolne –w górę  »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie Emmerson S.A.
W I półroczu 2013 r. zainteresowanie gruntami rolnymi sprzedawanymi przez Agencję Nieruchomości Rolnych było niższe niż przed rokiem. Mimo to po raz kolejny odnotowano wzrost średniej ceny sprzedaży.
Zdjęć: 1  

Data szczytu prowokacją? »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.pl
Jarosław Kaczyński uważa, że organizacja szczytu klimatycznego w dniu Święta Niepodlełgości 11 listopada to czysta prowokacja.

Fakt: 6,5 mln na podwyżki dla urzędników  »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Pieniędzy dla szpitali jest coraz mniej, ale urzędnikom pensje rosną. Jakbyśmy mieli najlepszą służbę zdrowia na świecie - oburza się "Fakt".

Uwaga nadchodzi żar »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie imgw
Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców regionu przed jutrzejszymi upałami.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl